Autor Wątek: Plusliga 2016/2017  (Przeczytany 104351 razy)

spareq

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 72
Odp: Plusliga 2016/2017
« Odpowiedź #50 dnia: Października 28, 2016, 08:02:30 am »
Niezależnie jednak od powyższego, pierwszy arbiter spotkania sędzia Andrzej Kuchna dostrzegł uchybienie popełnione przez KPS Skra Bełchatów S.A i zgodnie z treścią § 32 ust. 4 Regulaminu Profesjonalnego Współzawodnictwa w Piłce Siatkowej zastosował przewidzianą w powyższym przepisie sankcję jak za zmianę nieregulaminową, to jest zgodnie z punktem 15.9 Przepisów Gry w Piłkę Siatkową (Official Volleyball Rules 2015-2016 - Published by FIVB in 2014) - wznawiając grę przyznał drużynie przeciwnej punkt i zagrywkę. Nieregulaminowa zmiana zawodników została niezwłocznie wycofana.

Oświadczenie PLPS
Cytuj
Odnosząc się jeszcze do oświadczenia wydanego przez PGE Skrę Bełchatów, z ustalonego przez PLPS stanu faktycznego wynika również, że nieprawdziwe jest stanowisko przedstawione przez PGE Skrę w piśmie z dnia 25 października 2016 r. jakoby pierwszy sędzia Andrzej Kuchna dostrzegł w trakcie trwania meczu Espadon ? PGE Skra występowanie jednocześnie czterech Zawodników Obcokrajowców i w związku z tym zastosował § 32 ust. 4 Regulaminu. Z protokołu meczowego oraz oświadczeń złożonych przez Komisarza Technicznego, Sędziego I-ego i II-ego i Sekretarza zawodów wynika, że fakt występowania na boisku w tym samym czasie 4 Zawodników Obcokrajowców oficjalnie zgłoszony został dopiero po zakończeniu spotkania. Z w/w dokumentów nie wynika również, że w związku z zaistniałą sytuacją doszło do odebrania punktu PGE Skrze i przekazania piłki Espadonowi. Espadon zdobył dwudziesty czwarty punkt po nieudanej zagrywce zawodnika PGE Skry. PLPS wyjaśnia, że jeżeli doszłoby do zweryfikowania punktu w sposób przedstawiony przez PGE Skrę, to informacja powinna zostać odnotowana i oznaczona w protokole meczowym, co nie miało miejsca.

Dobrze, że kłamstwa nie przemilczeli.

willhaven

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 621
  • L3
Odp: Plusliga 2016/2017
« Odpowiedź #51 dnia: Października 28, 2016, 09:30:40 am »
Prezes Piechocki pewnie sie bedzie odwoływał.

Tim

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 768
Odp: Plusliga 2016/2017
« Odpowiedź #52 dnia: Października 28, 2016, 18:40:37 pm »

sliwaone

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 769
  • D1
Odp: Plusliga 2016/2017
« Odpowiedź #53 dnia: Października 29, 2016, 15:47:34 pm »
Zakaz korzystania z syren i trąbek powinien obowiązywać w całej pluslidze.
Wyciszylem telewizor.

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Plusliga 2016/2017
« Odpowiedź #54 dnia: Listopada 30, 2016, 21:41:30 pm »
Wielki Andrea Anastasi, który zrobiłby nawet z juniorów mistrzów, tak przynajmniej uważają co niektórzy forumowicze, dostał lanie od żółtocioba Gruszki. Na pewno będzie musiał podać się do dymisji. Jak można przegrać z takimi leszczami jak gks u siebie 0:3

RZW

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1964
Odp: Plusliga 2016/2017
« Odpowiedź #55 dnia: Listopada 30, 2016, 22:56:37 pm »
Majer,
Miło Cię widzieć :)

Wysłane z mojego Soviafonu ;)

LideRR

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 383
Odp: Plusliga 2016/2017
« Odpowiedź #56 dnia: Grudnia 19, 2016, 17:48:44 pm »
Witam, mam kilka pytań i liczę na Waszą pomoc! Wg wstępnych informacji ze strony +L 28.01. Nasza Drużyna gra u siebie ze Skrą. Niestety mieszkam od Rzeszowa kilkaset kilometrów, a że teraz jest już A4 to problemów z dojazdem nie ma żadnych. I teraz kieruję pytanie, czy ja i mój znajomy jako że nie posiadamy ani karnetów ani Kart Kibica mamy jakiekolwiek szanse na zdobycie 2 biletów na ten mecz? Piszę to dlatego, że aa Podpromiu jeszcze nie gościłem i całkowicie nie wiem czego się spodziewać (a to wynika z tego iż przed każdym większym hitem widzę tylko informację w stylu "znowu komplet, wszystko zarezerwowane" etc.) Jeśli byłby ktoś na tyle uprzejmy to prosiłbym o krótkie rozjaśnienie tej kwestii.  ;)

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5370
  • Semper fidelis
Odp: Plusliga 2016/2017
« Odpowiedź #57 dnia: Grudnia 19, 2016, 18:47:34 pm »
Może przyjedź na Berlin? W czwartek. Bilety jeszcze powinny być w sklepie. Karty kibica nie potrzeba. Zapowiada się mecz nie gorszy niż ten że Skrą.

