Autor Wątek: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.  (Przeczytany 317747 razy)

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5371
  • Semper fidelis
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #960 dnia: Maja 19, 2017, 16:16:22 pm »
Pit nie był podstawowym graczem w Resovii w ubiegłym sezonie. A kwadrat mu nie służył. Idzie nowe czyli Lemański. Dodatkowo Możdżonek, który ma stabilny poziom. Coś się niedobrego stało z Nowakowskim i dla obu stron dobrze się stało, iż się rozstaliśmy.

Życie to nie Volleyball Menadżer, w którym kupuje się nazwiska i daje to określone korzyści. Nazwiska są słabsze, ale czy sportowo gorsze? Moje ulubione porównanie z tego sezonu, to lepszy zdrowy Jarosz niż kulawy Schmitt.

Skoro w zeszłym sezonie było tak super, takie nazwiska to czemu było aż tak źle?
« Ostatnia zmiana: Maja 19, 2017, 16:20:59 pm wysłana przez A :) »

reeman

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 832
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #961 dnia: Maja 19, 2017, 16:30:12 pm »
Pit nie był podstawowym graczem w Resovii w ubiegłym sezonie. A kwadrat mu nie służył. Idzie nowe czyli Lemański. Dodatkowo Możdżonek, który ma stabilny poziom. Coś się niedobrego stało z Nowakowskim i dla obu stron dobrze się stało, iż się rozstaliśmy.

Życie to nie Volleyball Menadżer, w którym kupuje się nazwiska i daje to określone korzyści. Nazwiska są słabsze, ale czy sportowo gorsze? Moje ulubione porównanie z tego sezonu, to lepszy zdrowy Jarosz niż kulawy Schmitt.

Skoro w zeszłym sezonie było tak super, takie nazwiska to czemu było aż tak źle?
Osoba trenera wiele tłumaczy

biperion

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1942
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #962 dnia: Maja 19, 2017, 16:34:17 pm »
Moje ulubione porównanie z tego sezonu, to lepszy zdrowy Jarosz niż kulawy Schmitt.

Warto zadać pytanie czy ze zdrowym Jaroszem ugralibyśmy coś więcej w tamtym sezonie niż z kulawym Schmittem? I kolejne pytanie czy ze zdrowym Schmittem ugralibyśmy coś więcej?

Gandalf11

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #963 dnia: Maja 19, 2017, 16:49:36 pm »
Nie jestem kibicem nazwisk, potrafię zauważyć dobrych graczy wśród tych mniej znanych. Niestety my, poza kilkoma wyjątkami mamy siatkarski szrot.
A za to Nikola Gjorgiew to taki as że się nie zdziwię że w boksie wyląduje bo go Mikołajczak wygryzie. Cudze chwalicie swego nie znacie. Ja nwn z kąt w tobie tyle pesymizmu no ale. Ludzie dajcie szanse tej drużynie łatwiej jest się na szczyt wspiąć niż na nim się utrzymać. Trener i prezes mówił że cen na ten sezon to awans do Ligi mistrzów a nie mistrzostwo a tak po za tym to nasi rywale też się jakoś nie wzmacniają a wręcz odwrotnie. Odszedł kryrtykowany przez was Kowal i Drzyzga wskazywani przez was jako główni winowajcy tego sezonu wiec czego chcecie jeszcze?

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5371
  • Semper fidelis
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #964 dnia: Maja 19, 2017, 16:51:51 pm »
Jeżeli miałbym zaryzykować, to że zdrowym Schmittem zapewne tak. Chociaż, tego nigdy się nie dowiemy. Dwa lata temu, byliśmy beneficjentem systemu play off. Zajęliśmy drugie miejsce. W ubiegłym sezonie najbardziej na tym straciliśmy. Gdyby finały były jak dwa lata temu byłby medal.

tomi92

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 902
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #965 dnia: Maja 19, 2017, 16:53:30 pm »
Warto zadać pytanie czy ze zdrowym Jaroszem ugralibyśmy coś więcej w tamtym sezonie niż z kulawym Schmittem? I kolejne pytanie czy ze zdrowym Schmittem ugralibyśmy coś więcej?
Odpowiedź to: tak na oba pytania  :)
Zdrowy Jarosz to Rossard na swojej pozycji, więc manewr z Francuzem na ataku nie mialby miejsca. Myślę że szczególne pod koniec sezonu zrobiłoby to różnice.

