Autor Wątek: Nowy sezon 2016/2017  (Przeczytany 51580 razy)

Kibicka1991

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 113
Odp: Nowy sezon 2016/2017
« Odpowiedź #60 dnia: Września 27, 2016, 11:07:47 am »
https://www.facebook.com/assecoresovia.sa/posts/1081435121903587?__mref=message_bubble - jakby ktoś jeszcze chciał to są jeszcze karnety w sprzedaży .... :P 

Why

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1643
  • "..co ja robię tu? uuuuuu..."
Odp: Nowy sezon 2016/2017
« Odpowiedź #61 dnia: Września 27, 2016, 14:48:50 pm »
Coraz ciekawszy ten sezon - na przykład jeden z beniaminków ma dwa mecze tego samego dnia w 5 kolejce - w Gdańsku i Lubinie :)

siaq182

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 101
Odp: Nowy sezon 2016/2017
« Odpowiedź #62 dnia: Września 27, 2016, 15:10:40 pm »
Coraz ciekawszy ten sezon - na przykład jeden z beniaminków ma dwa mecze tego samego dnia w 5 kolejce - w Gdańsku i Lubinie :)

za to Sovia chyba wtedy ma wolne? :P

Pablo - EWP

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2008
  • MISTRZ TYPERA 2013/2014
Odp: Nowy sezon 2016/2017
« Odpowiedź #63 dnia: Września 27, 2016, 19:59:34 pm »
Do rozpoczęcia sezonu tylko kilka dni, a u mnie zero adrenaliny i "podniety" :(. Czy tylko ja tak mam? Czy Wy również? We wszystkich poprzednich sezonach to było nie do pomyślenia. Odliczałem tygodnie oraz dni do pierwszego meczu. Człowiek śledził oraz żył transferami, i nie tylko w Resovii. A  teraz? Pustka. Sam od jakiegoś czasu zastanawiam się skąd u mnie taki stan i z czego to wynika. Nie! Nie! Stanowczo zaprzeczam. To nie jest syndrom "spasionego czy tłustego kota".
W dużej mierze jest to "zasługa" jajogłowych działaczy którzy zafundowali nam nudny jak flaki z olejem sezon. Absurdalna decyzja o powiększeniu ligi do 16 drużyn i jeszcze bardziej absurdalna decyzją będąca swoistym "morderstwem" na atrakcyjności ligi czyli ..... całkowita rezygnacja z play-off. Niestety, ale ten sezon który jeszcze się nie rozpoczął  potwierdza że ewidentnie mamy do czynienia z końcem "koniunktury" na siatkówkę. I ci jajogłowi idioci jeszcze w/w decyzjami przybijają gwoździa do trumny. Zamiast uatrakcyjniać naszą ligę to ją tylko dołują. W tym miejscu przypomnę tylko kolejną absurdalną i skandaliczną decyzję o obcokrajowcach, której ofiarą padł m.in. Alek (że o innych siatkarzach z polskim obywatelstwem nie wspomnę). Napiszę wprost, dosadnie i piaskiem prosto w oczy: siatkarscy działacze (nie wszyscy, ale zdecydowana większość), władze +L, zarząd PZPS, etc., etc. z CH..... SIĘ NA ŁBY POZAMIENIALI >:( >:( >:( Jeszcze do tego kwestia reprezentacji i to całe "szambo" wokól Antigi, z którego środowisko eksperckie na czele z polsatowskimi panami ekspertami typu papa Jarosz, papa Drzyzga (na wywiad z Fabiankiem miłosiernie zrzucam kurtynę miłosierdzia) zrobiło sobie chłopca do bicia, wycieraczkę i spluwaczkę.  Czy nie jest zastanawiające że takie niepopularne głosy jak Kreboka czy Zarzyckiego na temat kondycji naszej siatkówki czy tego co się dzieje wokół reprezentacji oraz Antigii nie są dopuszczane do na szerokie forum medialne? Po co? Przecież lepiej "klepać się po plecach" w towarzystwie wzajemnej adoracji (m.in. Polsat) i taplać się we bajorku a raczej własnym szambie.

