Autor Wątek: Resovia - Bydgoszcz 3:0  (Przeczytany 16659 razy)

LideRR

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 383
Odp: Resovia - Bydgoszcz 3:0
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 26, 2017, 08:51:49 am »
Było więcej zawodników, którzy mieli "cechy" to i sukcesy były. :)
Mega nudny wczorajszy mecz, granie z ogórkami, którzy chcieli szybciej skończyć to spotkanie od nas. Henia bardzo lubię, no ale sorry, nie wiem z czego to wynika, moc jego ataków jest na razie mizerna. Czy da się wygrać coś mając na prawym plasoklepacza?
Perrin Mozdzonek - mam nadzieję że od nich zaczyna budowanie drużyny, pierwszy z nich jest solidnym rzemieślnikiem, którego tak mało osób docenia, a drugi z nich to chyba nie trzeba pisać bo było to już tutaj n razy.

MarianG

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2026
  • A2
Odp: Resovia - Bydgoszcz 3:0
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 26, 2017, 08:58:01 am »
No, no, po łomocie 3:0 jaki sprawiła Resovia, jedna strona wpisów? Gdzie są Ci co boleją nad losem Resovii? Kogo zwalniamy?
Było szybko, łatwo i przyjemnie i tak będzie również w środę.
Wczorajszy skład wyjściowy, według mnie, najbardziej zbliżony do optymalnego. Cieszy mnie gra libero, środkowych, Johena. Perrin i Rosard prezentują się dobrze, oby Rossard był w pełni zdrowy.
Nadchodzi ten moment, kiedy nastąpią najważniejsze rozstrzygnięcia. Zaczynam widzieć siłę drużyny.

piokol

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 151
Odp: Resovia - Bydgoszcz 3:0
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 26, 2017, 10:05:04 am »
Siła drużyna? a to dobre! Gdzie ty ją widzisz? Po meczu z ogórkami! Po meczu w Olsztynie nic się nie bój będzie 20 stron do czytania.

tomi92

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 902
Odp: Resovia - Bydgoszcz 3:0
« Odpowiedź #13 dnia: Lutego 26, 2017, 10:18:24 am »
A o czym tu pisać ?. Gdyby to był mecz wygrany z przeciwnikiem z Naszej półki (oczywiście na papierze) np. ZAKSA to pewnie i 20 stron pochwał za dobre widowisko by się pojawiło. Ale wygrać tym składem z całym szacunkiem dla Bydgoszczy które nie stawiało żadnego oporu, splendoru Nam nie dodaje, ani ujmy. Po prostu wykonaliśmy swoją prace. Jeśli dla kogoś w tym sezonie takie mecze są wystarczające i uważa że jednak wszystko jest dobrze to chyba wielu z Nas ma zbyt wygórowane oczekiwania. Ja liczę na dużo więcej od Nas. Wierze że w tym sezonie jeszcze wielki/wielkie mecze przed Nami  ;)
« Ostatnia zmiana: Lutego 26, 2017, 10:20:19 am wysłana przez tomi92 »

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5371
  • Semper fidelis
Odp: Resovia - Bydgoszcz 3:0
« Odpowiedź #14 dnia: Lutego 26, 2017, 11:07:50 am »
Mecz z gatunku tych, co trzeba było wygrać i się nie skompromitować po drodze. Wyszło zgodnie z planem, choć w drugi secie zdarzył się niespodziewanie postój. I już przed oczami stanęły mi wszystkie wtopy z tego sezonu.

O naszych przeciwnikach niewiele dobrego możne powiedzieć. Pomimo, iż tam są zawodnicy, którzy nie są anonimowi, to ich gra wygląda źle. Duża w tym zasługa rozgrywającego. Martwi mnie też to, iż grając taką padakę trzyma się na boisku obcokrajowców takich jak Katic. Wiem, iż jest  wypożyczony ze Skry, ale na jego miejscu mógłby być zdolny junior, który gorzej by nie zagrał. Żal było na to patrzeć. Pamiętam, jak jeszcze parę lat temu w składzie z Konarskim wygrywali rundę zasadniczą. Teraz spadli na dół.

Nasz gra mnie nie zachwyciła. Była okazja pokazać dobrą siatkówkę na tle słabych przeciwników. Nie było tego. Ale trzeba też oddać Fabianowi, iż teraz urozmaicił naszą grę. Były ataki środkiem, były z drugiej linii. Aż chciało by się powiedzieć - WIĘCEJ. Jak Fabian jest pod presją, to tylko lewe a trudne piłki wystawia dyszlem. Tu był luz i było dużo lepiej niż w Katowicach. Kolejny fajny występ Masłowskiego. To zawodnik, który żyje tym co na boisku. Stara się jak może i mu zależy a i w dodatku Nasz krajan, Brawo, Brawo, Brawo.

Wczorajszy mecz to była okazja do odbudowania Jochena. Tak aby, odzyskał to co miał przed kontuzją. Został MVP, ale to jeszcze nie to. Środek w porównaniu do poprzednich meczów dostał znaczenie więcej do ataku. Generalnie wychodziło, choć nie wszystko. 

Na przyjęciu była nasza optymalna para. Tibo i Perrin.

