Autor Wątek: Obniżenie Ceny karnetów  (Przeczytany 36307 razy)

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6930
Odp: Obniżenie Ceny karnetów
« Odpowiedź #20 dnia: Kwietnia 20, 2017, 10:01:35 am »
Od lat zastanawiałem się, czy w 2012 roku kibice zgodziliby się na podwyżkę karnetów o 100 zł, byleby tylko zatrzymać Grozera. Do dziś nie udzieliłem sobie odpowiedzi.
Inmax, nie mart się na zapas. Myślę, że karnety nie zdrożeją.
Czy powinny potanieć? Przecież wzrasta dobrobyt w naszym państwie, więc i my będziemy mieć więcej pieniędzy. Jeśli do tej pory starczało na karnety...
Byłbym jednak ostrożyny w żądaniu, żeby "koszty utrzymania w większym stopniu obciążały sponsorów".
Jako (chyba) jedyny na tym Forum walczę słowem o zmianę naszego modelu ligowego: ze sponsorskiego na inwestorski. Do tego niezbędne są pieniądze z telewizji, czyli z niczego, czyli z ludzi, którzy telewizję oglądają.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

inmax1988

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Obniżenie Ceny karnetów
« Odpowiedź #21 dnia: Kwietnia 20, 2017, 10:04:11 am »
Niestety nie mam 500+ na karnet  :D

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6930
Odp: Obniżenie Ceny karnetów
« Odpowiedź #22 dnia: Kwietnia 20, 2017, 10:37:05 am »
Widzisz, nauczyłem się przyjmować to, co życie przynosi z dużą pokorą. Dziś mam na karnet. Jutro... kto wie? Być może będę się musiał pożegnać z pasją, którą uprawiałem przez ostatnie lata. Może dlatego doceniam to, co przeżyłem (nawet ostatnio, w Jastrzębiu).
Góralowi, być może, kiedyś się odwidzi i też będę się musiał pożegnać.
To dlatego zależało mi na szybkiej przebudowie trybun Podpromia (zawsze to z 500.000 zł więcej), nie mówiąc już o prawdziwie profesjonalnej +L.
Nauczyłem się żegnać z wieloma. Smutne to bywa, ale życie toczy się dalej.
Z syndromem "najemników Górala" też się po trochu godzę. Jeśli nie mogą być "moimi najemnikami", bo mnie na to nie stać...
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

_Misiek_

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 73
Odp: Obniżenie Ceny karnetów
« Odpowiedź #23 dnia: Kwietnia 20, 2017, 13:18:15 pm »
Niestety nie mam 500+ na karnet  :D
Nie stać mnie na najnowsze bmw m5 z salonu. Zacznę krzyczeć że mnie nie stać i żeby obniżyli ceny bo mnie nie stać, a chciałbym takim jeździć.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6930
Odp: Obniżenie Ceny karnetów
« Odpowiedź #24 dnia: Kwietnia 20, 2017, 13:23:37 pm »
Miśku, sytuacja jest trochę inna niż z BMW. W końcu BMW nie daje zniżek dla młodzieży szkolnej.
Resovia to raczej "być" niż "mieć", ale masz sporo racji.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

inmax1988

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Obniżenie Ceny karnetów
« Odpowiedź #25 dnia: Kwietnia 20, 2017, 13:27:23 pm »
Czyli nikomu nie zależy na obniżce cen karnetów. Misiek kup sobie zabawkę  bmw m5 :D :D

_Misiek_

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 73
Odp: Obniżenie Ceny karnetów
« Odpowiedź #26 dnia: Kwietnia 20, 2017, 13:59:37 pm »
Misiek kup sobie zabawkę  bmw m5 :D :D

Zabawka to wiesz...Jak czytać tekstowe relacje z meczu siatkówki.
Nie stać mnie na prawdziwe, w innym wypadku bym sobie kupił, bo życie jest krótkie i "trzeba korzystać zeń"  ;D

Chce się mieć dobry klub to trzeba na niego się składać.

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Obniżenie Ceny karnetów
« Odpowiedź #27 dnia: Kwietnia 21, 2017, 09:55:26 am »
Karnety w moim odczuciu już i tak są bardzo drogie!! Wielu z Nas chodzi na rzeszowską siatkówkę od pokoleń, wielu z Nas to starsi wiekiem, wielu z nas młodszych kibiców zarabia mniej niż informatyk z Asseco Poland,wielu z Nas odkłada ostatniego pensa żeby dostać karnet i nie zrezygnować z niego szczególnie mając dobre miejsce na widowni gdyz późniejsze odzyskanie go praktycznie będzie niemożliwe.Wielu z Nas traktuje karnety tak jak to robią amerykanie na NBA gdzie karnety często są przekazywane z pokolenia na pokolenie...Coraz droższe karnety to coraz większy wydatek z i tak juz ubogiego budżetu domowego. Przecież posiadacie tylu sponsorów,którzy płacą nie małe wkłady finansowe,tylu reklamodawców,jeśli jest potrzeba utrzymania zespołu na takim lub wyższym poziomie to niech to nie obciąża kibiców tylko sponsorów.My wierni kibice Naszej kochanej drużyny odwdzięczamy się najlepszym i najgłośniejszym dopingiem w Polsce co nie omieszkała zauważyć tego komisja przy PZPS !!!

