Autor Wątek: AZS Olsztyn - Resovia, sobota, 4 marca 14:45  (Przeczytany 19423 razy)

jupi_1991

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 368
Odp: AZS Olsztyn - Resovia, sobota, 4 marca 14:45
« Odpowiedź #60 dnia: Marca 04, 2017, 23:30:38 pm »
Tak sie zastanawiam na ile za dobra gre GKS odpowiada Zahorski. Widac ze pod wzgledem fizycznym sa swietnie przygotowani do sezonu, czego nie mozna powiedziec o Resovii, juz sama ilosc kontuzji mowi sama za siebie.

kael

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1673
  • D3
Odp: AZS Olsztyn - Resovia, sobota, 4 marca 14:45
« Odpowiedź #61 dnia: Marca 04, 2017, 23:49:14 pm »
Widac ze pod wzgledem fizycznym sa swietnie przygotowani do sezonu, czego nie mozna powiedziec o Resovii

A ja właśnie po dzisiejszym spotkaniu miałem napisać że z tym naszym przygotowaniem chyba nie jest jednak źle, jasne dynamika nie ta(jeszcze...), ale zobacz jak nasi wyglądają w 5 secie, zero zmęczenia, przymulenia, gramy jak byśmy nie mieli w nogach 4poprzednich setów i całego sezonu. Przeciwnik z seta na set traci jakość a my zyskujemy. Pod tym względem zespół zaczyna mi przypominać mi ten z sezonu 12/13, po prostu jedzie brzydki kanciasty walec i wygrywa z przeciwnikiem siłą, powtarzalnością, mozołem. Miejmy nadziej że przez te 1.5 miesiąca forma będzie szła do góry, dołożyć więcej dynamiki, uregulować serwis i będzie ok.
W końcu.

jupi_1991

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 368
Odp: AZS Olsztyn - Resovia, sobota, 4 marca 14:45
« Odpowiedź #62 dnia: Marca 04, 2017, 23:57:29 pm »
Ale kto mial byc zmeczony?  Ivovic, dryja, maslowski, rossard, jochen? Przeciez oni w tym sezonie zawiele nie pograli a w tym meczu albo byli zmiennikami albo wracali na plac gry.

kael

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1673
  • D3
Odp: AZS Olsztyn - Resovia, sobota, 4 marca 14:45
« Odpowiedź #63 dnia: Marca 05, 2017, 00:25:48 am »
Schops grał cały mecz i w tiebreaku nie było po nim widać zmęczenia, a po Heńku jak po nikim innym widać gdy brakuje mu tlenu. Teraz jest 5 luźnych spotkań, można łapać świeżość na 8 kwietnia.
W końcu.

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: AZS Olsztyn - Resovia, sobota, 4 marca 14:45
« Odpowiedź #64 dnia: Marca 05, 2017, 09:36:48 am »
No właśnie, gdyby doszukiwać się w tej degrengoladzie, którą gramy, pozytywnych elementów to warto zwrócić uwagę na "podnoszenie się" naszej gry na poziomie trzeciego/czwartego seta. Potrafimy do tych tb doprowadzać i je wygrywać. Wiadomo, nie z jakimiś tuzami siatkarskimi, ale jednak faktem jest, że dajemy radę. Czyli fizycznie i psychicznie nie jest z nami tak źle.
Kolejny element to wynik. Znowu...nie z tuzami, ale co trzeba wygrywamy i swoją pozycję jako tako bronimy. W obu ligach zresztą.
Wygraliśmy dwukrotnie ze Skrą i raz z Zaksą. Nie widzę żadnego powodu, dla którego nie moglibyśmy wygrać dwumeczu z Modeną. Spotkamy się z bardzo podobnie nierówno grającą drużyną, jak my.

Wronka

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 316
Odp: AZS Olsztyn - Resovia, sobota, 4 marca 14:45
« Odpowiedź #65 dnia: Marca 05, 2017, 09:53:00 am »
Mimo wygranego meczu pozostał niesmak - nie mamy przyjęcia przy dobrej dyspozycji przeciwnika. Fabię nie poprawia piłek niedogranych, w dwóch setach Woicki grał: prawo, lewo, pipe, środek, druga linia, Fabian grał: prawo, prawo, lewo, prawo, lewo... kolejność dowolna. AZS przestał trafiać zagrywką i było po ptokach...