Nie wiem jak ten mecz styczniowy, ale doświadczenie uczy iż akurat na ten mecz może być problem z biletem. Może przyjedziesz na inny mecz. Ostatnio bilety są w kasie.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 19, 2016, 18:50:00 pm wysłana przez A :) »

LideRR

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 383
Odp: Plusliga 2016/2017
« Odpowiedź #58 dnia: Grudnia 19, 2016, 18:58:01 pm »
Niestety nie ode mnie w 100% zależy termin, dlatego planuję tak "daleko". Nie mam żadnych wątpliwości co do poziomu meczu i z chęcią bym się pojawił na meczu z Berlinem jednak jest to po prostu niezbyt możliwe w tej bliskiej przyszłości. Na mecze LM karta kibica jest niepotrzebna? :)

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6918
Odp: Plusliga 2016/2017
« Odpowiedź #59 dnia: Lutego 05, 2017, 14:11:53 pm »
Liga NBA otrzymuje rocznie ok. 2,5 mld $ od telewizji ESPN.
Ciekawe, ile otrzymuje rocznie +L od Polsatu.
Kiepskie porównanie?
Pewnie, że kiepskie. Dlaczego? Bo przynajmniej od 2 lat (myślę, że wcześniej) zwycięża u nas myślenie Kiepskich.
Resovia, jeśli chodzi o przychody z biletów, doszła do ściany. Nic więcej nie da się zrobić. Bo co można? Podwyższyć ceny karnetów?
Mogłaby pomóc większa hala, ale to melodia przyszłości. Mam coraz silniejsze wrażenie, że dalekiej przyszłości. Z kilku przyczyn. Tego wątku nie chcę rozwijać w tym miejscu.
Wciąż kręcimy się wokół myślenia "sponsorskiego". Jest sponsor (czytaj: dobry wujek) - jest drużyna. Nie ma sponsora - drużyna jest ledwo sklecona. Krótko mówiąc, siatkówka żyje czyjąś łaskawością.
A łaska pańska na pstrym koniu jeździ. I nie chodzi mi o humory Adama Górala. Na którego można było przez wiele lat liczyć, więc humorzasty to on raczej nie jest. Chodzi mi o ogólną zasadę.
Sport może być dochodowy i powinien być dochodowy.
Dlaczego w Polsce nie jest?
Pieniądze do sportu idą za ludźmi. Tam, gdzie są ludzie, są i pieniądze. Tam, gdzie są już pieniądze, przybywa ludzi. I tak dalej.
Dlaczego trybuny na meczu Bielsko - Bydgoszcz są puste? Przecież to był mecz "za 6 punktów". Bo nie ma spadków?
Spadki nie są lekarstwem. Kto miałby wejść? Zawiercie (50.000 mieszkańców)? Suwałki (70.000)? Nysa (45.000)? Siedlce (77.000)? Hajnówka (21.000)? Września (30.000)? Wymieniłem 6 najlepszych klubów I ligi. W w najmniejszym stopniu nie zamierza deprecjonować ani tych miast, ani pracy klubów siatkarskich, która jest tam (znów dzięki sponsorom) wykonywana. Obejrzałem hale w tych miastach. Tak się nie da robić sportu na najwyższym światowym poziomie.
Znam wielkość Bełchatowa (60.000), Kędzierzyna-Koźla (60.000), Jastrzębia-Zdroju (90.000), Lubina (73.000), ale tam są hale i (z wyjątkiem Lubina) przez lata utrwalony popyt na siatkówkę.
W Rzeszowie pojawia się zarzut, że na niektórych meczach "trybuny dopełniane są uczniami".  Trochę tak jest, ale...
Widocznie Resovia potrafi zwrócić się do uczniów. Dlaczego nie potrafią tego w Częstochowie, Bielsku, Bydgoszczy, a nawet w Warszawie?
Można sobie ponarzekać na "korporacyjność" Resovii, ale "niekorporacyjna" reszta +L powinna się od Resovii uczyć. A tymczasem, zamiast uczyć się od najlepszych, my, Polacy wybieramy na zasadzie "kto komu jakiś stołek obieca i kto z kim pije wódkę". Nikt nie chce powiedzieć "Dość temu kołtuńskiemu myśleniu!".
"Tylko obiecywanie stołków i picie wódki jest skuteczne. A liczy się tylko skuteczność!"? Na krótką metę - tak. Tylko, że "krótka meta" skończyła się u nas 2 lata temu. Następuje ostry zjazd w dół. I jaki mamy pożytek ze źle pojętej "skuteczności"?
Pomińmy na chwilę argument, że "wszystko przez Kowala".
Mamy już drugi sezon, w który dla 10 z 16 zespołów właściwie się już skończył. A przecież mógłby trwać jeszcze dla przynajmniej 10 zespołów. Wystarczyłyby play-offy od ćwierćfinałów.
Już drugi sezon z rzędu, zamiast budować wielkość ligi, ograniczamy się do wyłaniania mistrz Polski. No więc nie dziwmy się, że pojawiają się i znikają dobrzy wujkowie, u których pojawia się chwilowa (dłuższa albo krótsza, ale chwilowa) fantazja wygrania mistrzostwa Polski i z reguły jak szybko się pojawia, tak szybko znika.
NBA miała kiedyś odwagę zmniejszyć ilość drużyn z 17 do 9 tylko po to, żeby dziś dojść do 30 zespołów i 2,5 mld $ rocznie od telewizji. Ktoś kiedyś zaczął to robić. Prezesi klubów nie koncentrowali się na wyłanianiu mistrza. Dobra swoich klubów upatrywali w dobru wspólnym - wielkości całej ligi. To oni mieli rację. My, układając ligę tak, jak ją układamy, tej racji nie mamy.
-------------------------------------
Dlaczego dziś ponawiam ten temat?
Bo idą trudne czasy (dla Resovii też), które wymagają jednoczesnej integracji i mobilizacji środowiska siatkarskiego. Warto podział na "naszych i nie naszych" zastąpić podziałem na "mądrych i pozostałych". Mądry będzie się koncentrował na mądrości. Ten inny nie może się koncentrować na czymś, czego nie ma, więc musi albo zmądrzeć albo skoncentrować się na krótkowzrocznej "skuteczności".
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.