Autor Wątek: Turniej kwalifikacyjny do IO Berlin  (Przeczytany 69779 razy)

fanres

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1142
  • A3
Odp: Turniej kwalifikacyjny do IO Berlin
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 07, 2016, 17:47:12 pm »
My po drugim meczu a tu cisza ?!Trochę się towarzystwo zacięło w drugim secie ,ale wyciągnęli go na przewagi.Zagrywka dzisiaj słabsza i jakoś mało skoncentrowani ,ale to już taka nasza przypadłość ,że ze słabszymi gramy  na znacznie mniejszych obrotach.Trzeba jutro wygrać z Niemcami aby nie trafić na "dzień dobry" na Francję.A tak na marginesie -przeglądając Twittera natknęłam się na "zakładamzegarek" i oj bardzo boli pana D ,że to nie on komentuje.
Dla mnie MVP meczu -Wojtaszek  ;D
« Ostatnia zmiana: Stycznia 07, 2016, 17:49:50 pm wysłana przez fanres »

Michał5

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 367
Odp: Turniej kwalifikacyjny do IO Berlin
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 07, 2016, 21:24:19 pm »
przeglądając Twittera natknęłam się na "zakładamzegarek" i oj bardzo boli pana D ,że to nie on komentuje.

Ale to nie jest konto Wojtka Drzyzgi, tylko takie humorystyczne. Coś jak "Franciszek Smóda"  8) Co jak co, ale komentatorzy z TVP mogliby się uczyć do pana Drzyzgi jak się komentuje :)

fanres

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1142
  • A3
Odp: Turniej kwalifikacyjny do IO Berlin
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 07, 2016, 23:35:42 pm »
Co jak co, ale komentatorzy z TVP mogliby się uczyć do pana Drzyzgi jak się komentuje :)
I jak się smędzi .Mam po uszy jego mądrości. 8)

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Turniej kwalifikacyjny do IO Berlin
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 08, 2016, 08:34:02 am »
...eee tam Fanres, uprzedzenia masz. Akuratnie komentarz Drzyzgi jest z reguły najbardziej merytoryczny i trafny. Miewa swoje słabsze dni, ale...kto ich nie ma? Może mamy już na tyle świadomości siatkarskiej, że warto oglądnąć mecz bez podpowiadania przez kogoś, co widzimy?  :)
Ostatnich parę meczów oglądałem na laola bez komentarza, za to z kapitalnym "nasłuchem" na halę. Polecam. W Antwerpii nawet komentarz Represa był momentami słyszalny  :) Wprawdzie najczęściej używał słowa "Resovia", ale w ogóle mi to nie przeszkadzało...  :)

fanres

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1142
  • A3
Odp: Turniej kwalifikacyjny do IO Berlin
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 08, 2016, 23:13:30 pm »
Leonie nie jestem uprzedzona ,ale zmęczona tymi komentarzami.Chcę oglądać siatkówkę ,a nie zastanawiać się na tym czy ręce zawodnika były dobrze ułożone w bloku ,czy piłka wystarczająco wysoko wystawiona itp.Taka zmiana widocznie jest mi potrzebna.
W przegranym (niestety i to w kiepskim stylu) meczu z Niemcami Panas zaczął więcej komentować,ale i tak było to nieporównywalne  niż w wypadku Papy.Dla mnie ok.  A sam mecz ? Kiepski i tym sposobem nadzialiśmy się na Francję, która wyjazd do Rio ma w kieszeni , a nam o ile wygramy  kolejny z Niemcami o trzecie miejsce ( dla mnie faworytem mimo wszystko jest Rosja)- pozostaje Japonia.

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Turniej kwalifikacyjny do IO Berlin
« Odpowiedź #15 dnia: Stycznia 08, 2016, 23:29:55 pm »
...skąd tyle pesymizmu Fanres?
Jutrzejszy mecz zaczyna się od stanu 0:0. Nie widzę powodów, dla których mielibyśmy przegrać z Francją na etapie...kalkulacji. Nie z takimi tuzami siatkówki mieliśmy do czynienia.
A że będzie ciężko?...nikt nie obiecywał, że samo się wygra. Każdemu zależy równie mocno...
 

