Autor Wątek: Mistrzostwa Europy Polska 2017  (Przeczytany 45810 razy)

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5370
  • Semper fidelis
Odp: Mistrzostwa Europy Polska 2017
« Odpowiedź #20 dnia: Września 01, 2017, 22:26:55 pm »
Jedna uwaga do postu kolegi. Fabian juz taki młody nie jest. Juz dawno minęły czasy nastolatka. Co było w pewien sposób do wytłumaczenia jako zachowanie młokosa to już doświadczonego gracza nie koniecznie.

Wiem, iż czasem jest powiedzmy syndrom Igły czyli wiecznie młodego, fajnego kumpla. Ale gdzieś uciekło iż międzyczasie Igła się ożenił, ma parę dzieci i niedługo skończy 40 lat. I sam niejednokrotnie przyznał iż w pewnych momentach przesadzał.  Zresztą Kadziewicz też coś na ten temat mógłby powiedzieć.

Mam wrażenie, iż nasza kadra choć młoda wiekiem to już mocno doświadczona. I raczej stare wygi tam są. Starszyzna z Kubiakie na czele tam rządzi.

Wracając do Fabiana. Fabian mówi co myśli. Wystarczy przystawić mikrofon i pociągnąć za język. Taki jego urok. Mógłby się wypowiadać mniej ale było by wtedy nudniej. Wszak i tak o pewnych sprawach mówi się po kątach i rzadko wychodzi to na światło dzienne . Nawet dziennikarze nie wszystko publikują. Tak jak podsluchana rozmowa przez Ole Piskorską  Fabiana z innym dziennikarzem. Tam padły słowa o Antidze, które  nie zostały wydrukowane.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6916
Odp: Mistrzostwa Europy Polska 2017
« Odpowiedź #21 dnia: Września 02, 2017, 10:12:42 am »
"Wiadro pomyj"? Krytyka to "wiadro pomyj"?
Zapanowała dziwna moda na skrajne określenia. Tym samym tracą one swój sens, bo na większości przestają robić wrażenie.
Proszę, trochę więcej dbałości o ciężar gatunkowy określeń. Warto byłoby, żebyśmy stylem wypowiedzi odróżniali się od współczesnych polityków.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5370
  • Semper fidelis
Odp: Mistrzostwa Europy Polska 2017
« Odpowiedź #22 dnia: Września 03, 2017, 00:29:58 am »
I finał Rosja Niemcy. Kto by się spodziewał, iż to Grozer i spółka wejdą do finału.

W czasie półfinału Wojtek Drzyzga strasznie męczył bułę na antenie i ciągle narzekał. Nie doceniał dobrej gry Serbów w początkowej fazie a jedynie smęcił o tym jak źle idzie Niemcom. Szczerze to miałem go dość. Po co maruda zabiera się do komentowania? Obrzydza tylko mecz.  To ma być święto siatkówki. I miło by było aby docenić dobrą grę jednych i drugich. W drugim meczu niewiele lepiej. Parę przytyków do trenera Rosjan.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6916
Odp: Mistrzostwa Europy Polska 2017
« Odpowiedź #23 dnia: Września 03, 2017, 11:28:31 am »
Bo na tym polega "eksperctwo" w naszym (polskim) rozumieniu. "Jeśli nie narzekasz, to znaczy, że się nie znasz".
Podobnie jest w lidze: zamiast z meczu ligowego robić widowisko, gadamy o błędach, "słabym poziomie meczu", "braku organizacji gry,...
Graliśmy kiedyś Puchar Polski (bodajże) w Bydgoszczy z Bydgoszczą. Achrem i Antiga wykonali po jednym, identycznym ataku. Komentarz był taki:
"Szczęsliwy atak Achrema: piłka po bloku wychodzi na aut",
"Znakomity atak Antigi: piłka po bloku wychodzi na aut".
Nie chodzi mi o eksponowanie "poczucia krzywdy". Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że w obu sytuacjach zdecydował przypadek - piłka równie dobrze mogłaby wylądować w boisku. Chodzi mi bardziej o nastawienie komentatorów do meczu, pewien nie dający się ukryć, wysoki stopień, humorzastości i stronniczości, który powoduje, że liga przestaje być nasza, przestaje być dobrem wspólnym.
ME były nasze, dopóki grała w nich Polska. Po środzie przestały być "nasze" i stały się obce. A przecież są to mistrzostwa w naszej grze. W grze, którą chcemy propagować.
Po meczu Polska - Słowenia kolega powiedział do mnie, że "Jeśli w meczu z Danią Lewandowski strzeli 3 bramki i mecz wygramy, to będzie marketingowy i medialny koniec siatkówki w Polsce". Nie cieszę się z porażki Polaków z Duńczykami, ale ta wypowiedź ugruntpwała we mnie świadomość, w jak trudnej sytuacji jest polska siatkówka i ile wysiłku musimy wkładać w jej istnienie na przyzwoitym poziomie.
Docierają do mnie opinie, że "niepotrzebnie graliśmy na Narodowym, bo przez ten cyrk na naszych zawodnikach ciążyła presja". Dziwne, że w 2014 roku ta "presja" w niczym nie przeszkadzała. A przecież była to jedna z nielicznych okazji, żeby się zaprezentować tak szerokiej publiczności. Wyniku nie zagwarantuje ani czas, ani miejsce rozgrywania meczu.
Od lat dziwię się władzom Polsatu, że zatrudniają ludzi, którzy psują im produkt. "Królem" tego psucia jest Papa Jarosz, ale i pozostali eksperci (z wyjątkiem Mazura i Ignaczaka) mocno się do tego psucia przyczyniają.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

