Autor Wątek: Pólfinał Plusligi Resovia - Skrą Bełchatów  (Przeczytany 50602 razy)

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: Pólfinał Plusligi Resovia - Skrą Bełchatów
« Odpowiedź #310 dnia: Kwietnia 15, 2017, 09:38:46 am »
A co zrobić gdy trener, który powinien być od wygrywania, a  tego nie zrobił i cały sezon wtopił? W Barcelonie od 2óch miesięcy (kiedy sezon nie był jeszcze przegrany) Luis Enrique powiedział, że po sezonie odchodzi.
A w Asseco Resovii? Może być drugi rok , w którym następuje wymiana nawet 9 zawodników. I to się nazywa "Racja- stanu".
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 15, 2017, 09:44:42 am wysłana przez Slawko »

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6938
Odp: Pólfinał Plusligi Resovia - Skrą Bełchatów
« Odpowiedź #311 dnia: Kwietnia 15, 2017, 10:12:42 am »
Dyskusja była właśnie o tym, że trener powinien być od wygrywania, a nie od kompletowania składu. Od kompletowania składu powinien być dyrektor sportowy, który ma mieć w głowie skład na 1-2 sezony do przodu.
Ironią losu jest to, że rozwaliła nas para Kurek-Penczew, czyli ci, którzy mieli tworzyć naszą parę przyjmujących w poprzednim sezonie i (miałem nadzieję) w wielu następnych. Wystarczyło dołożyć atakującego z jakąś 35 - 40-procentową skutecznością.
Przez ostatnie lata mamy do czynienia z sytuacją, w właściwie co sezon gramy nowym składem. Skład był zawsze "autorski" (Travicy, Kowala). Odchodzą od nas zawodnicy, bo albo są za słabi, albo są za dobrzy. Nie ma w tym żadnej idei, żednej "konstrukcji", żadnego pomysłu. Se kupujemy. "Autorsko".
----------------------
Sławku, nie namówisz mnie do zwalniania Kowala i nie wydusisz tego ode mnie.
Namówisz mnie natomiast do zmiany struktury klubu.
Abstra...ąc od Andrzeja Kowala, nie może być tak, że jeśli drużyna gra słabo, to zmienia się 75% drużyny (bo wtedy zmienia się trenera), a gdy drużyna gra bardzo dobrze, to jest w 75% "rozbierana". To powinien widzieć dyrektor sportowy.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Pólfinał Plusligi Resovia - Skrą Bełchatów
« Odpowiedź #312 dnia: Kwietnia 15, 2017, 11:39:58 am »
Repres, ciekawa, ale jednak dość pokrętna linia obrony. Jest tak, że nie ma (tak jest) dyrektora sportowego w Resovii. Zatem za 75% odejść w każdym sezonie ponosi odpowiedzialność ktoś...kogo nie ma?
Gdyby taki dyrektor był (Twoim zdaniem powinien być) to on odpowiadałby za 75% odejść...no chyba, że takich odejść wtedy by nie było.
Napiszę tak...problem nie tkwi w tworzonych, w konkretnych celach, stanowiskach. Można ich tworzyć więcej i więcej (vide administracja publiczna). Doprowadza to tylko do rozmycia odpowiedzialności personalnej za określone działania...bądź ich brak.
Problem tkwi w tym, że ktokolwiek by do nas nie przychodził, ma ochotę jak najszybciej stąd uciekać. To problem osoby, a nie stanowiska.
Daje się utrzymać trzon drużyny JW, ZAKSie, Skrze, Zenitowi...i można tak długo wymieniać. Nam się nie udaje, bo nie ma dyrektora sportowego?
Zamiast o funkcji dyrektora sportowego porozmawiajmy lepiej o słuszności teorii wyrównanej 16, bo to wydaje się być koncepcja wątpliwa.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 15, 2017, 11:46:00 am wysłana przez leon »

