Autor Wątek: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.  (Przeczytany 317789 razy)

wog

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 824
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #980 dnia: Maja 19, 2017, 23:59:23 pm »
Koledzy, musicie się na coś zdecydować. Oceniamy zawodników w oparciu o to co prezentowali w ostatnim sezonie/dwóch (ja uważam to za najuczciwsze kryterium) czy bierzemy pod uwagę ich "optymalną formę" z całej kariery.
Bo jak piszecie o Fabianie, Picie, Marko czy Gavinie to wracacie do prehistorii i piszecie o ich występach sprzed roku, dwóch albo jeszcze dawniej.
Ale jak piszecie o Tichym, Możdżim, Kubie czy Jochenie to narzekania, że w ostatnim roku niczym specjalnym nie zachwycili.
Jeżeli nie zgadzacie się ze mną, żeby porównywać zawodników na podstawie ich formy z ostatniego sezonu/dwóch, to przynajmniej stosujcie te samy kryteria oceniając tych, którzy odeszli i tych, którzy przyszli/zostali.
Chcecie porównywać zawodników w optymalnej formie w karierze?
Proszę bardzo. Gavin nigdy nawet nie zbliżył się poziomem do Jochena, Fabian na krótko ledwie się zbliżył do poziomu Tichego, a Pit to prawie ten sam poziom co Możdżi (ze wskazaniem na Marcina).
Coś się nie zgadza?

Mówicie, że Fabian, Pit czy Marko po zmianie klubu nagle "odpalą"? Być może. Nie mam pojęcia jaka będzie przyszłość.
Wiem jedno. Dokładnie rok temu siedziałem se z Kolegą Leonem, siorbiąc piwko nad wodą, snuliśmi mocarstwowe plany na nadchodzący sezon, przeczuwając jak to Fabian, Marko i Pit drugiego kolejnego tak fatalnego sezonu nie zagrają i "odpalą"...
« Ostatnia zmiana: Maja 20, 2017, 00:10:58 am wysłana przez wog »

