Autor Wątek: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.  (Przeczytany 317859 razy)

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6938
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #1180 dnia: Sierpnia 13, 2017, 22:39:34 pm »
Umowa z Perrinem była podpisywana już w lutym, ogłoszona oficjalnie w kwietniu. Wtedy gdy nie było wiadomo na jakim miejscu Resovia skończy i w jakich pucharach zagra. Chyba logiczne, że w takich przypadkach podpisuje się umowy przedwstępne. W szczegółowym kontrakcie jak sama nazwa wskazuje są szczegóły, typu "zawodnik reprezentował będzie klub w Pucharze CEV".

Kwoty itd są już w przedwstępnej. W finalnej są szczegóły, szczególiki... Proponuję nie szukać dziury w całym i dopisywać swoich teorii bo to niczemu nie służy. Umowa która podpisano jest tak samo wiążąca jak finalna i klub na jej podstawie będzie dochodził swoich praw.
No bez żartów. Co w tym logicznego? Że niby miał nas nie reprezentować w jakichś rozgrywkach, w których będziemy startować? To jeśli startujemy w LM, nie gwarantujemy sobie, że jeśli z niej odpadniemy i przejdziemy do PCEV, będą zawodnicy, którzy w tych rozgrywkach zagrają? A jeśli podpisujemy umowy kilkuletnie, to jakie rozgrywki wpisujemy? Wszystkie możliwe? To czemu nie wpisaliśmy wszystkich możliwych rozgrywek Perrinowi? Byłoby drożej?
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

wog

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 824
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #1181 dnia: Sierpnia 14, 2017, 09:22:22 am »
1. Gordon Perrin podpisał z Resovią umowę przedwstępną, którego intencją było podpisanie umowy przyrzeczonej na reprezentowanie klubu w sezonie 2017/2018.
2. Perrin w sierpniu zapragnął grać w sezonie 2017/2018 w Chinach.
3. Perrin napisał do Resovii maila, w którym opisał swe pragnienia i poprosił o wcześniejsze rozwiązanie kontraktu.
4. Resovia nie wyraziła na to zgody.
5. Agent zawodnika (Georges Matijasevic) wystąpił do klubu z propozycją rekompensaty pieniężnej za wcześniejsze zerwanie kontraktu przez jego klienta.
6. Klub póki co nie wyraził na to zgody.

Wnioski:
"Daliśmy się zrobić agentowi w bambuko, bo zamiast tak jak profesjonalnie działający klub podpisać z zawodnikiem umowę na reprezentowanie Resovii w sezonie 2017/2018 to my po 10 latach "w biznesie" podpisujemy z nim umowę przedwstępną. A tak w ogóle to przy okazji tej sprawy okazało się, że Resovia nie ma żadnego pomysłu na politykę transferową, mimo tego, że przed tym jak Perrin zapragnął grać w Chinach, skomponowany przez Resovię skład był OK.
------------------------------------------------------------------------------

1. Kevin Tillie podpisał z JW umowę na reprezentowanie klubu w sezonie 2017/2018.
2. Tillie w sierpniu zapragnął grać w sezonie 2017/2018 w Chinach.
3. Tillie napisał do JW maila, w którym opisał swe pragnienia i poprosił o wcześniejsze rozwiązanie kontraktu.
4. JW nie wyraziła na to zgody.
5. Agent zawodnika (Georges Matijasevic) wystąpił do klubu z propozycją rekompensaty pieniężnej za wcześniejsze zerwanie kontraktu przez jego klienta.
6. Klub póki co nie wyraził na to zgody.

Wnioski:
Zawodnik i agent zawodnika działają nieetycznie i bezprawnie.
-------------------------------------------------------------------------------

Czy ktoś, biorąc pod uwagę powyższe przykłady, w końcu napisze tutaj na czym polega niefrasobliwość Resovii przy podpisaniu umowy przedwstępnej zamiast od razu umowy na reprezentowanie barw?

Monixx

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2316
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #1182 dnia: Sierpnia 14, 2017, 09:33:37 am »
No bez żartów. Co w tym logicznego? Że niby miał nas nie reprezentować w jakichś rozgrywkach, w których będziemy startować? To jeśli startujemy w LM, nie gwarantujemy sobie, że jeśli z niej odpadniemy i przejdziemy do PCEV, będą zawodnicy, którzy w tych rozgrywkach zagrają? A jeśli podpisujemy umowy kilkuletnie, to jakie rozgrywki wpisujemy? Wszystkie możliwe? To czemu nie wpisaliśmy wszystkich możliwych rozgrywek Perrinowi? Byłoby drożej?