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6938
Odp: Pólfinał Plusligi Resovia - Skrą Bełchatów
« Odpowiedź #313 dnia: Kwietnia 15, 2017, 11:50:41 am »
Problem tkwi w tym, że jeśli trener nie potrafi się porozumieć z dwoma zawodnikami, to zmienia się tych zawodników. Jeśli trener nie potrafi się porozumieć z ośmioma zawodnikami, to zmienia się trenera.
Tylko ktoś, kto nie patrzy przez pryzmat konkretnego sezonu, jest w stanie taki konflikt rozwikłać. Prezes nie powinien się tym zajmować, bo się na siatkówce nie zna. Dyrektor sportowy jest w stanie taką funkcję pełnić, bo ma cele długofalowe. Tylko on potrafi rozstrzygnąć konflikt zawodnicy - trener. Trener ma (powinien mieć) cel na jeden sezon.
-------------------------------
Kto "ponosi odpowiedzialność" za dotychczasowe...?
Wy jednak macie obsesję. Po co o tym dyskutować, skoro już wszystko powiedzieliście na ten temat? Nie da się dyskutować o czymś (kimś) innym?
-----
Leonie, Twoje stwierdzenie o "pokrętnej linii obrony" jest po prostu chamowate.
Ktoś wypisuje dyrdymały, że w piłce nożnej przychodzi trener i każe sobie kupić 20 zawodników, a to niby ja mam "pokrętną linię obrony"? Trener przychodzi i może sobie, co najwyżej rozmawiać o 2-3 zawodnikach (na 30-osobową kadrę). Magiera nasprowadzał zawodników do Legii? A przecież takie są realia piłki kopanej.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 15, 2017, 11:59:50 am wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Pólfinał Plusligi Resovia - Skrą Bełchatów
« Odpowiedź #314 dnia: Kwietnia 15, 2017, 12:06:25 pm »
Problem tkwi w tym, że jeśli trener nie potrafi się porozumieć z dwoma zawodnikami, to zmienia się tych zawodników. Jeśli trener nie potrafi się porozumieć z ośmioma zawodnikami, to zmienia się trenera.
Tylko ktoś, kto nie patrzy przez pryzmat konkretnego sezonu, jest w stanie taki konflikt rozwikłać. Prezes nie powinien się tym zajmować, bo się na siatkówce nie zna. Dyrektor sportowy jest w stanie taką funkcję pełnić, bo ma cele długofalowe. Tylko on potrafi rozstrzygnąć konflikt zawodnicy - trener. Trener ma (powinien mieć) cel na jeden sezon.
-------------------------------
Kto "ponosi odpowiedzialność" za dotychczasowe...?
Wy jednak macie obsesję. Po co o tym dyskutować, skoro już wszystko powiedzieliście na ten temat? Nie da się dyskutować o czymś (kimś) innym?
-----
Leonie, Twoje stwierdzenie o "pokrętnej linii obrony" jest po prostu chamowate.
Ktoś wypisuje dyrdymały, że w piłce nożnej przychodzi trener i każe sobie kupić 20 zawodników, a to niby ja mam "pokrętną linię obrony"? Trener przychodzi i może sobie, co najwyżej rozmawiać o 2-3 zawodnikach (na 30-osobową kadrę). Magiera nasprowadzał zawodników do Legii? A przecież takie są realia piłki kopanej.

Cóż, kończą się argumenty, zaczyna się arogancja i wyzwiska. Słabe to, ale pozwolisz Represie, że nie zniżę się do tego poziomu. Już raz próbowałem Cię od tak obranej formy dyskusji odciągnąć, ale widzę, że to nie jest problem Twojego...słabszego dnia tylko cech głęboko zakorzenionych w Twojej naturze.
Życzę Tobie i Wszystkim Kibicom Resovii zdrowych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy. Tym mocnej tego życzę, że to powinny być święta szczególnej refleksji. Taki mają po prostu charakter.
Wszystkiego dobrego!

wog

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 824
Odp: Pólfinał Plusligi Resovia - Skrą Bełchatów
« Odpowiedź #315 dnia: Kwietnia 15, 2017, 12:53:18 pm »
Struktura organizacyjna klubu to bardzo ciekawy temat, ale mnie w tej chwili, w kontekście Resovii, bardziej interesują WNIOSKI po sezonie (niektórzy mówią dwóch), w którym(ch) zespół:
1. Kompletnie zawiódł jeżeli chodzi o wyniki
2. Prezentował się w przygniatającej większości meczów marnie
Czekam na WNIOSKI bo zgadzam się z Leonem, że to nie "struktura" tylko ludzie (może jeden człowiek, może więcej, nie wiem, czekam na WNIOSKI) są za powyższe odpowiedzialni. Bo nawet jak struktura jest kiepska to... ludzie ją stworzyli.