MarianG

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2026
  • A2
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #981 dnia: Maja 20, 2017, 06:56:12 am »
Cytuj
No to jak Roberto z tym składem ugra więcej niż AK, to piękną laurkę wystawi warsztatowi pracy byłemu trenerowi RR:) Co mi się podoba u nowego trenera? a to, że poświęca dużo czasu nad rozwojem indywidualnym każdego gracza, a nie jak AK, który powtarzał, że na treningach nie ma na to czasu, bo musi zgrywać drużynę hehe. W dodatku ma duże doświadczenie z pracy z młodzieżą. Zatem liczę, że każdy z Naszych nowych młodych graczy zrobi duży krok do przodu, co podniesie Nasz poziom gry.
Temat AK dalej aktualny. A ja życzyłbym Roberto, aby ugrał to co ugrał Kowal; 3 Mistrzostwa Polski, 2 wicemistrzostwa i II miejsce w FF LM. I niech mi nikt nie opowiada, że On nie uczestniczył w budowaniu składu na ten sezon. To jest Jego skład autorski. Jeden trener woli mieć gwiazdy, inny młodych utalentowanych i budować drużynę. Sam powiedział, że przesyt gwiazd nie służy, nie gwarantuje sukcesu. Celem jest wywalczenie udziału w LM, a ten sezon to narodziny drużyny pod okiem Roberto. Być może po zakwalifikowaniu się do LM, w przyszłym sezonie ujrzymy w Resovii 1 lub 2 gwiazdy. Szykuje się naprawdę wspaniały sezon i już zacieram ręce do gorącego dopingu. Już nie będzie, że nam się należy, będziemy walczyć! Faworyci często polegną i tym większa satysfakcja.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6938
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #982 dnia: Maja 20, 2017, 08:46:50 am »
Pewnie należałoby zatrudnić słabo grającego zawodnika na kolejne np. 3 sezony i cierpliwie czekać aż będzie on uprzejmy "odpalić", bo przecież "ma ogromny potencjał". A rzeczywistość skrzeczy.
W sezonie 14/15 Fabian "odpalił" i dostał bardzo godny, 2-letni kontrakt (dużą podwyżkę). Przez 2 sezony grał to, co grał, ale ponieważ "ma ogromny potencjał", należało  podwyższyć mu kontrakt i cierpliwie czekać nadal. Kibice Resovii chętnie dorzuciliby 100 zł do jednego karnetu i zaciskali kciuki za "odpalenie" Fabiana.
Niestety, nikt nie zorganizował akcji wśród kibiców i Fabian poszedł "odpalać" do Włoch, za połowę pieniędzy, jakie miał w Resovii przed podwyżką.
--------------------------------------
Pierwszym kryterium, przez które oceniam sezon transferowy, jest zatrzymanie tych zawodników, na których mi zależało.
Zależało mi na (pominę kwestię ważności kontraktów): Rossardzie, Lemańskim, Masłowskim, Ivoviciu oraz... Schmicie i Nowakowskim.
Dla Schmitta i Nowakowskiego, z których nie mieliśmy wielkiego pożytku, miałbym cierpliwość i dałbym im szansę "odpalić".
Nie znaczy to, że nie cenię Tichacka, Perrina, Jaeschkego, Dryji, Możdżonka, Schoepsa czy Wojtaszka. Straciłem natomiast cierpliwość do Fabiana, aczkolwiek, gdyby został w Resovii, nie byłby to dla mnie mój "resoviacki dramat życiowy".
Jakie miałem życzenia?
1. Kurek (po odejściu Ivovicia), oczywiście na przyjęciu.
2. Komenda (obojętnie z kim: z Tichym albo z Kędziorem i niekoniecznie jako pierwszy).
Coś się (w mojej ocenie) udało, a coś się nie udało.
"Odeszły" 2 osoby znaczące wiele dla naszej dotychczasowej gry.
Pierwszą jest Fabian, któremu (w mojej ocenie) za dużo się wydawało i który nie cenił swojego dotychczasowego "miejsca pracy". On naprawdę uwierzył w to, co mówili mu totumfaccy: "Fabian, jesteś najlepszy".
Drugą osobą jest Andrzej Kowal. Andrzejowi nie przewróciło się w głowie i nie uwierzył, że "jest najlepszy". Andrzej popadł w syndrom "oblężonej twierdzy". O ile Fabian wsłuchiwał się w głosy totumfackich, o tyle Andrzej wsłuchiwał się w głosy hejterów. Nie "krytyków", ale właśnie "hejterów".
Obaj zapomnieli, że i jedno (totumfackość), i drugie (hejterstwo) nie powinno być wyznacznikiem postępowania. Obaj dostali od życia pewną nauczkę. Życzę obu powrotu do wielkiego grania.
Fabian musi się śpieszyć, bo kariera zawodnika nie trwa wiecznie.
Andrzej powinien zrozumieć, że współpraca z ludźmi (nawet podwładnymi) to nie jest "przestawianie rzeczy", to nie jest "taśma produkcyjna". Do pracy przy taśmie produkcyjnej wystarczy pokazać pracownikowi, co ma robić. Praca w zespole nie jest pracą przy taśmie produkcyjnej. Praca w zespole wymaga wzajemnego zrozumienia i dobrego wzajemnego kontaktu. Owszem, ktoś musi tą pracą kierować, ale w kierowanych powinno być duże przekonanie o sensie tego, co się robi.
Nie jest trudno powiedzieć kierowanym "Róbcie tak i tak". Parafrazując słynny skecz Grabowskiego "Poli się!" (cytat z pamięci): "Jo Wom nie powiem róbcie tak abo tak. Bo jak jo Wom powiem >>róbcie tak abo tak<<, to Wy zrobicie tak abo tak i bedzie tak abo tak. A tu się poli jak jasny pierun". Do dobrej pracy w zespole potrzebna jest duża otwartość na innych członków zespołu, a to wymaga pewnego dystansu do siebie. Nie sprzyja temu dystansowi syndrom "oblężonej twierdzy".
Nie ukrywam, że z Andrzejem łączy mnie "resoviacka przyjaźń" i że byłem i jestem dumny z tej przyjaźni. Jakoś udało mi się ją utrzymać pomimo wielu wypowiedzi krytycznych w stosunku do Andrzeja. I mam nadzieję, że będę ją utrzymywał nadal. Nie, nie bywamy u siebie na imieninach  ;D . Wspólną kawę pijemy jedynie na zakończenie sezonu, w ramach imprezy SSPS-u.
Życzę Andrzejowi większego dystansu do siebie, do swoich zalet i wad, do swoich sukcesów i porażek. Wtedy życie staje się o wiele ciekawsze, o wiele piękniejsze, o wiele lepsze. Inni ludzie przestają być moimi wrogami, tylko z tego powodu, że ja przestaję ich tak traktować.
Któryś z dyskutantów (chyba Abdullo) życzył trenerowi Serniottiemu zdobycia 3 tytułów mistrza Polski, 2 tytułów wicemistrza Polski i gry w ścisłym finale LM oraz w finale PCEV w pierwszym sezonie. Kowal zaczynał od startu z Resovią w PCEV i Serniotti tak zaczyna. Życzę Robertowi co najmniej takich samych sukcesów. I nie zamierzam oceniać go przez pryzmat sukcesów Andrzeja. Tu nie ma aż tak prostych przełożeń.
Nam wszystkim życzę, żebyśmy traktowali Resovię życzliwie. Kochać jej nie musimy, bo za uczucia się nie odpowiada (albo się je odczuwa, albo nie), choć można je pielegnować. Życzliwość to kwestia wyboru.
Eksperctwo w rodzaju "mamy skład na zajęcie piątego miejsca" ja pozostawiam innym.
« Ostatnia zmiana: Maja 20, 2017, 10:43:54 am wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

