Autor Wątek: Plusliga 2016/2017  (Przeczytany 104753 razy)

Paulina

  • Moderator
  • Junior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 956
Odp: Plusliga 2016/2017
« Odpowiedź #30 dnia: Października 21, 2016, 10:29:25 am »
Jeśli Skra zostanie ukarana walkowerem może to oznaczać, że jej szanse na końcową walkę o mistrza znacznie spadną!

 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
hahahaahaha ;D ciekawa teza, biorąc pod uwagę to, że choćby do końca FZ zostało 26 kolejek ;D
Kocham Ją a Ona mnie!  Nigdy nie zostawię Jej!

Why

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1643
  • "..co ja robię tu? uuuuuu..."
Odp: Plusliga 2016/2017
« Odpowiedź #31 dnia: Października 21, 2016, 10:48:12 am »
No ale może im psychika siąść - znowu regulamin przeciwko nim, oni zasuwają na treningach a wszyscy im się śmieją w twarz...

Michał5

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 367
Odp: Plusliga 2016/2017
« Odpowiedź #32 dnia: Października 21, 2016, 11:16:35 am »
No ale może im psychika siąść - znowu regulamin przeciwko nim, oni zasuwają na treningach a wszyscy im się śmieją w twarz...

Bez obaw, Konrad otworzył uzdrowisko Bełchatów. Terapia szybka i skuteczna  8)

fanzwawy

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1129
Odp: Plusliga 2016/2017
« Odpowiedź #33 dnia: Października 21, 2016, 11:19:20 am »
Przypomnę, że Skra w ub. sezonie nie znalazła się w finale, choć miała tyle samo punktów co Resovia a przy tym więcej wygranych meczów, tyle, że więcej niż Resovia wygranych po 3:2. Zdecydował taki drobiazg.
Oczywiście teza, że walkower i strata 3 punktów może im uniemożliwić grę w finałach jest nieco na wyrost ale mam chyba prawo do takiej przesady jako kibic Resovii a przy tym raczej niesympatyzujący ze Skrą?  :)
Bardziej serio - liczyć się będą każde punkty i może się okazać, że im ich zabraknie.
Pytanie tylko, czy ,,dobro narodowe'' zostanie tak strasznie skrzywdzone już na początku sezonu przez siatkarskie władze?

A teraz do Pauliny.
Miło Cię widzieć na forum, szkoda, że tak rzadko tu zaglądasz.
Nie wiem czy wiesz ale dzisiaj na Podpromiu hymn Resovii będzie śpiewany po raz pierwszy oficjalnie, mam nadzieję, że Ty i cały wasz klub kibica wypadniecie szczególnie godnie. Będę trzymał kciuki.  :)

Paulina

  • Moderator
  • Junior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 956
Odp: Plusliga 2016/2017
« Odpowiedź #34 dnia: Października 21, 2016, 11:23:29 am »
chyba już po temacie ;)

"Zarząd Espadonu Szczecin informuje, że odstępuje od składania oficjalnego protestu związanego z meczem 4. kolejki PlusLigi siatkarzy Espadon Szczecin ? PGE Skra Bełchatów rozegranego 20.10.2016 roku w Szczecinie. Akceptujemy sportowe rozstrzygnięcie na boisku, na którym zdecydowanie lepszą okazała się ekipa z Bełchatowa, której jeszcze raz gratulujemy. O ligowe punkty walczyć zamierzamy jedynie na boisku z zachowaniem zasad fair-play. Równocześnie informujemy, że w koncepcji funkcjonowania naszego klubu nie mieści się zasada poszukiwania punktów za wszelką cenę. Piękno siatkówki jako takie jest dla nas wartością nadrzędną.
zarząd Espadonu Szczecin"

via fb Espadonu
« Ostatnia zmiana: Października 21, 2016, 11:26:29 am wysłana przez Paulina »
Kocham Ją a Ona mnie!  Nigdy nie zostawię Jej!

wog

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 823
Odp: Plusliga 2016/2017
« Odpowiedź #35 dnia: Października 21, 2016, 11:45:06 am »
chyba już po temacie ;)

Nie jestem pewny czy chodzi Ci o to, że jest "po temacie" bo po oświadczeniu szczecinian walkowera nie będzie, ale moim zdaniem ten skądinąd świetny ruch niczego nie zmienia. Nie znam szczegółowo regulaminu rozgrywek, ale nie wyobrażam sobie sytuacji, w której jedna z drużyn łamie zasady rozgrywek, druga to złamanie zasad "akceptuje" a organizator rozgrywek nie robi nic (nie przyznaje walkowera) bo... nikt protestu nie złożył. Zresztą, sam rzecznik PLPS wczoraj przyznał, że protest Espadonu nie jest potrzebny.

Piszę to nie dlatego, że cieszę się ze straty punktów przez Skrę bo mnie cieszą te zdobywane przez Resovię, a i tak jestem przekonany, że nie będą one miały żadnego znaczenia w kontekście awansu bełchatowian do półfinałów.