Kilkuletnie są podpisywane a następnie robione są aneksy do umów. Naprawdę nie ma się tutaj czego czepiać dla samego czepiania się.

Wronka

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 316
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #1183 dnia: Sierpnia 14, 2017, 10:04:11 am »
Ponoć wspomoże nas Cupković...  :-\

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6938
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #1184 dnia: Sierpnia 14, 2017, 10:47:14 am »
Kilkuletnie są podpisywane a następnie robione są aneksy do umów. Naprawdę nie ma się tutaj czego czepiać dla samego czepiania się.
Ręce i nogi opadają.
Zapytajcie się wreszcie (choć dziś pewnie precyzyjniej byłoby "niech się wreszcie zapytają") kogoś kumatego, jak to działa. Tu nie potrzeba profesora trzykrotnie habilitowanego. Wystarczy ktoś kumaty.
Wogu, przy Tilliem nie pada słowo "przedwstępna" i nikt nie mówi o "dopracowywaniu szczegółów".
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

wog

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 824
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #1185 dnia: Sierpnia 14, 2017, 11:11:04 am »
Wogu, przy Tilliem nie pada słowo "przedwstępna" i nikt nie mówi o "dopracowywaniu szczegółów".

A tak poza tym... wszystko jest tak samo, tzn. zawodnik chce bezpodstawnie zerwać umowę.

Ale ponieważ w przypadku Resovii pada słowo "przedwstępna" to śmiało można napisać, że Resovia wykazała się niebywałą wręcz niefrasobliwością. Bo przecież jakby nie podpisała umowy przedwstępnej i nie trzeba by było "dopracowywać szczegółów" to Perrinowi i jego menadżerowi nawet do głowy by nie przyszło zerwanie kontraktu...
Aha...

Piotras

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1942
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #1186 dnia: Sierpnia 14, 2017, 11:38:35 am »
Repres każda umowa nawet wstępną trzeba dotrzymywać. Jasno jest informacja że w umowie nie ma zawartych punktów dotyczących możliwości odstąpienia od umowy którejkolwiek ze stron związku z tym ani klub nie może od tak sobie zrezygnować z zawodnika ani zawodnik z klubu.

Podam prosty przykład z życia. Jak kupowałem mieszkanie to podpisałem umowę wstępną w której zadeklarowałem się zapłacić za mieszkanie określoną kwotę za m2. Docelową umowę podpisywałem dopiero gdy odbierałem mieszkanie. Przy podpisywaniu umowy wstępnej wpłaciłem zaliczkę i miałem jasno wpisane, że jest możliwość odstąpienia od niej, ale ponoszę związku z tym odpowiednie konsekwencje w postaci utraty zaliczki.
Tutaj mamy identyczną sytuacje z tym że w umowie nie uwzględniono punktów dotyczących możliwości odstąpienia od niej związku z tym zawodnik musi się dogadać z klubem i rozwiązać umowę za porozumieniem stron. Nie ma znaczenia czy to jest umowa wstępna, finalna czy jakakolwiek ją jeszcze nazwiesz.




Why

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1643
  • "..co ja robię tu? uuuuuu..."
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #1187 dnia: Sierpnia 14, 2017, 13:46:35 pm »
W całej sprawie tylko raz po cichu w liście otwartym Bartka Górskiego pojawiło się zdanie, którego powinno się całe środowisko siatkarskie uczepić i nie popuścić:

Jeśli pozwolimy teraz "manago" na prawie bezkosztowe jednostronne  zerwanie kontraktu, stworzymy precedens. W kolejnych latach kto zabroni klubowi na analogiczne rozwiązanie kontraktu. bgdy pod koniec okienka pojawi się lepszy i tańszy zmiennik?
Ja jako siatkarz obawiający się o swoje w tym momencie grzmiałbym co sił w płucach, że kontraktów się dotrzymuje.

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5371
  • Semper fidelis
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #1188 dnia: Sierpnia 14, 2017, 15:57:55 pm »
#wog
Dużo co zacytowałeś pochodzi z moich wypowiedzi. Ja jestem w szoku po tej sprawie.  Bez dwóch zdań agent i zawodnik postąpili nieuczciwe. A że dotyczy to gracza który juz u nas grał to tym bardziej to boli.

Niestety nie wszystko w tej sprawie wiadomo i polegamy na szczątkowych informacjach jakie przedostają się do opinii publicznej.

