Autor Wątek: Plusliga 2016/2017  (Przeczytany 104350 razy)

KChudz

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 2772
  • C4_R8_M6
Odp: Plusliga 2016/2017
« Odpowiedź #160 dnia: Czerwca 27, 2017, 08:52:52 am »
My tu gadu,gadu a tymczasem od sezonu 2017/2018 siatkarska Liga Mistrzów kobiet i mężczyzn w stacji Nc+.
Ale, jak to ? w Polsacie nie będzie  :o

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5370
  • Semper fidelis
Odp: Plusliga 2016/2017
« Odpowiedź #161 dnia: Czerwca 27, 2017, 10:16:44 am »
Wygląda na to, że tak. Polsat stracił prawa. Informacja jest lakoniczna. W artykule o tym, iż Liga Mistrzów w piłce jest w Polsacie dopisane jest, iż w drugą stronę idzie siatkówka. Ciekawe co z pucharem Cev?

KChudz

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 2772
  • C4_R8_M6
Odp: Plusliga 2016/2017
« Odpowiedź #162 dnia: Czerwca 27, 2017, 11:17:32 am »
Wygląda na to, że tak. Polsat stracił prawa. Informacja jest lakoniczna. W artykule o tym, iż Liga Mistrzów w piłce jest w Polsacie dopisane jest, iż w drugą stronę idzie siatkówka. Ciekawe co z pucharem Cev?
jeśli tak to trzeba będzie zrezygnować z Cyfrowego  8)

MarianG

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2026
  • A2
Odp: Plusliga 2016/2017
« Odpowiedź #163 dnia: Czerwca 27, 2017, 18:47:11 pm »
Cytuj
Wygląda na to, że tak. Polsat stracił prawa. Informacja jest lakoniczna. W artykule o tym, iż Liga Mistrzów w piłce jest w Polsacie dopisane jest, iż w drugą stronę idzie siatkówka. Ciekawe co z pucharem Cev?
Cytuj
jeśli tak to trzeba będzie zrezygnować z Cyfrowego  8)
No to i ja mam problem, trzeba będzie rezygnować z Cyfrowego Polsatu.
Szkoda, bo mam jeszcze umowę na rok.
To manipulowanie Plus Ligą doprowadziło do niezrozumiałych decyzji (przesadna rozbudowa do 16 drużyn, mnóstwo spotkań na mizernym poziomie, przesyt meczów) doprowadziło do spadku zainteresowania kibiców, a także spadła oglądalność. Kiedyś budowano; teraz rozwalamy to co było dobre. Szczytem psucia były ostatnie tzw. "play offy". Chyba jest już za późno, aby coś naprawić. Obecni włodarze ligi nie mają ochoty wrócić do tego co było dobre.  Play offy zostały pozbawione wszystkiego na co się czekało.

Carpyook

  • SSPS Resovia
  • Junior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 842
Odp: Plusliga 2016/2017
« Odpowiedź #164 dnia: Czerwca 27, 2017, 19:20:23 pm »
Ciekawe, czy NC+ zmusi laolę do zablokowania streamu do Polski? ;)

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5370
  • Semper fidelis
Odp: Plusliga 2016/2017
« Odpowiedź #165 dnia: Czerwca 27, 2017, 21:25:13 pm »
Dobry ruch NC+ . Liga Mistrzów z udziałem polskich zespołów od lat ma największą oglądalność. Nie sądzę, iż będzie jakiś wielki odpływ kibiców, ale myślę iż będzie walka o ligę i wcale Polsat nie będzie faworytem. Zwłaszcza iż w tle kryje się Eleven Sport, który za 15 PLN miesięcznie sprzedaje sygnał każdemu chętnemu. Jak wejdą na TV naziemną to mogą wywrócić rynek transmisji telewizyjnych.

Ciekawe co z pucharem Cev? Jeżeli Polsat zachował prawa to dobrze dla nas. Wszak w Lidze Mistrzów nie gramy.

dafu

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1072
Odp: Plusliga 2016/2017
« Odpowiedź #166 dnia: Czerwca 27, 2017, 21:43:34 pm »
Jerzy Mielewski? @Mielewski  6 godz.6 godzin temu
 A kto tak powiedział? Oczywiście że będzie.

w tym sezonie raczej po staremu wg TT Mielewskiego

Piotras

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1942
Odp: Plusliga 2016/2017
« Odpowiedź #167 dnia: Czerwca 27, 2017, 23:15:10 pm »
NC+ wykupiło prawa do LM od sezonu 2018/19. Ten sezon jest jeszcze po staremu w Polsacie