arek

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 233
Odp: Mistrzostwa Europy Polska 2017
« Odpowiedź #24 dnia: Września 03, 2017, 14:24:04 pm »
Od lat dziwię się władzom Polsatu, że zatrudniają ludzi, którzy psują im produkt. "Królem" tego psucia jest Papa Jarosz, ale i pozostali eksperci (z wyjątkiem Mazura i Ignaczaka) mocno się do tego psucia przyczyniają.
Nie zgodzę się z tym stwierdzeniem, duet komentatorski Romański-Dacewicz to jeden z pozytywów transmitowania meczów siatkówki przez Polsat.

Ten pierwszy, będąc ekspertem od koszykówki, jest lepiej przygotowany merytorycznie niż większość znawców z "słonecznej telewizji".
Zaś ten drugi mając doświadczenie z boiska, dodaje ciekawostki typowo z boiska, co dla widza może być pomocne.
Dobrze się ich słucha, uzupełniają się w swojej roli, wolałbym finały komentowane w ich wykonaniu niż przez ich eksportowy duet Swędrowski-Drzyzga.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6916
Odp: Mistrzostwa Europy Polska 2017
« Odpowiedź #25 dnia: Września 03, 2017, 16:05:07 pm »
Też oceniam dobrze ten duet.
Pewnie i w Polsacie przydałoby się "wietrzenie szatni".  :)
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

jasio p

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 282
Odp: Mistrzostwa Europy Polska 2017
« Odpowiedź #26 dnia: Września 03, 2017, 22:09:03 pm »
Żenada ze strony POLSATU - reklamy ważniejsze niż finał ...
Kontynuacja transmisji np. od stanu 6:8

Dude

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1398
Odp: Mistrzostwa Europy Polska 2017
« Odpowiedź #27 dnia: Września 03, 2017, 23:24:07 pm »
Ale finał :o.

Za jednego Grozera oddałbym cały zeszłoroczny skład, może z jednym/dwoma wyjątkami.
I'm the one who gripped you tight and raised you from perdition.

100% piknik!

cytrynowy

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Mistrzostwa Europy Polska 2017
« Odpowiedź #28 dnia: Września 04, 2017, 07:51:31 am »
To było prawdziwe MECZYCHO - wszyscy spodziewali się szybkiego 3:0 ze strony Rosji, a tu proszę - emocje do samego końca, walka punkt za punkt, wydzieranie sobie wyniku praktycznie z gardła. Wszystko tak, jak powinno być w finale :)

Abstra...ąc - nie wiem co Polska reprezentacja miałaby robić na poziomie wyżej baraży - przecież od samych Niemców dostalibyśmy lanie niesamowite. Dodatkowo, Andrea Giani brał udział w konkursie na szkoleniowca naszej Repry. Cóż, zwiażek jak zwykle wie lepiej - zamiast Stojczewa czy Gianiego, wybrał gościa który podczas pierwszego i ostatniego meczu Polaków na Euro był po prostu przerażony..

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5370
  • Semper fidelis
Odp: Mistrzostwa Europy Polska 2017
« Odpowiedź #29 dnia: Września 04, 2017, 08:07:58 am »
Podobał mi sie ten mecz. Po zagrywce już wiem dlaczego Resovia skończyła tak jak skończyła a kadra nawet do ćwierćfinału nie awansowała. Jestemy "sto lat za murzynami" w tym zakresie.