Autor Wątek: Plusliga 2016/2017  (Przeczytany 104363 razy)

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Plusliga 2016/2017
« Odpowiedź #70 dnia: Lutego 08, 2017, 10:38:19 am »
Wogu, jak sam napisałeś, zostały usunięte obraźliwe wpisy, czyli nie zaprzeczasz, że takowe były, parę zostało, ale nie ma sensu ich przytaczać (chociażby wpis gonzo porównujący trenera do worka kartofli). Napisałem po prostu moje odczucia, fakt że może przesadziłem, ale ja tak odbieram te wpisy. Myślisz, że   szukanie tych wpisów, aby Ci coś udowodnić, ma jakikolwiek sens. Tak masz rację, mylisz się, nie reaguję na krytykę Kowala, powiem więcej, dogłębnie ją analizuję i czasem się z nią zgadzam (chociaż nie publicznie), reaguję li tylko na obraźliwe wpisy i nie tylko pod adresem Kowala. Piszę dobrze o Kowalu, gdy na to zasłużył, zauważyłeś abym pisał dobrze o Kowalu po porażkach, jeśli tak to pokaż mi ten wpis. Ja oceniam trenera na koniec sezonu i jak na razie nic tego nie zmieni, nie ma również znaczenia czy jet to Kowal, czy będzie to inny trener. Jestem kibicem Resovii od kiedy tylko pamiętam, a jest to już niezły szmat czasu (ponad 40 lat) i ma dla mnie znaczenie, jak kto pisze o Resovii.
Leszek masz rację, czasem nadużywam tych mocnych związków frazeologicznych, ale może dlatego, bo zbyt emocjonalnie podchodzę do niektórych spraw, trudno taki już jestem i takiego musicie mnie tolerować😉. Dla mnie Resovia i rodzina to wartości najważniejsze. Nie przypadkowo ta kolejność, bo nawet żona wyjazd, czy inne sprawy dostosowuje do tego, czy jest mecz, czy nie. Raz uległem córce, ale warto było😊.
« Ostatnia zmiana: Lutego 08, 2017, 10:57:18 am wysłana przez majer »

piterek64

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 77
Odp: Plusliga 2016/2017
« Odpowiedź #71 dnia: Lutego 08, 2017, 20:14:07 pm »
No to się wzruszyłem. Nawet się troszkę popłakałem cichutko w kąciku. Teraz ważę i dobieram słowa, aby czasem przez przypadek nikogo nie opluć, zwłaszcza, że trochę cierpię na katar więc byłoby mało sympatycznie.
A tak już na poważnie, to trener Kowal zasługi ma i ja mu ich nie odbieram natomiast mając na uwadze to co się ostatnimi czasy dzieje z drużyną uważam, że formuła trenera Kowala po prostu się wyczerpała, tak jak wyczerpała się formuła wielu największych magów światowej siatkówki czy piłki nożnej i po kilku latach sukcesów zmieniał sie trener w FC Barcelonie, Realu, Manchesterze, Bayernie czy innych największych klubach świata i ci wielcy trenerzy odchodzili budować potęgi innych klubów. Majer daje przykłady zawodników którzy wyrośli u nas, ale to było juz chwilę temu, teraz jest po prostu źle i wcale nie twierdzę, że to wina tylko trenera, ale niestety to on za to wszystko odpowiada, bo taka jest dola trenera.
Oprócz tego faktem jest, że wypuszczamy i marnujemy wiele talentów takich jak Mika, Śliwka czy inni.
P.s.
Co do nie ważnych meczów - nie ma takich i nigdy nie było. Nie ma takich gdy kilkulatkowie grają na trzepaku, nie ma takich pomiędzy klasami w podstawówce, nie ma takich gdy emeryci ganiają za piłką na orlikach i tym bardziej nie ma takich gdy kibice płacą za bilety i oczekują szacunku, nie wspomnę o tych kibicach, którzy jeżdżą za drużyną i zostawiają serce dopingując na dobre i na złe, a my ponoć po to między innymi mamy dwie równe szóstki żeby nic nie odpuszczać.   
P.s. II
Może gdybym nie czytał przy każdej okazji o spotykaniu sie na jednej mszy, wielokrotnych rozmowach i innych zachwytach nad trenerem bardziej obiektywnie czytałbym niektóre posty.
P.s. III
Nie będę polemizował, bo mi się nie chce.