Na dziś można założyć, iz Perrina w Rzeszowie nie będzie. Co dalej to zadanie dla prawników. Po ludzku to powinni go zawiesić za to. Czy to zrobią? Nie wiem. Centrala FIVB może tego nie zrobić.

Niestety ten przystępny kontrakt odbija sie czkawką. Przyczepił się tego agent i nas punktuje za to. Macie rację iz to nie powinno mieć wpływu, ale to nas różni od Jastrzębia. Oni mają finalny kontrakt a my nie.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 14, 2017, 16:05:24 pm wysłana przez A :) »

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6938
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #1189 dnia: Sierpnia 14, 2017, 18:56:39 pm »
Repres każda umowa nawet wstępną trzeba dotrzymywać....

Podam prosty przykład z życia. Jak kupowałem mieszkanie... to podpisałem umowę wstępną w której zadeklarowałem się zapłacić za mieszkanie określoną kwotę za m2. Docelową umowę podpisywałem dopiero gdy odbierałem mieszkanie. Przy podpisywaniu umowy wstępnej wpłaciłem zaliczkę i miałem jasno wpisane, że jest możliwość odstąpienia od niej, ale ponoszę związku z tym odpowiednie konsekwencje w postaci utraty zaliczki.
Tutaj mamy identyczną sytuacje ...
Pewno, że umów powinno się dotrzymywać. Nawet umów przedwstępnych. Ale dalej to już piszesz same bzdety.
"Tutaj" nie mamy identycznej sytuacji.
Jaka jest różnica? Ano taka, że w Twojej umowie wszystko było ustalone i nie był żadnych "szczegółów do dopracowania" w umowie przyrzeczonej. Gdyby takowe były, każdy z nich mógłby być powodem albo nawet jedynie pretekstem do niezawarcia umowy przyrzeczonej. I wszystko byłoby zgodne z umową przedwstępną. Ona byłaby przestrzegana, tylko nie wywołałaby skutku w postaci zawarcia umowy przyrzeczonej.
Np. Monix twierdzi, że "nie wiadomo, w jakich rozgrywkach wystartujemy" i to miał być ten "szczegół". No to Perrin powie: "Gdyby Resovia grała w LM, to bym się zgodził, ale nie gra, a PCEV mnie nie interesuje". Szczegół? Powód czy pretekst? Obojętne i tak jesteśmy w bardzo kiepskiej sytuacji.
Nawet gdyby chodziło o "dopracowanie" koloru koszulek treningowych, to dziś za cholerę nie uda się tego z Perrinem "dopracować", czyli uzgodnić. Tak to działa i sami się na tę minę wsadziliśmy.
Nawiasem mówiąc, działa to w dwie strony i bywali zawodnicy, których kluby wystrychnęły na dudka pod podobnym powodem/pretekstem.
Jest piłka nożna i jest piłka do metalu. Niby jedno i drugie to piłka, ale jednak trochę inna.
Im więcej informacji ("umowę przedwstępną zawarto w lutym, ale ogłoszono ją dopiero w kwietniu"), tym nasza sytuacja wydaje mi się gorsza, a nasze postępowanie - mniej nadające się do wytłumaczenia.
"Dobry klub i zły zawodnik"?
Nie wierzę w te opowieści o "szczegółach do dopracowania" i "uroczystym podpisywaniu umowy". Jakoś nie doczekałem się uroczystego podpisania umowy przez Rossarda. Można było "bez dopracowania szczegółów"? Można! A może do dziś tych szczegółów nie dopracowaliśmy i za chwilę znów ktoś nam zrobi kuku?
Powiedzmy sobie szczerze: nasz pseudopolityka transferowa zależała od tego, jaki wynik osiagniemy na koniec sezonu i ile Góral będzie łaskaw dorzucić. Czyli nie było żadnej polityki, a jedynie wydawanie pieniędzy.
Czy jesteśmy dziś w stanie zaplanować zespół na sezon 18/19? Oczywiście, ze nie.
A może jednak spróbujmy! I niech to będzie zespół bez względu na miejsce, które zajmiemy po tym sezonie.
O co mam pretensje? O to, ze nie podpisaliśmy kontraktu z Grozerem w grudniu 2011 roku. I trza mu było dać tyle, ile chciał. Leon też był wart więcej niż od nas chciał. A my się tu martwimy o Perrina.
---------------------------------
Ale żeby było jasne: nie podoba mi się także postawa Perrina, absurdalne przepisy FIVB dotyczące relacji klub-zawodnik, a nawet przepisy +L. Tylko, że do niedawna nikogo to nie obchodziło. A powinno.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 14, 2017, 23:35:22 pm wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.