Ale nie czaruje się, zdrowy Schmitt dałby dużo więcej niż zdrowy Jarosz :)

W obu przypadkach zakładając że obaj są w formie.
« Ostatnia zmiana: Maja 19, 2017, 17:02:50 pm wysłana przez tomi92 »

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #966 dnia: Maja 19, 2017, 17:01:32 pm »
To witamy wszystkich nowych zawodników Resovii, mam nadzieję przyszłych Resoviaków......
Skład mamy potencjalnie słabszy.  Ale potencjałem się nie wygrywa. Tylko ciężką pracą, a o to nasz nowy trener zapewne zadba  :D . Zatem: w górę serca Resovia wygra mecz, Resovia wygra mecz  :) .

wog

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 824
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #967 dnia: Maja 19, 2017, 17:13:21 pm »
Rozumiem Biperionie, że przytoczone przez Ciebie liczby mają dowodzić postawionym przez Ciebie tezom, że Pita i Perłę dzieli "kosmos", ponadto "sporo się osłabiliśmy", a para Depowski/Śliwka "jest gorsza" od pary Marko/Tomek?

Nie przykładam aż takiej wagi do statystyk (nawiasem: porównań statystycznych pozostałych zawodników nie przytoczyłeś bo nie pasują do postawionych przez Ciebie tez czy nie sprawdziłeś?), ale skoro już je przytoczyłeś to według mnie pokazują one tylko to, że:
1. Różnica między tymi zawodnikami w ubiegłym sezonie nie była "kosmiczna" tylko... kosmetyczna.
2. Tak nie powinny wyglądać statystyki zawodnika aspirujacego do gry w pierwszej "6" zespołu walczącego o najwyższe cele.

W czym się wzmocniliśmy na tej pozycji?
Pozycja czwartego środkowego nie jest kluczową dla wyników drużyny.  A taką rolę najprawdopodobniej będzie pełnił Perła (nie odmawiam mu walki o pierwszą "6", wygra, niech gra). I taką rolę pełniłby Pit, prezentując formę z poprzedniego sezonu, a na tym bazujemy. Rola takiego zawodnika z reguły ogranicza się do zmian zadaniowych. Np. wejście na zagrywkę, podwyższenie bloku. I do tej roli Perła pasuje bardzo dobrze. O Picie nie mógłbym napisać tego samego.

Toms

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 609
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #968 dnia: Maja 19, 2017, 18:57:28 pm »
No to śmiało powalczymy w przyszłym sezonie o miejsca 5-8 z tym składem D i T a raczej T i D, sponsor oszczędził kupę kasy  8)

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6938
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #969 dnia: Maja 19, 2017, 20:06:15 pm »
Bardzi wzmocniliśmy się na kluczowej pozycji: na rozegraniu.
A co do kosmicznej różnicy w statystykach: ciekaw jestem jak będą wyglądały statystyki Kuby Jarosza. Za rok porównamy te statystyki ze statystykami Gavina w sezonie 16/17 i wyjdzie nam, czy się wzmocniliśmy, czy osłabiliśmy.
Przestawianie Rossarda na atak? Przestawiać najlepiej przyjmującego zawodnika na atak byłoby przejawem..., no powiedzmy... pewnej lekkomyślności.
Jakoś nie wyobrażam sobie lepszego libero dla Resovii niż Masłowski. A jeszcze rok temu można było mieć wątpliwości.
Trudno powiedzieć, czy Jaeschke był lepszy od obecnego Śliwki, bo nie miał zbyt wielu szans, żeby swą wyższość pokazać. Myślę, że Śliwka odnotuje lepsze statystyki ze względu na lepszego rozgrywającego.
Dla mnie skład jest ok i nic nie zwalnia tego składu od walki o mistrzostwo Polski.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.