mmb

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 161
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #983 dnia: Maja 20, 2017, 13:00:20 pm »
A ja życzyłbym Roberto, aby ugrał to co ugrał Kowal; 3 Mistrzostwa Polski, 2 wicemistrzostwa i II miejsce w FF LM.
Daj mu takich graczy i kupę szczęścia, to się uda ;D

Sam powiedział, że przesyt gwiazd nie służy, nie gwarantuje sukcesu.
Tak się mówi wszędzie gdzie nie ma kasy na te gwiazdy ;)
Znajdź trenera który woli Rossarda zamiast Ngapetha, Tichacka zamiast Bruno i Możdżonka zamiast Le Roux.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6938
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #984 dnia: Maja 20, 2017, 13:25:11 pm »
Daj mu takich graczy i kupę szczęścia, to się uda ;D
Dokładnie takiego "argumentu" się spodziewałem.
Jestem przekonany, że gdybyśmy porównali nasz budżet (na zawodników) z sezonu 11/12 i z sezonu 17/18, to większy okazałby się ten drugi.
No to przyjrzyjmy się "takim zawodnikom" z sezonu 11/12:
Dobrowolski, Tichacek
Grozer, Gontariu
Nowakowski, Perłowski, Kosok, Grzyb
Achrem, Lotman, Bojić, Mika (obśmiewany, że nigdy nie sięgnie klasy Kurka)
Ignaczak
Byli jeszcze: Długosz, Nożewski, Kowalski, Peszko i Głód.
Pragnę przypomnieć, że Grozer i Lotman "takimi zawodnikami" stali się dopiero w Resovii i dopiero za Kowala. Dobrowolski był wtedy na pozycji "dzisiejszego" Woickiego i został pozyskany z Kielc. Transfer Lotmana (który grał w "środkowej" lidze włoskiej) szału nie wzbudził. Bojić? Pewno, że ciekawy transfer, ale z podupadłej ligi greckiej. Tichacek stał się synonimem solidności, bo, po sezonie Baranowicza, dobrze przyjęto zawodnika stabilnego.
"Tacy zawodnicy" to mit. Oni jako "tacy" narodzili się dopiero w sezonie 11/12.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

_Misiek_

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 73
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #985 dnia: Maja 20, 2017, 13:39:53 pm »


. Gavin nigdy nawet nie zbliżył się poziomem do Jochena, Fabian na krótko ledwie się zbliżył do poziomu Tichego, a Pit to prawie ten sam poziom co Możdżi (ze wskazaniem na Marcina).
Coś się nie zgadza?


Właściwie to wszystko. Typowy Schmitt to wciąż lepszy gracz niż topowy Jochen, myślę że większość trenerów wolałaby jednak w formie Nowakowskiego niż w formie Możdżonka. Ewentualnie można się zgodzić co do Tichego i Fabiana;).

Pytanie jest takie czy Kędzierski jest w stanie zagrać lepiej niż Drzyzga bez formy.


repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6938
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #986 dnia: Maja 20, 2017, 13:59:59 pm »
Pytanie jest takie czy Kędzierski jest w stanie zagrać lepiej niż Drzyzga bez formy.
A jest ktoś, kto jest w stanie zagrać gorzej?
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Resofan

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 411
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #987 dnia: Maja 20, 2017, 14:12:22 pm »
Dokładnie takiego "argumentu" się spodziewałem.
Jestem przekonany, że gdybyśmy porównali nasz budżet (na zawodników) z sezonu 11/12 i z sezonu 17/18, to większy okazałby się ten drugi.
No to przyjrzyjmy się "takim zawodnikom" z sezonu 11/12:
Dobrowolski, Tichacek
Grozer, Gontariu
Nowakowski, Perłowski, Kosok, Grzyb
Achrem, Lotman, Bojić, Mika (obśmiewany, że nigdy nie sięgnie klasy Kurka)
Ignaczak
Byli jeszcze: Długosz, Nożewski, Kowalski, Peszko i Głód.
Pragnę przypomnieć, że Grozer i Lotman "takimi zawodnikami" stali się dopiero w Resovii i dopiero za Kowala. Dobrowolski był wtedy na pozycji "dzisiejszego" Woickiego i został pozyskany z Kielc. Transfer Lotmana (który grał w "środkowej" lidze włoskiej) szału nie wzbudził. Bojić? Pewno, że ciekawy transfer, ale z podupadłej ligi greckiej. Tichacek stał się synonimem solidności, bo, po sezonie Baranowicza, dobrze przyjęto zawodnika stabilnego.
"Tacy zawodnicy" to mit. Oni jako "tacy" narodzili się dopiero w sezonie 11/12.

