Autor Wątek: Turniej kwalifikacyjny do IO Berlin  (Przeczytany 69542 razy)

wog

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 823
Odp: Turniej kwalifikacyjny do IO Berlin
« Odpowiedź #40 dnia: Marca 10, 2016, 20:32:55 pm »
...Jak przed grudniem to zawodnik strzelił sobie w kolano...

A ja jestem pewny, że Markin nic nie "chlapnął". Powiedział wszystko co on i jego (i nie tylko jego) prawnicy chcieli żeby powiedział i ani słowa więcej.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6916
Odp: Turniej kwalifikacyjny do IO Berlin
« Odpowiedź #41 dnia: Marca 10, 2016, 20:35:42 pm »
"Meldonium wziąłem w klubie ze względu na duży natłok meczów i grę bez zmiennika do końca grudnia.
Meldonium brałem od 3 do 13 grudnia 2015
".
A wiec nie byłem chory, nie uległem urazowi. Zatem nie potrzebowałem się leczyć. Potrzebowałem wyczynu, na który mój organizm nie pozwalał.
Przecież "liczy się tylko efekt końcowy".
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5370
  • Semper fidelis
Odp: Turniej kwalifikacyjny do IO Berlin
« Odpowiedź #42 dnia: Marca 10, 2016, 22:15:26 pm »
Poczytałem o tym leku i już w grudniu były informacje iż ten lek trafi na listę zakazanych. Maria Szarapowa dostawała kilkukrotne ostrzeżenia o tym.

W świetle tego wykluczenie Rosji było by zasadne. Jeden z jej zawodników świadomie się koksował i lekarz kadry o tym wiedział. A to oznacza iż to nie jest  jakiś przypadek. Lek ten stosuje się przez 4 tygodnie. Później producent nakazuje przestać. Sportowcy zużywają dłużej. Ktoś nazwał to EPO Europy Wschodniej.  Historia Rosyjskiego sportu będzie pisana na nowo.

wog

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 823
Odp: Turniej kwalifikacyjny do IO Berlin
« Odpowiedź #43 dnia: Marca 10, 2016, 23:19:42 pm »
W świetle tego wykluczenie Rosji było by zasadne. Jeden z jej zawodników świadomie się koksował i lekarz kadry o tym wiedział. A to oznacza iż to nie jest  jakiś przypadek. Lek ten stosuje się przez 4 tygodnie. Później producent nakazuje przestać. Sportowcy zużywają dłużej. Ktoś nazwał to EPO Europy Wschodniej.  Historia Rosyjskiego sportu będzie pisana na nowo.

Nie zamierzam z tą tezą polemizować bo zgadzam się z nią. Nie jestem adwokatem Markina, w ogóle nie jestem adwokatem, ale... tę samą sprawę opiszę... nieco inaczej:

Jeden z zawodników reprezentacji Rosji, w dniach od 03-12-15 do 13-12-15 zażywał pewien dozwolony środek o nazwie Meldonium, mając świadomość, że od 01-01-2016 środek ten będzie zakazany i gwarancję producenta, że po dwudziestu dniach od zażycia środka znika on z organizmu. Zawodnik ów dnia 09-01-2016 nieświadomy, nieroztropnie nie sprawdził przed meczem, czy mimo gwarancji producenta, środek ten znikł z jego organizmu, poddał się kontroli antydopingowej, która wykryła obecność Meldonium w organźmie zawodnika. Lekarz kadry o niczym nie wiedział, gdyż zawodnik nie poinformował go o tym, uznając, że zgodnie z gwarancją producenta środka od dnia, w którym staje się on niedozwolony w jego organiźmie nie będzie.

Proste? Proste.
Prawdziwe? zapewne nie.
Wiarygodne? A jakie to ma znaczenie.


