Autor Wątek: Final Four Ligi Mistrzów. Najważniejsze pytania i odpowiedzi. Forumowy FAQ  (Przeczytany 10953 razy)

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5370
  • Semper fidelis
Witam

Mam pomysł. Założę temat w którym będę zbierał najważniejsze pytania i odpowiedzi dotyczące FF w Berlinie. Jeżeli macie jakieś pytania lub wątpliwości związane z podróżą lub wejściem na halę to piszcie. Jeżeli znam odpowiedź to napiszę ją. Wszystkie pytania i odpowiedzi będą w pierwszym poście.

1. Kiedy Gra Resovia?
Resovia Pierwszy mecz rozgrywa 28 marca o godzinie 20.00

2. Jakie sektory mają kibice Resovii?
Resovia siedzi w sektorach I, V oraz U

3. Czy można się swobodnie poruszać w hali?
Na meczu LM w grudniu bez problemu można było się poruszać.

4. Czy można wnosić napoje?
Nie. Ostatnio nie pozwolili. W hali jest kilka punktów gastronomicznych gdzie sprzedawane są napoje. Do ceny napoju należy doliczyć cenę za plastikowy kubek który jest kaucją. Chyba 2 Euro. Po oddaniu kubka zwracają Euro. 

5. Czy można wnosić Flagi?
Same transparenty najprawdopodobniej tak. Ale to należy potwierdzić z organizatorem. Flag na kijach nie pozwolili wnieść. Dopytam i dam znać.

6. Czy nietrzeźwych wpuszczają?
Trudne pytanie. Ale to Niemcy i trzymają się regulaminów. Po jednym piwie wpuszczą po więcej może być problem. Ale w razie co, dla spragnionych ostatnio było sprzedawane piwo w hali. Nie wiem jak smakuje bo nie piłem :P

7. Czy ochrona jest drobiazgowa?
Tak. Kluturalna ale stanowcza.

8. Czy po Polsku się porozumiem z ochroną/organizatorami?
Myśle, iż tak. W grudniu była zatrudniona osoba która mówiła po Polsku.

9. Gdzie będziemy siedzieć?
Jak pisałem sektory. Sektor I jest na dole obok ławek rezerwowych. Sektor V i U to balkon. Przynajmniej tak mi się wydaje bo nie zwróciłem uwagi na to jak tam byłem ostatnio. Pod nimi są przewidziane miejsca stojące. Tutaj jest wirtualny spacer http://www.max-schmeling-halle.de/halleninformationen/3d-eventplanung/

10 Toalety?
Są w hali i są bezpłatne. Czyste :)

11. Dojazd?
Najlepiej metrem. Poniżej mapka. http://berlin2015.br-volleys.de/index.php/en/city-arena/max-schmeling-halle
http://pl.tinypic.com/view.php?pic=bewqb6&s=8#.VQWCD46ArnQ 

12. Gdzie można kupić bilety?
Sprzedaż ostatnich biletów na ten turniej ruszy we wtorek 17 marca o godz. 10:00! Sprzedaż prowadzona będzie za pośrednictwem strony:
http://berlin2015.br-volleys.de/index.php/en/tickets/points-of-sale1

13. Czy są miejsca na wyjazd z SSPSem lub autokarem klubowym?
Nie. Wszystkie są zarezerwowane. Jak coś się zwolni to będzie ogłoszenie o tym.

14. Co zwiedzać?
Trudne pytanie. Tu jest coś opisane, ale z własnego doświadczenia napiszę tak.
Zwiedzanie rozpoczął bym do Alexander Platz i jakbym robił punkt zbiórki to pod słynną wieżą telewizyjną. Jest to miejsce na tyle charakterystyczne iż bez problemy każdy tam trafi. Dodatkowo są tam punkty przesiadkowe metra tak że można się swobodnie poruszać. Co do atrakcji to co kto lubi. Ja bym jako punkty obowiązkowe zaliczył:
a/ Wieża telewizyjna, Fernsehturm, o wysokości 368 metrów. Wewnątrz kuli, na wysokości 203 m mieści się taras widokowy, a nad nim restauracja z obrotowym pierścieniem, na którym umieszczone są stoliki. Pełen obrót wokół własnej osi trwa pół godziny. Idealne miejse na kawkę :-) Obok jest też ciekawy Zegar. Dodatkowo w pobliży są wesołe miasteczka i centra handlowe gdzie można coś zjeść.
c/ Zabytki. Czerwony Ratusz, Wyspa Muzeów,  Brama Brandenburska, Pomnik Pomordowanych Żydów Europy, mur berliński (Fragment na placu Poczdamskim) , Reichstag,  pomnik Marksa i Engelsa, Katedra Berlińska (Berliner Dom),
f/ AquaDom. Największe na świecie akwarium cylindryczne znajdujące się w hotelu Radisson Blu. Akwarium ma 16 m wysokości i prawie 12 m średnicy, mieszcząc w sobie ponad milion litrów wody! W akwarium znajduje się około 1.500 ryb z 50 gatunków, a całość sprawia niesamowite wrażenie.

ps. Shopping. Wielu ludzi przyjeżdża do Berlina tylko na zakupy. I nic dziwnego ? miasto to oferuje wielkie centra handlowe i konkurencyjne do Polski ceny produktów (tak, nawet po przeliczeniu ich euro na nasze złotówki).

