Autor Wątek: Resovia - AZS Olsztyn 26.11.2016 g. 20.00  (Przeczytany 12810 razy)

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5371
  • Semper fidelis
Odp: Resovia - AZS Olsztyn 26.11.2016 g. 20.00
« Odpowiedź #20 dnia: Listopada 27, 2016, 16:05:05 pm »

No przecież Kowal powiedział że winni są kibice ::)

Nie wiem z czego to wynika, ale mam wrażenie iż większość wywiadów z Andrzejem Kowalem są tak jakby nie jego. Andrzej to inteligentny gość i w głowie mi się nie mieści, iż co wywiad to jakiś babol idzie. Wolałbym już aby Andrzej udzialał wywiadów wideo, gdzie będzie oddany cała otoczka wypowiedzi, niż mam wrażenie pocięty wywiad dla gazety.

@Gonzo, To nie jest takie proste, iż winny tylko Kowal. Gdyby to było takie proste to Andrzeja już dawno by nie było. Porażka czy słaba gra to suma kilku lub kilkunastu czynników. To za duże uproszczenie, iż winny jest trener . Wygrywa zespół a przegrywa trener? Wygrywa zespół i przegrywa zespół, a trener jest jego częścią. 

Jeżeli założyć, iż wszystko zależy od trenera to dlaczego Gdańsk w tym sezonie gra tak słabo? Andrea Anastasi nie zapomniał jak się trenuje a w Rzeszowie od Resovii w kryzysie dostał lanie.
« Ostatnia zmiana: Listopada 27, 2016, 23:52:51 pm wysłana przez A :) »

Gonzo

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 273
Odp: Resovia - AZS Olsztyn 26.11.2016 g. 20.00
« Odpowiedź #21 dnia: Listopada 27, 2016, 16:37:46 pm »

Jeżeli założyć, iż wszystko zależy od trenera to dlaczego Gdańsk w tym sezonie gra tak słabo? Andrea Anastasi nie zapomniał jak się trenuje a w Rzeszowie od Resovii w kryzysie dostał lanie.
[/quote]

Dziwny przykład. Gdańsk po prostu nie ma kim grać i z całym szacunkiem porównywanie go do nas jest po prostu śmieszne. U nas od dłuższego czasu co roku jest praktycznie najlepsza "paka" w lidze i pozostaje tylko kwestia jak Endrju tym razem to sp.... Popatrzmy na przykład na JW, Olsztyn czy Cuprum. Tam trenerzy potrafią doprowadzić zawodników do gry na 100 a niekiedy i 120% swoich możliwości. My zazwyczaj gramy coś koło 50 %, a jak zagramy na 80 % to zdobywamy MP. I chocby tu widać rękę trenera. Dlaczego meczymy się praktycznie w każdym meczu z ligowymi przeciętniakami? Bo trener jakiego składu by nie miał nie potrafi jak w Skrze czy Zaksie wbić zawodnikom do głowy zasady że mecz ma trwać "godzinkę z prysznicem". A Góralowi też się dziwię. W biznesie brak skrupułów a tu taki niepojęty sentyment... No ale cóż, w końcu to jego zabawka, więc może robić co chce...

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: Resovia - AZS Olsztyn 26.11.2016 g. 20.00
« Odpowiedź #22 dnia: Listopada 27, 2016, 16:53:14 pm »
Nigdy nie byłem fanem Andrzeja Kowala.Niemniej, nie będę ślepcem i nie powiem, że nie dostrzegam pozytywnych zmian w sposobie prowadzeniu drużyny przez naszego trenera. Andrzej w tym sezonie żyje meczem. Cały czas coś tłumaczy zawodnikom schodzącym z boiska (środkowi, libero). Rozmawia, podczas czelendżów, reaguje zmianami na sytuację na boisku. Posłużę się wieloletnim argumentem "obrońców" Kowala: jeszcze nic w tym sezonie nie przegraliśmy. Ba powoli zaczyna mi ten sezon przypominać sezon z 2014/2015. A jaki był? Każdy z nas pamięta.  ;) :)

