Autor Wątek: Mistrzostwa Europy Polska 2017  (Przeczytany 45809 razy)

lef

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Mistrzostwa Europy Polska 2017
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpnia 30, 2017, 22:27:15 pm »
Życzyłem sobie przed meczem, żeby wyszedł w pierwszej szóstce Łomacz z Kaczmarkiem, albo przynajmniej w drugim secie od początku.
Nic z tego - Fefe się uparł. Konarski może grać lepiej, ale jak ma Toniuttiego.
Drzyzga pociągnął pod wodę Resovię, to samo zrobił z kadrą.
Cieszę się, że zmieniliśmy rozgrywającego.
Jutro miałem w Krakowie dopingować naszych - jadę wspomagać Słoweńców, bo zasłużyli na ćwierćfinał.

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5370
  • Semper fidelis
Odp: Mistrzostwa Europy Polska 2017
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpnia 30, 2017, 22:47:28 pm »
Kadra powtórzyła wyczyn Resovii.  Pod wodzą Fabiana.

Dla większości te mistrzostwa się skończyły. Zyski PZPS u polecą w dół pogłębiając dlugi centrali. Polsat tez na tym straci finansowo.  I czas najwyższy zająć się siatkówką na poważnie bo działacze zabili kurkę znoszącą złote jajka. Czas odpuścić organizowanie wielkich imprez i zacząć przygotowywać się do konkretnych imprez. Liga Światowa nie jest najważniejsza. Trzeba dać odpocząć najlepszym.

Ps. A tak między nami. Spodziewaliście się lepszego wyniku? Ja nie. Nic nie wskazywało, iż cokolwiek osiągnięmy. Fabian sezon fatalny. Kurek poza przebłyskiem z nami też sezon w plecy. Zatorski ma najgorszy seson w karierze. Kubiak w Japonii w swoim zespole nie był najlepszy.  Środkowi też nie grali wybitnie.  Dodatkowo nasze zespoły dostały manto w pucharach a to zawsze papierek luksusowy kadry. 
Trener. Bez Toniuttiego cudu nie było. Ale to nie trener jest problemem. Podobną kadrę mial Antiga i tez nic na IO nie osiągnął. Nawet najlepszy trener z tym składem osiągnął by podobny wynik.

Ps2. Cudowna Francja z niesamowitym Toniuttim i Gebernikovem odpadli z Czechami. Szok. Dla mnie to byl kandydat do Mistrzostwa.

Co za ironia. Trener juz jutro będzie miał komplet graczy. Wszyscy zakończyli udział w Mistrzostwach.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 30, 2017, 23:13:43 pm wysłana przez A :) »

harcerz

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 553
Odp: Mistrzostwa Europy Polska 2017
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpnia 30, 2017, 23:17:34 pm »
Mam do odsprzedania bilety na półfinały i finał siatkarskich ME w Krakowie. Nie, nie jestem konikiem (!!!) Tak, ja też będę na meczach 😉 Jestem z Rzeszowa.

Termin:
2 września (sobota) - półfinały o 17:30 i 20:30, sektor C3, 5 sztuk (każdy bilet uprawnia do obejrzenia obu spotkań w tym dniu)

3 września (niedziela) - mecz o brąz i finał o 17:30 i 20:30, sektor C3, 5 sztuk (każdy bilet uprawnia do obejrzenia obu spotkań w tym dniu)

Zainteresowane osoby proszę o priv.
I tylko Sovia, Sovia z Rzeszowa!!!