KChudz

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 2772
  • C4_R8_M6
Odp: Plusliga 2016/2017
« Odpowiedź #72 dnia: Lutego 09, 2017, 18:00:58 pm »
A tymczasem polityka wąskiej szóstki może się zemścić
http://www.s-w-o.pl/kevin-tillie-moze-nie-zagrac-do-konca-sezonu/?utm_source=fanpageswopl&utm_medium=link

Życzę powrotu do zdrowia Kevinowi.

piterek64

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 77
Odp: Plusliga 2016/2017
« Odpowiedź #73 dnia: Lutego 10, 2017, 20:17:30 pm »
Pełen obawy zacząłem słuchać Maga  radiowychtransmisji i z każdą chwilą miałem coraz większego banana na twarzy. Brawo my brawo Masełko i gratulacje dla trenera za odważne decyzje co do składu i szybkich trafnych zmian. Mam nadzieję na dłuższy pobyt w kwadracie Pita i Małego. Panowie czasami najwyższy na głębokie przemyślenia

Carpyook

  • SSPS Resovia
  • Junior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 842
Odp: Plusliga 2016/2017
« Odpowiedź #74 dnia: Lutego 11, 2017, 11:04:52 am »
Ciekawostka matematyczna z tabeli Plusligi:

1. ZAKSA, pkt 53, zw. 18, przegr. 3, sety wygr. 59 - przegr. 19
2. Sovia, pkt 50, zw. 17, przegr. 4, sety wygr. 56 - przegr. 23

W tamtym roku ścigaliśmy się na pojedynczy set ze Skrą o finał. Teoretycznie, w tym roku możemy ścigać się z ZAKSĄ na pojedynczy set o 1 miejsce na koniec sezonu :)
Warunek to wygrana z ZAKSĄ w ostatniej kolejce 3:0, wtedy mamy tyle samo zwycięstw i zadecyduje stosunek setów, który będziemy mieli gorszy o 1 przegrany set więcej (ZAKSA 59-22, my 59-23). Oczywiście, wszystko zależy wtedy od pojedynku "korespondencyjnego" w pozostałych meczach. Jeśli ZAKSA straci o seta więcej, to zdecyduje stosunek małych pkt, jeśli o 2 sety - to wchodzimy jako lider.

Uprzedzając uwagi o "nie patrzeniu na tabelę" ;) powtarzam -  to tylko teoretyczny scenariusz, ale interesujący :) Pomijam tu wpływ tiebreaków (bo sprawa się wtedy rozstrzygnie na poziomie punktów i teoretycznie jest jeszcze możliwe dogonienie tej dwójki przez JW /Skrę/Olsztyn) i to, że trzeba po prostu grać jak najlepiej i wszystko wygrywać za 3 pkt (truizm) :)
« Ostatnia zmiana: Lutego 11, 2017, 11:06:27 am wysłana przez Carpyook »

KChudz

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 2772
  • C4_R8_M6
Odp: Plusliga 2016/2017
« Odpowiedź #75 dnia: Lutego 11, 2017, 15:27:18 pm »
WOW :o Kurek zmienia Szalpuka na przyjęciu  :o

