Autor Wątek: Pytania do Klubu (Zarządu)  (Przeczytany 115579 razy)

Unge

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 118
Odp: Pytania do Klubu (Zarządu)
« Odpowiedź #140 dnia: Maja 18, 2018, 18:40:59 pm »
O i jeszcze jeden przykład fajnego filmiku jak można żegnać legendy klubu... Ja to tu tylko zostawię...
https://www.youtube.com/watch?v=qSo8ACKqAU0

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6916
Odp: Pytania do Klubu (Zarządu)
« Odpowiedź #141 dnia: Maja 18, 2018, 19:47:56 pm »
Czy możliwe jest przedstawienie kibicom projektu systemu rozgrywek w sezonie 18/19, z jakim Resovia wystąpi do władz ligi?
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5370
  • Semper fidelis
Odp: Pytania do Klubu (Zarządu)
« Odpowiedź #142 dnia: Maja 18, 2018, 19:55:13 pm »
O i jeszcze jeden przykład fajnego filmiku jak można żegnać legendy klubu... Ja to tu tylko zostawię...
https://www.youtube.com/watch?v=qSo8ACKqAU0
W sumie to ostatnią osobą, która na takie miano w obecnej Resovii zasługuje to jest Łukasz Perlowski. Reszta za młoda na kończenie karier lub długo u nas nie gra.

Unge

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 118
Odp: Pytania do Klubu (Zarządu)
« Odpowiedź #143 dnia: Maja 18, 2018, 22:40:58 pm »
W sumie to ostatnią osobą, która na takie miano w obecnej Resovii zasługuje to jest Łukasz Perlowski. Reszta za młoda na kończenie karier lub długo u nas nie gra.
Jasna sprawa... Takie pożegnanie tylko w przypadku końca długiej kariery, zakończonej w Resovii. :) Ale może Krzyśka Ignaczaka można byłoby pod to podciągnąć... (?) Tak czy siak fajna produkcja, a że dzisiaj się ukazała to od razu wrzuciłem. Może komuś z Resovii pozytywny pomysł wpadnie do głowy i Resovia TV odżyje. :)

P.S.: Pytania też mam do Pana Prezesa, ale się na razie wstrzymam, bo już kilka tutaj padło bez odpowiedzi. ;)

edit. Klub klubem, ale jakąś zrzutę do puszki wśród kibiców (w przypadku zakończenia kariery) dla jakiejś ikony Resovii, na fajną pożegnalną oprawę też można rozważyć. ;) 
« Ostatnia zmiana: Maja 18, 2018, 22:55:04 pm wysłana przez Unge »

Bartosz Górski

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Pytania do Klubu (Zarządu)
« Odpowiedź #144 dnia: Maja 18, 2018, 23:21:03 pm »
Dobry wieczór,

co do strony to już podstawowe błędy są zgłoszone do poprawy. Proponuję też zgłaszać je bezpośrednio na marketing@assecoresovia.pl, będzie to równie skuteczne. Ale pewnie bez rozgłosu.

Jeśli chodzi o filmy to Dział marketingu ma nad czym myśleć i jestem pewny, że skorzystają z sugestii. Dzięki za nie.

Suporterr,

jeśli chodzi o rotację, to szukamy składu, który będzie mocny i skuteczny. Jak się sprawdzi to będziemy się starali utrzymać trzon zespołu. Też życzyłbym sobie takiej sytuacji...

Co do pytania nr 2 to poczekam z odpowiedzią, jak zostaną ogłoszeni wszyscy zawodnicy.

Leszek,

dostaliśmy propozycję od komisarza formuły rozgrywek na sezon 2018/2019 (ogólnie bez zmian, jedynie play-offy do 3-ch zwycięstw) i terminarza. Ale z tego co wiem, jeszcze to może ewoluować z uwagi na puchary europejskie. Kto wie, może jednak będziemy mieć trzy drużyny w Lidze Mistrzów?

Spotkanie Prezesów jest w połowie czerwca. Do tego czasu na pewno coś przygotuję ze swojej strony.

