Autor Wątek: Puchar Świata 2015  (Przeczytany 49626 razy)

spider2you

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1048
  • #WALCZIWYGRYWAJ
Odp: Puchar Świata 2015
« Odpowiedź #20 dnia: Września 23, 2015, 11:44:16 am »
Ja jestem tak wściekły po dzisiejszym meczu, że chodzę jak osa - bez kija nie podchodź.

Na wcześnie, a może za późno, za bardzo boli, aby coś analizować.

Mnie zastanawia dziwny fakt zmiany zasad kwalifikacji do IO przed tym turniejem, a mianowicie odebranie 1 miejsca do awansu.
No co ja piszę, nie dziwi, bo wiadomo kto rządzi w FIVB.
Koniecznie trzeba swoim ułatwić zdobycie złota, a jedna mniej drużyna z najmocniejszej Europy, to jeden pretendent mniej.
Kelnerzy z Egiptu przecież krzywdy nie zrobią wielkiej Brazylii......ja tylko ufam staremu przysłowiu, że oliwa sprawiedliwa i odbije im się czkawką tak jak odbiło w ostatnich MŚ w piłce kopanej.

Idę spać, po 2 godziny drzemki nie dają odpoczynku.
Moja rodzina, siatkówka, CrossFit, off-road to KOCHAM.

wojtekn

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 53
Odp: Puchar Świata 2015
« Odpowiedź #21 dnia: Września 23, 2015, 12:56:29 pm »
Zachęcam oglądąć dzisiejsze wydarzenia na Polsacie o godz. 18,50!!!!
nie będę zdradzał szczegółów :P warto oglądać :D

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6918
Odp: Puchar Świata 2015
« Odpowiedź #22 dnia: Września 23, 2015, 18:23:29 pm »
No cóż, nie codziennie jest Boże Narodzenie.
Nie ma co biadolić nad rozlanym mlekiem. Dziś przegraliśmy, więc gramy dalej. Start na IO nie może być celem samym w sobie. Te Igrzyska trzeba wygrać. Pewne jest, że stać nas wygrać z każdym. To wiemy po PŚ. To dużo. Dlaczego nie mielibyśmy zostać najlepszą drużyną Europy w eliminacjach? Bo wystąpi w nich 8 drużyn? I co z tego?
Nie wystąpią w nich Amerykanie. Nie wystąpią Włosi. I to jest pewne. Jakoś nie wierzę w odrodzenie Rosjan. Jakoś nie obawiam się ani Bułgarów, ani Niemców. Serbia i Francja wydają się mocne. Francja, bo trudno gra nam się z drużynami, które "wściekle" bronią. Serbia - nie mam do niej wielkiego przekonania.
Puchar Świata nie dość, że mnie zanudził, to jeszcze odebrał mi przyjemność oglądania Mistrzostw Europy. Mam przesyt reprezentacji i miałbym jej przesyt, nawet gdyby Polacy wygrali PŚ.
FIVB i CEV przesadzają.
Czy nie byłoby prościej zrobić z ME eliminacje IO, zakwalifikować najlepszy zespół (nie licząc Włoch) i rozegrać tę imprezę np. w styczniu?
Nieustanne turnieje wywołują przesyt.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5370
  • Semper fidelis
Odp: Puchar Świata 2015
« Odpowiedź #23 dnia: Września 23, 2015, 18:43:56 pm »

Puchar Świata nie dość, że mnie zanudził, to jeszcze odebrał mi przyjemność oglądania Mistrzostw Europy. Mam przesyt reprezentacji i miałbym jej przesyt, nawet gdyby Polacy wygrali PŚ.
FIVB i CEV przesadzają.
Czy nie byłoby prościej zrobić z ME eliminacje IO, zakwalifikować najlepszy zespół (nie licząc Włoch) i rozegrać tę imprezę np. w styczniu?
Nieustanne turnieje wywołują przesyt.

Mam podobne odczucie. To co dzieje się obecnie z siatkówką reprezentacyjną zabija tą dyscyplinę sportu. Nie rozumiałem decyzji Mariusza Wlazłego w sprawie odejścia z kadry, ale teraz już tak. Teraz co chwila są jakieś Mistrzostwa, puchary czy turnieje. A gdzie czas na regenerację organizmu? Ile siatkarz zniesie?

Bardziej na Naszym podwórku. Fabian grał całą Ligę Światową 2014, turniej towarzyski, Mistrzostwa Świata a pózniej liga, Liga Mistrzów i znów kadra. Po jakim czasie będzie on już wypalony i nie będzie mógł patrzeć na piłkę? A czy organizm wytrzym takie przeciążenia czy może jak u Alka po jakimś czasie po prostu pęknie?

Był siatkarz, kóry nigdy kadrze nie odmawiał i był na kadrze na każde zawołanie. To Sabastian Świderski. Jak skończyła się jego kariera to mniej więcej wiemy. W pewnym momencie organizm nie wytrzymał.

I teraz odwieczny dylemat. Co ważniejsze: Kadra czy klub? Jak ma zachować się trener Kowal, jeżeli dolstanie zawodnika wyplutego przez kadrę. Oszczędzać go? Wszak Fabian to nadzieja na Olimiadę i wyaje się pewniakiem. Ale co z wynikiem klubu? Wydaje mi się, iż w najbliższym sezonie nie da się tego pogaodzić. W klubie każdy punkt będzie się liczyć i o finale zdecydują najprawodpodobniej punkty zgubione z dołem tabeli a nie pomiędzy faworytami.

charo2606

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 164
Odp: Puchar Świata 2015
« Odpowiedź #24 dnia: Września 23, 2015, 19:10:17 pm »
Zachęcam oglądąć dzisiejsze wydarzenia na Polsacie o godz. 18,50!!!!
nie będę zdradzał szczegółów :P warto oglądać :D

Spider w Polsacie :) Gratulacje :)