Autor Wątek: Turniej kwalifikacyjny do IO Berlin  (Przeczytany 69546 razy)

MarianG

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2026
  • A2
Odp: Turniej kwalifikacyjny do IO Berlin
« Odpowiedź #20 dnia: Stycznia 10, 2016, 09:06:04 am »
Realnie, nie liczyłem na sukces z Francją, ale marzenia były.
Walka punkt za punkt w pierwszym i drugim secie napawała lekkim optymizmem. Jednak ten punkcik lub dwa rywale byli lepsi. No i końcówki, decydujące piłki wyrzucone na aut przez Kurka, potem w drugim przez Mikę.
Widać brak Piotrka Nowakowskiego, Kurek to jednak brak stabilności w zagrywce, a Bieniek też zatracił swą skuteczność w zagrywce. Młodzi gniewni zostali rozpracowani i już nie zaskakują.
Pozytywnie Żaliński, dać mu więcej szans.
Dzisiaj arcyważny mecz z Niemcami, liczę na udany rewanż.
Rio nam ucieka, chociaż wszystko jeszcze w naszych rękach. Powodzenia chłopaki. Liczę na Was.

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5370
  • Semper fidelis
Odp: Turniej kwalifikacyjny do IO Berlin
« Odpowiedź #21 dnia: Stycznia 10, 2016, 10:51:52 am »
Nie lepiej przegrać i mieć wolne?
Coś nam ostatnio brakuje. Setów na Pucharze Świata, punktów w decydujących momentach z Francją.  Cienkie Bolki jesteśmy. Wydaje mi się, iż brakuje nam Leona. I tylko całkowita klęska jakim będzie brak awansu zamknie usta jego przeciwnikom. Bo Leon jest nam potrzebny.

Stać nas na wygranie meczów. Patrząc na skład, to większość graczy niemieckich znamy z ligi. Prawie każdy w Polsce grał lub gra.

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Turniej kwalifikacyjny do IO Berlin
« Odpowiedź #22 dnia: Stycznia 10, 2016, 11:43:40 am »
Od początku wczorajszego meczu bardzo brakowało nam dwóch elementów...przyjęcia i bloku/wybloku.
O ile na przyjęciu trudno było się zdecydować, jaka zmiana byłaby najbardziej pożądana, o tyle na środku aż się prosiło o wpuszczenie Możdżonka. Wszedł w końcówce III seta i nagle...bloki się pojawiły.
Wczoraj Antiga zachowywał się, jak nasz Andrzej. Niby idziemy punkt za punkt, gramy na przewagi, czyli brakuje odrobiny szczęścia, żeby się powiodło. Dlatego lepiej nie ruszać...samo się przełamie. Nie mogło się przełamać, bo biorąc pod uwagę obraz gry, wyniki w I i II secie były dla nas naprawdę bardzo korzystne.
Niestety, ale szczęściu czasami trzeba pomóc...a wczoraj ewidentnie zabrakło zmiany na środku. Rzucało się to tym bardziej w oczy, że Marcin dzień wcześniej w meczu z Niemcami dał taką samą dobrą zmianę. Szkoda...zawsze żałuję niewykorzystanych szans.

Przed dzisiejszym meczem poprosiłbym naszego trenera tylko o jeden ruch...zmianę...Kłos/Możdżonek.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 10, 2016, 11:45:52 am wysłana przez leon »

