Autor Wątek: Plusliga 2016/2017  (Przeczytany 104348 razy)

MarianG

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2026
  • A2
Odp: Plusliga 2016/2017
« Odpowiedź #20 dnia: Października 02, 2016, 18:21:01 pm »
No cóż, zamiast umożliwić oglądanie wczoraj i dziś meczów ligowych, transmitują na prawie wszystkich kanałach sportowych Polsatu( Polsat Sport, Polsat Sport HD, Polsat Sport News), turniej rekreacyjno-treningowy, nie wiadomo dlaczego zwany Polska - Niemcy tzw. turniej gigantów.
Zainteresowanie ogromne, o czym świadczą prawie puste trybuny w hali na zaledwie około 3 tysiące miejsc.
Jestem rozczarowany takim początkiem ligi, gdzie +L zeszła na plan dalszy. Może jednak transmisjami meczów +L zajmie się jakaś inna stacja, a nie Polsatskra!

dafu

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1072
Odp: Plusliga 2016/2017
« Odpowiedź #21 dnia: Października 02, 2016, 18:55:35 pm »
No to zaczęliśmy sezon ad 2016/2017.
I od razu na samym początku obraz wyłania się dość blady, bo:
- pierwsze dwa mecze były nudne, jak flaki z olejem; trza się przyzwyczajać, bo takich meczów będzie w tym sezonie wiele,
Nie wiem o jakim zestawie startowym piszesz , bo o meczu Resovii na pewno nie można powiedzieć, że był nudny i jednostronny.
Podobnie tiebreak w Jastrzębiu. Zgoda co do meczu Zaksy i pomyłki transmisyjnej ze Szczecina.

Ps. Swoją drogą ciężko będzie Resovii dogodzić niektórym kibicom.
      3:2 z  JW ,,powtórka z poprzedniego sezonu''. 3:0 Z Polbudą ,,nudy jak flaki z olejem''.
« Ostatnia zmiana: Października 02, 2016, 19:13:24 pm wysłana przez dafu »

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Plusliga 2016/2017
« Odpowiedź #22 dnia: Października 02, 2016, 21:19:49 pm »
Na meczu w Warszawie nie byłem. Śledziłem jedynie relację live na Pluslidze. I poza trzecim setem nic szczególnego nie zauważyłem.
Ale z opisu całego wydarzenia siatkarskiego mogło być ciekawie...

http://www.plusliga.pl/news/id/29122.html

...tylko, czy siatkarsko ciekawie?
Ok, może to i dobrze dla niektórych, że idziemy w kierunku show, jednak ja na mecze siatkówki idę po coś innego. Może jestem odosobniony...

Do chorego systemu rozgrywek, jaki nam zafundowano w tym sezonie dochodzi...rozmemłanie, które nie przystoi profesjonalnej i zawodowej lidze. Bo jak można inaczej interpretować fakt, że Skra gra sobie jakiś trening, Polsat go pokazuje i to wszystko...zamiast inauguracji ligi? Doprawdy...wejście smoka. Całe NBA powinno brać z nas przykład...


A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5370
  • Semper fidelis
Odp: Plusliga 2016/2017
« Odpowiedź #23 dnia: Października 02, 2016, 21:24:26 pm »
Niestety taki sezon się zapowiada. Bardzo mało meczów z udziałem Resovii zapowiada się emocjonująco. Prezes Górski podkreślał, iż ten sezon będzie czasem gdzie powinniśmy spróbować znaleźć radość z takich wygranych.

Pojawił się też wątek Torwaru. Byłem bardzo ciekawy jak wypadnie inauguracja. Masę wysiłku w promocje. Niestety, było dużo pustych miejsc . Termin doskonały. Sobota 15 i brak kompletu.

Dodatkowo pierwszy raz przerwa 10 minutowa w klubie który o nią zabiegał. I wypadło słabo. 10 minut to za mało aby coś sensownego zrobić. Był występ cheerliderek, ogłoszenie uczestników konkursu o samochód i... czas się skończył. Zawodnicy wbiegli na boisko. Konkurs dokończono po spotkaniu przed wręczeniem nagrody MVP. Dziwne to było.

