Autor Wątek: Resovia-Jastrzębie 2017  (Przeczytany 24060 razy)

MARIOX

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 588
Odp: Resovia-Jastrzębie 2017
« Odpowiedź #20 dnia: Lutego 18, 2017, 23:00:48 pm »
Patrząc na grę naszej drużyny co przełoży się na  frekwencję w  LM a pusta hala to słaba reklama dla "korporacji" jaką się staliśmy od jutra można się spodziewać apeli w mediach społecznościowych o wsparcie , wszyscy jesteśmy Resovią i przecież jeszcze wszystko możemy wygrać ... ja tej bajki nie kupuję.

juniorymp

  • SSPS Resovia
  • Kadet/-ka
  • *
  • Wiadomości: 433
Odp: Resovia-Jastrzębie 2017
« Odpowiedź #21 dnia: Lutego 18, 2017, 23:14:01 pm »
Mi się dzisiaj spodobała wspólna radość siatkarzy Jastrzębskiego Węgla z kibicami, coś takiego rzadko kiedy się widuje, niestety...
Taka radość panowała gdy trenerem był Jasiu Such a szczególnie po meczach wyjazdowych . Teraz tylko sprawdzają czy po meczu przelali im pieniądze na konta >:( >:( :(
O moja Resovio nie zdradze Cie,
inni Cie zdradzili, na Ciebie bluźnili
ja nie zdradze Cie

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6931
Odp: Resovia-Jastrzębie 2017
« Odpowiedź #22 dnia: Lutego 18, 2017, 23:22:16 pm »
Jesteśmy jakimś zbiorem anemików. Zamiast trenować i tracić resztki sił, zacznijmy naszych zawodników odżywiać. My nie potrzebujemy ani trenera, ani psychologa. Potrzebujemy dietetyka. Jakaś bułka z kiełbasą, chleb z masłem i jaja na twardo, czy coś...
Po co te snuje snują się po parkiecie, to pewnie nawet oni sami nie wiedzą. Dziewczyny atakują mocniej.
Można nieustannie narzekać na trenera. Tylko, że to nie trener atakuje jak ameba.
Niech się każdy zastanowi nad sobą, bo poza Ivoviciem, to nie widziałem po naszej stronie twardziela na parkiecie.
Jest alibi w postaci słabego trenera?
To nie trener, ale Nowakowski spartolił zagrywkę pod koniec III seta (a co on ma całymi dniami do roboty, jeśli nie ćwiczenie zagrywki?). To nie trener, ale Drzyzga wystawiał farfocle do Perrina. To nie trener, ale Perrin atakował wtedy jak panienka.
Co trener ma za uszami, to ma, ale pora, żeby trener przestał być alibi dla tego zbioru snujów.
No i przestańmy udawać, że nie mamy problemu libero. Mamy. A że trener jest nieprzytomny i tego nie widzi... to już zupełnie inna sprawa.
Można narzekać nieustannie na przyjęcie Ivovicia, ale ten, co spartoli na przyjęciu, to trzykrotnie odrobi w grze. Jemu się chce. A reszta? Jakiego mnie, Panie Boże, stworzyłeś, takiego mnie masz.
"Trener każe nie zepsuć, więc plasuję"? To przyp... i nie zepsuj. O to trener z pewnością się nie pogniewa. Ty nie masz ryzykować. Ty masz to potrafić.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Gregor

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 140
Odp: Resovia-Jastrzębie 2017
« Odpowiedź #23 dnia: Lutego 18, 2017, 23:45:08 pm »
Może podchodzę zbyt emocjonalnie, ale przez 3 sety widziałem drużynę, która walczyła i której się chciało. Poza 4. setem i serią zagrywek DeRocco w 1. mecz stał na niezłym poziomie. Szkoda końcówki 3. seta, bo kompletnie rozsypała się nasza gra. Nie rozumiem i raczej nie zrozumiem idiotów gwiżdżących po tym secie - twarda, wyrównana gra, dużo walki - no ale co tam, hurr durr Resovia straciła punkt z Jastrzębiem. Na Podpromiu nie ma już spasionych kotów, jest coś gorszego...

Cieszy mnie wracający do formy Piotrek Nowakowski. Nie cieszy mnie ilość piłek wystawiana do środkowych przez Fabiana. Dzisiaj było widać brak nominalnego atakującego, chociaż Thomas starał się ile mógł. Nie było dziury, ale kilka ważnych piłek zawalił nie kończąc lub psując.

Ucieszył mnie Andrzej Kowal śpiewający hymn. Hymn - jak zobaczyłem na powtórce - nie po raz pierwszy przegadany przez komentatorów i zasłonięty tabelą. Nie dość, że Polsat nie potrafi (może nie chce?) tego wykorzystać, to jeszcze przeszkadza. Nie tędy droga.

Poszedłem w ślady majera i wypocin niektórych użytkowników forum nie czytam, bo i tak wiem czego się spodziewać - i nie jest to nic konstruktywnego.

kael

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1681
  • D3
Odp: Resovia-Jastrzębie 2017
« Odpowiedź #24 dnia: Lutego 18, 2017, 23:47:48 pm »
Można narzekać nieustannie na przyjęcie Ivovicia, ale ten, co spartoli na przyjęciu, to trzykrotnie odrobi w grze.

