Autor Wątek: Obniżenie Ceny karnetów  (Przeczytany 36260 razy)

inmax1988

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Obniżenie Ceny karnetów
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 20, 2017, 09:14:41 am »
"A co mają mecze w Bełchatowie czy Kędzierzynie do meczów Resovii? Na Resovię popyt jest dużo większy niż na wyżej wymienione zespoły. Wystarczy spojrzeć na wypełnienie hali w obu miastach, gdzie mimo dużo mniejszej hali jest sporo pustych krzesełek. U nas ostatnio również, tylko z różnicą taką, że te 4000 przychodzi regularnie, a to co puste w większości jest wykupione. Gdyby się nie opłacało to ceny byłyby niższe"

Jak popyt większy to najlepiej podnieść ceny karnetów? Jeśli tam jest sporo miejsc wolnych a karnety są niskie i nie ulegają podwyżce to znaczy że można i bez podwyżek?

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Obniżenie Ceny karnetów
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 20, 2017, 09:28:01 am »
Inmax, wprawdzie jesteśmy, póki co, po momencie szczytowego zapotrzebowania na karnety/bilety na mecze siatkarskiej Resovii, ale...jeszcze trzy lata temu cieszyłem się, że mój karnet kosztował tylko...tyle, a nie wspomniane przez Ciebie 1.000 zł. Wtedy chętni by się znaleźli. Wystarczyło inaczej zorganizować sprzedaż.
Uważaj, bo kij ma zawsze dwa końce.

inmax1988

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Obniżenie Ceny karnetów
« Odpowiedź #12 dnia: Kwietnia 20, 2017, 09:38:15 am »
Czyli co według was ceny karnetów są na odpowiednim poziomie i w następnym roku lepiej jeszcze je podnieść?

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6916
Odp: Obniżenie Ceny karnetów
« Odpowiedź #13 dnia: Kwietnia 20, 2017, 09:40:41 am »
Jeśli chcę uczestniczyć w koncercie artysty X, to muszę za to zapłacić.
Załóżmy, że artysta X chce ide mnie 1000 zł za koncert. Dla mnie ten koncert jest wart 400 zł. Koncert się nie odbędzie. No chyba, że jakiś dobry wujek dopłaci mi do koncertu 600 zł. Znalazł się dobry wujek i dopłacił mi 600 zł. To ja mam mówić: "Wujek, dopłać mi jeszcze z 200 zł, bo nie pójdę na koncert"? No to dobry wujek w końcu się zdenerwuje i powie: "Jeśli nie doceniasz tego, że dopłaciłem Ci już kupę forsy, to sobie na koncert nie idź". No i koncert się nie odbędzie. Myślę, że wujek jakoś to przeżyje.
Jednak poszedłem na koncert, ale artysta X zagrał marnie. "Wujek, na następny koncert pójdę, jeśli dopłacisz mi 900 zł". Co zrobi wujek?
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

inmax1988

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Obniżenie Ceny karnetów
« Odpowiedź #14 dnia: Kwietnia 20, 2017, 09:42:14 am »
Ceny karnetów 3 lata temu:

Sektory A1, B1, C1, D1, H2, K2 - cena karnetu 550 zł
Sektory A2, A3, B2, B3, C2, C3, D2, D3, G1, H1, H3, K1, K3, J1, L1, I1 - cena karnetu 500 zł
Sektory A4, B4, C4, D4, G2, I2, J2, L2, G3, I3, L3 - cena karnetu 450 zł- Sektor F1 - cena karnetu 150 zł (sektor przeznaczony dla zasłużonych działaczy posiadających legitymację "Zasłużony Działacz Kultury Fizycznej" lub "Za zasługi dla sportu")

Czy cos się zmieniło w ciągu tych 3 latach oprócz dojścia dwóch drużyn???

