Autor Wątek: Plusliga 2016/2017  (Przeczytany 104359 razy)

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Plusliga 2016/2017
« Odpowiedź #60 dnia: Lutego 06, 2017, 20:53:22 pm »
Znowu wielki mag dostał lanie od żółtodzioba. Nie mój cyrk, ale martwie się o samopoczucie forumowiczów, którzy niemalże przeżywali orgazm jak zachwycali się pisząc jaki to wspaniały ten Anastasi, że nawet z lebiegów zrobi drużynę, a tu jeden kiler wybił siatkówkę z głowy drużynie prowadzonej przez wielkiego maga😉.

Dude

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1399
Odp: Plusliga 2016/2017
« Odpowiedź #61 dnia: Lutego 06, 2017, 23:46:03 pm »
@majer - fakt, porażka Lotosu z Espadonem jest przypałem i co do tego nie ma wątpliwości.
Niemniej jednak, uważam, że jest trochę nie fair pojazd po Anastasim, zważywszy na fakt, że nie tak dawno, dwukrotnie (i to bez Miki!!!)  jego ekipa ograła Resovię (i to jest jeszcze większy przypał- Hebda i Pietruczuk- będziemy pamiętać, oj będziemy ;D ;D ;D).
Tyle krawiec kraje ile mu materiału staje (czy jakoś tak to szło). Wydaje mi się, że facet w dwóch pierwszych sezonach zrobił wyniki ewidentnie ponad stan tej ekipy i za to mu się należy szacunek.

Co ma teraz? Jedynie wymiana Falaschiego na Masnego to wzmocnienie tego zespołu. Stracił Troya, Schwarza oraz, co być może zabrzmi kontrowersyjnie - Mateusza Mikę. Jasne, Mika grał w dzisiejszym meczu, ale to z pewnością nie jest jego top forma, bo jego problemy fizyczne są jeszcze bardziej wyraźne, niż te Fabiana. Schulz - według mnie, to jeszcze nie to, ale może odpalić w przyszłym sezonie. Z całym szacunkiem dla Miłosza Hebdy, ale Schwarz jest trochę lepszym zawodnikiem.
IMHO - patrząc na skład - to Lotos ma "pakę" na miejsca 6-8.
Ot, żeby daleko nie szukać - Lotos przechodzi "syndrom Mourinho", bo właśnie tego piłkarskiego odpowiednika przypomina mi Anastasi. Tzn. pierwsze dwa sezony są super, w trzecim jest ewidentny dołek...

@repres1 - przytoczę może cytat z forum.siatka.org, który mi szczególnie utkwił w pamięci - "make Plusliga great again", zgadzam się z tym, że poziom ligi podniósłby się po okrojeniu jej do 10 drużyn, ewentualnie rozdzieleniu na dwie konferencje (to już w sferze science-fiction bardziej). Większa liczba spotkań niekorzystnie wpływa na poziom rozgrywek, jak i frekwencję, to trochę tak, jakby poszerzanie ligi odniosło skutek odwrotny od zamierzonego...
« Ostatnia zmiana: Lutego 07, 2017, 10:19:50 am wysłana przez Dude »
I'm the one who gripped you tight and raised you from perdition.

100% piknik!