Paulina

  • Moderator
  • Junior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 956
Odp: Plusliga 2016/2017
« Odpowiedź #36 dnia: Października 21, 2016, 11:54:57 am »
Nie jestem pewny czy chodzi Ci o to, że jest "po temacie" bo po oświadczeniu szczecinian walkowera nie będzie, ale moim zdaniem ten skądinąd świetny ruch niczego nie zmienia. Nie znam szczegółowo regulaminu rozgrywek, ale nie wyobrażam sobie sytuacji, w której jedna z drużyn łamie zasady rozgrywek, druga to złamanie zasad "akceptuje" a organizator rozgrywek nie robi nic (nie przyznaje walkowera) bo... nikt protestu nie złożył. Zresztą, sam rzecznik PLPS wczoraj przyznał, że protest Espadonu nie jest potrzebny.

Piszę to nie dlatego, że cieszę się ze straty punktów przez Skrę bo mnie cieszą te zdobywane przez Resovię, a i tak jestem przekonany, że nie będą one miały żadnego znaczenia w kontekście awansu bełchatowian do półfinałów.
też widziałam wypowiedzi Składowskiego. I też nie wyobrażam sobie, żeby PLPS nic z tym nie zrobił. Ale tu chodzi o Skrę, tu wszystko jest możliwe...
Kocham Ją a Ona mnie!  Nigdy nie zostawię Jej!

Timur

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 591
Odp: Plusliga 2016/2017
« Odpowiedź #37 dnia: Października 22, 2016, 08:52:33 am »
http://www.nowiny24.pl/sport/a/walkower-dla-developresu,10769877/

Co teraz Kondzio wymyśli???

http://www.plusliga.pl/news/id/29323.html

Już sędziowie winni i system, nie no jaja.
« Ostatnia zmiana: Października 22, 2016, 10:32:33 am wysłana przez Timur »
"Środkiem nie wygrywa się meczu - LT"

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5371
  • Semper fidelis
Odp: Plusliga 2016/2017
« Odpowiedź #38 dnia: Października 22, 2016, 17:24:24 pm »
W sprawie Skry i meczu w Szczecinie jest dużo zamieszania. Oglądałem mecz w TV, poczytałem regulaminy wyjaśnienia itp. Wg mnie błąd popełni sztab Skry i sędziowie nie mogli go poprawić. Druga sprawa, iż nie zwrócili na niego uwagi.

Wina Skry.
Błąd z 4 obcokrajowcami następił w momencie, jak libero zmienił się z Lisiniacem. Wcześniej na boisku był Niko, Gładyr oraz wprowadzony na podwójną zaminę Argentyńczyk. I kluczowe w zakresie winy jest stwierdzenie, kto odpowiada za zmianę zawodnika libero z zawodnikiem z pola. Z tego co czytałem w regulaminach to jest to zmiana wynikająca z decyzji sztabu i sędziowie w niej nie uczestniczą. Poza ogólnymi wytycznymi kiedy można a kiedy nie (np. podczas akcji) nic o tym więcej nie ma. Sędziowie nie mogą zablokować tej zmiany. Dodatkowo w każdym zespole są statystycy (w Skrze 2) którzy na bieżąco też to kontrolują. Mają taki sam program jak sędziowie aby sprawdzać sobie ustawienia. I w tej sytuacji nie zareagowali. Sędziowie mogli zareagować, ale nie to było ich obowiązkiem. Bo to odpowiedzialność sztabu. Nie mniej jednak nic nie zastąpi zdrowego rozsadku i obserwowania gry. Nie zawsze trzeba polegać na porgramach komputerowych.

Wina obsługi meczu jest taka, iż ten mecz został dograny. Zabrakło odważnego, który mecz by zakończył. I wtedy nie było by dyskusji, iż Skra sportowo byłą by lepsza.

Trzecim winnym są prezesi klubów  Uchwalili tak głupi przepis o obcokrajowcach i teraz muszą przełknąć tą żabę. Dodatkowo wprowadzili bardzo surową karę za to przewinienie.  Można było łagodniej i zdecydować o przegranym secie a nie całym spotkaniu. Było by może sprawiedliwiej.

Ale jak z historii pamiętamy, Resovia też przez 4 obcokrajowców przegrała mecz.

maćko

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 577
Odp: Plusliga 2016/2017
« Odpowiedź #39 dnia: Października 22, 2016, 22:01:22 pm »
Jak dla mnie to nie ma o czym gadać tylko walkower zgodnie z regulaminem, swoją drogą to tak jak mówi A : ) sprawiedliwiej by było no może bardziej z duchem sportu, że tracą jednego seta. Niech nie zwalają na programy, ich błąd, a jak chcą żeby programy rządziły to niech powszczepiają swoim obcokrajowcom czipy i jak któryś  się zbliży do boiska to im będzie pipczeć   ;) ;D