Monixx

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2316
Odp: Obniżenie Ceny karnetów
« Odpowiedź #15 dnia: Kwietnia 20, 2017, 09:46:20 am »
Tak, zmieniło się. Było 100% obłożenie miejsc. W tym sezonie już nie więc logicznym jest że ceny zostaną obniżone albo zostaną już na tym poziomie. W perspektywie kilku najbliższych lat jeśli Hala będzie rozbudowana a zainteresowanie będzie spadać to będą obniżane. Już nie róbcie z prezesa klubu takiego idioty który po tak marnym sezonie będzie podwyższał ceny. Ceny wzrosły o 50 zł po Mistrzostwie Polski. W tym sezonie już nie wzrastały.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6916
Odp: Obniżenie Ceny karnetów
« Odpowiedź #16 dnia: Kwietnia 20, 2017, 09:49:16 am »
Widocznie Skra ma lepszego wujka niż my. Ale czy to jest powód, żeby narzekać na naszego wujka?
Najlepszym wujkiem jest Skarb Państwa, bo daje z niczyjego.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 20, 2017, 09:51:45 am wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Obniżenie Ceny karnetów
« Odpowiedź #17 dnia: Kwietnia 20, 2017, 09:50:20 am »
Ceny karnetów 3 lata temu:

Sektory A1, B1, C1, D1, H2, K2 - cena karnetu 550 zł
Sektory A2, A3, B2, B3, C2, C3, D2, D3, G1, H1, H3, K1, K3, J1, L1, I1 - cena karnetu 500 zł
Sektory A4, B4, C4, D4, G2, I2, J2, L2, G3, I3, L3 - cena karnetu 450 zł- Sektor F1 - cena karnetu 150 zł (sektor przeznaczony dla zasłużonych działaczy posiadających legitymację "Zasłużony Działacz Kultury Fizycznej" lub "Za zasługi dla sportu")

Czy cos się zmieniło w ciągu tych 3 latach oprócz dojścia dwóch drużyn???

Tak, zmieniło się. Najbardziej mnie wkurza to, że jestem o trzy lata starszy. I co z tego, że stać mnie na karnet za 550 zł, jak młodszy już nie będę.

gregy69

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 453
Odp: Obniżenie Ceny karnetów
« Odpowiedź #18 dnia: Kwietnia 20, 2017, 09:51:01 am »
Myślę, że dyskusja o cenach karnetów jest jałowa. To taki sam towar, jak każdy inny i podlega podstawowym prawom podaży i popytu. Dopóki jedno z drugim się w miarę równoważy, a pamiętajmy, że przez kilka ostatnich lat popyt znacząco przewyższał podaż, to nikt nie będzie obniżał cen. Mam nadzieję, że podwyższał też nie. W ubiegłym roku  karnety niby sprzedawały się odrobinę słabiej, ale z tego co zauważyłem na forum, kilka osób w 2 etapie zmieniło miejsca, a swoje stare karnety sprzedawało tutaj. Ogłoszenia nie były ponawiane, więc rozumiem, że sprawnie się to sprzedało w obiegu wtórnym.

inmax1988

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Obniżenie Ceny karnetów
« Odpowiedź #19 dnia: Kwietnia 20, 2017, 09:54:04 am »
Karnety w moim odczuciu już i tak są bardzo drogie!! Wielu z Nas chodzi na rzeszowską siatkówkę od pokoleń, wielu z Nas to starsi wiekiem, wielu z nas młodszych kibiców zarabia mniej niż informatyk z Asseco Poland,wielu z Nas odkłada ostatniego pensa żeby dostać karnet i nie zrezygnować z niego szczególnie mając dobre miejsce na widowni gdyz późniejsze odzyskanie go praktycznie będzie niemożliwe.Wielu z Nas traktuje karnety tak jak to robią amerykanie na NBA gdzie karnety często są przekazywane z pokolenia na pokolenie...Coraz droższe karnety to coraz większy wydatek z i tak juz ubogiego budżetu domowego. Przecież posiadacie tylu sponsorów,którzy płacą nie małe wkłady finansowe,tylu reklamodawców,jeśli jest potrzeba utrzymania zespołu na takim lub wyższym poziomie to niech to nie obciąża kibiców tylko sponsorów.My wierni kibice Naszej kochanej drużyny odwdzięczamy się najlepszym i najgłośniejszym dopingiem w Polsce co nie omieszkała zauważyć tego komisja przy PZPS !!!