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6918
Odp: Plusliga 2016/2017
« Odpowiedź #62 dnia: Lutego 07, 2017, 02:07:30 am »
@repres1 - przytoczę może cytat z forum.siatka.org, który mi szczególnie utkwił w pamięci - "make Plusliga great again", zgadzam się z tym, że poziom ligi podniósłby się po okrojeniu jej do 10 drużyn, ewentualnie rozdzieleniu na dwie konferencje (to już w sferze science-fiction bardziej). Większa liczba spotkań niekorzystnie wpływa na poziom rozgrywek, jak i frekwencję, to trochę tak, jakby poszerzanie ligi odniosło skutek odwrotny od zamierzonego...
Liga jest za duża. To widać. Na dziś za duża przynajmniej o 4 zespoły. Nie mamy tylu graczy na odpowiednim poziomie.
Dla mnie podstawowym kryterium powinna być publiczność na meczach. To nie jest kryterium trudne do wypełnienia, ale sporo klubów ma z tym problem od lat.
A jeśli 16 zespołów to...
Podział na 2 grupy wcale nie byłby zły. Można by ograniczyć sezon zasadniczy do dwumeczu w swojej grupie i jednego meczu z zespołem drugiej grupy. Play-off "na krzyż". Być może nie oglądalibyśmy Zaksy u siebie w rundzie zasadniczej, ale play-off można by zagrać od ćwierćfinału do 3 zwycięstw: 1. mecz u silniejszego, dwa kolejne u słabszego i ewentualne 2 kolejne u silniejszego. Taka formuła trzymałaby napięcie przez zdecydowaną większość sezonu u co najmniej 12 drużyn.
W obecnym systemie właściwie to już dziś 9 zespołów jest poza walką o cokolwiek. Jakoś nie zanosi się (nie wierzę), żeby którykolwiek klub I ligi spełniał kryteria +L, więc nawet spadek nikomu nie grozi. Zawiercie, Suwałki, Siedlce, Hajnówka nie ma hali sportowej na poziomie 1.500 miejsc (to jest minimalna średnia widzów na mecz w +L). Hala powstaje bodajże w Nysie, więc jedynie ten klub mógłby być brany pod uwagę. W Krakowie nie ma widoków na plusligowy klub. Mógłby się łapać jeszcze Wałbrzych, ale od lat jest słabiusieńki. Czyli wielkiego ciśnienia nie ma.
Na marginesie: podział na grupy stwarza możliwość dołączania kolejnych klubów; byle spełniały kryteria.
Liga potrzebuje menedżera, który zrobi z niej biznes, a nie takiego, który będzie zadowalał słabe kluby, które nad sobą nie pracują. Liga potrzebuje menedżera, który zapyta telewizje "Czego potrzebujecie, żeby kupić rozgrywki po X milionów euro za sezon?". Wiem, co odpowiedzą: "Potrzebujemy gwiazd, pełnych trybun, zaciętych meczów i narastającego napięcia".
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Plusliga 2016/2017
« Odpowiedź #63 dnia: Lutego 07, 2017, 09:03:48 am »
Dude masz oczywiście rację, nie ma co porównywać potencjału Lotosu i nas, ale idąc tym tokiem, to my wygraliśmy w Zaksie z wielkim De Giorgii, a potencjał obu drużyn jest porównywalny. Mi chodzi o to, że w myśli przysłowia "cudze chwalicie, swego nie znacie" , forumowicze którzy mienią się kibicami Resovii, potrafią "obedrzeć" z godności trenera swojej drużyny, a zachwycać się trenerem innej i pokazywać jaka to przepaść jest między tymi trenerami. Uważasz, że we władzach polskiej siatkówki siedzą sami debile, którzy proponowali Kowalowi stanowisko selekcjonera reprezentacji?.

Dude

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1399
Odp: Plusliga 2016/2017
« Odpowiedź #64 dnia: Lutego 07, 2017, 10:34:12 am »

Liga potrzebuje menedżera, który zrobi z niej biznes, a nie takiego, który będzie zadowalał słabe kluby, które nad sobą nie pracują. Liga potrzebuje menedżera, który zapyta telewizje "Czego potrzebujecie, żeby kupić rozgrywki po X milionów euro za sezon?". Wiem, co odpowiedzą: "Potrzebujemy gwiazd, pełnych trybun, zaciętych meczów i narastającego napięcia".

Tutaj pełna zgoda. Przydałby się taki siatkarski Jerry Maguire 8), który oprócz swojego interesu, zadba też o stronę, którą reprezentuje.
W tym miejscu nasuwa mi się pytanie: komu byłoby to nie na rękę? Być może, trochę to za mocno powiedziane, ale pewna degrengolada (może bardziej pasuje zwrot: spadek?) trwa od jakiegoś czasu i nie widać za bardzo widoków na zmianę tego stanu rzeczy.
Ps. Igła chyba z Wałbrzycha pochodzi? Panie Krzysztofie, jeśli od czasu do czasu czyta Pan forum i jest Pan średnio zainteresowany posadą dyrektora sportowego w Resovii, to może misja +L w Wałbrzychu 8)?