Ale przepraszam czym odrobi? Machaniem do publiczności? Fajny gest , ale punktów za to nie ma. Niestety Marco się do gry nie nadaje. Jego przyjęcie całkowicie rozwala nam gre, całkowicie, tak fatalnie jak Ivovic to nie przyjmuje nawet Kurek, a niestety w ataku Marco daje bardzo niewiele w stosunku do tego co zawali w tyłach. "Ofensywny" przyjmujący robiący w 4 sety 9pkt atakiem na średniej skuteczności? Nie, tak się grać nie da.
Trener niestety jest pusty jak bambus, sadzając swojego najlepszego skrzydłowego na ławce. Rosard nawet nie grając w ataku daje spokój w przyjęciu, daje obrone, daje blok i daje serie w zagrywce.
Wojtaszek wiadomo, Jaeschke tak jak pisałem, mecz z Berlinem przypadkowy.
Jest źle, może być jeszcze gorzej. Jedyne co może uratować ten zespół to zmiana szkoleniowca, a że jest już bardzo późno to możliwość ograniczyliśmy sobie właściwie tylko do kogoś od zrobienia atmosfery, na wytrenowanie czegoś czasu już nie ma. Igła przybywaj...
W końcu.

madlark

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1675
Odp: Resovia-Jastrzębie 2017
« Odpowiedź #25 dnia: Lutego 18, 2017, 23:50:34 pm »
Te wszystkie konferencje to stracony czas.
Pora skupić sie na doktoracie z historycznym tłem :P

kael

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1681
  • D3
Odp: Resovia-Jastrzębie 2017
« Odpowiedź #26 dnia: Lutego 18, 2017, 23:52:45 pm »
Może podchodzę zbyt emocjonalnie, ale przez 3 sety widziałem drużynę, która walczyła i której się chciało.

I to jest chyba najgorsze, oni na prawde gryźli parkiet, grali momentami nieźle a mimo to drugi z rzędu mecze przegrany z średnim przeciwnikiem nie grającym nic wielkiego. Jak dostawali z Gks, czy męczyli bułe z Bielskiem to faktycznie był stojan stojanow, dziś nie.
W końcu.

jupi_1991

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 368
Odp: Resovia-Jastrzębie 2017
« Odpowiedź #27 dnia: Lutego 18, 2017, 23:58:16 pm »
Sytuacja z pierwszego seta. Prowadzimy 17:14 i tracimy w serii 6 punktów. Kazda zagrywka flot w ivovicia. A my w naszym ustawieniu do przyjęcia nic nie zmieniamy. Wojtaszek stoi w swojej strefie zamiast przesunąć sie w stronę Mark i przyjąć za niego. No ale tak to jest jak nasi przyjmujący musza kryć wojtaszka przed flotami. Nie wiem co się dzieje, ale nasze przyjęcie jest fatalne. I przez to jestesmy w stanie przegrać z każdym i roztwonic nawet najwieksza przewagę.


mumcio

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 681
Odp: Resovia-Jastrzębie 2017
« Odpowiedź #28 dnia: Lutego 19, 2017, 00:12:33 am »
Niestety nasza Resovia została wykastrowana przez systematyczne pozbywanie sie charakterów - Dżordż, Lotman,Zibi,Alek,Igła została jajecznica i to się nie zmieni ... Słowa uznania dla sędziego który wziął w końcówce przez siebie challenge ( Kowal już nie miał)choć przy chamskim zachowaniu Fabiana ja w życiu bym tak nie zrobił , nasz sypaczek chyba był mocno zły bo po meczu fatalnie pyskował do Nic nie winnego komisarza ... klimat pamiętnego Bełchatowa - czyżby mecze decydujące o kontraktach się zaczęły
« Ostatnia zmiana: Lutego 19, 2017, 00:15:18 am wysłana przez mumcio »

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6931
Odp: Resovia-Jastrzębie 2017
« Odpowiedź #29 dnia: Lutego 19, 2017, 00:15:51 am »
(1)...przez 3 sety widziałem drużynę, która walczyła i której się chciało.

(2) Dzisiaj było widać brak nominalnego atakującego, chociaż Thomas starał się ile mógł. Nie było dziury...
ad 1.
Super, że im się chciało. Mogło przecież się nie chcieć.
Jeszcze tylko trzeba potrafić.
ad 2.
Trochę przesadziłeś z tym "nie było dziury". Jeśli przy 10 punktach w ataku, jest 10 punktów straty (5 razy zablokowany i 5 straconych po błędach w ataku), przy 36% skuteczności, to znaczy, że prawego skrzydła nie mamy, bo ktokolwiek inny (Dryja, Winters czy Masłowski) nie zagrałby gorzej.
--------------------------------------------
Może pora wreszcie przestać słodzić zawodnikom i przestać się oszukiwać? Bo to zawodnicy grają barachło.
Walczą? Kto?
--------------------------------------------
Kael, nie jest winą Ivovicia, że dostał tylko 19 piłek do zaatakowania. Przyjął 29 piłek, z najlepszym procentem (48, przy 36% Perrina i 38% Wojtaszka). Derocco miał 39% przyjęcia, a Oliva 27%.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.