Unge,

śmiało, noc jest młoda :).


repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6916
Odp: Pytania do Klubu (Zarządu)
« Odpowiedź #145 dnia: Maja 19, 2018, 08:44:22 am »
Jestem zwolennikiem play-off 1-8. To angażuje przynajmniej 9-10 klubów niemal do końca sezonu i uaktywnia kibiców drużyn ze środka tabeli. Średnio wierzę (a właściwie nie wierzę) w motywację "bronimy się przed spadkiem". Tegoroczne mecze Bydgoszcz - Częstochowa obserwowało w Bydgoszczy 950 i 600 osób (w Częstochowie było coś około 1.600).
Przyznaję, że mecze 1-8 i 2-7 nie rodzą zbyt wielu emocji i ostatnie 15 lat to była zwykła formalność (wyjątek to sezon2002/3 Jastrzębie-Olsztyn). Nawet rywalizacja 3-6 raczej nie przynosiła niespodzianek.
Bardzo zależy mi na uaktywnieniu kibiców klubów "środka tabeli", bo obserwuję tu pewien "odpływ" - dla mnie zjawisko groźne dla całej ligi.
Jeśli ćwierćfinały miałyby się toczyć do 3 wygranych (a powinny), warto rozważyć system:
- pierwszy mecz u "silniejszego"
- drugi i trzeci mecz u "słabszego"
- kolejne(?) u "silniejszego".
Dla kibiców klubów 1-3 dwa pierwsze mecze u siebie są średnią atrakcją. Raczej nie ma na trybunach tłumów. Wystarczy im jeden. Natomiast kibiców klubów 6-8 dwa mecze u siebie powinny uaktywnić, bo nawet przegrana w pierwszym meczu nie pozbawia ich zespołu szans na awans. Daje im też pewność "organizacyjną", bo wiadomo, że drugi mecz i tak się odbędzie. Granie dwóch meczów u "silniejszego" stwarza trochę zamieszania organizacyjnego (nie ukrywam, że także dla kibiców-"wyjazdowiczów"), bo czwarty mecz (na wyjeździe) albo się odbędzie, albo się nie odbędzie.
Zdaję sobie sprawę, że dla "silnych" taki system jest bardziej ryzykowny, ale sport żywi się sensacjami (oczekiwaniem na sensację) i w gruncie rzeczy, jeśli nie patrzeć przez pryzmat jednego sezonu (a na tym bardzo mi zależy, bo to zmusza do bardzie długofalowego planowania), przyniosłoby to pożytek całej lidze, bo uatrakcyjniłoby ją. Liga tego potrzebuje.
Mecze 4-5 to i tak (zwykle) zacięta walka, więc na dobrą sprawę bez różnicy gdzie się gra.
Półfinały i finały w takim systemie byłyby bardzo atrakcyjne.
-----------------------------------------------
Ćwierćfinały tylko dla zespołów 3-6 powodują, że albo trzeba je rozgrywać na "łapu capu", albo zespoły 1-2 miałyby bardzo długą przerwę w rozgrywkach. Ten pomysł zaczerpnięto z NFL, ale tam rozgrywa się tylko jeden mecz. W siatkówce nie bardzo się to sprawdzi. Jeśli musi się szukać "oszczędności czasowych", to już lepiej zaryzykować tylko jeden mecz finałowy, na "neutralnej" hali (na to chyba zabraknie odwagi, więc tylko tak rzucam).
-----------------------------------------------
Warto spojrzeć na system rozgrywek z perspektywy dobra całej ligi, a nie doraźnych interesów i zagrożeń poszczególnych klubów. W dłuższej perspektywie to powinno się opłacić. Wiem, że to trudne, bo... no powiedzmy, że "personalia są jakie są", ale trzeba stopniowo przebijać się przez pewien egozim poszczególnych klubów.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Pytania do Klubu (Zarządu)
« Odpowiedź #146 dnia: Maja 19, 2018, 10:22:27 am »
Edit.

Ad. 1. Nie żałuję.
Ad. 2. Prezes Góral ma absolutne prawo do własnego zdania, z którym się bardzo liczę. Ma też cechę, którą szanuję - sam liczy się ze zdaniem innych. W tym przypadku byliśmy zgodni co do decyzji.
Ad. 3. Nie zamęczyliście, ale chętniej rozmawiałbym o przyszłości. I wspólną dyskusją, co warto poprawić.

Wiesz, że Twoja odpowiedź na pytanie pierwsze, raczej entuzjazmu u 90% kibiców nie wywołała. Ja wiem, że kibice trenera nie zatrudniają, ani nie zwalniają. To oczywiste. Ale odnoszę wrażenie, rozmawiając z wieloma z nich, że ci, do których adresujecie swój produkt, coraz mniej są nim zainteresowani, bo nikt z opinią "klienta" się już od dawna nie liczy. Argumentacja, że Roberto Serniotti został zwolniony za słabe wyniki, a z  Andrzejem Kowalem przedłuża się kontrakt...bo Masłowski, Lemański podpisali dwuletnie umowy jest po prostu...delikatnie mówiąc...słaba. Takim stawianiem sprawy raczej zaufania "klienta" nie uda się odzyskać. Można pozory stwarzać, ale...dla samych pozorów.
Rozumiem, że w przypadku pytania nr 2 decyzję podjął kto? Albo może inaczej...od kogo wyszła inicjatywa?