PS. A co do turnieju w Szczecinie. Czasu na Superpuchar nie było ale na wygłupy w turnieju towarzyskim już tak. I nawet Polsat się zaplątał. Czy nie mogli dziś rozegrać mecz Skra Zaksa o trofeum?
« Ostatnia zmiana: Października 02, 2016, 21:27:40 pm wysłana przez A :) »

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5370
  • Semper fidelis
Odp: Plusliga 2016/2017
« Odpowiedź #24 dnia: Października 10, 2016, 22:07:13 pm »
Nie podoba mi się to co się stało z Bartkiem Kurkiem. Będzie bardzo długo ......

Od dłuższego czasu w siatkówce krajowej widać, iż zostaje dyktat zawodników. Kontrakt nie jest już żadną świętością i obowiązuje tylko w jedną stronę. To klub ma obowiązki a zawodnik jest jak pan i władca. Może rozwiązać kontrakt kiedy mu się podoba. Bo przecież z niewolnika nie ma zawodnika? Czyż nie ?

I tym sposobem Resovia utrzymuje masę zawodników, których podpisała przedwcześnie i z różnych powodów nie może rozwiązać umów z nimi. Kiedyś Michał Kozłowski, Marcel Gromadowski czy obecnie Dima Paszycki. Z drugiej strony są naciski aby zawodnikowi iść na rękę i rozwiązać kontrakt wcześniej. Tak niedawno było z Penczevem. Niestety w ten trend wpisuje się sprawa Bartka Kurka. Ale o tym poniżej.