@majer - tak,  nie ma co polemizować, wygraliśmy z najlepszym polskim klubem pod wodzą De Giorgiego, kiedy wszystkie znaki mówiły coś zupełnie innego.
Tak po prawdzie, to ani AA taki super, ani AK taki kiepski, jeno sam mam problem z AK taki, że "jak sobie popatrzę na ten mityczny potencjał" Resovii, to nie mogę zakrzyczeć myśli, że AA by to nasze podwórko lepiej ogarnął. Ok, stało się, powiedziałem to :o.
Natomiast na ten moment trenerem Resovii jest AK i niech tak zostanie. Parkiet zweryfikuje wszystko na koniec sezonu.
Ps. Nie, nie uważam, że we władzach polskiej siatkówki siedzą sami debile, natomiast AK jako selekcjoner reprezentacji? Antidze się udało osiągnąć sukces, myślę, że AK też by coś osiągnął z naszą kadrą. Nie zamierzam jednak ukrywać, że jestem z tą oceną bardzo ostrożny, ponieważ ostatnie dwa lata pracy AK w Resovii, nie są najlepsze (tak, to brzmi w miarę odpowiednio i grzecznie) i w międzyczasie pojawiło się kilku innych kandydatów.
I'm the one who gripped you tight and raised you from perdition.

100% piknik!

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Plusliga 2016/2017
« Odpowiedź #65 dnia: Lutego 07, 2017, 13:44:51 pm »
Pełna zgoda, ostatni sezon nie był najlepszy, nie uważam Andrzeja za wybitnego trenera, ale nie jest również tak, że po przyjściu do Resovii zawodnicy nagle nie umieją grać, a jak pójdą od nas do grają że ho,ho. Przypomnę tylko że Grozer do Resovii przyszedł jako dobry zawodnik, a do Rosji poszedł jako gwiazda. Iwović do Resovii przychodził jako średni gracz, a poszedł jako gwiazda, Penczew jako nieokrzesany młokos, a z Rosji przyszła bajeczna propozycja, Alek, ktrego grą zachwycaliśmy się, szczyt formy miał za Kowala, itd, itd. Jochen został MVP ligi za kadencji Kowala, można tak jeszcze wyliczać. W-ce mistrzostwo LM też nikt za darmo nam nie dał, wygraliśmy z mocnym Nowosybirskuem, a następnie ze Skrą. Nasz potencjał nie był kosmiczny, nie jest i w tym sezonie, więc opluwanie trenera za porażkę w jakimś nieistotnym meczu jest nie na miejscu. W tym kontekście pisałem posty q obronie Andrzeja, a w zasadzie jego godności, na którą sobie zasłużył. To jest moje zdanie, wiem że parę osób się z tym nie zgodzi, ale cóż, żyjemy przecież w Polsce.
« Ostatnia zmiana: Lutego 07, 2017, 13:51:04 pm wysłana przez majer »

Dude

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1399
Odp: Plusliga 2016/2017
« Odpowiedź #66 dnia: Lutego 07, 2017, 21:22:50 pm »
@majer - to wszystko prawda co piszesz. Ci zawodnicy, których wymieniłeś, zanotowali progres za kadencji Trenera Kowala, myślę, że do tego grona można by zaliczyć także Zbyszka Bartmana (wiadomo, finały z Zaksą  8) ), jak i Paula Lotmana. Lecz, jest też i druga strona medalu: Wojtek Grzyb, Nikola Kovacevic (wg. mnie nie wykorzystano należycie jego możliwości), Olek Śliwka (choć tutaj można po części AK rozgrzeszyć), także uwaga: Marko Ivović (co jak co, ale to nie jest jego sezon), jedno chcę powiedzieć, że z pewnością TAK (Trener Andrzej Kowal) nie zapracował sobie na opinię kogoś, kto marnuje talent zawodników.

Mam tylko taką jedną uwagę - czy Twoim zdaniem w tym sezonie nie przegraliśmy już zbyt wielu nieistotnych meczów? Co wg. Ciebie oznacza nieistotny mecz?
I'm the one who gripped you tight and raised you from perdition.

100% piknik!