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5371
  • Semper fidelis
Odp: Resovia - AZS Olsztyn 26.11.2016 g. 20.00
« Odpowiedź #23 dnia: Listopada 27, 2016, 18:12:39 pm »
@Gonzo. Może napiszę prościej. To rozgrywający kreuje grę klubu i styl gry zależy głównie od niego. To, że od dłuższego czasu gra Resovii przyprawia o ból zębów to mix odpowiedzialności trenera i rozgrywającego. Odkąd Fabian do nas przyszedł, jego dokładność rozegrania woła o pomstę do nieba. To jest jego największą wadą i nad tym powinien pracować. Resztę elementów siatkarskiego rzemiosła ma na wysokim poziomie. Zagrywki czy obrony inni mogą mu zazdrościć. Obecnie niedokładność maskuje się w Resovii poprzez to, iż Fabian gra szybkie piłki. Gra expresy to fakt. Tylko jakość ich jest często wątpliwej jakości. Ale wiadomo. Szybko i niedokładnie. A czemu niedokładnie? Bo szybko.

Napiszę to jeszcze raz. Fabian jest niedokładny i w tym elemencie zrobił minimalne postępy, aby nie powiedzieć iż jest tak samo jak w 2013 roku, kiedy przychodził.

To ciągnie jego ocenę jako rozgrywającego w dół. Mógłbym zaryzykować   iż jakby na miejscu Fabiana w Resovii grał Kampa, Marko (ten z Katowic), Masny czy Nicolas to bylibyśmy gdzie indziej. Nawet Redwitz czy Ilic byliby bardziej poprawni. Ile daje świetny rozgrywający widać po Zaksie. Toniutti jest sercem tego zespołu. Wyjmijcie go ze składu Zaksy a drużyna straci dużo na wartości. Albo jakby ich zamienić i do Zaksy dać Fabiana a do nas Toniuttiego. Myślicie, iż byli by nas w stanie ograć? Śmiem wątpić.

Fabianowi kontrakt się kończy w tym sezonie. Po sezonie i rezultacie jaki osiągniemy dopiero podjął bym decyzję co dalej.

Zapisuje się do klubu Pablo, FC Lucasa Tichacka.
« Ostatnia zmiana: Listopada 27, 2016, 23:57:19 pm wysłana przez A :) »

Toms

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 608
Odp: Resovia - AZS Olsztyn 26.11.2016 g. 20.00
« Odpowiedź #24 dnia: Listopada 27, 2016, 19:06:45 pm »
Dlaczego za własne pieniądze mam się tak denerwować? zęby bolały jak się na to patrzyło; za darmo oddajemy Śliwkę a bierzemy sobie za grubą kasę nazwiska które nie grają. Z takim przyjęciem my nie mamy co szukać w meczach z makaroniarzami czy sowieciarzami.... oni nas zmiotą z parkietu zagrywką.
Nie będzie pierwszego zwycięstwa (historycznego) z makaroniarzami ani sowieciarzami w meczu o stawkę na Podpromiu.

dafu

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1072
Odp: Resovia - AZS Olsztyn 26.11.2016 g. 20.00
« Odpowiedź #25 dnia: Listopada 27, 2016, 19:24:30 pm »
Czytajac większość wpisów można odnieść wrażenie ze dostaliśmy tęgie lanie od Olsztyuna. Ale przecież bylem na tym meczu , WYGRALIŚMY 3:1 .
Ps. Wlaśnie obejrzałem powtórkę w tv i qrcze tam tez bylo do przodu. No cóż kibica w Rzeszowie nie sposob zadowolić.

Gonzo

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 273
Odp: Resovia - AZS Olsztyn 26.11.2016 g. 20.00
« Odpowiedź #26 dnia: Listopada 27, 2016, 19:36:06 pm »
@Gonzo. Może napiszę prościej. To rozgrywający kreuje grę klubu i styl gry zależy głównie od niego. To, że od dłuższego czasu gra Resovii przyprawia o ból zębów to mix odpowiedzialności trenera i rozgrywającego. Odkąd Fabian do nas przyszedł, jego dokładność rozegrania woła o pomstę do nieba. To jest jego największa wadą i nad tym powinien pracować. Resztę elementów siatkarskiego rzemiosła ma na wysokim poziomie. Zagrywki czy obrony można mu zazdrościć. Teraz obecnie to maskuje się w Resovii, poprzez to iż Fabian gra szybkie piłki. Gra expresy to fakt. Tylko jakość ich jest często wątpliwej jakości. Ale wiadomo. Szybko i niedokładnie. A czemu niedokładnie? Bo szybko.

Napiszę to jeszcze raz. Fabian jest niedokładny i w tym elemencie zrobił minimalne postępy, aby nie powiedzieć iż jest tak samo jak w 2013 roku, kiedy przychodził.

