Autor Wątek: Plusliga 2016/2017  (Przeczytany 104349 razy)

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Plusliga 2016/2017
« Odpowiedź #90 dnia: Marca 23, 2017, 08:35:09 am »
...ale po co było psuć coś, co dobrze funkcjonowało? Lepsze często bywa przeciwnością dobrego.
Przy systemie do trzech wygranych ciśnienie rosło z każdym meczem. Do tego kręcił się biznes. Komu i dlaczego to przeszkadzało?
Za to meczów sparingowych nam przybyło przy 16 drużynowej lidze. Od dwóch lat +L się po prostu...rozłazi.
Ciekawe co panowie wymyślą na przyszły sezon. Dla przewietrzenia atmosfery ja bym na chwilę otworzył ligę z zamierzeniem jej docelowego zmniejszenia do 12 zespołów.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6918
Odp: Plusliga 2016/2017
« Odpowiedź #91 dnia: Marca 23, 2017, 08:55:36 am »
Nie mam pojęcia, po co było psuć coś, co dobrze funkcjonowało. Może to nasza cecha narodowa, że jeśli wiatr historii daje nam szansę na stworzenie czegoś w miarę dobrze funkcjonującego, to natychmiast musimy to spartolić "dla dobra (reprezentacji) Polski" i strzelić sobie w stopę?
Wiem jednak, że "Wszystkie Ryśki to porządne chłopy", a Rysiek Ochódzki nie takie sprawy załatwiał.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Plusliga 2016/2017
« Odpowiedź #92 dnia: Marca 23, 2017, 10:10:53 am »
Ryśkowi to się nie ma co dziwić. On o swoje walczy. Tylko reszta jakaś taka "bezjajeczna", jak se z tym Ryśkiem rady nie może dać. 

Carpyook

  • SSPS Resovia
  • Junior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 842
Odp: Plusliga 2016/2017
« Odpowiedź #93 dnia: Marca 23, 2017, 13:15:30 pm »
Ryśkowi to się nie ma co dziwić. On o swoje walczy. Tylko reszta jakaś taka "bezjajeczna", jak se z tym Ryśkiem rady nie może dać. 

Bo reszta całuje lewe oczko Misia Rysia, prawe oczko Misia Rysia... ;)