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6918
Odp: Turniej kwalifikacyjny do IO Berlin
« Odpowiedź #23 dnia: Stycznia 10, 2016, 11:54:51 am »
Jestem w tej "komfortowej" sytuacji, że nie oglądałem meczu. Zna jedynie "suchy" wynik. I jaka refleksja mi się nasuwa? Przegrywamy dwa sety na przewagi i zamiast w trzecim secie grać lepiej niż dotychczas (może nawet i przegrać, ale po najwspanialszej walce), my gramy gorzej. Mecz można przegrać. Taki jest sport. I o porażkę nie mam pretensji. Mam natomiast pretensje o zwieszenie głowy.
Resovia też w tym sezonie sporo przegrywała. Przegrywała z drużynami "niżej notowanymi". W chwilach gorących emocji była oceniana źle. Ale tak naprawdę, nie zwieszaliśmy głów. Nie przegrywaliśmy "na czysto". Na ile mięśnie pozwały, spinaliśmy pośladki. Nie tak dawna historia naszej gry pokazywała, że będąc "nad przepaścią", nie tylko z przytupem odskakiwaliśmy od tej przepaści, ale i spychaliśmy w nią naszego przeciwnika. Dlaczego i jakim sposobem przekształcaliśmy się z chłopca do bicia w zwycięzcę? Nagła zwyżka formy? Bzdet. Po prostu chcieliśmy i nie traciliśmy czasu na użalanie się nad sobą.
Mam już dość biadolenia nad "zmęczeniem". Dość użalania się nad "niesprawiedliwością losu". Jeśli ktoś jest zmęczony, niech to powie trenerowi i da szansę innym. Tym "niezmęczonym".
Nie udało się. I trudno. Ma się udać dziś.
-----------------------------
A co do Leona... Pytanie, "czy powinien?", straciło dla mnie sens, gdy otrzymał polskie obywatelstwo. Chce i ma prawo. A PZPS ma obowiązek mu to umożliwić w możliwie krótkim czasie.
Już jeden błąd popełniliśmy. Straciliśmy Achrema dla reprezentacji Polski. I nie chodzi o to, że Alek miałby "zbawić" reprezentację. Chodzi o to, że Alek chciał. Taki zawodnik nie narzeka na "zmęczenie". Leon też nie należy do tych "męczących się". I chce.
-----------------------------
Nie widziałem meczu z Francją, ale, podobnie jak Leon (ten nasz forumowy  :) ), jestem bardzo zdystansowany do gry Bieńka w I składzie. Dziura w bloku była w poprzednich meczach bardzo widoczna.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Turniej kwalifikacyjny do IO Berlin
« Odpowiedź #24 dnia: Stycznia 10, 2016, 12:07:19 pm »
Bieniek królem bloku nie jest, ale wczoraj robił nam za...atakującego. Bardzo dobrze układała się współpraca Mateusza z Grześkiem Łomaczem. Dlatego "najbladziej" w tym bilansie wypadł Karol (wg mnie). Tych kilku bloków/wybloków zabrakło. Zmiana Kłosa na Możdżonka nie niosła za sobą żadnego ryzyka, a mogła przynieść wartość dodaną. Na pozycji przyjęcia, które było fatalne, wpuszczenie Żalińskiego, czy Buszka byłoby dalece bardziej ryzykowne.

jasio p

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 282
Odp: Turniej kwalifikacyjny do IO Berlin
« Odpowiedź #25 dnia: Stycznia 10, 2016, 19:10:38 pm »
...
Przed dzisiejszym meczem poprosiłbym naszego trenera tylko o jeden ruch...zmianę...Kłos/Możdżonek.
no i się doprosiłeś ...

fanres

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1142
  • A3
Odp: Turniej kwalifikacyjny do IO Berlin
« Odpowiedź #26 dnia: Stycznia 10, 2016, 19:41:48 pm »
Radość chłopaków po wygranym meczu była taka jakby zdobyli mistrzostwo olimpijskie  ;) I ja się cieszę bo przykro by się patrzyło na nich.Pokazali w tym meczu ,że warto bronić i warto grać do końca  ;D Faktycznie widać brak Pita na środku.Bieniek ma problem z czytaniem gry i z blokiem ,ale to kwestia doświadczenia.Kłos też cienko ,a mistrzem blokowania został "stary" i dobry Możdżonek.Często zastanawiałam się co takiego widzi w nim Antiga ? W tym turnieju nie raz uratował nam sytuację.Bartuś zacinka na zagrywce,ale to polski problem nie tylko na tym turnieju.Dzisiaj Rosjanie pokazali jak się serwuje i gra.Tylu obron w rosyjskiej drużynie dawno nie widziałam.Z satysfakcją trzeba też przyznać,że i nasi chłopcy dołożyli swoją cegiełkę do wygrania meczu przez Rosjan  ;).Wczoraj Francuzi musieli się natrudzić grając dwa sety z nami-może to miało wpływ na przebieg dzisiejszego meczu? 

dafu

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1072
Odp: Turniej kwalifikacyjny do IO Berlin
« Odpowiedź #27 dnia: Stycznia 10, 2016, 23:37:12 pm »
N-ty raz ogladam pilke na 14:13 o wyjazd do Tokja  ;) ... Cudowne
« Ostatnia zmiana: Stycznia 10, 2016, 23:39:12 pm wysłana przez dafu »

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Turniej kwalifikacyjny do IO Berlin
« Odpowiedź #28 dnia: Stycznia 11, 2016, 09:19:19 am »
no i się doprosiłeś ...

...pukajcie, a otworzą wam. Proście, a otrzymacie...  ;D ;D ;D
Generalnie zagraliśmy słabo, ale jakie to ma teraz znaczenie...  ;D ;D ;D
Wczoraj rok 2016 dla naszej Reprezentacji mógł się zakończyć, ale trwa nadal...  :)

Carpyook

  • SSPS Resovia
  • Junior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 841