Wracając na rzeszowskie podwórko. Jaki będzie ten nadchodzący sezon? Szczerze NIE WIEM. O ile w ub. sezonie proroczo długo przed pierwszą piłką pisałem i mówiłem że będzie ch.... nia (i taka była) o tyle w tym sezonie sportowo nie wiem jak będzie. Chciałbym żeby było BARDZO DOBRZE. Ale czy tak będzie? To zależy. Od czego, a raczej od kogo? No chyba Ameryki nie odkryję. Od pary Kowal - Drzyzga. Ja osobiście (niech to będzie moja teoria spiskowa ;)) nie wierzę w sportową, równą i UCZCIWĄ rywalizację między Drzyzgą a Tichym. Drzyzga z definicji - żeby nie wiem co i jaki badziew grał - był i jest tym numerem 1. I obawiam się że to może być ze szkodą dla nas wszystkich. I tutaj jest olbrzymia rola Trenera, który w niedawnym wywiadzie udzielonym przez Drzyzgę mógł (jak my wszyscy) przekonać się jaką logiką kieruje się nasz wiecznie utalentowany sypacz. Trener który sadza go (zasłużenie)  na ławie jest "be" i coś się wypaliło. A tam gdzie Fabiano gra (niezasłużenie) pierwsze skrzypce jest uczciwa i sportowa rywalizacja sportowa. :o  Ot taka logika naszej "gwiazdy" ::). Kto młodemu i utalentowanemu zabroni ::)?

Ale co do jednego nie mam żadnych wątpliwości. Ten sezon pod kilkoma względami będzie tym OSTATNIM :(. Coś już teraz mi mówi że po tym sezonie pożegnamy kolejne dwie IKONY nowożytnej Resovii w osobach Jochena i Lukasa :( :'(. Coś mi też mówi, że to ostatni sezon z tak mocną kadrowo Resovią. Dlatego Drodzy Forumowicze cieszmy się i delektujmy każdym zbiciem piłki przez Jochena, każdym jego obiciem bloku, każdym jego technicznym zagraniem, każdą udaną i zmienną zagrywką. Tak samo cieszmy się każdym dobry rozegraniem Tichego, każdym rozegranym "pipem", każdą krótką, etc. Bo to se newrati ;)
« Ostatnia zmiana: Września 27, 2016, 20:28:42 pm wysłana przez Pablo - EWP »
Pij sok z buraka, będziesz WIELKI:-)

KChudz

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 2772
  • C4_R8_M6
Odp: Nowy sezon 2016/2017
« Odpowiedź #64 dnia: Września 27, 2016, 22:19:32 pm »
Pablo dobrze pisze. Coś jest nie tak z tym sezonem. Nawet typera zacząłem bardzo późno, bo jakoś nie czuć, że to już w ten weekend startuje nowy sezon.
PozdRRo i do zobaczenia na Podpromiu.

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5370
  • Semper fidelis
Odp: Nowy sezon 2016/2017
« Odpowiedź #65 dnia: Września 27, 2016, 22:53:33 pm »
Będzie to sezon zmian. Nie będzie już wbiegania Resovii przy dźwiękach AC/DC (swoją drogą mało kto był wtedy w hali aby to zobaczyć) a będzie Cover piosenki Nalepy  "oni zaraz przyjdą tu".

Zresztą za kilka dni mecz a nawet tematu dla niego nie ma.

B54

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 217
Odp: Nowy sezon 2016/2017
« Odpowiedź #66 dnia: Września 28, 2016, 08:31:47 am »
Ja z kolei ten sezon zaczynam inaczej. Dzięki niesamowitemu pomysłowi kolegi, jedziemy małą grupą kibicować Resoviakom w Warszawie w sobotę. Jest to dla mnie pierwszy wyjazdowy mecz ligowy. Mam nadzieję - nie: jestem przekonana, że nie ostatni.

dzidek

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 816
  • Im mniej ludzie myślą, tym więcej mówią!
Odp: Nowy sezon 2016/2017
« Odpowiedź #67 dnia: Września 28, 2016, 09:33:38 am »
Problem z Resovią jest taki, że trudno się z Nią jakoś tak ... identyfikować  :'(
Z jednej strony świetnie, że Asseco jest sponsorem i daje $$$ na odpowiedni poziom Drużyny, ale niestety te korporacyjne pieski skutecznie zabiły "ducha" i tego "coś" co było przy siatkarskiej Drużynie Resovii  :(
Jesteśmy profesjonalni, poukładani, zawodnicy pieją z zachwytu nad warunkami, ale jednocześnie jesteśmy do obrzygania "nijacy".
Ja przed tym sezonem, mam nadzieję, nie tyle na wyniki sportowe (choć też każde zwycięstwo z lubością przytulę), co na znowu wysoką zawartość Resovii w Resovii  8)

A za te "prezentacje" drużyny w galerii, między portkami w promocji i wyprzedażą garnków to bym pomysłodawców posadził, przywiązał do fotela i przez 72godz kazał oglądać non stop, na ciągłym replay relacje z Podpromia kiedy tam witaliśmy naszą Drużynę  :) Wszystkie materiały - oficjalne i tez z prywatnych zbiorów  ;D Może by coś w końcu dotarło do tych korpo główek....
« Ostatnia zmiana: Września 28, 2016, 09:42:04 am wysłana przez dzidek »

Dude

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1399
Odp: Nowy sezon 2016/2017
« Odpowiedź #68 dnia: Września 28, 2016, 10:02:44 am »
Absurdalna decyzja o powiększeniu ligi do 16 drużyn i jeszcze bardziej absurdalna decyzją będąca swoistym "morderstwem" na atrakcyjności ligi czyli ..... całkowita rezygnacja z play-off. Niestety, ale ten sezon który jeszcze się nie rozpoczął  potwierdza że ewidentnie mamy do czynienia z końcem "koniunktury" na siatkówkę.