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: AZS Olsztyn - Resovia, sobota, 4 marca 14:45
« Odpowiedź #66 dnia: Marca 05, 2017, 10:21:56 am »
Odwracając nieco...można powiedzieć tak...mimo degrengolady, którą gramy, wygraliśmy mecz z niełatwym przeciwnikiem, utrzymujemy drugie miejsce w tabeli +L (a to już końcowa część tej fazy rozgrywek) i awansowaliśmy do kolejnej fazy LM...nie bez szans na awans dalej.
Ja wiem, że zęby bolą, jak patrzy się na naszą grę. Wiem, że coraz mniej kibiców chce jeszcze na tę grę patrzeć. Ale...jesteśmy w takim położeniu, że możemy jeszcze wszystko.
Ja bym się tam do Rzymu przejechał  ;D Taki biało-czerwony Rzym, jak dwa lata temu Berlin...fajne przeżycie.  :)
« Ostatnia zmiana: Marca 05, 2017, 10:24:14 am wysłana przez leon »

dzidek

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 816
  • Im mniej ludzie myślą, tym więcej mówią!
Odp: AZS Olsztyn - Resovia, sobota, 4 marca 14:45
« Odpowiedź #67 dnia: Marca 05, 2017, 10:59:19 am »
Co do naszej postawy fizycznej, to zauważyłem już któryś mecz z rzędu (na naszej hali), że większość rozgrzewki przedmeczowej zawodnicy robią sobie sami indywidualnie, każdy po swojemu. Nie wiem czy to dobrze czy źle, ale za czasów Andrzeja Zahorskiego to zawsze On prowadził i każdy robił pod Jego dyktando. Ew. samą końcówkę rozgrzewki robili indywidualnie.

Co do meczu, to znowu świetny powrót z zaświatów :) po I secie miałem pisać, że mam nadzieję na powtórkę z Dukli, ze po I się obudzą i "rozgrzeją" :)
Niemniej, przez te pierwsze 2 sety to muszę iść do dentysty.....

Lewy21

  • Gość
Odp: AZS Olsztyn - Resovia, sobota, 4 marca 14:45
« Odpowiedź #68 dnia: Marca 05, 2017, 11:15:15 am »
Mam jakieś dziwne przeczucie, że zaczyna się rodzić drużyna.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6918
Odp: AZS Olsztyn - Resovia, sobota, 4 marca 14:45
« Odpowiedź #69 dnia: Marca 05, 2017, 11:46:36 am »
Mi tam się chce oglądać i ani przez moment nie myślę, że "jesteśmy bez szans". Zbyt dużo sezonów zaliczyłem, żeby wątpić w możliwość sukcesu.
Po meczu z JW narzekałem, że graliśmy damską siatkówkę. Coś się zmieniło. Widać to było już w meczu z Katowicami.
Obawiałem się meczu z Olsztynem, bo od początku sezonu ceniłem ten zespół. Przed nimi mecz z coraz silniejszą Skrą (Kurek na przyjęciu) i nie wiem, czy nie będą sprawcami największej sensacji sezonu.
Bardzo szanuję nasze zwycięstwo. Cieszę się, że każdy z trójki przyjmujących dołożył coś do tej wygranej. Każdy był drużynie potrzebny. I mam nadzieję, że każdy z nich to zrozumiał.
Wielu skreśliło już Resovię. Wielu skreśliło już Schoepsa. Co do Schoepsa - pomylili się (któryś już bardzo dobry mecz). Co do Resovii - zobaczymy. Jest pewne, że nieustanne ujadanie tej samej grupy na Kowala niczego dobrego nie wnosi. Kowal jest jaki jest i teraz go nie zmienimy. W przeciwieństwie do ujadaczy, życzę mu kolejnego sukcesu. Lubię sytuacje, w których ktoś skazywany na porażkę (np. Schoeps) powstaje z kolan. Takie sytuacje uczą szacunku dla ludzi. Nie wszystkich uczą, ale niektórych uczą.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.