Chronologia zdarzeń:
1. Resovia składa ofertę Kurkowi jeszcze przed Final Four.
2. Kurek odrzuca ofertę Resovii
3. Kurek w czasie sezonu dogaduje się z Japończykami i najprawdopodobniej podpisał kontrakt ( Informacja z dnia 19.04.2016 żródło http://www.rzeszow.sport.pl/sport-rzeszow/1,130162,19941871,kurek-w-japonii-za-potezne-pieniadze-szukaja-gwiazd-nie-gwiazdorow.html). To było jeszcze przed finałem. Ale żeby nie było, iż Resovia jakaś pokrzywdzona i święta. Przed Final Four dogadała kontrakt z Marko Ivovicem. Wiec zarówno klub jak i zawodnicy nie czekają z negocjacjami do końca sezonu. W sumie jak jest zgodna na to to nie ma czym się przejmować. Prawda?
Warunki kontraktu 600 tyś Euro za sezon. (Żrodło: http://www.przegladsportowy.pl/siatkowka/plusliga,siatkowka-transfer-bartosza-kurka-do-japonii,artykul,670331,1,899.html)
4 Kadra czeka, Rozgrywki reprezentacyjne w pełni w sprawie przyszłości Kurka cisza.
5. Przygotowanie przed sezonem 2 września 2016. Kurek poprosił o możliwość treningów w Bełchatowie, bo w Polsce czeka na swój nowy zespół. Po igrzyskach w Rio de Janeiro jego klubowy trener Veselin Vuković dał mu wolne i uznał, że nie ma powodu, by Kurek przylatywał do Japonii, ponieważ zespół JT Thunders ma zaplanowane zgrupowanie w Polsce. Rozpocznie się ono 12 września w Gdańsku
6. Turnieje w Polsce. Po turnieju w Gdańsku 18 września Kurek przestał się przygotowywać ze swoim nowym zespołem.
Cytuj
Wszystko odbywa się za zgodą japońskiego klubu. Trenera JT Thunders Veselin Vuković powiedział "Przeglądowi Sportowemu", że Kurek nie jest jeszcze gotowy na podróż. - Dostaliśmy od lekarza kadry raport dotyczący zdrowia Bartka. Problem jest poważny i dotyczy także kwestii mentalnych - zdradził Vuković.
Cytuj
- Powiedział, że ma problem, którym są ataki paniki. Dostaliśmy raport medyczny od polskiego lekarza, który potwierdzał, że Bartosz ma ataki paniki. Doktor powiedział, że musi on przejść leczenie, które będzie trwało od 6 do 8 tygodni. Mój klub nie mógłby tyle czekać.
7. PGE sposnorem na kolejne 3 lata. Płaci Skrze 10 MLN PLN http://siatka.org/pokaz/pge-zostaje-ze-skra-belchatow/
8. Informacja o rozwiązaniu kontraktu. 1.10.2016 pada informacja, iż kontrakt został rozwiązany (żródłohttp://www.sport.pl/siatkowka/1,65101,20775690,siatkowka-kurek-nie-zagra-w-japonii-wroci-do-resovii.html)
9. Oświadczenie Bartka 2 październik 2016
Cytuj
Po Igrzyskach rozczarowanie wynikiem było duże ale cieszyłem się na nowe wyzwania w klubie, jednak reakcja mojego organizmu z jaką przyszło mi się zderzyć we wrześniu po powrocie do treningów, przerosła moje oczekiwania. Zmęczenie skumulowane przez wiele lat ciągłego grania zaowocowały ogólnym narastającym osłabieniem organizmu i wypaleniem mentalnym w efekcie czego straciłem coś co zawsze mną kierowało czyli pasję i chęć do grania. Doszedłem do takiego momentu w którym stwierdziłem, że zdrowie i wizja długoletniej kariery jest ważniejsza niż nawet największy kontrakt.
Źródło: http://sportowefakty.wp.pl/siatkowka/634684/bartosz-kurek-nie-zagra-w-japonii-zawodnik-wydal-oswiadczenie)
10. Transfer Serba. 01 październik spekulacje http://www.dzienniklodzki.pl/sport/a/drazen-luburic-zastapi-bartosza-kurka-w-japonii,10689585/ a 06 pażdziernika 2016 już oficjalnie (żródło: http://www.przegladsportowy.pl/siatkowka/plusliga,drazen-luburic-odchodzi-z-pge-skry-belchatow,artykul,725478,1,907.html)
11. Skra przedłuża kontrakt z Srecko Lisiniac http://www.skra.pl/aktualnosci-przeglad/item/4080-srecko-lisinac-przedluzyl-kontrakt-z-pge-skra
12. Transfer Kurka do Skry. Informacja z 09 października 2016 (żródło: http://www.skra.pl/aktualnosci-przeglad/item/4086-bartosz-kurek-wraca-do-pge-skry)
Cytuj
Na ten transfer trzeba spojrzeć biorąc pod uwagę wiele aspektów. Na pewno bardzo się cieszymy, że po odejściu Dražena Luburicia udało nam się szybko znaleźć na jego miejsce bardzo wartościowego zawodnika. Jednocześnie chciałbym od razu wyjaśnić, że wyjazd młodego Serba do Japonii nie miał nic wspólnego ze zwolnieniem miejsca w drużynie dla Bartka. Jesteśmy już w trakcie nowego sezonu PlusLigi, dlatego naszym zadaniem jako Zarządu Klubu było zapewnienie komfortu pracy dla sztabu szkoleniowego i jak najszybsze uzupełnienie składu, tak, aby drużyna mogła pracować w jak najlepszych warunkach
13. i na koniec dzisiejszy komentarz byłego już trenera Kurka.
Cytuj
Bartosz Kurek w poniedziałek ma zacząć treningi z ekipą z Bełchatowa. Nie zaskoczyło to trenera JT Thunders. - Spodziewałem się podobnej rzeczy z jego strony. To tylko mówi o samym Bartoszu.
Cytuj
Wychowanek Stali Nysa zasilił szeregi PGE Skry Bełchatów zaledwie po kilku dniach od wydania oświadczenia, w którym pisze o potrzebie "odpoczynku i czasu na odbudowanie się". - Bardzo zabawne. Życzę mu powodzenia. My i tak zrobimy dobry wynik bez niego. Mi zależy tylko na tym, aby ludzie byli uczciwi. Bartosz mógł powiedzieć: "przepraszam, zmieniłem decyzję i nie chcę grać w Japonii". Albo to, albo to - twierdzi Vuković.
Cytuj
Veselin Vuković pogodził się już z zaistniałą sytuacją i nie chce do niej wracać. - Dla mnie i tak cała sprawa jest już zamknięta. Życzę mu wszystkiego najlepszego w Bełchatowie. Ja patrzę już tylko w przód. Bartoszu, wszystkiego najlepszego w życiu i karierze - przyznaje 61-letni trener.
(Źródło: http://sportowefakty.wp.pl/siatkowka/636511/veselin-vukovic-bartosz-kurek-powiedzial-ze-ma-ataki-paniki)