To może być clue tego wszystkiego. Kto pamięta naszą rywalizację z Olsztynem, Zaksą czy Skrą, to zrozumie, że właśnie tam są prawdziwe (rzekłbym jedyne, gdyby nie poprzednia RZ i "heroiczna" walka o każdego seta w ostatnich kolejkach) mecze o stawkę. Cała RZ przypominać będzie trochę tę z NBA (niestety z o wiele niższym poziomem), też dosyć rozciągniętą, jeno, że w USA trybuny mogą nie świecić pustkami, tak jak u nas.


W tym miejscu przypomnę tylko kolejną absurdalną i skandaliczną decyzję o obcokrajowcach, której ofiarą padł m.in. Alek (że o innych siatkarzach z polskim obywatelstwem nie wspomnę). Napiszę wprost, dosadnie i piaskiem prosto w oczy: siatkarscy działacze (nie wszyscy, ale zdecydowana większość), władze +L, zarząd PZPS, etc., etc. z CH..... SIĘ NA ŁBY POZAMIENIALI >:( >:( >:(

To jest skur*****stwo w najczystszej postaci. Doskonale rozumiem kibiców w Rzeszowie jak i w K-K, którzy nie wykupili wszystkich karnetów m.in. właśnie z tego powodu, że po odejściu Alka czy Jurka, nie mają się z kim identyfikować. Wypada zadać pytanie: kiedy zdarzyło się, że w Rzeszowie nie poszły wszystkie karnety (może przestrzelę, ale jeśli w mieście zafiksowanym (jeszcze) na punkcie siatkówki takie rzeczy się dzieją, to znaczy, że gdzieś popełniono spory błąd, który będzie bardzo drogo kosztował w niedalekiej przyszłości).


Jeszcze do tego kwestia reprezentacji i to całe "szambo" wokól Antigi, z którego środowisko eksperckie na czele z polsatowskimi panami ekspertami typu papa Jarosz, papa Drzyzga (na wywiad z Fabiankiem miłosiernie zrzucam kurtynę miłosierdzia) zrobiło sobie chłopca do bicia, wycieraczkę i spluwaczkę. 

Odpowiem krótko: Kmita.
Inna sprawa, czy rzeczywiście Antiga powinien zostać, no ale to nie miejsce na tę dyskusję.


Czy nie jest zastanawiające że takie niepopularne głosy jak Kreboka czy Zarzyckiego na temat kondycji naszej siatkówki czy tego co się dzieje wokół reprezentacji oraz Antigii nie są dopuszczane do na szerokie forum medialne? Po co? Przecież lepiej "klepać się po plecach" w towarzystwie wzajemnej adoracji (m.in. Polsat) i taplać się we bajorku a raczej własnym szambie.

Czy wierzysz, że ktokolwiek z redakcji Polsatu odpowiedziałby na to pytanie: skoro jest tak dobrze, to dlaczego jest tak źle?


Wracając na rzeszowskie podwórko. Jaki będzie ten nadchodzący sezon? Szczerze NIE WIEM. O ile w ub. sezonie proroczo długo przed pierwszą piłką pisałem i mówiłem że będzie ch.... nia (i taka była) o tyle w tym sezonie sportowo nie wiem jak będzie. Chciałbym żeby było BARDZO DOBRZE. Ale czy tak będzie? To zależy. Od czego, a raczej od kogo? No chyba Ameryki nie odkryję. Od pary Kowal - Drzyzga. Ja osobiście (niech to będzie moja teoria spiskowa ;)) nie wierzę w sportową, równą i UCZCIWĄ rywalizację między Drzyzgą a Tichym. Drzyzga z definicji - żeby nie wiem co i jaki badziew grał - był i jest tym numerem 1. I obawiam się że to może być ze szkodą dla nas wszystkich. I tutaj jest olbrzymia rola Trenera, który w niedawnym wywiadzie udzielonym przez Drzyzgę mógł (jak my wszyscy) przekonać się jaką logiką kieruje się nasz wiecznie utalentowany sypacz. Trener który sadza go (zasłużenie)  na ławie jest "be" i coś się wypaliło. A tam gdzie Fabiano gra (niezasłużenie) pierwsze skrzypce jest uczciwa i sportowa rywalizacja sportowa. :o  Ot taka logika naszej "gwiazdy" ::). Kto młodemu i utalentowanemu zabroni ::)?

