Autor Wątek: Asseco Resovia - ZAKSA Kędzierzyn Koźle, 1.04.2017 (sobota), godz. 20:00  (Przeczytany 15185 razy)

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6918
Odp: Asseco Resovia - ZAKSA Kędzierzyn Koźle, 1.04.2017 (sobota), godz. 20:00
« Odpowiedź #30 dnia: Kwietnia 02, 2017, 11:40:43 am »
Widzieliśmy taką Resovię, jaką powinniśmy oglądać przez cały sezon. Tak grająca Resovia pewnie przegrałaby ze 2 - 3 mecze (do osiągnięcia 70-procentowej skuteczności ataku potrzeba jednak trochę szczęścia), ale nikt nie miałby prawa narzekać.
Trochę późno to granie przyszło. Symptomy dobrej gry było już widać w meczu z Modeną na Podpromiu. Miałem mocne przekonanie, że w rewanżu wygramy. Tam zabrakło odrobiny "szaleństwa". Wczoraj był "wariacki" atak Perrina z drugiej piłki (o ile dobrze policzyłem piłki  :) ), a właśnie takimi atakami wygrywa się wielkie mecze.

Czy była to Resovia idealna? Nie. Jeszcze trochę byłoby (jest?) do poprawienia.
Ciągle niedobrze wygląda współpraca Fabiana z Możdżonkiem (mimo jednej kapitalnej akcji), a jeszcze gorzej wygląda to z Lemańskim. Potencjał Lemana (zasięg) jest niewykorzystywany.
Rzuca mi się w oczy fakt, że od dość długiego czasu zagrywka Lemańskiego przestała robić jakiekolwiek wrażenie na naszych przeciwnikach. Bartek chyba powinien wrócić do mocnej zagrywki z wyskoku. To potrafi, a jeszcze go z taką zagrywką nie widzieliśmy.
Z zagrywką Ivovicia, w formie tzw. skrótu albo żabki, jest jak z Kubusiem Puchatkiem i Prosiaczkiem: "Im bardziej Prosiaczek szukał tam Puchatka, tym bardziej Puchatka tam nie było". U Marko jest tak, że im bardziej próbuje on skróta (żabki), tym bardziej mu się to nie udaje  :) .
Ivović musi zostać na następny sezon, bo to serce naszego zespołu!
Na własne zyczenie: straciliśmy Grozera, już raz straciliśmy Ivovicia, straciliśmy dla Resovii Kurka. Nie popełniajmy więcej takich błędów.
Kiedyś postawiliśmy na Alka Achrema. Opłacało się. A przecież nie był tani. W przyjęciu też nie był asem nad asy.
No kogoś w końcu trzeba postawić.
Schoeps od meczu w Radomiu gra tak, jak powinien. Może odrobinę krzywdzę Stefana Antigę, ale Heniu jest (w mojej ocenie) najlepszym zawodnikiem jakiego miała do tej pory nasza liga w XXI wieku. Sam meczu nie wygra, ale to chyba właśnie dlatego jest najlepszy.
No i Fabian.
Fabian! Dlaczego dopiero teraz?!
Wczoraj byłem zachwycony rozegraniem i wystawami Drzyzgi.
----------------------------------
Szkoda tej LM. To mogły być nasze rozgrywki. Nawet Lube nie byłoby straszne.
No cóż: było - minęło.
Na jak długo minęło?
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