Wronka

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 316
Odp: Plusliga 2016/2017
« Odpowiedź #94 dnia: Marca 24, 2017, 19:54:39 pm »
Liga NBA otrzymuje rocznie ok. 2,5 mld $ od telewizji ESPN.
Ciekawe, ile otrzymuje rocznie +L od Polsatu.
Kiepskie porównanie?
Pewnie, że kiepskie. Dlaczego? Bo przynajmniej od 2 lat (myślę, że wcześniej) zwycięża u nas myślenie Kiepskich.
Resovia, jeśli chodzi o przychody z biletów, doszła do ściany. Nic więcej nie da się zrobić. Bo co można? Podwyższyć ceny karnetów?
Mogłaby pomóc większa hala, ale to melodia przyszłości. Mam coraz silniejsze wrażenie, że dalekiej przyszłości. Z kilku przyczyn. Tego wątku nie chcę rozwijać w tym miejscu.
Wciąż kręcimy się wokół myślenia "sponsorskiego". Jest sponsor (czytaj: dobry wujek) - jest drużyna. Nie ma sponsora - drużyna jest ledwo sklecona. Krótko mówiąc, siatkówka żyje czyjąś łaskawością.
A łaska pańska na pstrym koniu jeździ. I nie chodzi mi o humory Adama Górala. Na którego można było przez wiele lat liczyć, więc humorzasty to on raczej nie jest. Chodzi mi o ogólną zasadę.
Sport może być dochodowy i powinien być dochodowy.
Dlaczego w Polsce nie jest?
Pieniądze do sportu idą za ludźmi. Tam, gdzie są ludzie, są i pieniądze. Tam, gdzie są już pieniądze, przybywa ludzi. I tak dalej.
Dlaczego trybuny na meczu Bielsko - Bydgoszcz są puste? Przecież to był mecz "za 6 punktów". Bo nie ma spadków?
Spadki nie są lekarstwem. Kto miałby wejść? Zawiercie (50.000 mieszkańców)? Suwałki (70.000)? Nysa (45.000)? Siedlce (77.000)? Hajnówka (21.000)? Września (30.000)? Wymieniłem 6 najlepszych klubów I ligi. W w najmniejszym stopniu nie zamierza deprecjonować ani tych miast, ani pracy klubów siatkarskich, która jest tam (znów dzięki sponsorom) wykonywana. Obejrzałem hale w tych miastach. Tak się nie da robić sportu na najwyższym światowym poziomie.
Znam wielkość Bełchatowa (60.000), Kędzierzyna-Koźla (60.000), Jastrzębia-Zdroju (90.000), Lubina (73.000), ale tam są hale i (z wyjątkiem Lubina) przez lata utrwalony popyt na siatkówkę.
W Rzeszowie pojawia się zarzut, że na niektórych meczach "trybuny dopełniane są uczniami".  Trochę tak jest, ale...
Widocznie Resovia potrafi zwrócić się do uczniów. Dlaczego nie potrafią tego w Częstochowie, Bielsku, Bydgoszczy, a nawet w Warszawie?
Można sobie ponarzekać na "korporacyjność" Resovii, ale "niekorporacyjna" reszta +L powinna się od Resovii uczyć. A tymczasem, zamiast uczyć się od najlepszych, my, Polacy wybieramy na zasadzie "kto komu jakiś stołek obieca i kto z kim pije wódkę". Nikt nie chce powiedzieć "Dość temu kołtuńskiemu myśleniu!".
"Tylko obiecywanie stołków i picie wódki jest skuteczne. A liczy się tylko skuteczność!"? Na krótką metę - tak. Tylko, że "krótka meta" skończyła się u nas 2 lata temu. Następuje ostry zjazd w dół. I jaki mamy pożytek ze źle pojętej "skuteczności"?
Pomińmy na chwilę argument, że "wszystko przez Kowala".
Mamy już drugi sezon, w który dla 10 z 16 zespołów właściwie się już skończył. A przecież mógłby trwać jeszcze dla przynajmniej 10 zespołów. Wystarczyłyby play-offy od ćwierćfinałów.
Już drugi sezon z rzędu, zamiast budować wielkość ligi, ograniczamy się do wyłaniania mistrz Polski. No więc nie dziwmy się, że pojawiają się i znikają dobrzy wujkowie, u których pojawia się chwilowa (dłuższa albo krótsza, ale chwilowa) fantazja wygrania mistrzostwa Polski i z reguły jak szybko się pojawia, tak szybko znika.
NBA miała kiedyś odwagę zmniejszyć ilość drużyn z 17 do 9 tylko po to, żeby dziś dojść do 30 zespołów i 2,5 mld $ rocznie od telewizji. Ktoś kiedyś zaczął to robić. Prezesi klubów nie koncentrowali się na wyłanianiu mistrza. Dobra swoich klubów upatrywali w dobru wspólnym - wielkości całej ligi. To oni mieli rację. My, układając ligę tak, jak ją układamy, tej racji nie mamy.
-------------------------------------
Dlaczego dziś ponawiam ten temat?
Bo idą trudne czasy (dla Resovii też), które wymagają jednoczesnej integracji i mobilizacji środowiska siatkarskiego. Warto podział na "naszych i nie naszych" zastąpić podziałem na "mądrych i pozostałych". Mądry będzie się koncentrował na mądrości. Ten inny nie może się koncentrować na czymś, czego nie ma, więc musi albo zmądrzeć albo skoncentrować się na krótkowzrocznej "skuteczności".
Szanuję Twoje zdanie Represie, boś człek mądry i bywały ale... Mimo wszystko Rzeczpospolita to nie USA i myślę, że dalej będziemy skazani na widzimisię lokalnych bonzów wspieranych przez karnetowców...

