Autor Wątek: Espadon Szczecin - Asseco Resovia Rzeszów , (6.10.2016r)  (Przeczytany 8082 razy)

Toms

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 608
Odp: Espadon Szczecin - Asseco Resovia Rzeszów , (6.10.2016r)
« Odpowiedź #10 dnia: Października 07, 2016, 07:30:26 am »
... albo jak śpiewał śp miszcz Grechuta: "hop szklanka piwa, hop."

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Espadon Szczecin - Asseco Resovia Rzeszów , (6.10.2016r)
« Odpowiedź #11 dnia: Października 07, 2016, 08:05:59 am »
Świetna gra Fabiana. Zasłużył na MVP. Lepszy mecz niż w Wawie. Gubił blok, kiwał i świetnie zagrywał. Dobry mecz Wojtaszka. Dobrze kierował obronę. Niestety Marko ostrzeliwany na zagrywce zaczyna się gubić. Nie jest na razie w takiej formie jak w LŚ. Może czeka na mecz taki jak że Skrą aby pokazać pełnię umiejętności?
Rossard kolejny dobry wynik. Kanadyjczycy też OK. Środek. Mhm.... Możdżonek to król bloku. A reszta że zmiennym szczęściem. Nie był to mecz Pita ale i Lemański grał falami. Przez większość dobrze a czasami źle. Dryja fajnie na zagrywce.

W Szczecinie nie było kompletu ale może się to rozkręcić. Zobaczymy jak dalej będzie tu z frekwencją.

Przed meczem na sektorze wywieszamy zdjęcie Perły z oprawy Nasza historia staje się legendą. Pomimo, iż jest w Szczecinie dla mnie i wielu moich znajomych on ciągle jest Resoviakiem. Po meczu podszedł do nas i pogadał.

PS.  10 minutowa przerwa wybija naszych z gry. Drugi mecz z kolei  wybiła nas z rytmu gry. Trzeba nas tym popracować.

Dobrze, że takie mecze układają się po naszej myśli. W poprzednim sezonie bywało z tym różnie. Obyśmy utrzymywali tę koncentrację przez cały sezon.
Z drugiej jednak strony nie ma co przeceniać naszej dobrej dyspozycji z beniaminkiem. Prawdziwe sprawdziany dopiero przed nami.
A dobra dyspozycja naszych rozgrywających jest bez wątpienia kluczowa. Cieszy powrót Fabiana...choć nie napisałeś Darek, jak było z dokładnością rozegrania? Jeśli poza gubieniem bloku była dokładność to jesteśmy na dobrej drodze... 
Przyjęcie Ivovica...cóż, nie każdemu idzie dobrze przyjmowanie flotów Perły  :). Tym bardziej, że w lidze rosyjskiej dominuje mocna zagrywka, więc nasz Marek musi się przestawić.

bartolini007

  • SSPS Resovia
  • Kadet/-ka
  • *
  • Wiadomości: 348
Odp: Espadon Szczecin - Asseco Resovia Rzeszów , (6.10.2016r)
« Odpowiedź #12 dnia: Października 07, 2016, 10:07:49 am »
Rossard kolejny dobry wynik. Kanadyjczycy też OK. Środek. Mhm.... Możdżonek to król bloku. A reszta że zmiennym szczęściem. Nie był to mecz Pita ale i Lemański grał falami. Przez większość dobrze a czasami źle. Dryja fajnie na zagrywce.

Kilka uwag :D

1. Pit - nie zgodzę się, że nie był to jego mecz, 7/9 w ataku, 3 bloki i as to całkiem dobre 11 punktów (wg statystyk od Resovii) no i skończył przechodzącą!
2. Lemański - nie wiem z czego to wynikało, ale 3 na 4 akcje z Fabianem to były mijanki z piłką  :o no ale do bloku na stojąco i jeszcze może rękami kiwki ładnie zagarniać  ;D ;D
3. Rossard - dla mnie MVP, 13/19 w ataku, 2 bloki i as, będzie z niego pociecha. Jak bywał zablokowany albo w aut to z winy dogranej piłki, głownie po dziwnych obronach. Raz się nadział po dobrej piłce od Fabiana.
4. Fabian - drugi w kolejce do MVP moim zdaniem, całkiem dobra zagrywka. Te mijanki z Lemanem zaburzyły moją ocenę, choć nadal nie wiem z czyjej winy  :D