Od pierwszej informacji o tym, iż coś jest nie czyli 18 września do zmiany klubu w dniu 09 października minęło dokładnie 21 dni (3 tygodnie). W tym czasie zwrotów akcji więcej niż w telenoweli. Nie mam za złe Bartkowi, iż przeszedł do Bełchatowa, tak jak nie mam o to pretensji do Niko. Taki sport a dobrych klubów w Polsce jest obecnie 3. Skra, Resovia i ZAKsa. I siłą rzeczy jest miedzy tymi klubami wymiana zawodników. Bartek zachował się OK w stosunku do klubu. Nie zwodził nas i powiedział, iż Rzeszów to nie jest jego bajka. Dodatkowo w jednym z wywiadów powiedział : "Nigdzie w Polsce nie miał bym takich warunków jak w Bełchatowie aby potrenować" (źródło: https://www.youtube.com/watch?v=Q_artRibVDE)
W sumie to nie dziwi, iż to Skra jest jego nowym pracodawcą. Bulwersuje coś innego:
1. Czas jaki minął od pierwszej informacji o kłopotach do nowej umowy. 3 tygodnie a jak liczyć czas od oświadczenia to niespełna tydzień.
2. Podważenie zaufanie do lekarza kadry. Wydaje oświadczenie, iż gracz ma poważne problemy zdrowotne które skutkują  koniecznością przerwy w grze. Po rozwiązaniu kontraktu następuje cudowne uzdrowienie.
3. Postawa zawodnika. Najpierw Bartek mówi o zmęczeniu sezonem a tydzień później podpisuje kontrakt i w poniedziałek wraca do siatkówki. Konrad Piechocki wyraźnie powiedział, iż chodzi o trening. W tak delikatnej materii nie można mówić o przejęzyczeniu. Wywiad był w TV.
4. Problem kadry. Podstawowy atakujący ma sezon w kwadracie lub zmienia pozycję. Jakby nie patrzeć to niekorzystna sytuacja. Dodatkowo już raz zawodnik zgłaszał przemęczenie. W ciągu tygodnia nie odpoczął raczej i nie wykluczone, iż znów użyje tego argumentu aby odmówić gry w kadrze.
5. Bardzo złe wrażenie jak Polski gracz w Japonii. Japończycy to ludzie honoru i jak na coś się umawiają to dotrzymują słowa. Nie lubią być oszukiwani a po wywiadzie ich trenera tak się czują.
6. W Japonii może występować tylko jeden zagraniczny gracz. Podpisanie kontraktu z Kurkiem i późniejszy jego przyjazd był przygotowywany marketingowo. I cały plan poszedł na darmo.
7. Koncepcja na grę Japońskiego zespołu i jego miejsce w lidze zostało rozwalone. Bez Kurka wszystko się rypło. Nie ma już czasu na ściągniecie gracze podobnej klasy. Ściągają młodego Serba ale to tak naprawdę akt desperacji. Na rynku nikogo lepszego nie ma.

Bez wątpienie najlepiej wyszedł na tym klub z Bełchatowa, ponieważ:
1.   Otrzymał solidne odszkodowanie od Japończyków za Serba. 200 tysięcy Euro + 100 kontraktu Serba.
2.   Za kasę od Japończyków zakontraktowali Kurka. Inwestując 100 tyś Euro mają zawodnika wartego znacznie więcej. Sam Kurek będzie zarabiał 300 tyś Euro (zbieżność z kwotą z punktu 1 nie jest przypadkowa). W normalnych warunkach Skry nie było stać na Kurka. Japończycy dali więcej.
3.   Kurek to doskonały produkt marketingowy.
4.   Skra nie musiała płacić za zerwanie/wykupienie kontraktu z Japończykami. Dodatkowo nie przejęli wysokiego kontraktu Kurka. W normalnych okolicznościach oprócz odszkodowania dla Japończyków musieli by płacić Kurkowi 600 tyś Euro z jego kontraktu. W analogicznej sytuacji przy przejściu Conte ze Skry do Chin zostało wypłacone odszkodowanie. Podobnie za Kubiaka z JW. Do Turcji.