Warto się przejść ulicą Friedrichstraße w centrum Berlina, gdzie znajdziesz najdroższe butiki, a także słynny dom handlowy Galeries Lafayette. Podobny standard i równie luksusowe sklepy dostarczy galeria Kaufhaus des Westens. Te miejsca robią ogromne wrażenie i warto się tam przejść, nawet jeśli nie zamierzasz nic kupować :-)

Jeśli szukasz czegoś tańszego, koniecznie zajrzyj do dzielnic takich jak Kreuzberg czy Wilmersdorf. Również w galerii Gropius Passagen znajdziesz przystępne ceny oraz wiele promocji.

To tylko propozycja, ale od czegoś trzeba zacząć. Jak ktoś  chce przewodnika to może umówić się przez platformę https://www.couchsurfing.com/ gdzie ogłaszają się wolontariusze którzy chętnie oprowadzają po mieście.

NA razie tyle. Jak coś to piszcie i będę temat dalej rozwijał.

Nowe Informacje:

Organizatorzy nie pozwalają wnosić kamer oraz profesjonalnych aparatów fotograficznych. Nie pytajcie co to znaczy profesjonalny bo nie wiem. Interpretacja dowolna ale pewnie te z wymiennymi obiektywami na to się łapią.

Można wnosić plastikowe butelki do 0,5 ale zakręcone.

Alkoholu wnosić nie wolno. Osoby pod wpływem alkoholu mogą nie zostać wpuszczone ne mecz pomimo posiadania ważnego biletu. W hali możne kupić piwo.

Nie można wnosić kijów do flag. Same flagi wszystko na to wskazuje iż można.

Co do pytania leona ciągle nie uzyskałem odpowiedzi.   

Wybiera się nas dość spora grupa do Berlina. Jako, że jest to Niedziela Palmowa część z nas być może będzie chciała pójść na mszę.  Przy ulicy Lilienthalstrasse 5 znajduje się Bazylika Św. Jana Chrzciciela w której o godzinie 10.15 i 12.00 odprawiana jest msza w języku polskim

Organizatorzy turnieju finałowego Ligi Mistrzów podali kilka przydatnych informacji dotyczących między innymi wejścia do hali oraz parkowania. Warto się z nimi zapoznać, by wiedzieć, czego się spodziewać.
- Oficjalne rozpoczęcie imprezy zaplanowane jest na 16:30. Warto być już w tym czasie w hali, by uniknąć zamieszania i tłoku przy wejściach.
- Wokół hali nie ma parkingu. Jest tylko kilka płatnych miejsc. W związku z tym organizatorzy sugerują skorzystanie z parkingu: http://www.gesundbrunnen-center.de/das-center/anfahrt-parken/
- Nie jest również możliwe, aby zaparkować autobusy blisko hali zawodów, stąd też prośba o informację, ile autobusów przyjdzie. Hala zmagań znajduje się w dzielnicy mieszkaniowej, więc autobusy trzeba będzie zaparkować daleko i fani będą musieli przyjechać na miejsce pociągiem/metrem.
- Dozwolone jest tylko wnoszenie napojów bezalkoholowych i wody w plastikowych butelkach (o pojemności nie większej niż 0,5 l).
- Dozwolone są tylko małe flagi na drzewcach o średnicy nie większej niż 4 cm (!). Może to oznaczać również długość.
- W hali nie ma miejsca, aby powiesić  banery, dlatego ich wnoszenie jest niedozwolone.
- Zabronione są megafony i szczekaczki.
- Osoby pod wpływem alkoholu nie będą wpuszczane do hali. Ochrona będzie także wypraszać osoby sprawiające problemy, zachowujące się niegrzecznie w stosunku do służb bezpieczeństwa i innych znajdujących się w hali.
« Ostatnia zmiana: Marca 30, 2015, 15:45:10 pm wysłana przez pedzelito »

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Final Four Ligi Mistrzów. Najważniejsze pytania i odpowiedzi. Forumowy FAQ
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 16, 2015, 18:47:53 pm »
Czy małe dzieci są wpuszczane na mecz gratis? Jeśli tak, to do ilu lat?

dafu

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1072
Odp: Final Four Ligi Mistrzów. Najważniejsze pytania i odpowiedzi. Forumowy FAQ
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 16, 2015, 19:42:43 pm »
Czy osoby będące w grudniu na hali w Berlinie mają jakąkolwiek wiedzę gdzie mogą znajdować się miejsca kat.4 /stojące/ ?

jadzinka

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 275
Odp: Final Four Ligi Mistrzów. Najważniejsze pytania i odpowiedzi. Forumowy FAQ
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 16, 2015, 19:59:09 pm »
Czy osoby będące w grudniu na hali w Berlinie mają jakąkolwiek wiedzę gdzie mogą znajdować się miejsca kat.4 /stojące/ ?