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5371
  • Semper fidelis
Odp: Espadon Szczecin - Asseco Resovia Rzeszów , (6.10.2016r)
« Odpowiedź #13 dnia: Października 07, 2016, 13:38:03 pm »
Percepcja gry Pita była u mnie innna. Patrzę w statystyki i ma całkiem udany mecz. Dawno go nie widziałem w akcji więc znów dałem siezwieść, iż u niego na boisku wygląda słabo co w statystykach nie znajduje potwierdzenia, gdyż gra udane zawody. Na 10 zagrywek tylko dwa błędy i 1 as. Dobry wynik. Chodź 1 pkt z bloku na graczach Szczecina to słabo. Z Bełchatowem może być 0. Z tym, że PIT raczej zdobywa punkty niż blokuje.

Statystyka tego nie pokazuje, ale gramy dobrze na siatce. Masę piłek przebiliśmy, które krążyły w okolicy siatki. Dobrze na siatce gra Marko, Możdzonek a i Lemański swoim zasiegiem "zachaczał: piłki które Szczecin przebijał.

Statystyki pokazują, iż Fabian dobrze zagrywał. W 3 setowym spotkaniu wykonał 21 zagrywek. Zresztą patrzyłem na jego grę. I czego nie ma w statystykach to żył meczem, ustawiał kolegów na boisku i ogólnie był przywódcą linii ataku. Wojtaszek to samo robił z linią przyjęcia. Nie było tak, iż nasi stali jak niemoty ale dużo rozmawiali na boisku, korygując ustawienia.

Wiem, iż to Szczecin i dla niektóryc tylko Szczecin. Beniaminek. Ale to beniaminek tylko z nazwy. Wielu zawodników ma więcej Plusligowych meczów niż nasi. Nazwiska takie jak: Murek, Wika, Ruciak, Perłowski, Gałązka nie są w lidze anonimowe. Brakuje tam tylko rozgrywającego. Myślem iż Szczeci będzie na fali wznoszącej i będzie lepiej grał. Taki zestaw rutyniarzy ligowych może być gożny. Tylko trzseba załatac dziury. A znając to, iż w składzie jest Michał Gogol, który dysponuje wiedzą o rynku młodych zdolnych na świecie (tym się zajmował w Resovii i pewnie po przyjściu do Szczecina nie dostał nagłej amnezji) kogoś ciekawego ściągnął.

#leon. Jeżeli chodzi o Marko to on nie przyjmował źle. Nawet w statystykach ro widać. Chodzi bardziej o fakt, iż on jest tym w którego się strzela zagrywką i jego się na boisku szuka. Wiadomo, iż dzięki temu inni mają lepiej a Marko słabie. Ale jak wyżej pisałem gra dobrze na siatce i walczy tam dość skutecznie. Dużo szmat za kołnierz w tym sezonie nam nie padnie.

Co do Fabiana. To nie był mecz na 100%. Zresztą całą drużyna ma jeszcze luzy i nie o każdą piłkę walczy. Fabian wystawiał urozmawicone piłki i na skrzydła i na środek i druga linia też chodziła. Co do piłek do Lemańskiego. Muszą się jeszcze zgrać. Bartek pisze, iż te piłki były słabe. Ja mam wątpliwości czy te piłki były do niego a nie na skrzydło. Lemański po prostu nabił się na piłkę i wyszło jak wyszło.

Uważam, iż Fabian w tym meczu nie grał baboli . Przynajmniej z boku tak nie było widać. Stara się grać szybkie piłki ale nie każdem to pasuje w takim samy stopniu. Dobrze wychodzi to z Rossardem z Marko też fajnie to wygląda. Ale to wszystko subiektywne odczucia.

Bardzo cieszę się, iż kolejny mecz będzie w TV. Każdy będzie miał okazję sobie wyrobić własne zdanie a dodatkowo to silny przeciwnik. Myślę, iż ze Skrą nie będzie już odpuszczania niektórych piłek. I za każdą piłkę nasi pójdą w obronie. Ale to inny ciężar gatunkowy.