wog

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 823
Odp: Asseco Resovia - ZAKSA Kędzierzyn Koźle, 1.04.2017 (sobota), godz. 20:00
« Odpowiedź #31 dnia: Kwietnia 02, 2017, 12:19:16 pm »
Myślę, że wielu z nas z wczorajszego meczu na długo zapamięta... uroczystość z udziałem naszych Weteranów. Jedno słowo, które przychodzi mi do głowy, żeby to opisać to... piękna chwila. Po prostu piękna.
A to co wydarzyło się po meczu... To wręczenie statuetki Jochenowi przez syna poległego Żołnierza... Ta absolutna cisza... Później piękny gest, kiedy Jochen oddaje Gniewkowi statuetkę...
Chyba nie było na hali ani jednej osoby, której by się łezka w oku nie zakręciła, ciarki nie przeszły, w gardle nie ścisnęło...
Piękne...
------------------------------------------------
Z rzeczy mało ważnych...
Zagraliśmy wczoraj kapitalne zawody. Właściwie to chyba tyle. To nie ZAKSA zagrała słabo tylko my zagraliśmy świetnie i na za wiele jej wczoraj nie pozwoliliśmy.
A propos ZAKSY. Szacun za to, że mimo tego, że ten mecz z ich punktu widzenia był absolutnie o nic, to wyszli najmocniejszym składem i grali cały mecz na maxa. I mimo tego, że dosyć szybko było widać, ze jak Resovia "się nie zdrzemnie" to tak to się skończy... Fajnie, że zagrali fair...
------------------------------------------------
Do końca rundy zasadniczej pozostał jeszcze jeden... "arcyciekawy" mecz w Bełchatowie, po którym dowiemy się z kim zagramy w półfinale. Dla mnie to obojętne czy zagramy ze Skrą czy JW.
Wczoraj po meczu byłem świadkiem zakładu o wynik tego meczu. Nie wiem o co chodzi... ale jeden z kolegów był przekonany, że Skra nie tylko przegra, ale gładko przegra... Ja myślę, że będzie dokładnie odwrotnie, ale nie wiedzieć czemu... kolega był przekonany, że Kielce dziś zagrają świetne zawody...
W sumie to dobrze, że władze +L ostatniej kolejki nie nakazały grać w jednym terminie, bo ktoś se flaszkę wygra...
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 02, 2017, 12:22:39 pm wysłana przez wog »

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Asseco Resovia - ZAKSA Kędzierzyn Koźle, 1.04.2017 (sobota), godz. 20:00
« Odpowiedź #32 dnia: Kwietnia 02, 2017, 12:21:02 pm »
To był wielki mecz! Wielki z kilku powodów.
Na początku autentycznie byłem wzruszony przyjęciem przez całe Podpromie naszych Weteranów. Myślę, że reakcja hali była na tyle wymowna, że śmiało mogę napisać...wszyscy byliśmy wzruszeni!
A skoro już przy pewnych...konwenansach jesteśmy, chciałem po raz kolejny podziękować kibicom ZAKSy za uszanowanie naszej tradycji odśpiewania hymnu.
Potem mecz. Mecz...na najwyższym poziomie. Nie chciałbym się w tym miejscu zajmować ZAKsą. Ich gra jest ich zmartwieniem. Ale to nie ich słabsza dyspozycja była głównym powodem naszej wygranej. Wczoraj to my wygraliśmy utrzymując równy, wysoki poziom. Stabilna, skuteczna zagrywka, niezłe czucie bloku, dobra gra w obronie, wysoka skuteczność w ataku, przyjęcie niełatwych zagrywek na bardzo wysokim poziomie, wreszcie spora poprawa w rozegraniu Fabiana (choć tu tkwią nadal spore rezerwy)...dla takiej gry, dla takiej atmosfery przychodzimy na Podpromie.
Koniec meczu i...nie ukrywam...pewna konsternacja. Na telebimach pojawia się...nekrolog. W pierwszej chwili pomyślałem...ktoś tu coś źle wymyślił. W momencie naszej radości dość smutne wspomnienie pamięci naszego poległego żołnierza. Szybko jednak okazało się, że dalszy scenariusz był dobrze przemyślany. Jeśli Klub będzie miał więcej podobnych pomysłów na organizowanie czasu "około meczowego" to mamy szansę na stworzenie czegoś oryginalnego i kapitalnego w swojej formie.
--------------------------------
Powinniśmy zrobić wszystko, żeby zdecydowana większość obecnego składu pozostała na przyszły sezon. Ten skład, lekko...lekuteńko skorygowany, rokuje bardzo dobrze. Budowanie poprzez ciągłe zmienianie będzie błędem. Ten sezon jest nierówny w naszym wykonaniu, ale można chyba to po części zrzucić na karb zgrywania się, docierania pewnych zachowań i szukania swojego stylu gry, który możemy z dużą mocą narzucić każdemu przeciwnikowi w Europie.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6918
Odp: Asseco Resovia - ZAKSA Kędzierzyn Koźle, 1.04.2017 (sobota), godz. 20:00
« Odpowiedź #33 dnia: Kwietnia 02, 2017, 12:42:33 pm »
Leon, trochę mnie zawstydziłeś tym, ze zwróciłeś uwagę na bardzo godne zachowanie kibiców Zaksy. Powinienem i jak to podkreślić. Nie podkreśliłem tylko z tego powodu, że ich zachowanie to norma, pewien wysoki standard zachowania, który sobie narzucili.
Szacunek.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Pablo - EWP