A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5370
  • Semper fidelis
Odp: Pytania do Klubu (Zarządu)
« Odpowiedź #147 dnia: Maja 19, 2018, 10:57:51 am »
Ja mam kilka pytań.
1. Czy planujecie jako prezesi likwidację meczów o nic. Czyli takich jak mecz o 7, 9, 11 miejsce. W sumie 5 to też jest mecz o nic. Dla klubów są to wydatki a kibice takimi meczami nie są zainteresowani. W tej chwili nie ma różnicy pomiędzy miejscem 7 a 8.
2. Co Resovia sądzi o handlu miejscami w lidze. Czyli na miejsce powiedzmy Bydgoszczy wchodzi Nysa. Drużyna, która sportowo nie wywalczyła awansu. U Kobiet jest to jeszcze bardziej widoczne bo prawdopodobnie wejdzie Radomka Radom, 6 zespół 1 ligi kobiet. Skoro klubów nie stać na grę to może już w tym sezonie ograniczyć liczbę zespołów do 12. Bo myślę, iż w lidze ciągle są zespoły, które nie spełniają kryterium uczestnictwa w rozgrywkach które zapisała liga.
3. Czy po doświadczeniach z transferem medycznym nie będziesz chciał zmian. Aby nie było ograniczenia tylko do jednego takiego przypadku? A może zlikwidować okienko transferowe i wzorem ligi włoskiej było by ono otwarte aż do końca rundy zasadniczej. Tak, aby móc ściągnąć ciekawych graczy z ligi azjatyckiej.
4. Czy zaproponujesz zmianę przepisu o obywatelstwie. Tak, aby zawodnicy z podwójnym obywatelstwem nie było dyskryminowani. Najlepiej to go wykreślić.
5. Temat bardzo stary. Czy liga mogła by wprowadzić przepisy , iż mistrz Polski ma na koszulce trojkątną tarczę biało czerwoną i tak jak Resovia miała złote obramowanie kołnierzyka na koszulce a zdobywca pucharu Polski okrągłą. Tak jak we Włoszech. Słynne Scudetto https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Scudetto
Patent z gwiazdką się sprawdził. Zarówno my jak i Skra mamy dużą gwiazdkę za 5 tytułów Mistrza Polski. Ale nie wszyscy prezesi o tym wiedzą. Taka gwiazdkę nad herbem powinna mieć Zaksa, Częstochowa i AZS Olsztyn. Może prezes poinformuje kolegów prezesów o tym i wpiszecie to w rozgrywki, aby nie było wątpliwości. To są małe rzeczy ale wizerunkowo pomocne. Wszak Skra gra o druga gwiazdkę.
6. Czy Resovia dostanie bonus finansowy za frekwencję? Podobno w tym sezonie miało takie coś być.
7. Czy liga zamierza wprowadzić jakąś pomoc finansową dla zespołów które będą grać w Pucharach. I ewentualnie karę, dla tych co nie będa grać. Np. karencję 3 letnią, iż nie będą zgłaszane do rozgrywek międzynarodowych. Tak, aby nie było sytuacji iż tracimy kolejne punkty rankingowe bo nasi się wycofują.
« Ostatnia zmiana: Maja 19, 2018, 11:09:08 am wysłana przez A :) »

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5370
  • Semper fidelis
Odp: Pytania do Klubu (Zarządu)
« Odpowiedź #148 dnia: Maja 19, 2018, 11:03:07 am »
Jeszcze jedno pytanie. Czy w nowym sezonie będzie szansa zakupu personalizowanej koszulki meczowej. Z własnym imieniem czy ksywką. Ja bym to widział tak. Kibic zamawia koszulkę i rozmiar oraz ksywkę i płaci. A za jakiś czas odbiera tą koszulkę na wyspie.

Why

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1643
  • "..co ja robię tu? uuuuuu..."
Odp: Pytania do Klubu (Zarządu)
« Odpowiedź #149 dnia: Maja 19, 2018, 15:52:32 pm »
Jeszcze jedno pytanie. Czy w nowym sezonie będzie szansa zakupu personalizowanej koszulki meczowej. Z własnym imieniem czy ksywką. Ja bym to widział tak. Kibic zamawia koszulkę i rozmiar oraz ksywkę i płaci. A za jakiś czas odbiera tą koszulkę na wyspie.
Shut up and take my money!!
;)