Jak wejdziesz w wirtualny spacer  http://www.max-schmeling-halle.de/halleninformationen/3d-eventplanung/ to w 38 sekundzie widac korytarz z barierkami nad trybuną. Prawdopodobnie to jest tam, zarówno nad dolną, jak i górną trybuną. Tak wynikałoby też z tego planu: http://berlin2015.br-volleys.de/index.php/de/ticktes-de/kategorien-preise

Przynajmniej tak mi się wydaje. Na moją kobiecą logikę :P
« Ostatnia zmiana: Marca 16, 2015, 20:02:09 pm wysłana przez jadzinka »

LideRR

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 383
Odp: Final Four Ligi Mistrzów. Najważniejsze pytania i odpowiedzi. Forumowy FAQ
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 17, 2015, 12:27:12 pm »
Jaka będzie szacowana liczba kibiców z Rzeszowa?

Why

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1643
  • "..co ja robię tu? uuuuuu..."
Odp: Final Four Ligi Mistrzów. Najważniejsze pytania i odpowiedzi. Forumowy FAQ
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 17, 2015, 12:37:36 pm »
Jaka będzie szacowana liczba kibiców z Rzeszowa?
Wszystko wskazuje na liczbę zbliżającą się do tysiąca.

LideRR

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 383
Odp: Final Four Ligi Mistrzów. Najważniejsze pytania i odpowiedzi. Forumowy FAQ
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 17, 2015, 13:47:38 pm »
Wszystko wskazuje na liczbę zbliżającą się do tysiąca.
:o 8)8)8)8)8)8) dzięki ;)

maćko

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 577
Odp: Final Four Ligi Mistrzów. Najważniejsze pytania i odpowiedzi. Forumowy FAQ
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 17, 2015, 14:33:34 pm »
Wszystko wskazuje na liczbę zbliżającą się do tysiąca.

Aż mnie ciary przechodzą  ;D ;) Jeszcze żeby wszyscy byli obok siebie  :o

dyymmi

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Final Four Ligi Mistrzów. Najważniejsze pytania i odpowiedzi. Forumowy FAQ
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 19, 2015, 10:27:06 am »
A wiadomo coś jak jest z wnoszeniem aparatów? Tak jak u nas, pełen luz, czy nie pozwalają?

#edit
Po rozmowie z organizatorem dowiedziałem się, że jeśli to będzie profesjonalny aparat(raczej dowolność interpretacji przez ochronę) to zabiorą przy wejściu :(
« Ostatnia zmiana: Marca 20, 2015, 12:57:57 pm wysłana przez Auroth »

piterek64

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 77
Odp: Final Four Ligi Mistrzów. Najważniejsze pytania i odpowiedzi. Forumowy FAQ
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 22, 2015, 14:38:44 pm »
Cześć. Wrzuciłem ten post w innym temacie ponieważ nie pomyslałem o kibicach spoza SSPS więc wrzucam na ogół;
 
Wybiera się nas dość spora grupa do Berlina. Jako, że jest to Niedziela Palmowa część z nas być może będzie chciała pójść na mszę.  Przy ulicy Lilienthalstrasse 5 znajduje się Bazylika Św. Jana Chrzciciela w której o godzinie 10.15 i 12.00 odprawiana jest msza w języku polskim

Link jak dotrzeć:
 https://www.google.pl/maps/dir/A%26O+Berlin+Mitte,+K%C3%B6penicker+Stra%C3%9Fe+127-129,+10179+Berlin,+Germany/Lilienthalstra%C3%9Fe,+Berlin,+Germany/@52.4980846,13.3850234,14z/data=!4m14!4m13!1m5!1m1!1s0x47a84e39f87772ab:0x45e44e4bd8ebb5bb!2m2!1d13.42388!2d52.508851!1m5!1m1!1s0x47a84fc51e4808e7:0xd25eccf4c146f688!2m2!1d13.4069449!2d52.4857589!3e2
oczywiście droga  pod warunkiem że nocujecie tam gdzie SSPS, ale adres jest więc mozna drogę znaleźć :)
« Ostatnia zmiana: Marca 22, 2015, 17:18:49 pm wysłana przez piterek64 »