Dobrze, że przytoczyłeś ten skład - w KAŻDEJ formacji byliśmy zdecydowanie silniejsi. Nawet nie ma porównania. W dodatku ci zawodnicy którzy z tamtego składu pozostali (Tichacek, Perłowski) mieli po ok. 30 lat, czyli byli w najlepszym dla siatkarza wieku, a nie u schyłku kariery zmordowani przez kontuzje.

Co do czekania aż odpali Drzyzga - nie trzeba było czekać, tylko trzeba mu było dać trenera. Zjazd Drzyzgi, tak jak zjazd całej Resovii (niech fuksem zrobione srebro nikogo nie myli) zaczął się od sezonu 15/16. Wtedy odszedł Zachorski a Kowal zaczął się gubić. Jak jeszcze odszedł Gogol, to już mieliśmy ubiegłoroczny kabaret. Gdyby tylko Drzyzga grał padlinę, można było by mieć do niego pretensję. Padlinę jednak grali praktycznie wszyscy no może za wyjątkiem Możdżonka i Rossarda (ale ten pewnie nie rozumiał trenera). Jeśli praktycznie cały skład nie gra na miarę swoich możliwości, to nie można mieć pretensji do zawodników, tylko do fachowców którzy ich przygotowują do sezonu i meczów. Jakimś dziwnym trafem prawie wszyscy zawodnicy którzy odchodzili z Resovii nagle "odpalali" i nie trzeba było czekać.......

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #988 dnia: Maja 20, 2017, 14:25:47 pm »
#Resofan napiszę to jeszcze raz, Fabian grał z kontuzją, której nabawił się na kadrze. Ktokolwiek by go przygotował na siłowni podobny efekt by osiągnął. Fabian dwa lata gra ba prochach bo ma rozwalone kolana. Można go podziwiać, ale pytanie co ze zdrowiem też można zadać. I dopóki nie wyleczy kontuzji dalej będzie grał co gra. Raz lepiej a raz gorzej. Ponieważ jest na kadrze, to w najbliższym czasie nie podejmie leczenia. Będzie się dalej faszerował lekami przeciwbólowymi. Co osiągnie? Się zobaczy. Lata lecą.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6938
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #989 dnia: Maja 20, 2017, 14:36:05 pm »
Hm, to "silniejsi" okazało się dopiero po sezonie. W sezonie zasadniczym (o ile mnie pamięć nie myli), na trzy mecze ze Skrą, 3 razy dostaliśmy bęcki "za 3 punkty" (2 razy w lidze i 1 raz w PP). Naszych wcześniejszych wyczynów w "silniejszym" składzie (np. z Treviso) też nie warto eksponować.
Kwestia bardzo względna.
Wszyscy byli młodsi, na dorobku. Na dobrą sprawę, nikt z tych zawodników nie zaszalał (jeszcze) w swojej reprezentacji. Nawet Tichy był zaledwie rezerwowym, gdy jego niemiecki klub wygrywał LM.
Byli "lepsi" o tyle, że wiązaliśmy z nimi wielkie nadzieje - dobicia się do polskiej czołówki i wgrania PCEV. PCEV nie wygraliśmy.
Przez te kilka lat nauczyliśmy się krytycznie patrzeć na wielkie nazwiska. Grozera już nie było, bo się wypromował. "Sukcesu" w LM w kolejny sezonie nie będę przypominał.
Oczywiście jest słowo-zaklęcie, które wyjaśnia wszystkie nasze niepowodzenia. To słowo "Kowal". Dłuższa dyskusja ze zwolennikami tego słowa-klucza nie ma sensu. Mają oni bardzo proste wyjaśnienie wszystkiego. Reszta była cudowna.
-----------------------------------------
Kowala już nie ma. Jest Serniotti. I już wymyśla się mu alibi, w postaci "słabszego składu". Trener, który nie będzie w stanie osiągnąć sukcesu z tym składem, będzie kiepskim trenerem, bo jest to skład mocny. Nie posądzam Serniottiego o to, że jest kiepskim trenerem, więc bajdurzenie o "walce o piąte miejsce", jest zwykłą nieznajomością rzeczy.
« Ostatnia zmiana: Maja 20, 2017, 14:54:23 pm wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.