IMHO, dla Drzyzgi ten sezon powinien być odpowiedzią na pytanie: czy chcę być kimś w siatkówce i cokolwiek osiągnąć, czy zadowolę się odcinaniem kuponów za rozgrywki w 2014/2015.
Ponadto myślę, że nieco nad interpretujesz ostatni wywiad Fabiana. Owszem, zdarzało mu się siedzieć na ławce w Resovii w zeszłym sezonie i to wcale nie mało. Trener zdecydował, że będzie pierwszym sypaczem, ale nie za wszelką cenę, bywały mecze, które zaczynał i kończył Tichacek.
Ba, mało tego, zaryzykowałbym porównanie, że Kowal okazał się mniej uparty niż Antiga na IO. Potrafił ściągnąć Fabiana, gdy ten grał ostatnią kaszanę (fakt, że nierzadko z opóźnieniem, gdy losy seta były praktycznie rozstrzygnięte), ale w tej kwestii okazał się bardziej elastyczny niż Antiga w przypadku Łomacza (lubię Grześka, ale come on, szybkość i wybory przy wystawach, raczej nie były naszymi atutami na RIO).


Ale co do jednego nie mam żadnych wątpliwości. Ten sezon pod kilkoma względami będzie tym OSTATNIM :(. Coś już teraz mi mówi że po tym sezonie pożegnamy kolejne dwie IKONY nowożytnej Resovii w osobach Jochena i Lukasa :( :'(. Coś mi też mówi, że to ostatni sezon z tak mocną kadrowo Resovią. Dlatego Drodzy Forumowicze cieszmy się i delektujmy każdym zbiciem piłki przez Jochena, każdym jego obiciem bloku, każdym jego technicznym zagraniem, każdą udaną i zmienną zagrywką. Tak samo cieszmy się każdym dobry rozegraniem Tichego, każdym rozegranym "pipem", każdą krótką, etc. Bo to se newrati ;)

Nie zamierzam idealizować Tichy'ego, ale to jest niezaprzeczalne, sporo serca w tej Resovii zostawił i jakoś tak inaczej może to wszystko wyglądać.
Inna sprawa, że ewentualna zmiana pozwoliłaby mu na "wyjście" z zasiedzenia i kto wie, może w innym miejscu odpaliłby na nowo, przypomniał sobie dobre czasy we Fryderykach.
Jochen - o, to jest Gigant, którego może brakować. Bardzo brakować.
Jeśli okaże się, że ten sezon jest ostatni, przed kolejnymi zmianiami, to pozostaje powiedzieć sprawdzam i zapytać: co takiego konkretnie udało się zbudować? Podpowiem- nie chodzi mi o struktury i organizację- ta w klubie wygląda na całkiem solidną, bardziej piję tutaj do składu i koncepcji "budowy o młodych, zdolnych Polaków".
I'm the one who gripped you tight and raised you from perdition.

100% piknik!

dafu

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1072
Odp: Nowy sezon 2016/2017
« Odpowiedź #69 dnia: Września 28, 2016, 11:22:08 am »
Ja z kolei ten sezon zaczynam inaczej. Dzięki niesamowitemu pomysłowi kolegi, jedziemy małą grupą kibicować Resoviakom w Warszawie w sobotę. Jest to dla mnie pierwszy wyjazdowy mecz ligowy. Mam nadzieję - nie: jestem przekonana, że nie ostatni.
Cieszę się że nie wszyscy wpadli w tony "u mnie zero adrenaliny i podniety". Do zobaczenia  na Torwarze w sobotę !!!   

Z jednej strony świetnie, że Asseco jest sponsorem i daje $$$ na odpowiedni poziom Drużyny, ale niestety te korporacyjne pieski skutecznie zabiły "ducha" i tego "coś" co było przy siatkarskiej Drużynie Resovii  :(
Jesteśmy profesjonalni, poukładani, zawodnicy pieją z zachwytu nad warunkami, ale jednocześnie jesteśmy do obrzygania "nijacy".
A za te "prezentacje" drużyny w galerii, między portkami w promocji i wyprzedażą garnków to bym pomysłodawców posadził, przywiązał do fotela i przez 72godz kazał oglądać non stop, na ciągłym replay relacje z Podpromia kiedy tam witaliśmy naszą Drużynę  :) Wszystkie materiały - oficjalne i tez z prywatnych zbiorów  ;D Może by coś w końcu dotarło do tych korpo główek....
Tu pełna zgoda  wczorajszy "trening" to dobitnie potwierdził.
Jednak nie uważam ,że można to zmienić poprzez rezygnację z karnetu. Podpromie było Nasze kibiców i to musimy odzyskać.   
« Ostatnia zmiana: Września 28, 2016, 11:30:06 am wysłana przez dafu »