Autor Wątek: Mistrzostwa Świata 2010 Włochy. Biografia Giby  (Przeczytany 11231 razy)

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5370
  • Semper fidelis
Mistrzostwa Świata 2010 Włochy. Biografia Giby
« dnia: Listopada 12, 2015, 21:44:53 pm »
Witam
Czarna plama na Mistrzostwach Świata. Coś przez co ja, i pewnie nie tylko ja straciło szacunek i wiarę w walkę "o każdą piłkę". Wszyscy wiedzieli iż w meczu Brazyla - Bułgaria była ustawka ale niedawno Giba w swoje książce wprost to przyznał. Przegrali aby wygrać i to dokonali. Polacy wtedy grali o każdą piłkę i odpadli. Po tym Daniel Castallani stracił pracę jako trener kadry. Smutne to, iż wygrało krętactwo i podkładanie się. Dodatkowo Włochy przygotowały taką ścieżkę dla siebie, iż doprowadziło ich to do finału.

http://www.worldofvolley.com/News/Latest_news/Brazil/60397/giba-admits--we-played-to-lose-against-bulgaria-in-2010.html

Cytuj
We talked among us and finally decided to lose. We knew there would be a lot of criticism, but it was the most direct path toward gold. Before the game, Bulgarian captain Vladimir Nikolov came to me. He was also interested to lose the match. The conversation was quite open and honest. Both sides expressed their views, strategies were on the table,? stated Giba.

Cytuj
"Rozmawialiśmy między sobą i ostatecznie zdecydowaliśmy się przegrać. Wiedzieliśmy, że będzie dużo krytyki, ale to była  najbardziej bezpośrednia droga do złota. Przed rozpoczęciem meczu, bułgarski kapitan Vladimir Nikolov przyszedł do mnie. On również był zainteresowany przegraniem meczu. Rozmowa była bardzo otwarta i szczera. Obie strony wyraziły swoje poglądy, strategie były na stole ", powiedział Giba.

Tutaj więcej na ten temat, ale portuglaskiego nie znam. A to co wyrzucił translator średnio nadaje się do cytowania.

http://www1.folha.uol.com.br/esporte/2015/09/1684734-giba-admite-que-entregou-jogo-e-critica-bernardinho.shtml

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6916
Odp: Mistrzostwa Świata 2010 Włochy. Biografia Giby
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 13, 2015, 08:03:59 am »
Stworzono skandaliczny, dziwaczny system dla Włochów, a ci i tak zakończyli bez medalu.
Jeszcze przed imprezą układ grup powodował, że najbardziej opłacalne było zajęcie trzeciego miejsca w naszej grupie. Śmiałem się nawet, że "w naszej grupie odbędzie się zażarta walka o zajęcie trzeciego miejsca". Zależało to tylko od nas. Mogliśmy przegrać piątego seta z Niemcami, bo już po 3(!) setach tego meczu mieliśmy awans (najlepszy stosunek setów). Zdecydowaliśmy się na wygranie no i wpadliśmy na minę. A że byliśmy słabi...
Podczas MŚ'14 wpadliśmy na grupę z Brazylią i Rosją (losowanie), w której przed mistrzostwami nie dawano by nam szans. Byliśmy jednak mocni.
No cóż, pokonaj każdego przeciwnika, to żaden "system" ci nie zaszkodzi. Ten element sportowej sprawiedliwości jeszcze nie został wyeliminowany. Ale Włosi zapewne nad nim pracują  ;D
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.