To ciągnie jego ocenę jako rozgrywającego w dół. Mógłbym zaryzykować  iż jakby na miejscu Fabiana w Resovii grał Kampa, Marko (ten z Katowic), Masny czy Nicolas to bylibyśmy gdzie indziej. Nawet Redwitz czy Ilic byliby bardziej poprawni. Ile daje świetny rozgrywający widać po Zaksie. Toniutti jest sercem tego zespołu. Wyjmijcie go ze składu Zaksy a drużyna straci dużo na wartości. Albo jakby ich zamienić i do Zaksy dać Fabiana a do nas Toniuttiego. Myślicie, iż byli by nas w stanie ograć? Śmiem wątpić.

Fabianowi kontrakt się kończy w tym sezonie. Po sezonie i rezultacie jaki osiągniemy dopiero podjął bym decyzję ci dalej.

Zapisuje się do klubu Pablo, FC Lucasa Tichacka.

Ja prościej nie napiszę, bo dostałbym zasłużonego BANA ;)

charo2606

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 164
Odp: Resovia - AZS Olsztyn 26.11.2016 g. 20.00
« Odpowiedź #27 dnia: Listopada 27, 2016, 20:05:47 pm »
Zacietrzewienie niektórych chyba jeszcze kibiców choć nie wiem tak chcą być jeszcze nazywani sięga apogeum. W sumie mam wrażenie nie ważne czy my coś w tym sezonie osiągniemy czy nie i tak dla nich nie ma to znaczenia i zdania nie zmienią. Może faktycznie warto sobie odpuścić. Będzie mniejsza ilość a niekoniecznie gorsza jakość. Może jednak warto spróbować zdjąć klapki z oczu i zauważyć pewne zmiany jakie zaszły w zachowaniu,  reakcjach trenera i zawodników. To chyba nic nie kosztuje. Chyba że ktoś czerpie satysfakcję z tego że napisze że nie wygramy meczu z Włochami czy Rosjanami, niestety tak się stanie to BĘDZIE Zwycięscą bo on to przewidział. Gratuluję takiej postawy i szczerze współczuję... Chyba nie o to chodzi. Warto zaryzykować i dać naszej drużynie szansę i wsparcie. Jak nie wyjdzie każdy ma wybór. Doceńmy to co mamy... A może być naprawdę ciekawie :)

wog

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 823
Odp: Resovia - AZS Olsztyn 26.11.2016 g. 20.00
« Odpowiedź #28 dnia: Listopada 27, 2016, 20:53:42 pm »
Dlaczego za własne pieniądze mam się tak denerwować? zęby bolały jak się na to patrzyło;...
...Z takim przyjęciem my nie mamy co szukać w meczach z makaroniarzami czy sowieciarzami.... oni nas zmiotą z parkietu zagrywką.
Nie będzie pierwszego zwycięstwa (historycznego) z makaroniarzami ani sowieciarzami w meczu o stawkę na Podpromiu.

Kolego Tomi, mam dla Ciebie uczciwą i myślę, że satysfakcjonującą Cię ofertę.
Otóż, Kolego Tomi, proponuję Ci odkupienie Twojego karnetu na mecze Resovii za cenę jaką zapłaciłeś za niego przed sezonem.
Jeden warunek: dopóki ludzie, którzy mają wpływ na skład, grę i organizację obecnej Resovii (trener Kowal oraz prezesi Górski i Góral) nadal w niej będą, dopóty Ty się na Podpromiu nie pojawisz.
W ten sposób nie tylko nie wydasz pieniędzy na zapewne przegrane mecze w LM, to jeszcze dostaniesz zwrot za mecze ligowe.
Dlaczego za własne pieniądze masz się tak denerwować?
Czekam na Twój kontakt z propozycją miejsca spotkania celem odkupienia karnetu.

PS. Powyższa propozycja kierowana jest również do innych użytkowników tego forum (i nie tylko) np. do Kol. fanres, dla której oglądanie meczów Resovi "jest męką dla oczu i ciała, a satysfakcji niewiele", do Kol. kael, który "przyjemności z oglądania gry Resovii" nie ma i wszystkich pozostałych, którzy cierpią katusze na meczach Resovii za swoje pieniądze.

charo2606

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 164
Odp: Resovia - AZS Olsztyn 26.11.2016 g. 20.00
« Odpowiedź #29 dnia: Listopada 27, 2016, 21:31:09 pm »