Autor Wątek: Resovia: Transfery na sezon 2015/2016 Spekulacje, plotki, marzenia.  (Przeczytany 173927 razy)

willhaven

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 621
  • L3
Odp: Resovia: Transfery na sezon 2015/2016 Spekulacje, plotki, marzenia.
« Odpowiedź #520 dnia: Lipca 03, 2015, 15:49:55 pm »
PGE zasilają nasze pieniądze :)

Czyli my zasilamy porfel Marcela  ;)



Co tam Marco ciekawego prawił w tym wywiadzie ?

spareq

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 72
Odp: Resovia: Transfery na sezon 2015/2016 Spekulacje, plotki, marzenia.
« Odpowiedź #521 dnia: Lipca 03, 2015, 17:35:49 pm »
W załączniku wywiad z Marco

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6938
Odp: Resovia: Transfery na sezon 2015/2016 Spekulacje, plotki, marzenia.
« Odpowiedź #522 dnia: Lipca 03, 2015, 18:21:35 pm »
No nareszcie Marko wyjaśnił, o co tu chodziło. Szacunek dla Ivovicia. Nie miałbym pretensji, gdyby odszedł dla pieniędzy, bo bardzo szanowałem to, co dla nas zrobił. Teraz wierzę, że ani pieniądze, ani "chęć uczynienia kroku do przodu" nie były prawdziwymi powodami odejścia.
Po przeczytaniu wywiadu czuję się dziwnie. Wiem, że obcowaliśmy z wielkim siatkarzem i wartościowym człowiekiem. Takich zawodników zawsze będzie mi żal, bo ich jest bardzo trudno zastąpić.
Jednak napiszę szczerze: czuję się bardzo źle i przeżywam chwilę zwątpienia w sens tego wszystkiego. Pewnie to minie.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

willhaven

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 621
  • L3
Odp: Resovia: Transfery na sezon 2015/2016 Spekulacje, plotki, marzenia.
« Odpowiedź #523 dnia: Lipca 03, 2015, 19:26:03 pm »
Widać Góra(l) miała obmyślony już "Kurkowy" plan  ;)


dafu

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1072
Odp: Resovia: Transfery na sezon 2015/2016 Spekulacje, plotki, marzenia.
« Odpowiedź #524 dnia: Lipca 04, 2015, 02:04:57 am »
Nie przesadzajcie. W jednym z wywiadow Marko mowil ze oferta z BB byla tak niewyobrazalna itd. Teraz twierdzi ze idze tam wrecz ''za kare''  bo go Resovia nie przygarnela. Prawda pewno jest gdzies po srodku , a gdyby bylo jednak inaczej to p. Bartek i p.Adam .... no cóż lepiej nie kończyć.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6938
Odp: Resovia: Transfery na sezon 2015/2016 Spekulacje, plotki, marzenia.
« Odpowiedź #525 dnia: Lipca 04, 2015, 07:49:21 am »
Wywiadów było wiele. Większość z nich była głupawa. Dopiero ten robi na mnie wrażenie dość rzetelnego. I chyba był prowadzony w języku ojczystym Ivovicia. To ma znaczenie, zwłaszcza jeśli chodzi o używanie przymiotników.
Ja nie mam pretensji do nikogo. Trochę mi smutno.  I to wszystko.
Dlaczego jest mi smutno?
Trwa dyskusja o Leonie w reprezentacji Polski. Jaki to ma związek z Ivoviciem? Ano taki, że ja nie dzielę ludzi na "Polaków" i "zagranicznych", "starych" i "młodych", "drogich" i "tanich" tylko po Pawlakowemu (z "Kochaj albo rzuć") na "mądrych" i "głupich" (to tylko przenośnia; gimbusy niech nie biiorą tych określeń dosłownie).
Nie wiem, czy Ivović był drogi. Nie wiem czy zwyciężyła tendencja do polskości składu. Wiem, że nie lubię rozstawać się z ludźmi wartościowymi. I wiem, że we współczesnym świecie daleko posunięta wzajemna lojalność staje się argumentem marginalnym. Występuje, ale marginalnie. To mnie smuci. Wiem, że wcześniej czy później, ale będę musiał się z tym pogodzić.
Poziom gimbusa spłaszcza ludzkie motywacje, sprzyja prostackiej ocenie skomplikowanych dylematów.
Nie lubię rozstań z ludźmi wartościowymi. Lubię poznawać ludzi wartościowych. Żeby poznawać ludzi wartościowych, trzeba spotykać nowych ludzi. I dlatego chcę Leona w reprezentacji Polski. Dlatego nie chcę, żeby priorytetem Resovii był "czysty etnicznie" polski skład.
Nie wszyscy, których poznam, okażą się ludźmi wartościowymi. Można się pomylić i na Leonie i na fafnastu zaangażowanych przez Resovię cudzoziemcach. Tylko nie powinno się zakładać czegoś "z góry". "Nie chcemy Leona, bo nie urodził się w Polsce i nie gra w polskim klubie". A co my wiemy o jego motywacji, poza naszym rozumowankiem na poziomie gimbusa, naszym powiatowym sprytem i prostackim widzeniem świata i ludzi? Chce grać dla Polski dla pieniędzy? A ile my płacimy? Rosjanie zapłacą więcej, a "polski paszport" Leon i tak dostanie.
Nie chcę przeciwstawiać kogokolwiek Ivoviciowi. Nie widzę za tym wszystkim "afery". Nie krytykuję naszego klubu, ani kogokolwiek z klubu i nie zamierzam "walczyć o...". Tak se piszę. Takie pomieszanie z poplątaniem. Może ktoś dopatrzy się w tym sensu...
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Ziombass

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Resovia: Transfery na sezon 2015/2016 Spekulacje, plotki, marzenia.
« Odpowiedź #526 dnia: Lipca 04, 2015, 10:20:21 am »
Smutno się jakoś zrobiło, ale tak po ludzku. Mi osobiście jest żal, że z takich, czy innych powodów, zespół opuścił Marko, Rafał Buszek i Paul...
Z pewnoscią nie jestem odosobniony.
Mam pytanie do Was, Kibiców, którzy jesteście bliżej zespołu: czy Ci zawodnicy, którzy zaskarbili sobie sympatię, wiedzą o tym od nas? Tak bezpośrednio? Tak pomijając FB, posty pod artykułami, czy niniejsze forum (obawiam się, że Marko, czy "mróweczka" Paul nie tłumaczy tutejszych wypowiedzi;)).

dzablon222

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 144
Odp: Resovia: Transfery na sezon 2015/2016 Spekulacje, plotki, marzenia.
« Odpowiedź #527 dnia: Lipca 04, 2015, 14:45:22 pm »

harcerz

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 553
Odp: Resovia: Transfery na sezon 2015/2016 Spekulacje, plotki, marzenia.
« Odpowiedź #528 dnia: Lipca 07, 2015, 08:37:57 am »
I co z tym Wojtaszkiem? On miał kontrakt z Jastrząbkami do końca czerwca czy lipca?
I tylko Sovia, Sovia z Rzeszowa!!!

Kibicka1991

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 113
Odp: Resovia: Transfery na sezon 2015/2016 Spekulacje, plotki, marzenia.
« Odpowiedź #529 dnia: Lipca 07, 2015, 08:41:38 am »
I co z tym Wojtaszkiem? On miał kontrakt z Jastrząbkami do końca czerwca czy lipca?
Z tego co pamiętam to mówił, że do końca lipca.