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6916
Odp: Mistrzostwa Europy Polska 2017
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpnia 31, 2017, 08:29:00 am »
Wyglądało to źle w każdym elemencie gry. Na tle Słoweńców - fatalnie.
Słoweńcy? Nie popełniali błędów. To wystarczyło.
Mi w oczy rzucała się różnica w dynamice gry oraz gra rozgrywającego ze środkowymi. Vincić prezentował doskonałe zgranie (szczególnie z Pajenkiem), a Fabian... pół hali widziedziało, że piłka pójdzie na środek. O ataku z piłki wznoszącej nie możemy nawet pomarzyć.
Były pretensje do Resovii o brak stylu. No to dziś reprezentacja zaprezentowała nie tylko brak stylu, ale i brak... czegokolwiek.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5370
  • Semper fidelis
Odp: Mistrzostwa Europy Polska 2017
« Odpowiedź #14 dnia: Września 01, 2017, 10:26:00 am »
Czytając to co się pisze i mówi na temat reprezentacji to chciałbym was uczulić na tzw. "Efekt skarpety". Dla tych co nie pamiętają to została zorganizowana nagonka medialna na Mariusza Wlazłego w której był przedstawiany jako ten najgorszy. Wielu kibiców, w tym ja dało sie temu ponieść. Po czasie okazało sie, iz Mariusz miał rację. Ktoś kręcił lody przy kadrze, iz brakowało nawet przysłowiowych skarpetek. 

Teraz jest polowanie na czarownice i szukanie kozła ofiarnego. Chetnych do wziecia winy brak. Więc wszystkie chwyty dozwolone choćby jak ten z wywiadem prezesa w Gazecie Wyborczej.

Proszę was, abyście nie łykali wszystkiego jak pelikany i mieli czasem krytyczne podejście do rzeczy wypowiadanych w mediach. Gra idzie o dużą kasę.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6916
Odp: Mistrzostwa Europy Polska 2017
« Odpowiedź #15 dnia: Września 01, 2017, 11:20:28 am »
Przecież nie chodzi o to, żeby winą obarczyć zawodnika X. On się do kadry nie powołał i do składu nie wstawił.
Trener reprezentacji jest w innej sytuacji niż trener klubu. Może powoływać zawodników spośród wszystkich i nie da się jego sytuacji wytłumaczyć brakiem pieniędzy na zawodnika Y.
Nie winię za wyniki żadnego z zawodników. Mogę co najwyżej poddawać w wątpliwość obecność Pana Q w reprezentacji, ale czynienie z niego sprawcy nieszczęść (o ile nie zawinił) byłoby nielogiczne. W końcu ktoś tym interesem rządzi. Ktoś tym kieruje. Ktoś dokonuje wyborów.
Ktoś odpowiada za "styl". Bo, o ile w klubie trener (w mojej ocenie) bardziej powinien owiadać za wynik, o tyle w reprezentacji, gdzie konkurencja jest o wiele mocniejsza, większy nacisk stawiałbym na styl.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

KChudz

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 2772
  • C4_R8_M6
Odp: Mistrzostwa Europy Polska 2017
« Odpowiedź #16 dnia: Września 01, 2017, 11:48:53 am »
Z prywatnych źródeł wiem, że źle się dzieje w "państwie duńskim"  8)

fanres

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1142
  • A3
Odp: Mistrzostwa Europy Polska 2017
« Odpowiedź #17 dnia: Września 01, 2017, 14:13:34 pm »
Źle się dzieje od zakończenia MŚ . Euforia przysłoniła braki kadrowe po odejściu kluczowych zawodników.Przespane zostało 3 lata.Nie pomyślano , że trzeba młodych ,zdolnych ogrywać nawet kosztem wyników sportowych.Tak naprawdę jesteśmy w ciemnej d...e.Kadrowicze z dużym stażem mruczą o rozbracie z reprezentacją ( przynajmniej na jakiś czas).Młodych brać ,niech grają.Jest wtedy szansa na budowanie przyszłościowej reprezentacji.Chcę Leona w reprezentacji,ale z tym może być różnie, a i on sam meczów nam nie wygra.Po ostatnim meczu zastanawiałam się czy gdyby był to czy nasza gra wyglądałaby lepiej?Może potrafiłby nakręcić tą drużynę.Nie wiem czy jest w ekipie psycholog,ale znając życie pewnie nie.Mialby tam co robić!Fefe nie był moim faworytem.Myślę,że prowadzenie reprezentacji przerosło go,ale wiele czynników miało wpływ na taką grę.W dzisiejszych czasach psycholog obok fizjoterapeuty to podstawa.U nas zapewnie brakło takiego fachowca.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6916
Odp: Mistrzostwa Europy Polska 2017
« Odpowiedź #18 dnia: Września 01, 2017, 20:13:52 pm »
Młodych? My mieliśmy jedną z najmłodszych reprezentacji.
Myślę, że potrzebujemy innego rozgrywającego. Fabiana przeciwnicy czytają bez wielkich kłopotów. A że, na dodatek, nie jest zbyt dokładny i sprawny w nogach - wychodzi kiepsko: nie ma z czego uderzyć.
Dajmy spokój stereotypom, że "Fabian gra szybko i nieschematycznie", bo to zwykła propaganda.
Nic nie mam do Fabiana, bo w rozmowie to bardzo sympatyczny chłopak. Pewnie się stara. Tylko że z jego starań przeciwnicy niewiele sobie robią i wychodzi z tego kaszana.
Pora na odważniejsze decyzje na tej pozycji.
Za rok na przyjęcie będą gotowi: Śliwka, Szalpuk, Fornal, być może Mika i, mam nadzieję, Kurek. Atakujący jest mniej ważny niż się wydaje.
Na środku nigdy nie mieliśmy wielkich kłopotów.
Więcej odwagi w doborze rozgrywających.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

