Autor Wątek: FINAŁ PLUSLIGI 2015\2016 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Asseco Resovia Rzeszów  (Przeczytany 63767 razy)

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6931
Odp: FINAŁ PLUSLIGI 2015\2016 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Asseco Resovia Rzeszów
« Odpowiedź #310 dnia: Kwietnia 27, 2016, 22:06:50 pm »
Nikt nie mówi o "zwinięciu zabawek". W końcu składem: Kędzierski-Dryja-Śliwka-Filip-Lemański-Peszko-Masłowski + trener Castellani też można sporo osiągnąć. I nie kpię ani na jotę. Nie ma to nic wspólnego z sarkazmem. To też będzie kosztowało, a z karnetów i z biletów zbierze się jakieś 1.000.000 zł (może mniej).
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

wog

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 823
Odp: FINAŁ PLUSLIGI 2015\2016 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Asseco Resovia Rzeszów
« Odpowiedź #311 dnia: Kwietnia 27, 2016, 22:29:50 pm »
Pisząc o "zwinięciu zabawek" miałem na myśli zakończenie sponsoringu przez Adama Górala (ASSECO).
Powtarzam pytanie: Czy sam Adam Góral coś o tym wie? Ktoś? Coś?
Czy tylko tak się "martwimy" na zapas?

A co do składu. Jak będzie taka "koncepcja" to będziemy się zastanawiać czy lepszy byłby Filip czy Ziobrowski. Póki co to nie ma takich dylematów. A nawet jakby... I tak najwcześniej za rok. I nie sądzę, że bez Adama Górala (ASSECO).

fru.ostrowski

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: FINAŁ PLUSLIGI 2015\2016 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Asseco Resovia Rzeszów
« Odpowiedź #312 dnia: Kwietnia 27, 2016, 22:35:16 pm »
To ze wtopa była sztab doskonale wie chociażby dlatego ze wczoraj szybciutko uciekli, zero wywiadów, zero trenera. Cel był inny, sukcesem miał byc medal LM. A tak nie ma Pucharu, Super, LM ale jest srebro ale tylko dzieki Bielsku i problemach na lini Conte trener itp. Czasami jest tak że ktoś musi pozostać ze względów politycznych np Świderski trenerem był kiepskim wiec Zaksa zrobiła z niego prezesa. I jest nadal. Ale w Resce to nie przejdzie jeszcze sie trochę pomęczymy może znowu cud sie zdarzy i z talentem objawi sie podobny zawodnik jak Grozer. W tym sezonie widać trener nie lubial Perłę i Śliwkę no cóż zawsze sie ktoś musi trafić wcześniej był Grzyb, Lotman ach ilu ich było co odeszli i grają kapitalnie. Od nowego sezonu znowu bedą pewnie karnety droższe bo w Rzeszowie muszą byc najdroższe, występy i prezentacje w Galerii czyli wszystko wróci no normy😀 tylko ile w tym już prawdziwej Resovii faktycznie walczącej nie koniecznie za takie pieniądze ale walczącej do ostatniej piłki.

sliwaone

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 770
  • D1
Odp: FINAŁ PLUSLIGI 2015\2016 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Asseco Resovia Rzeszów
« Odpowiedź #313 dnia: Kwietnia 27, 2016, 23:28:00 pm »
Leszku co do potencjalnych sponsorów , nie patrz tylko na Rzeszów , mamy Inglota z Przemyśla , może Dębica , Mielec , Krosno może nawet Nowy Sącz , nie jeden duży ale kilku mniejszych . To przykłady wiem że to nie są łatwe rozmowy ale warto o tym już dziś myśleć.

Strasznie Cię dopadło , doczekasz się sukcesu w Europie potrzeba kilku zmian albo wyciągnąć wnioski przyznać się do błędu i wprowadzić nowe . Chciałbym żeby Andrzej (bo zostaje) dobrał sobie 6 walczaków i ogrywał ich jak nadłużej . Obserwując jednak spekulacje transferowe to raczej nierealne.
Ale .... ;D niespodzianki bedą

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6931
Odp: FINAŁ PLUSLIGI 2015\2016 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Asseco Resovia Rzeszów
« Odpowiedź #314 dnia: Kwietnia 27, 2016, 23:56:18 pm »
Z kilkoma mniejszymi próbowała koszykówka.
To nie jest kwestia "doczekania się sukcesu w Europie". Nam na tym nie zależy. Tak naprawdę, nigdy nam nie zależało.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5371
  • Semper fidelis
Odp: FINAŁ PLUSLIGI 2015\2016 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Asseco Resovia Rzeszów
« Odpowiedź #315 dnia: Kwietnia 28, 2016, 21:57:06 pm »
Cudu w Rzeszowie nie było. Przed meczem na FB dodałem grafikę z sercem i rozumem oraz z pytaniem, kto wygra? Rozum podpowiadał ZAKsa, serce Resovia.
Wynik wszyscy znamy. Nie jest dobry, ale w kontekście całego sezonu to Nasz udział w finale to ogromny sukces.
Bo jakby zestawić fakty to naprzeciwko drużyny, która w sezonie na 26 rozegranych meczy, 19 wygrała w stosunku 3:0 i zanotowała tylko 3 porażki (w tym chyba dwie po 5 setowych meczach) -stanęła drużyna, która miała 12 porażek a zwycięstw 3:0 to była rzadkość. Już na starcie był wskazany murowany faworyt. Kolejne rozegrane sety tylko potwierdziło tą przepaść między zespołami.
Po meczu w Lubinie, wielu z nas (w tym ja) stwierdziło. Iż Zaksa, powinna dostać złoto, bez względu na dalsze wyniki innych zespołów. Grali najrówniej.
W Kędzierzynie przez cały sezon atmosfera cementowała zespół. Każdy kolejnych wygrany mecz upewniał zawodników w swoje umiejętności. Przed 3 meczem byłem na treningu ZAKsy na Podpromiu. Po krótkiej obserwacji wiedziałem już, iż nie będzie łatwo. Wszystko im wychodziło a w ich oczach była tzw. Mentalność zwycięzcy. Taka sama, jak byłą w Resovii, kiedy zdobywaliśmy złoto w Kędzierzynie. W  meczu tylko to się potwierdziło. W pamięci mam zachowanie Konarskiego, który idąc na zagrywce był bardzo pewny swoich umiejętności. Nawet błąd zagrywki czy blok nie załamały go.

U nas było inaczej. Nie było zwycięstwa, które by zbudowało atmosferę w zespole. Czegoś takiego, jak w zeszłym roku w Nowosybirsku. Nie stanowiliśmy monolitu.  W Zaksie nie było słabych punktów u nas było kilka.

Meczów o złoto niestety nie dało się wygrać. Zaksą była sportowo lepsza co nam udowodniła na parkiecie.