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2008
  • MISTRZ TYPERA 2013/2014
Odp: Asseco Resovia - ZAKSA Kędzierzyn Koźle, 1.04.2017 (sobota), godz. 20:00
« Odpowiedź #34 dnia: Kwietnia 02, 2017, 13:57:38 pm »
Miałem już tutaj nie pisać, ale po wczorajszym wieczorze CZUJĘ SIĘ W OBOWIĄZKU napisać kilka słów. O samym meczu będzie jedno (góra dwa) zdania.
Już bałem się że nikt tutaj nie wspomni ani słowem o wydarzeniach tuż przed i tuż po meczu, ale niepotrzebnie. Wiedziałem i czułem że zarówno Wog jak i Leon nie przejdą na forum obok tego obojętnie. Ja również byłem mega wzruszony, gardło zaschło a oczy szczerze zeszkliły się mnie ze wzruszenia. Piękna uroczystość z udziałem NASZYCH ŻOŁNIERZY WETERANÓW. Piękna reakcja CAŁEGO Podpromia, które na stojąco bardzo dłuuuugooo i głośno oklaskiwało Żołnierzy i tą chwilę.

WIELKI SZACUN DLA KAŻDEGO BEZ WYJĄTKU KIBICA. WIELKI SZACUN DLA CAŁEGO PODPROMIA.

To jest obrazek który na pewno na zawsze zapadnie mi w pamięci z wczorajszego wieczora i będę go bardzo ciepło wspominać, tak samo jak moment wręczenia statuetki Jochenowi, wzruszenie Jochena i oddanie przez niego statuetki Synowi Poległego Żołnierza.
Dla takich m.in. chwil warto przychodzić na Podpromie, warto być Resoviakiem, warto być Polakiem.
==================================================================
A co do samego meczu to ....... nie przypominam sobie (może ktoś pogrzebie w statach) kiedy ostatni raz (jeśli w ogóle) zagraliśmy na tak kosmicznym poziomie skuteczności ataku. Cała drużyna 67% :o :o :o. Wszyscy nasi skrzydłowi ponad 60% :o :o :o :o. Kosmos!!!!
==================================================================
Wiem że to jeszcze nie ten czas, ale ........ bardzo chciałbym i życzył sobie aby na przyszły sezon zostali z nami Jochen, Możdzon oraz Marco. O Lukasie nie piszę bo to oczywista oczywistość że chciałbym ;)
Ale ja zwykły, nie znający się kibic, życiowy frustrat oraz "hejter" mogę se ...... chcieć ;)
==================================================================
Nie wiem co będzie z Jochenem poz tym sezonie ale co do jednego nie mam żadnych wątpliwości. To był/jest i chyba na długieee lata będzie najbardziej Profesjonalny Zawodnik z profesjonalnych jakiego mieliśmy i mieć będziemy. Profesjonalista w każdym calu. I jak pamiętam tak od samego początku i tak od zawsze. Będzie trochę (ale tylko trochę ;)) stereotypowo: nigdy bym nie przypuszczał że tak ciepło będą wypowiadać się o jakimkolwiek Niemcu i że po Alku nie wyobrażam sobie innego Zawodnika w roli Kapitana
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 02, 2017, 14:14:00 pm wysłana przez Pablo - EWP »
Pij sok z buraka, będziesz WIELKI:-)

FLPman

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1354
  • C4:R9:M3
Odp: Asseco Resovia - ZAKSA Kędzierzyn Koźle, 1.04.2017 (sobota), godz. 20:00
« Odpowiedź #35 dnia: Kwietnia 02, 2017, 14:16:50 pm »
A co do samego meczu to ....... nie przypominam sobie (może ktoś pogrzebie w statach) kiedy ostatni raz (jeśli w ogóle) zagraliśmy na tak kosmicznym poziomie skuteczności ataku. Cała drużyna 67% :o :o :o. Wszyscy nasi skrzydłowi ponad 60% :o :o :o :o. Kosmos!!!!

Ostatni raz lepszy wynik w ataku mieliśmy z Radomiem 1.03.2014, 70% w ataku jako zespół, tylko 1 błąd, 0 zablokowanych, skrzydłowi na 67%.