Inmax, zasadne argumenty, ale niestety...życie jest brutalne.
Żeby w pełni uzawodowić siatkówkę, kluby muszą patrzeć przez pryzmat zysków. Zarówno tych osiąganych od kibica, jak i tych, które pochodzą z innych źródeł. Aby podnosić poziom sportowy muszą te zyski optymalizować. Całą sztuką jest w tym przypadku znalezienie równowagi pomiędzy popytem a podażą. Ofiarą takiej polityki mogą, niestety, padać często nawet bardzo zaangażowani kibice. Przykre to, ale...takie życie.
Podobna sytuacja jest, jeśli chodzi o jakość zespołów w +L. Dziś wielu twierdzi, że takie drużyny, jak AZS Częstochowa nie powinny być kwalifikowane do rozgrywek PLS. Ciekawe, czy gdyby Resovia znalazła się w takim położeniu finansowym, jak AZS, niektórzy, pod wpływem sentymentu, nie zmieniliby zdania? Tylko, że z racjonalnego punktu widzenia...nie powinni tego zdania zmieniać.

Wronka

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 316
Odp: Obniżenie Ceny karnetów
« Odpowiedź #28 dnia: Kwietnia 22, 2017, 12:24:27 pm »
Byłoby miło, gdyby nie podrożały...  8)

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6930
Odp: Obniżenie Ceny karnetów
« Odpowiedź #29 dnia: Kwietnia 22, 2017, 14:12:32 pm »
Podobna sytuacja jest, jeśli chodzi o jakość zespołów w +L. Dziś wielu twierdzi, że takie drużyny, jak AZS Częstochowa nie powinny być kwalifikowane do rozgrywek PLS. Ciekawe, czy gdyby Resovia znalazła się w takim położeniu finansowym, jak AZS, niektórzy, pod wpływem sentymentu, nie zmieniliby zdania? Tylko, że z racjonalnego punktu widzenia...nie powinni tego zdania zmieniać.
Leonie.
Żeby Resovia znalazła się w położeniu finansowym AZS-u Cz., musiałoby na Podpromie przychodzić poniżej 1000 kibiców. Oczywiście potrafię sobie wyobrazić taką sytuację. Wtedy nie byłoby sensu trzymać się +L. Bo niby dla kogo? Tych kilkuset koneserów (bo tak trzeba by ich nazywać) przyjdzie przecież na mecz 1. ligi i obejrzy bardzo ciekawe rozgrywki.
Zainteresowanie i pieniądze tworzą między sobą pewnego rodzaju sprzężenie zwrotne. Ludzie przyciągają pieniądze, a pieniądze przyciągają ludzi.
Do takich klubów jak AZS Cz. czy KS "Tęcza" nie mam pretensji o to, że nie mają pieniędzy. Mam pretensje o to, że nie potrafią przyciągnąć ludzi na trybuny. I to głównie dlatego jestem za wyrzuceniem kilku klubów z ligi. Nie chodzi mi nawet o poziom sportowy, który też potrafi przyciągać i odstraszać. Poziom sportowy da się stopniowo podnosić. Nie chodzi o ilość meczów, bo nawet przy dużej ilości klubów można ilość meczów zmniejszyć (np. wzorem NFL w rundzie zasadniczej). Chodzi wyłącznie o pełne trybuny.
To można przecież zrobić bez wielkich nakładów finansowych. Z finansowego punktu widzenia nawet zapełnienie trybun poprzez darmowe wejściówki jest w dłuższej perspektywie opłacalne.
"Korporacyjność" niesie z sobą kilka złych cech, ale niesie też co najmniej jedną cechę bardzo dobrą: obowiązek przyciągania ludzi.
Bartkowi Górskiemu można różne rzeczy zarzucić, ale nie można mu zarzucić braku dbałości o zainteresowanie Resovią.
Jeśli ktoś chce w +L trwać, to musi mieć dla kogo trwać. Jeśli jedyną osobą, dla której klub w +L "trwa mać" KS "Tęcza", jest prezes Ryszard Ochódzki...
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.