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6928
Odp: Turniej kwalifikacyjny do IO Berlin
« Odpowiedź #16 dnia: Stycznia 09, 2016, 11:19:15 am »
Wczorajszy mecz ani nie napawał optymizmem, ani nie dał impulsu do wielkiego pesymizmu.
Powodem do pesymizmu może być to, że przegraliśmy mecz. Powodem do optymizmu jest to, że trafiamy na Francuzów. Dlaczego? Jeśli mamy wygrać tę imprezę, to wolę grać z Francją dziś. A jeśli nie mamy jej wygrać, to kolejność porażek jest mi obojętna. Nie ma czegoś takiego jak "zły/dobry" układ gier. Jest tylko dobra i zła gra.
Warto sobie zdać sprawę z faktu, że (znając układ sił w siatkówce) reprezentacja, od której lepsi okazują się Włosi, Francuzi, Niemcy i Rosjanie (o Słoweńcach nie wspominając) nie będzie zasługiwać na jakiś specjalny żal. Raczej na zastanowienie "Co zrobiliśmy nie tak, jak trzeba?". Mam nadzieję, że nie będziemy musieli się nad tym zastanawiać.
Zagraliśmy bardzo słabo w bloku i bardzo słabo zagrywką. Potrafimy to lepiej i obyśmy potrafili lepiej zagrać dziś.
Trochę smuci porażka (trudno żeby cieszyła), ale i ewentualne zwycięstwo nie napawałoby mnie nadmiernym optymizmem.
Francja? Trzeba wyjść na mecz i ten mecz wygrać. Jakoś nie obawiam się Francuzów bardziej niż Rosjan czy Niemców. Myślę, że każda z czterech drużyn (nawet Rosjanie, którzy dość wyraźnie przegrali z Francuzami) ma jednakowe szanse.
Pewne jest to, że wygra ten, kto na to zasłuży, kto da z siebie więcej. Do dziś nie widziałem jakiegoś specjalnego zaangażowania w drużynie rosyjskiej i polskiej. To tylko wrażenie. Być może się mylę.
Zaangażowanie jest w głowie, a tę jest najłatwiej uporządkować. Wystarczy chcieć. Bardzo chcieć.
Jak słyszę o "zmęczeniu", "oszczędzaniu sił", to mi się wątroba przewraca. Prawda jest taka, że I skład Niemców grał gorzej, a II skład Niemców grał lepiej. To po co niemiecki trener miał trzymać na parkiecie I skład? Czy powodem gorszej gry Grozera i Kampy było zmęczenie? Nie mam pojęcia i nie chce mi się tego dociekać, bo nie ma to dla mnie żadnego znaczenia. Ma znaczenie to, ze ich zastępcy grali dobrze.
A u nas... My potrzebujemy, żeby Bieniek wykonał jednak parę bloków, Żaliński  zaserwował w parkiet (a nie w siatkę czy metr za linię), Drzyzga biegł do wysoko wybronionej piłki, a Buszek, gdy nie widzi biegnącego Drzyzgi, wystawił tę piłkę na prawe skrzydło oraz żeby walną w drugi metr nad Steuerwaldem, a nie ostrzeliwał ścian hali. Bo o zwycięstwie zadecydują takie właśnie szczegóły. Mamy jakąś dziwną mentalność: wchodzi na parkiet zawodowy siatkarz Wojtek Żaliński, a my cieszymy się, że się nie skompromitował, zamiast smucić się, że nie był w stanie utrzymać zagrywki na poziomie pięciu serwisów ponad 110 km/h w parkiet.
To, co wczoraj zrobiliśmy źle, dziś musimy zrobić dobrze i pokonać Francuzów. Na tym polega sport.
Jak mi ktoś będzie opowiadał bajki, że "Resovia nie ma prawa wygrać z Zenitem i wygrać całej LM", to będzie to dla mnie pożałowania godna opinia. Jak mi ktoś będzie opowiadał, że "źle, że trafiliśmy na Francję", to potraktuję taką opinię analogicznie.
Bo my nie mamy się zastanawiać nad tym, czy wygramy z Francją. Mamy wiedzieć, jak wygrać z Francją.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

fanres

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1142
  • A3
Odp: Turniej kwalifikacyjny do IO Berlin
« Odpowiedź #17 dnia: Stycznia 09, 2016, 14:51:13 pm »
.
Bo my nie mamy się zastanawiać nad tym, czy wygramy z Francją. Mamy wiedzieć, jak wygrać z Francją.
Represie wiedzieć a to zrobić to dla mnie duża różnica.To co mają zrobić to nawet i my wiemy.
...skąd tyle pesymizmu Fanres?
To realizm  :P

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5371
  • Semper fidelis
Odp: Turniej kwalifikacyjny do IO Berlin
« Odpowiedź #18 dnia: Stycznia 09, 2016, 23:09:10 pm »
Ot i cały misterny plan poszedł się.... . Nie wygramy. To już pewne. Gramy o przedłużenie marzeń z Niemcami.

fanres

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1142
  • A3
Odp: Turniej kwalifikacyjny do IO Berlin
« Odpowiedź #19 dnia: Stycznia 10, 2016, 00:38:46 am »
W dwóch setach byliśmy blisko wygranej,ale jak się tłucze po autach w setowych piłkach to ciężko o wygraną.Jutro bój o być albo nie być w Japonii.
Tym razem wierzę,że pokonamy Niemców .Tak się zastanawiam czy Żaliński nie powinien zacząć w pierwszej szóstce  :P .Przynajmniej zagrywka mu wychodzi .Tylko nie wiem czy za Kubiaka czy Mikę.Mateusz jest bardzo zmęczony.Gra non stop i ta jego zagrywka jakoś siadła.Ale jak znam życie to Antiga nie odważy się na taki manewr.