Autor Wątek: Pytania do Klubu (Zarządu)  (Przeczytany 116042 razy)

Bartosz Górski

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Pytania do Klubu (Zarządu)
« Odpowiedź #170 dnia: Maja 22, 2018, 22:39:50 pm »
Śliwaone,

takie zmiany raczej mają roczną "karencję". Co do Nicholasa, jeśli stosowny wniosek złożony przez PZPS do FIVB zostanie przyjęty w połowie listopada, to powinien od razu mieć możliwość gry jako zawodnik krajowy.

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Pytania do Klubu (Zarządu)
« Odpowiedź #171 dnia: Maja 22, 2018, 22:40:39 pm »
...tak szczerze...czy Alek złożył swój akces do Resovii na nadchodzący sezon?

Bartosz Górski

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Pytania do Klubu (Zarządu)
« Odpowiedź #172 dnia: Maja 22, 2018, 22:43:34 pm »
Leon,

tak, rozmawialiśmy.

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Pytania do Klubu (Zarządu)
« Odpowiedź #173 dnia: Maja 22, 2018, 22:49:34 pm »
Jeśli mogę w tym wątku cokolwiek skomentować...
Miałem okazję zamienić tydzień temu z Alkiem kilka słów. Tak rozgoryczonego to ja Go jeszcze nigdy nie widziałem. Ale dlaczego...to się dowiedziałem dopiero dziś.
Ciekawe, że kiedyś Resovia "zmieściła" się, mimo wielu intratniejszych propozycji, w koncepcji Ahrema, a dziś Alek nie mieści się w koncepcji Resovii.
Przykry fakt... 

maniek

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Pytania do Klubu (Zarządu)
« Odpowiedź #174 dnia: Maja 22, 2018, 23:03:41 pm »
Bardzo przykre!

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: Pytania do Klubu (Zarządu)
« Odpowiedź #175 dnia: Maja 23, 2018, 08:56:18 am »
Odnośnie symbolów, czyli pytanie 5. To może do symboliki tarczy dodać. Mistrzostwo - trójkątna tarcza z koroną na tle flagi biało czerwonej ( wszystko w środku)
Puchar - okrągła tarcza z pucharem na tle flagi .

Nie jest zbyt powszechna znajomość tego zwyczaju, i takie "łaptologiczne" pokazanie może pomóc. Można się zastanawić nad dodaniem roku triumfu. Ale nie wiem jak to graficznie by wyglądało.

mistrz2014

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 334
Odp: Pytania do Klubu (Zarządu)
« Odpowiedź #176 dnia: Maja 24, 2018, 08:54:58 am »
Witam Bartka
Mam nadzieje, że będziesz tu zaglądał na ile pozwoli czas i dzielił się z Nami informacjami -  tymi nieprzychylnymi i tymi radosnymi dotyczącymi Resovi.
Wspólnie możemy wiele ale jak wiadomo do tanga trzeba dwojga .
PozdRRawiam

jupi_1991

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 368
Odp: Pytania do Klubu (Zarządu)
« Odpowiedź #177 dnia: Maja 24, 2018, 16:47:10 pm »
Czy klub wie dokładnie z jakimi dolegliwościami zmaga się M.Mika? Ile potrwa całkowite wyleczenie Mateusza? Czy klub podpisał tylko roczny kontrakt czy z opcją 1+1?
Jak tylko roczny to czy nie obawia się, że po roku spędzonym u Nas nie uda się go zatrzymać na dłużej? Pytam bo na razie rysuje się taki scenariusz, że będziemy płacić Mateuszowi nie małe pieniądze... część sezonu będzie się leczył, rozegra końcówkę sezonu a później powie nam do widzenia.
Po raz kolejny może się okazać, że będziemy leczyć zawodnika nie mając z tego wymiernych korzyści. Pozwolimy mu w spokoju zaleczyć urazy a nie uda się przedłużyć kontraktu.

pewniak

  • miNumXD
  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 344
    • Prime ?asual Dating - Verified Damsels
Odp: Pytania do Klubu (Zarządu)
« Odpowiedź #178 dnia: Maja 24, 2018, 17:35:52 pm »
Tak a propos powyższego pytania, ale bardziej ogólnie.
Jak są skonstruowane kontrakty (bez wchodzenia w konkretne) jeśli chodzi o kontuzje. Znowu powołam się na USA - tam w momencie informowania o transferach pojawia się info, że np. kontrakt jest 3 letni na kwotę 84 mln $ i cała kwota jest gwarantowana (Kirk Cousins), albo kwota nominalna kontraktu jest X, ale gwarantowane jest tylko 1/3 kwoty - co jest zabezpieczeniem na wypadek kontuzji właśnie. Zawodnik musi grać, żeby otrzymać pełną wypłatę.

Jak to wygląda u nas w Polsce oraz w Resovii. Czy klub zabezpiecza się przed kontuzjami tak, by przynajmniej finansowo na nich "zaoszczędzić"?

Bartosz Górski

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Pytania do Klubu (Zarządu)
« Odpowiedź #179 dnia: Maja 24, 2018, 21:07:39 pm »
Dobry wieczór,

Jupi,

cały czas monitorujemy stan zdrowia Mateusza Miki, który obecnie pracuje w Spale nad wyleczeniem drobnego mikrourazu. Vital Heynen chce mieć do dyspozycji tylko w pełni zdrowych zawodników i Mateusz planuje dobrze się przygotować do sezonu reprezentacyjnego i klubowego. Nie ma zagrożenia poważniejszym urazem i absencją.

Pewniak,

tak, kontrakty mają odpowiednie zabezpieczenia na wypadek kontuzji, których wysokość redukcji zależy od czasu trwania kontuzji. Oprócz tego klub zawiera dodatkowe ubezpiecznie, które gwarantuje wypłatę odszkodowania za każdy dzień niezdolności do gry. Niemniej jednak, trwają prace nad tzw. ubezpieczeniem kontraktowym, który moim zdaniem powinien być obligatoryjny dla każdego zawodnika, jak ma to miejsce np. w Bundeslidze.

Mistrz,

dzięki za przywitani i korzystając z okazji podzielę się dzisiejszym projektem strojów treningowych na przyszły sezon, który mam nadzieję, przypadnie Wam do gustu.