« Ostatnia zmiana: Marca 10, 2016, 23:40:11 pm wysłana przez wog »

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5370
  • Semper fidelis
Odp: Turniej kwalifikacyjny do IO Berlin
« Odpowiedź #44 dnia: Marca 11, 2016, 09:03:59 am »
Taka smutna refleksja mnie naszła. Iż przegraliśmy Puchar CEV z drużyną która najprawdopodobniej była na tym "koksie". Wtedy jeszcze legalnym.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6916
Odp: Turniej kwalifikacyjny do IO Berlin
« Odpowiedź #45 dnia: Marca 11, 2016, 09:19:23 am »
Lek był "legalny", ale jego stosowanie było, jest i będzie nieuczciwe.
Stosujący ani nie byli chorzy, ani nie byli po urazach. To nie była nawet profilaktyka. Po prostu ich organizm nie był zdolny do pewnego wyczynu, więc wspomagali organizm chemią.
I co z tego, że nieuczciwie? Nic.
"Liczy się efekt końcowy".
« Ostatnia zmiana: Marca 11, 2016, 09:34:16 am wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

RZW

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1964
Odp: Turniej kwalifikacyjny do IO Berlin
« Odpowiedź #46 dnia: Marca 11, 2016, 10:44:27 am »
"Liczy się efekt końcowy".

Tak, ten tego przepraszam, ale zapytam. Czy mnie się zdaje czy jednak tetryczejesz ;)

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6916
Odp: Turniej kwalifikacyjny do IO Berlin
« Odpowiedź #47 dnia: Marca 11, 2016, 11:53:30 am »
A w związku z czym to pytanie?
W związku z tym, ze zauważam, że istotą sportu nie jest zwycięstwo za wszelką cenę? Że istotą sportu nie jest nawet zwycięstwo? Że prawdziwy sens sportu to coś więcej?
Pisząc takie rzeczy nie liczę na powszechny poklask. Liczę się nawet z ironią. Ale doskonale wiem, dlaczego to piszę. Sport bez wyższych wartości jest zwykłym dziwowiskiem. Samo "szybciej, wyżej, dalej" jest mało sensowne.
-------------------------------------
Widzisz, Marcinie, hasło "Liczy się tylko (przede wszystkim) wynik" należy do moich "ulubionych" haseł. Doświadczeni forumowicze być może pamiętają moje polemiki, gdy z tym hasłem wyskoczył Ljubo, po pierwszym roku swoich rządów. Przestrzegałem wtedy, że jest to hasło bardzo krótkowzroczne. I akurat wyniki trudno było uznać za oczekiwane.
Spoglądając z perspektywy lat, nie liczył się wynik (nie potrafiliśmy nawet utrzymać srebra). Liczyło się coś innego.
« Ostatnia zmiana: Marca 11, 2016, 14:42:49 pm wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5370
  • Semper fidelis
Odp: Turniej kwalifikacyjny do IO Berlin
« Odpowiedź #48 dnia: Marca 19, 2016, 20:14:11 pm »
Kolejny siatkarz z Rosji na dopingu. Aleksiej Obmoczajew

http://www.przegladsportowy.pl/aleksiej-obmoczajew-stosowal-meldonium,artykul,655666,1,12353.html

Smuci mnie jeszcze to:

Cytuj
Zwłaszcza, że niektórzy siatkarze otwarcie przyznają, że meldonium dopóki nie było zabronionym środkiem (status ten zyskało 1 stycznia 2016), było powszechnie stosowane w takich drużynach jak Dynamo Moskwa czy Zenit Kazań. ? Ostrzegano mnie, że w każdej chwili może przyjść do mnie ktoś z WADA i pobrać próbkę. Podczas turnieju kwalifikacyjnego w Berlinie zawsze brali do kontroli dwóch zawodników. Tym drugim byłem ja. Tyle, że my mamy w Kazaniu lekarza, który bardzo dobrze monitoruje takie rzeczy i przyjmowanie meldonium zakończyliśmy długo przed 1 stycznia ? wyznaje Aleksiej Werbow, libero Zenitu Kazań.

FLPman

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1354
  • C4:R9:M3
Odp: Turniej kwalifikacyjny do IO Berlin
« Odpowiedź #49 dnia: Marca 19, 2016, 21:13:03 pm »
Generalnie media internetowe zwietrzyły kliknięciogenny temat i sobie używają ;) W przypadku Obmoczajewa mój trop wiodący po rosyjskich portalach mówi, że chodzi po prostu o problemy dyscyplinarne, ale niezwiązane z niedozwolonymi środkami - bez zgody klubu opuścił trening zespołu i mecz półfinałowy pucharu CEV z Gazprom-Ugra Surgut, został już wyrzucony z Dynamo Moskwa (co jest ważną różnicą z przypadkiem Markina), a Stanisław Szewczenko, szef rosyjskiej federacji siatkówki dziś lub wczoraj mówił w wywiadzie, że jest w Luksemburgu i CEV nie ma żadnych informacji o zarzutach dla Obmoczajewa.