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk


repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6918
Odp: Plusliga 2016/2017
« Odpowiedź #168 dnia: Czerwca 28, 2017, 08:44:26 am »
Szkoda, że wprowadzono dziwoląga w postaci "eliminacji" zespołów 4 - 6, ale trudno. Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie ktoś (pan Czayka) otrzeźwieje i wrócimy do normalności, czyli do 12-zespołowej +L i normalnych play-off 1-8.
Doświadczenie ze sztucznym podtrzymywaniem AZS Cz. nie powinno pójść na marne. Jest jeszcze pora, żeby postawić Zawierciu twardy warunek w sprawie hali, bo transmisje z gołą ścianą jako scenografią są nie do zaakceptowania.
Nadchodzący sezon powinien stanowić ultimatum dla klubów: albo przyciągną kibiców, albo pożegnają się z +L. Nie możemy sobie pozwolić na obniżanie kryteriów uczestnictwa w +L. Musimy śrubować kryteria.
Powoli, bo powoli, ale do świadomości siatkarskiego środowiska przebija się myśl, że telewizja jest w stanie zapłacić wiele, że z telewizji można żyć. "Się nie da?". Okazuje się, że "Się da!".
Sponsorzy dają jedynie szansę, ale tę szansę trzeba wykorzystać, bo łaskawość (zwłaszcza spółek Skarbu Państwa) bywa kapryśna. Siatkarscy działacze (niektórych klubów) doskonale sprawdzili się w roli "przekonujących" sponsorów. Bywali świetni w działaniach indywidualnych. Teraz pora na weryfikację ich umiejętności w działaniu zespołowym, czyli w dbałości o całą ligę i na spojrzenie ponad swoje indywidualne (czyli konkretnego klubu), chwilowe interesiki.
Współpraca może przynieść naprawdę dobre efekty.
Działacze powinni zrozumieć, że trzeba się uczyć od najlepszych. Jest od kogo.
Nie wiem, ile telewizja NC+ zapłaciła za siatkarską LM, ale wiem, że za dobrą siatkarską ligę polską jest w stanie zapłacić znacznie, znacznie więcej.
Ciekawe czy zatrudnią tam ekspertów od narzekania?
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

biperion

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1941
Odp: Plusliga 2016/2017
« Odpowiedź #169 dnia: Czerwca 29, 2017, 19:11:47 pm »
Represie zupełnie nie zgadzam się z twierdzeniem że Michała Winiarskiego zna więcej kobiet niż Messiego czy Ronaldo(może jedynie w momencie gdy weźmiemy kobiety na hali siatkarskiej), wszak gwiazdy piłki są ciągle ?pompowane? popularnością przez pudelki, onety czy inne serwisy, o Michale czy siatkarzach się nie pisze, wystarczy zobaczyć jaką markę ma Lewandowski(strzelam że większą niż całe środowisko siatkarskie razem wzięte), ba! Jestem w 100% przekonany że kobiety i nawet mężczyźni nawet nie specjalnie związani ze sportem są w stanie wymienić niektóre kobiety których główną rolą jest bycie partnerką, czy też żoną piłkarzy, a przy siatkówce byłoby to niezmiernie ciężkie zadanie (mimo że dziewczyny siatkarzy też próbują zaistnieć w mediach). Uważam że siatkówka a piłka to są zupełnie inne bajki i światy, należy się z tym pogodzić, skoro eliminacyjny mecz z Rumunią przyciąga podobną widownie co finał Mistrzostw Świata z udziałem Polski w naszym kraju, zaś mecz Rosja - Czechy z ME co ciekawe miał taką samą oglądalność. Zauważ też proszę ten szklany sufit, kolejny milion to nie jest takie hop siup. Wystarczy zauważyć że strzelam że większość społeczeństwa nie wie że teraz odbywają się mecze U21 nie tylko w piłkę(a przecież gramy super). Powiedzmy sobie szczerze dużej części społeczeństwa siatkówka nie elektryzuje tak jak piłka, Zenit czy Trentino nigdy nie będzie wywoływał emocji na poziomie Barcelony, czy Realu, bez względu jaką pakę siatkarzy będziemy tam mieli, a wygranie LM będzie na podobnej zasadzie co wygranie ich w piłkę ręczną, czyli fajnie i ciekawie i tyle., nie ma co się czarować w tym względzie.

Inna sprawa że Polsat a także kluby i związek zawaliły, bo popularność całkowicie nie przełożyła się na siłę ligi, a większość czasu przespaliśmy, ktoś wpadł na pomysł że liga to przedsionek reprezentacji i przez ostatni czas powiedzmy sobie szczerze liga była nudnawa i była bardzo ale to bardzo słabą reklamówką naszej rodzimej siatkówki.