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6918
Odp: Plusliga 2016/2017
« Odpowiedź #95 dnia: Marca 28, 2017, 18:22:36 pm »
Jaka jest siła pierwszej czwórki naszej +L (zakładam, że JW nie zmarnuje swojej szansy)?
Jednym z wykładników jest tabela sezonu zasadniczego.
Ja przygotowałem trochę inny "wykładnik siły".
Tak (do tej pory, czyli przed meczem Resovia - Zaksa) wyglądały mecze pomiędzy pierwszą czwórką:
Zaksa - Skra 1:3
Skra-Resovia 1:3
Zaksa - JW 3:2
JW-Resovia 3:1
JW - Skra 3:2
Zaksa-Resovia 2:3
Skra - Zaksa 3:2
Resovia-Skra 3:1
JW - Zaksa 2:3
Resovia-JW 1:3
Skra - JW 3:2

Tabelka (na dziś) wyglądałaby tak (liczone "na gorąco"):
1. JW 11 pkt.
2. Resovia 8 pkt. (3 zwycięstwa, sety 11:10)
3. Skra 8 pkt. (3 zwycięstwa, sety 13:14)
4. Zaksa 6 pkt.
Pozostał do rozegrania mecz Resovia - Zaksa.

Trochę zaskakujące. Nieprawdaż?
« Ostatnia zmiana: Marca 28, 2017, 18:57:52 pm wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

dafu

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1072
Odp: Plusliga 2016/2017
« Odpowiedź #96 dnia: Marca 28, 2017, 18:56:11 pm »
http://www.plusliga.pl/news/id/30982.html a plusliga jak co roku upycha najwazniezsze mecze na wtorki i czwartki.

wog

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 823
Odp: Plusliga 2016/2017
« Odpowiedź #97 dnia: Marca 28, 2017, 23:04:01 pm »
http://www.plusliga.pl/news/id/30982.html a plusliga jak co roku upycha najwazniezsze mecze na wtorki i czwartki.

Cóż... Kolejna decyzja PlusLigi i kolejny raz do głowy przychodzi mi jeden komentarz.
Cytat z śp. Mistrza Wojciecha Młynarskiego:

"Co by tu jeszcze spieprzyć, Panowie? Co by tu jeszcze?"

Zadanie coraz łatwiejsze, bo do spieprzenia coraz mniej...

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5370
  • Semper fidelis
Odp: Plusliga 2016/2017
« Odpowiedź #98 dnia: Marca 28, 2017, 23:37:12 pm »
Robimy się republiką bananową. Znów w tydzień rozegramy finał. Zamiast nadać temu odpowiedni czas, a jest go na tyle upychamy mecze na ścisk. Nie można było zrobić tego w weekendy?
Znów mityczne dobro siatkówki się włączyło.

Wolałbym, aby rewanż półfinału był w poniedziałek Wielkanocny. A finał w niedzielę 23 a rewanż tydzień później.

W obecnej propozycji najbardziej niekorzystne jest to dla Resovii. Rewanż półfinału gramy zw Skrą w Wielki Czwartek  a jeżeli w finale gramy z Zaksą to pierwszy mecz gramy we wtorek po świętach.
« Ostatnia zmiana: Marca 29, 2017, 07:34:00 am wysłana przez A :) »

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6918
Odp: Plusliga 2016/2017
« Odpowiedź #99 dnia: Marca 29, 2017, 08:23:51 am »
Nie ma korzystnych-niekorzystnych terminów. Jest tylko dobra-zła forma.  :)
Liga przyspiesza i wkrótce się zakończy. Nareszcie narzekający kibice będą mogli od niej odpocząć. Skończy się zmora oglądania meczów. Skończy się cierpienie. Bez ligowej siatkówki życie stanie się o wiele piękniejsze.
Zmęczeni i znużeni grą w siatkówkę siatkarze będą mogli odpocząć (nie ma przymusu gry w reprezentacji), a ci, którzy są zniechęceni pracą pod kierunkiem złych trenerów klubowych, będą pracować pod kierunkiem wspaniałych trenerów reprezentacyjnych, we wspaniałej dla wszystkich reprezentacyjnej atmosferze.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.