« Ostatnia zmiana: Kwietnia 02, 2017, 14:38:35 pm wysłana przez FLPman »

Pablo - EWP

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2008
  • MISTRZ TYPERA 2013/2014
Odp: Asseco Resovia - ZAKSA Kędzierzyn Koźle, 1.04.2017 (sobota), godz. 20:00
« Odpowiedź #36 dnia: Kwietnia 02, 2017, 14:22:27 pm »
Ostatni raz lepszy wynik w ataku mieliśmy z Radomiem 1.01.2014, 70% w ataku jako zespół, tylko 1 błąd, 0 zablokowanych, skrzydłowi na 67%.


Dzięki Filip. Wiedziałem że można na Ciebie liczyć.
No i widzicie? Widzicie jak pięknie sypał wtedy ........ Tichy ;D ;D 8) 8) ;) ;). 70% skuteczności i ani jednego bloku. Tichy to Tichy ;) ;) ;D ;D ;D Ale ja się nie znam :P :P ;) ;) ;D ;D
Pij sok z buraka, będziesz WIELKI:-)

MarianG

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2026
  • A2
Odp: Asseco Resovia - ZAKSA Kędzierzyn Koźle, 1.04.2017 (sobota), godz. 20:00
« Odpowiedź #37 dnia: Kwietnia 02, 2017, 15:01:43 pm »
Dzięki za wszystko; piękna sobota, piękne przeżycia i piękne zakończenie. Zagraliśmy po profesorsku z profesorem Jochenem. Z przyjemnością oglądałem ten mecz. Atmosfera wróciła na Podpromie. Z taką grą możemy powalczyć o MP. Andrzej dużo czasu spędził na siedząco; tak jakby wszystko było ustalone, a drużyna grała. Próbował mu w tym dotrzymać kroku De Giorgi i tez zasiadał na stołeczku; tylko wynik uciekał i konsternacja, bezradność, oczy błądziły w nieznane, jakby chciały uciec jak najdalej. Tak, jak wspomniał repres1, symptomy dobrej gry były już bardzo widoczne w pierwszym meczu z Modeną. Tak trzymać i żaden przeciwnik nie będzie straszny. Faktycznie, dzisiaj może być niespodzianka w Bełchatowie(dobrze że ten mecz nie był typowany do typera), z taką grą Resovii, każda drużyna chciałaby uniknąć w półfinale Resovii. A i chyba JW wolałby spotkać się z ZAKSĄ.
Zapewne będę przez niektórych forumowiczów potępiony, ale tak mam już, że wolę w play offach przeżywać piękne chwile i to co jest esencją całego sezonu, wieńczyć sukcesem. Mocno wierzę w sukces Resovii! Szkoda, że tak skróciły władze ten czas play offów na ....  "rzut monetą".

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Asseco Resovia - ZAKSA Kędzierzyn Koźle, 1.04.2017 (sobota), godz. 20:00
« Odpowiedź #38 dnia: Kwietnia 02, 2017, 15:16:27 pm »
Pablo wszystko to prawda, może poza tym że się nie znasz na siatkówce, miałem w końcu okazje trochę z Tobą popolemizować i muszę przyznać że jesteś godnym adwersarzem, oczywiście jeśli chodzi o różnice zdań na pewne kwestie stricte sportowe, w jednym mamy wiele wspólnego..., Resovię (tą kopaną również),  ale wypowiedź Kowala przecież nie dotyczyła Ciebie, ale skoro sam nazwałeś się hejterem, to jednak... . Pierwsze zdanie dotyczy oczywiście Lukasa, ale tamten knedliczek, a obecny to różnica kolosalna. Wtedy Tichacek był w gazie, a teraz.... . Lubo zgasił, zablokował nam Polaków (Woicki, Papke) i może dlatego nie zdobył MP, może Andrzej chce teraz zrekompensować te straty i gra Polakiem (Drzyzga, bo Lukas to przyszywany Polak) ;). Dla mnie Woicki to nr 2 polskiego rozegrania (oczywiście nr1 to Guma), gdyby tylko miał z 15 cm więcej, byłby numerem 1.

mmb

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 161
Odp: Asseco Resovia - ZAKSA Kędzierzyn Koźle, 1.04.2017 (sobota), godz. 20:00
« Odpowiedź #39 dnia: Kwietnia 02, 2017, 15:56:06 pm »
Kosmos to był w drugim secie - 13/14 w ataku, 93% 8)