Jeszcze jedna uwaga. Czasem gramy na 3 przyjmujących. Niby Rossard gra na ataku, ale jak trzeba to podbija piłki w obronie. Myśle, iż jak będzie taka potrzeba to i w lini przyjęcia w Bełchatowie stanie. Kolejny mecz w którym gra tego zawodnika może siepodobać. Wiem, iż Jochen czy Gavin to świetni atakujący ale gra tego Francuza na tym etapie rozgrywek może się podobać. To nie jest gra siłowa w stylu Grozer czy Kurek ale i tak wygląda zaje... . Tak naprawdę nie ma się o co do niego przyczepić a to dużo. On ma 23 lata. W jego wieku Bednorz czy Szalpuk to świetnie zapowiadający się graczy a on już teraz jest świetny.     

Tutaj statystyki
http://pls-web.dataproject.com/MatchStatistics.aspx?ID=1040&mID=26578&Page=S

A tutaj kilka migawek z meczu od Michała.
https://www.youtube.com/watch?v=Yx__sfx-2MQ

« Ostatnia zmiana: Października 07, 2016, 13:42:25 pm wysłana przez A :) »

sliwaone

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 770
  • D1
Odp: Espadon Szczecin - Asseco Resovia Rzeszów , (6.10.2016r)
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 07, 2017, 23:25:22 pm »
Nie chciałem zakładać nowego wątku ... był jakiś mecz dzisiaj ... co tak cicho?
O Szczecinie - ciekawie Mieszko zestawił skład , gra tym co ma , Kozłowski jeszcze nie zgrany ze wszystkimi , potrzeba czasu.
O nas - trochę lekceważąco na początku , później już poszło do przodu . Fajnie było zobaczy Lukasa dłużej no i Maślaka ale MVP chyba trochę na wyrost.
Idziemy do góry z formą choć papierkiem lakmusowym będą Włosi , ten dzień pokaże gdzie jesteśmy.
Na dziś zadanie odrobione.

willhaven

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 621
  • L3
Odp: Espadon Szczecin - Asseco Resovia Rzeszów , (6.10.2016r)
« Odpowiedź #15 dnia: Stycznia 08, 2017, 07:44:53 am »
nie byłem na meczu ale podczas transmisji Bogdan narzekał na Pitera (że bez formy) i nie mógł sie nachwalić Jochena  ;)

fanres

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1142
  • A3
Odp: Espadon Szczecin - Asseco Resovia Rzeszów , (6.10.2016r)
« Odpowiedź #16 dnia: Stycznia 08, 2017, 10:14:40 am »
Szału nie było,ale z takim zespołem to 3 punkty są obowiązkiem.Tradycyjnie zepsute zagrywki.Czy ja wiem ,czy  Pit kiepsko?Kilka piłek dostał niskich i to było powodem kiepskich ataków.

dafu

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1072
Odp: Espadon Szczecin - Asseco Resovia Rzeszów , (6.10.2016r)
« Odpowiedź #17 dnia: Stycznia 08, 2017, 11:49:08 am »
Co do zagrywki to bilans 9 asów na 14 błędów biorę w cuemno w każdym meczu.
Najważniejsze i tak wydarzyło się poza Podpromiem, gra o pierwsze miejsce w RZ rusza od początku.

Monixx

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2316
Odp: Espadon Szczecin - Asseco Resovia Rzeszów , (6.10.2016r)
« Odpowiedź #18 dnia: Stycznia 08, 2017, 13:13:06 pm »
Nie chciałem zakładać nowego wątku ... był jakiś mecz dzisiaj ... co tak cicho?
O Szczecinie - ciekawie Mieszko zestawił skład , gra tym co ma , Kozłowski jeszcze nie zgrany ze wszystkimi , potrzeba czasu.
O nas - trochę lekceważąco na początku , później już poszło do przodu . Fajnie było zobaczy Lukasa dłużej no i Maślaka ale MVP chyba trochę na wyrost.
Idziemy do góry z formą choć papierkiem lakmusowym będą Włosi , ten dzień pokaże gdzie jesteśmy.
Na dziś zadanie odrobione.

Zanim Włosi to jeszcze PP i zagrać możemy tam i ze Skra i z Zaksa

bartolini007

  • SSPS Resovia
  • Kadet/-ka
  • *
  • Wiadomości: 348
Odp: Espadon Szczecin - Asseco Resovia Rzeszów , (6.10.2016r)
« Odpowiedź #19 dnia: Stycznia 08, 2017, 13:27:25 pm »
Ogólnie teraz dużo mocnego grania - Lotos w Pucharze, później oby Puchar, Włosi, tydzień później Lotos wyjazd, no a za dwa tygodnie Skra przyjeżdża - ciężki styczeń   8)