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6918
Odp: Plusliga 2016/2017
« Odpowiedź #76 dnia: Lutego 11, 2017, 18:12:00 pm »
No to mecz Resovia - JW urasta do rangi wielkiego wydarzenia. W zależności od wyniku, wielkim wydarzeniem może być także nasz wyjazd do Olsztyna. W czołówce może zrobić się ciasno.
Olsztyn ma Resovię i Skrę u siebie, ale Zaksę (jeszcze zainteresowaną zwycięstwami) na wyjeździe.
JW gra w Bełchatowie.
Oby nasz mecz ostatniej kolejki z Zaksą nie był walką o awans do czwórki. Bo dla Zaksy raczej nie będzie.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

mumcio

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 681
Odp: Plusliga 2016/2017
« Odpowiedź #77 dnia: Lutego 11, 2017, 22:53:25 pm »
Dzisiaj Blain zrobił to czego myśmy bali się przez cały sezon , szkoda że nie doczekałem tego u nas pomimo początkowych obietnic

wog

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 823
Odp: Plusliga 2016/2017
« Odpowiedź #78 dnia: Lutego 11, 2017, 23:46:52 pm »
Problemy, wyniki i forma naszych rywali średnio mnie interesują.
To kto na jakiej pozycji gra w Bełchatowie delikatnie mówiąc mi wisi.

Ale, ponieważ dzisiejsze pojawienie się Kurka na przyjęciu jest przez niektórych rozpatrywane przez pryzmat zeszłorocznej Resovii, albo przyszłości kadry, to proponuję powstrzymać się z ocenami zanim Kurek rozegra przynajmniej 5-8 pełnych meczów na tej pozycji, najlepiej z drużynami, które popsują trochę mniej niż 22 zagrywek, przy 6 asach... A  tego, że w następnych meczach jak zagra na przyjęciu, będzie miał okazję "trochę poprzyjmować" jestem pewny... To, że Kurek atakować ze wszystkich stref "umie" też wszyscy wiemy. Proponuję wziąć też pod uwagę fakt, że Kurek pojawił się na boisku zmieniając kontuzjowanego Szalpuka, który wcześniej zmienił kontuzjowanego Winiara (z Bednorzem nie wiem co się dzieje, ale może nie było innego wyjścia...)

PS. Oglądałem mecz od końca pierwszego seta. Ponieważ wynik niespecjalnie mnie interesował, zwróciłem szczególną uwagę na przyjęcie Bartka. Po meczu z ciekawości zerknąłem w statystyki. Po stronie błędów Kurek ma 3. Ja, oglądając niezbyt skupiony, na pewno naliczyłem 5. Piszę o błędach po których bezpośrednio punkt zdobywał przeciwnik. O jego niedokładnych przyjęciach (o oficjalnych "procentach" i tak niezbyt imponujących, nie ma chyba sensu pisać, bo mogą mieć tyle wspólnego z rzeczywistością co liczba błędów), albo o błędach innych zawodników spowodowanych "pokrywaniem" Kurka nie wspominam...

PS2. Jeżeli Skra ma zamiar grać z Kurkiem na przyjęciu, to jej kibice powinni.... mocno trzymać kciuki i dużo zdrówka życzyć Wlazłemu i Penczewowi...
Nie mój cyrk...

No nic... Pożyjom, uwidim.  ;)
« Ostatnia zmiana: Lutego 12, 2017, 00:25:24 am wysłana przez wog »

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Plusliga 2016/2017
« Odpowiedź #79 dnia: Lutego 26, 2017, 18:05:45 pm »
Fajnie ułożyły się wyniki, szczególnie ten z Bełchatowa, bo drużyny podzieliły się punktami. Powoli krystalizuje się stawka drużyn, które będą grać o medale. Obecność Jastrzębian jest bezcenna, bo uważam że stać ich na wyeliminowanie z walki o złoto potentata i na razie zdecydowanego lidera tabeli. Resovia już dwa razy ograła Skrę, więc dlaczego nie miałaby uczynić tego ponownie. Marzy mi się finał Resovia- Jastrzębie, bo musimy wziąć rewanż za porażki, poza tym fajnie grać finał z zaprzyjaźnionym Klubem Kibica.