Coś się wydarzyło. Na boisku i, co według mnie jeszcze istotniejsze, "na trybunach". Nawet nie chce mi się opisywać co się wydarzyło, bo każdy kto chce to to dostrzega, a jak nie chce dostrzec to... szkoda tłumaczyć.

Można wszystko albo prawie wszystko zwalić na karb struktury organizacyjnej (np. braku dyrektora sportowego).
Można nawet nie zgodzić się z powyższymi tezami i ogłosić, że kolejny sezon zakończył się samymi sukcesami.
Wszystko można...
Do czasu...

PS. To moja opinia, z którą jak się ktoś nie zgadza to może z nią polemizować (nie wiem czy odpiszę, bo nie bardzo mam już czas i już "mi się nawet chce" na ten temat dyskutować) albo jak najbardziej może ją zignorować. Ale jak komuś przyjdzie do głowy polemizując z nią, kompletnie zmienić jej sens, a nawet literalnie to co napisałem i w połączeniu z inwektywami odpowiedzieć, to może lepiej niech se dalej polemizuje z tezami, których nikt nigdy nie napisał/wypowiedział...

Zdrowych, pogodnych i wesołych Świąt Wielkiej Nocy.
Wszystkiego dobrego.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6938
Odp: Pólfinał Plusligi Resovia - Skrą Bełchatów
« Odpowiedź #316 dnia: Kwietnia 15, 2017, 13:09:51 pm »
"Pokrętna linia obrony" to niby ma być merytoryczne i nie zahacza o arogancję nawet o milimetr.
------------------------------
Chlebak, jak sama nazwa wskazuje, służy do przenoszenia granatów, a trener, jak sama nazwa wskazuje, jest potrzebny do zatrudniania zawodników. Przy takiej logice wszystko staje się wesołe, a więc:
Wesołych Świąt!
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

piokol

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 151
Odp: Pólfinał Plusligi Resovia - Skrą Bełchatów
« Odpowiedź #317 dnia: Kwietnia 15, 2017, 13:13:32 pm »
Przecież Repres jest wszechmogący i wszechwiedzący. Inni są tylko dodatkiem do jego fenomenalnego talentu, kopalnia wiedzy, błyskotliwość. Repres za Kowala😁😁😁  Alleluja

jupi_1991

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 368
Odp: Pólfinał Plusligi Resovia - Skrą Bełchatów
« Odpowiedź #318 dnia: Kwietnia 15, 2017, 13:26:01 pm »
Tak nawiązując do tematu, czy gracz mający podobne oferty finansowe wolałby grać w drużynie gdzie trenerem będzie np. Andrzej Kowal czy np. Andrea Anastasi? Odpowiedź wszyscy znamy. 
Repres stara się nam tutaj budować idealny model prowadzenia zespołu, gdzie dyrektor sportowy dysponuje taką kasą, że stać go na zatrudnienie gwiazd siatkówki oraz trenera ze światowego topu. Ale to niestety nie w Resovii.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6938
Odp: Pólfinał Plusligi Resovia - Skrą Bełchatów
« Odpowiedź #319 dnia: Kwietnia 15, 2017, 13:35:17 pm »
Już kilkakrotnie zaprzeczałem, żebym chciał kandydować na stanowisko trenera. Mam bardzo ciekawy, dający wiele satysfakcji zawód. Jeśli mnie z niego wyrzucą,... to wtedy, być może, będę kandydował.
A utalentowany i błyskotliwy rzeczywiście jestem. Na dodatek jestem skromny i przystojny.
------------------------------------
Kolego Jupi.
Schemat, który przedstawiłem, nadaje się do każdego klubu.
Po kiego wafla mi trener, który zrobi wynik, jak mu nakupię grajków. Mi potrzebny jest trener, który mi zrobi wynik z tymi grajkami, których mam. Jak se nakupię grajków to każdy trener zrobi mi wynik. Czy coś się nie zgadza?
Ale Wam ktoś w głowach namieszał.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.