Biorąc pod uwagę to wszystko, proszę nie pisać iż jest jakiś hejt na Kurka. Sprawa jest etycznie niejednoznaczna i kolokwialnie pisząc ?śmierdzi na odległość?. Mogli tak zrobić jak zrobili, ale uczciwy człowiek zrobił by to innego. Nikt Kurkowi pistoletu do głowy nie przyłożył jak podpisywał kontrakt. Teraz może na tym wyjdzie. Ale, łatka człowieka niewiarygodnego do niego w środowisku przypnie się. Nie warto na nim budować zespołu bo może wywinąć numer. Ale podejrzewam, iż z Bełchatowa już nie odejdzie. Zostanie tam do końca kariery więc w sumie to ?kogo to obchodzi?.
Ps. Myślę, iż w Rzeszowie nie będzie gwizdów na niego. Jego życie, jego sprawa. W Resovii zrobił co od niego sponsorzy oczekiwali. A że jego transfer był jednym z najważniejszych powodów gry Resovii w zeszłym sezonie ? To trudno. Za parę lat mało kto będzie pamiętał, iż to nie piwerszy taki numer Bartka. Tak odszedł z Kędzierzyna do Bełchatowa http://www.sportslaski.pl/info/gdzie-zagra-kurek.html czy z Moskwy do Lube http://www.przegladsportowy.pl/siatkowka,bartosz-kurek-przechodzi-z-dynama-moskwa-do-lube-banca-macerata-,artykul,169362,1,282.html Do Trzech razy sztuka?

ps.
Niespodziewanie kolejny rozdział dopowiedział dziś Leon Bartman w audycji w Radio Centrum. W Japoni bardzo nagatywnie odebrano całą sytuację. Do tego stopnia, iż "polscy" siatkarze są już tam na pewien czas "spaleni".
Antoni Słomiński pisał: Jeśli nie wiesz, jak należy się w jakiejś sytuacji zachować, na wszelki wypadek zachowuj się przyzwoicie
 
« Ostatnia zmiana: Października 11, 2016, 18:43:07 pm wysłana przez A :) »

fanres

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1142
  • A3
Odp: Plusliga 2016/2017
« Odpowiedź #25 dnia: Października 11, 2016, 07:52:00 am »
Wszystko to precyzyjnie opisałeś.Prawda jest taka ,że sam sobie zapracował na kiepską opinię. To jego problem.Też nie widzę powodów na wygwizdanie Bartka.Zrobił u nas to co miał zrobić ,choć widać ,że pod presją idzie mu kiepsko-vide FF i IO.A czy po takiej "spektakularnej" akcji to dobry "produkt" medialny ?Śmiem wątpić.

charo2606

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 164
Odp: Plusliga 2016/2017
« Odpowiedź #26 dnia: Października 20, 2016, 21:09:01 pm »
Prawdopodobny a wg Mielewskiegoa raczej wg komisarza pewny walkower dla Szczecina. 4 obcokrajowców (Uriarte, Lisinac, Penchev i Gladyr na zagrywce)w pewnym momencie było na boisku. Biedna Skra i ten regulamin  >:( ;D
https://twitter.com/Mielewski/status/789178135455555585
https://twitter.com/panodwf/status/789188441795801089
« Ostatnia zmiana: Października 20, 2016, 21:40:22 pm wysłana przez charo2606 »

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5370
  • Semper fidelis
Odp: Plusliga 2016/2017
« Odpowiedź #27 dnia: Października 20, 2016, 21:52:26 pm »
Debiut Kurka w dzisiejszym meczu kończy dyskusję zmęczenia organizmu zawodnika.

fanzwawy

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1129
Odp: Plusliga 2016/2017
« Odpowiedź #28 dnia: Października 20, 2016, 21:54:44 pm »
Kurek w pierwszej 6 Skry to bomba spodziewana ale ta druga to bomba niezłego kalibru:

http://www.polsatsport.pl/siatkowka/

Jeśli Skra zostanie ukarana walkowerem może to oznaczać, że jej szanse na końcową walkę o mistrza znacznie spadną!



« Ostatnia zmiana: Października 20, 2016, 21:59:51 pm wysłana przez fanzwawy »

wog

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 823
Odp: Plusliga 2016/2017
« Odpowiedź #29 dnia: Października 21, 2016, 00:45:02 am »
Jeśli Skra zostanie ukarana walkowerem może to oznaczać, że jej szanse na końcową walkę o mistrza znacznie spadną!

Przewidujesz, że po tym walkowerze Skra będzie miała problem z awansem do półfinałów? :o
Bo nowy (idiotyczny) system rozgrywek powoduje, że jedynym handicapem wynikającym z wyższego miejsca w tabeli po rundzie zasadniczej (w pierwszej czwórce) jest złoty set u siebie... Być może przez tego walkowera nieco spadną szanse na zajęcie przez Skrę pierwszego miejsca po rundzie zasadniczej (do tego jeszcze dłuuuuuuga droga), ale nie sądzę, że będzie on miał jakikolwiek wpływ na "końcową walkę o MP", bo do czwórki tak czy siak wejdą.