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Resovia - Bydgoszcz 3:0
« Odpowiedź #15 dnia: Lutego 26, 2017, 11:11:45 am »
Po wygranym meczu w Kędzierzynie było zaledwie 7 stron  ;), ale masz rację nie było to porywające widowisko. Na drużynę prowadzoną przez wspaniałego trenera wtedy wystarczyła poprawna, żeby nie powiedzieć przeciętna gra. Splendoru Kędzierzynowi to nie przyniosło, a na Resovię spadła krytyka. Na Bydgoszcz również przeciętna gra (jak wtedy w Kędzierzynie) wystarczyła, to znaczy że obaj przeciwnicy prezentują zbliżony poziom ?. Oczywiście że nie. Zawodnicy Resovii dostosowali rodzaj ataku, czy zagrywki do przeciwnika. Po co silić się na bomby, skoro przeciwnik nawet plasoataki nie bronił. Myślę że gdyby za moc ataku przyznawali dodatkowe punkty, to i Jochen przedłożyłby siłę nad technikę, ale czym byłaby wtedy siatkówka, co stałoby się z jej pięknem. Już raz władze siatkówki wymyśliły nowinkę ( pierwszy atak zza lini 3 metra), jak to się skończyło to wiemy. Mecz wygrany, są dopisane 3 punkty, dalej jest drugie miejsce w tabeli, teraz wygrać w Olsztynie (najlepiej za 3 punkty), spokojnie dograć do ostatniej kolejki, a w niej udowodnić, że Kędzierzyn nam nie groźny i że wygrana u nich to nie był przypadek. Tym ostatnim zdaniem wywołam do tablicy malkontentów, ale niech i oni wykażą się po wygranym meczu. Piokol, czyżbyś szedł z innymi "geniuszami" w jednej linii, to znaczy krytykował innych za swoje spojrzenie na drużynę,  MarianG też może mieć swoje zdanie. Wog uznał dyskusję z argumentami ad personam za najgorszą z możliwych (sam jednak jej hołdując).Tak więc , nie idź tą drogą, bufon to nie jest człowiek z zaletami.....😉.
« Ostatnia zmiana: Lutego 26, 2017, 11:53:17 am wysłana przez Majer »

wog

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 823
Odp: Resovia - Bydgoszcz 3:0
« Odpowiedź #16 dnia: Lutego 26, 2017, 13:06:34 pm »
... mecz z Gdańskiem zakończyliśmy naszym aktualnie najlepszym składem, a mecz z Bydgoszczą rozpoczęliśmy i zakończyliśmy tym składem. Mam nadzieję, ze od teraz każdy mecz będziemy grali najlepszym składem. Co nie znaczy tym składem, bo jeżeli ktoś się wyleczy, albo ktoś inny dojdzie do takiej formy (na treningach), że trener uzna, że jest lepszy od zawodnika z "7" to można zmiany robić...

Na temat naszej gry nie ma za bardzo co pisać. Ten mecz, przez to co zaprezentował nasz przeciwnik, kompletnie nic nie mówi o naszej grze. Zagraliśmy tak by bardzo spokojnie wygrać. Na większości treningów (chyba ;)) zawodnicy rozgrywają bardziej zacięte mecze...

Wniosek jaki z tego meczu można wyciągnąć jest jeden: w Pluslidze gra o cztery drużyny za dużo. Nie piszę, że drużyna z Bydgoszczy nie powinna występować w tej klasie rozgrywkowej. Bydgoszcz z 19 punktami wyprzedza trzy drużyny (!!!). Po prostu w Pluslidze powinno występować 12 drużyn jeżeli nie o zbliżonym poziomie (w każdej lidze, w każdej dyscyplinie grają drużyny bardzo mocne i trochę słabsze), to przynajmniej prezentujące znacznie wyższy poziom od tego jakm nas wczoraj uraczyła Bydgoszcz...

kael

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1681
  • D3
Odp: Resovia - Bydgoszcz 3:0
« Odpowiedź #17 dnia: Lutego 26, 2017, 13:08:01 pm »
Nudny mecz? I bardzo dobrze, oby jak najwięcej takich. Bydgoszcz oczywiście słabiutka, ale w w środe powalczyli z Zaksą.
Po dwóch ostatnich meczach widać jaki wielbłąd popełnił Kowal wychodząc na JW z Jaeschke.
W końcu.

jupi_1991

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 368
Odp: Resovia - Bydgoszcz 3:0
« Odpowiedź #18 dnia: Lutego 26, 2017, 13:20:05 pm »
Nudny mecz? I bardzo dobrze, oby jak najwięcej takich. Bydgoszcz oczywiście słabiutka, ale w w środe powalczyli z Zaksą.
Po dwóch ostatnich meczach widać jaki wielbłąd popełnił Kowal wychodząc na JW z Jaeschke.

Thomas lepiej zaprezentował się w meczu z Berlinem, więc logiczne że Kowal zaczął z nim mecz z JW. Jednak to nie był dzień Thomasa, więc dziwne, że Jochen nie dostał szansy w tamtym meczu.

Czy też odnosicie wrażenie, że gdy gra Masłowski to Nasi przyjmujący czują się pewniej? Wczoraj znów bardzo dobry mecz Mateusza, zaniepokoiła mnie tylko sytuacja, gdy po zderzeniu z Lukasem w 2 secie Masłowski złapał się za  kolano i do końca meczu odczuwał ból.


Timur

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 591
Odp: Resovia - Bydgoszcz 3:0
« Odpowiedź #19 dnia: Lutego 26, 2017, 13:31:11 pm »
[Mecz wygrany, są dopisane 3 punkty, dalej jest drugie miejsce w tabeli, teraz wygrać w Olsztynie (najlepiej za 3 punkty), spokojnie dograć do ostatniej kolejki, a w niej udowodnić, że Kędzierzyn nam nie groźny i że wygrana u nich to nie był przypadek.



Za tydzień dużo więcej będziemy wiedzieć.
"Środkiem nie wygrywa się meczu - LT"