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Plusliga 2016/2017
« Odpowiedź #67 dnia: Lutego 07, 2017, 23:19:40 pm »
Mnie też denerwują te porażki, masz rację było ich trochę za dużo, ale jak pisałem były one nieistotne. Mam tu na myśli, że te porażki nie decydowały o pozycji w tabeli, tak bardzo, jak te najbliższe mecze. W tej części sezonu, drużyny z czuba gubią jeszcze punkty, to normalne, ale teraz już nie możemy sobie pozwolić na stratę jakichkolwiek punktów. Dlatego z Czarnymi i Jastrzębiem trzeba wygrać za trzy, te mecze są właśnie istotne, bo decydują o miejscu w pierwszej czwórce. Że Skra, czy Zaksa stracą punkty, to byłem pewien, nie ma zespołu na świecie, który utrzyma formę przez cały sezon. Sztuką jest, aby trafić z nią w najważniejszym momencie, albo inaczej, aby najmniej stracić będąc pod formą. Wierzę że będziemy cieszyć się z MP. Porażki bolą, szczególnie te nie wkalkulowane, ale rola kibica jest taka, jak w wywiadzie Jochena, aby pomagać drużynie, właśnie wtedy gdy nie idzie. Czy plucie na trenera służy drużynie, czy taka postawa jest w ogóle godna prawdziwego kibica?. Na koniec, żeby nie było tak czarno, " wiara czyni cuda", mało było przykładów w historii Resovii, chyba nie muszę przypominać😊?.
P.S. Wojtka zgasił Travica, nie Kowal, przy Andrzeju odrzył, bo przynajmniej zaczął znowu zagrywać z wyskoku, potem po drobnej kontuzji na własną prośbę znowu wrócił do flota. Gdy grał było ok, potem zaczął grać coraz mniej, mieli grać inni i Grzyb stracił swoje walory. Kovacević ro inna bajka, owszem nie był wykorzystany należycie, ale dużo by opowiadać.
« Ostatnia zmiana: Lutego 07, 2017, 23:27:50 pm wysłana przez majer »

wog

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 823
Odp: Plusliga 2016/2017
« Odpowiedź #68 dnia: Lutego 08, 2017, 00:08:56 am »
@Majer

"plucie na trenera", "opluwanie trenera", "obedrzeć z godności trenera"

To trzy cytaty z trzech ostatnich Twoich wpisów na forum. Wszystkie trzy oczywiście dotyczą trenera Kowala.

Mam prośbę:
Czy mógłbyś mi przytoczyć jeden cytat z tego forum z np tego roku, w którym trener Kowal jest opluwany lub odzierany z godności.
Być może taki jest, choć wątpię, bo nawet jak pojawiają się czasem chamskie wpisy (nie tylko pod adresem trenera Kowala ale w ogóle chamskie lub wulgarne) to są szybko usuwane z forum (i słusznie).

Problem polega na tym, że mam nieodparte wrażenie, że Ty jakąkolwiek krytykę (podkreślam: krytykę) pod adresem trenera Kowala traktujesz jako "opluwanie", "odzieranie z godności" itd...
Ale może się mylę... Podaj zatem przykład tego o czym piszesz. Nawet po to, żebym ja osobiście zgłosił to do administratora, bo nie chciałbym, żeby na naszym forum widniały wpisy opluwające lub odzierające z godności trenera drużyny, której kibicuję.

Nie mam absolutnie nic przeciwko temu, żebyś pisał w samych superlatywach o trenerze Kowalu. Tak go oceniasz, nie ma sprawy, pisz tylko dobre rzeczy o trenerze.
Ale nie pisz, że ktoś opluwa albo odziera z godności trenera bo pisze krytycznie o czymś za co trener odpowiada, o jego decyzjach lub o nim samym. To forum, jak sądzę, zostało stworzone również po to, żeby o tym pisać.
Może masz inne zdanie, ale w mojej opinii nie jest to ani opluwanie, ani tym bardziej odzieranie z godności.

PozdRRawiam
« Ostatnia zmiana: Lutego 08, 2017, 00:54:36 am wysłana przez wog »

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6918
Odp: Plusliga 2016/2017
« Odpowiedź #69 dnia: Lutego 08, 2017, 06:34:04 am »
Też mam wrażenie, że nadużywamy takich określeń jak "opluwanie", "wiadro pomyj" itp.
Słowa czy związki frazeologiczne mają swoje znaczenie, mają swój odcień, swoją "moc" i warto się zastanowić, jakiego słowa (związku frazeologicznego) się używa.
Popadanie w skrajności to moda obecnych czasów. Chyba według zasady: "Jeśli nie użyję mocnego określenia, to mojej wypowiedzi nie zauważą".
Oczywiście, są zjawiska, które wymagają mocnych określeń i nie znajdziemy jednoznacznej granicy tych określeń (to kwestia indywidualnej wrażliwości, indywidualnej oceny), ale zawsze warto się zastanowić nad użyciem ekstremalnego słowa.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.