skibens

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 57
Odp: Mistrzostwa Europy Polska 2017
« Odpowiedź #19 dnia: Września 01, 2017, 21:49:34 pm »
Nie znam Fabiana osobiście, ale tyle pomyj na niego zostało wylanych, że się w głowie nie mieści. Jednak mam swoją teorię na temat jego wywiadów, ego i narcyzmu. Wszak to młody człowiek i wydaje mi się, że to taki typowy odpowiednik internetowego trolla  8) te wszystkie jego wywiady na temat tego, że grało mu się dobrze u nie ma sobie nic do zarzucenia to czysty trolling.
Kiedyś św. Pamięci Andrzej Niemczyk mówił o przygotowywaniu formy na dwie imprezy, o mikro cyklach treningowych itp. Wniosek był taki, że żeby przygotować formę dwa razy do roku, przynajmniej ta fizyczna nie trzeba mieć doktoratu z atletyki tylko zwykła wiedzę trenerska i to nie jest takie skomplikowane jak się wszystkim wydaje.
Jeżeli gramy na ME taki piach, to ewidentnie takiej wiedzy sztab szkoleniowy nie posiada. P.S. Co tam robi Piotr Gruszka?
Poza tym naszym głównym mankamentem było przyjęcie, a raczej przyjmujący. Przyjąć nie potrafią, zaatakować tez nie. Te statystyki przyjęcia to statystki, w tv wyglądało ono naprawdę kiepsko. Nie jestem obrońca Fabiana, ale postawić się na jego miejscu- Lemanski nie kończy, Konar w lesie nie zaplonal, zostaje lewe. Nie wiem,  każdy kto kiedykolwiek rozgrywał czy to w szkole czy lidze podworkowej czuje na odległość komu idzie a komu nie idzie, a trener zmianą nie pomoże.

Mnie to najbardziej martwi obrona, postawić w miejsce zatora krzesło to qiecej piłek by podbilo jak libero i cala drużyna.
Przypomnę ze Zagumny nie dość że był świetnym rozgrywającym, to potrafił dobrze bronić, Wlazly również.
Czy Fabian albo Konarski gdzieś coś w ostatnim roku coś obronili?  Wątpię. Brak reakcji blok obrona, wyblokow zero.
Naprawdę przeciwnika łatwo mozna złamać obrona a u nas ten element nie istniał.
Czy coś albo ktoś móż zbawić ta kadrę?  Pewnie nie, ale mam nadzieję, że przynajmniej będzie można ją oglądać.
Czy trener powinien być zwolniony? Tak, bo to taki sam beton jak cały PZPS.  Kto powinien zostać trenerem? Ktoś kto mówi polsku, jest inteligentny pod każdym względem, ktoś kto dotrze do tych ciężkich głów zawodników...tak tak Michał W. o tobie mowa  ;) razem w duecie z Pawłem Z. Brać tu do kadry młodych szczypiorow, napisać program pod kryptonimem IO 2020 i do roboty.