Autor Wątek: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.  (Przeczytany 317572 razy)

wog

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 823
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #1170 dnia: Sierpnia 11, 2017, 11:52:27 am »
Ostatni raz, bo mam wrażenie, że albo nie czytasz moich postów, albo...

Agent przygotowuje umowę, według której jego zawodnik dowie się we wrześniu, czy klub spełnił warunki, czy nie?

Tak zawodnik dowie się we wrześniu czy klub wywiązał się z zapisów kontraktowych i (trzymając się już tego przykładu) podpisał umowę z firmą X. Tak samo jak dziesiątego każdego miesiąca (przyjmuję, że zawodnik ma wypłacaną kwotę transferową każdego dziesiątego w 10/12 ratach) zawodnik dowie się, czy klub spełni inny zapis kontraktowy, mówiący o wynagrodzeniu za reprezentowanie barw Resovii.
Dlaczego nie dziwi Cię to, że zawodnik dopiero kilka miesięcy po podpisaniu kontraktu (podpisał w kwietniu, kontrakt od czerwca/sierpnia) dostanie/nie dostanie kasy za reprezentowanie klubu, a dziwi Cię to, że we wrześniu dowie się czy klub spełni inne zapisy umowy przedwstępnej?

I od września szukałby innego klubu Perrinowi, jeśli warunki nie byłyby spełnione?

A co zrobiłby jakby klub od września nie wywiązywał się z umowy o reprezentowanie Resovii? (przyjmijmy, że taką miałby podpisaną, nie przedwstępną). I np. nie płaciłby zawodnikowi. Ja myślę, że miałby roszczenia wobec klubu i dochodziłby swych praw tak jak Resovia teraz rości sobie prawo do Perrina. Mógłby też "dać se spokój z Resovią" jako klubem nie wywiązującym się z umowy i podpisać inny kontrakt. Ewentualnie i jedno, i drugie.

Szczegóły umowy miały być "dopracowane" (znów nieprecyzyjny zwrot). Kto i co miał dopracować w zakresie szczegółów umowy? Sama Resovia miała coś "dopracować" w umowie, a zawodnik w ciemno miał te "dopracowania" zaakceptować? Przecież stawiałby się w sytuacji, w której wyłącznie od klubu zależy, czy "dopracuje", czy nie. I taką umowę przygotował agent zawodnika?

Oczywiście nie mam pojęcia kto i co miał "dopracować" (i co to tak na prawdę oznacza) w zakresie szczegółów umowy, ale mogę przyjąć, że owo "dopracowanie" może polegać na spełnieniu przez klub/zawodnika określonych warunków zawartych w umowie przedwstępnej, które muszą być spełnione przed podpisaniem umowy przyrzeczonej.
Tak, każdy zawodnik "w ciemno stawia w się w sytuacji", że zależy od klubu czy "dopracuje" (spełni) zapisy umowy (obojętnie jakiej) i np. zgromadzi kasę potrzebną na wypłatę wynagrodzenia. Tak jak klub stawia się w sytuacji, że zależy od zawodnika czy np. nie strzeli mu coś do głowy i np. w połowie sezonu nie zechce grać w innym klubie i nie podpisze drugiego kontraktu.
Tyle tylko, że właśnie po to podpisuje się umowy, żeby te "zależności" strony były zobowiązane spełniać, albo w przypadku niespełniania, jedna i druga strona mogła dochodzić swych praw.

Nie mam pojęcia czy podpisywanie umów przedwstępnych, a następnie przyrzeczonych jest standardową praktyką w naszym klubie i jak to wygląda w innych klubach. Nie wiem też dlaczego z Perrinem nie podpisano od razu umowy na reprezentowanie Resovii, tylko umowę przedwstępną.
Ale nie ma to dla mnie żadnego znaczenia.
Bo nie ma dla mnie znaczenia, czy ktoś bezprawnie nie wywiązuje się z zapisów umowy przedwstępnej, czy jakiejkolwiek innej.  A działania tegoroczne pana menago Matijasevica potwierdzają, że nie o rodzaj umowy tu chodzi, a o to, że jedna ze stron nie chce respektować podpisanych przez siebie umów.

reeman

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 832
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #1171 dnia: Sierpnia 11, 2017, 13:25:09 pm »
Skoro agent Perrina, chce wypłacić odszkodowanie klubowi, tzn, że umowa jest wiążąca dla obu stron, a całe tłumaczenie o rozwoju zawodnika, etc można o kant d... rozbić

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6931
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #1172 dnia: Sierpnia 11, 2017, 14:39:23 pm »
Z listu prezesa Górskiego oraz całego mojego rozumienia tej sytuacji wnioskuję, że zawarta wcześniej umowa z Perrinem była standardową umową, jaką zawsze zawieraliśmy z zawodnikami zagranicznymi. Określenia przedwstępna, wstępna, czy jak ją tam zwał, zostało wprowadzone i użyte przez agenta celowo,
O tym, jaki charakter ma umowa, nie decyduje jej nazwa. Decyduje jej treść. Jeśli coś w umowie ma być jeszcze "dopracowane", to nie jest to umowa o charakterze ostatecznym.
Pojęcie "jaką standardowo podpisujemy" odwołuje się do obyczaju kupieckiego i jest argumentem niezbyt mocnym. Coś znaczy, ale stosunkowo niewiele.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.


A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5371
  • Semper fidelis
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #1174 dnia: Sierpnia 12, 2017, 07:49:47 am »
Faworytem do mistrzostwa to my nie jesteśmy :(
Duża rola trenera aby to poukładać i grać. Jedno można już dziś powiedzieć. Drużyną gwiazd nie jesteśmy.

jupi_1991

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 368
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #1175 dnia: Sierpnia 12, 2017, 13:00:00 pm »
http://www.przegladsportowy.pl/siatkowka/plusliga,konstantin-cupkovic-siatkarzem-asseco-resovii,artykul,806055,1,899.html
zdecydowanie NIE

Potrzebujemy kogoś z dobrym przyjęciem. Pytanie tylko czy jest ktoś taki dostępny. Z wywiadu z B.Gorskim wynikało że poszukują graczy na rynku amerykańskim, więc możliwe że Serb to druga opcja.


repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6931
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #1176 dnia: Sierpnia 12, 2017, 14:47:14 pm »
Bez względu na końcowy efekt zamieszania, mam wrażenie, że w transferach działamy na zasadzie "I chciałabym i boję się".
Pomysłu żadnego w tym nie ma. Planu żadnego nie ma. Ot, coś (a właściwie "kogoś") uda się zakontraktować. Coś się nie uda, to się uda coś innego. I tak to się ciurla. Jest więcej pieniędzy, to se kupimy droższych grajków. Jest mniej pieniędzy, to se kupimy tańszych grajków.
Po latach przemycania idei gry własnymi wychowankami, gdy w składzie mamy Depowskiego, Śliwkę, Masłowskiego, Lemańskiego i Kędzierskiego (czyli chłopaków, w których wcześniej coś zainwestowaliśmy), zaczynamy przeżywać dramat, gdy ze składu wybył nam jeden grajek, o którego przez lata jego kariery nie toczyły boje europejskie potęgi. Fajny grajek, ale bez przesady. To jest nasz cały "pomysł" na druzynę, która miała europejskie aspiracje.
Mamy u siebie przez 7 miesięcy faceta, z którym nie zdążyliśmy "dopracować szczegółów" kontraktu (kwotę zapewne dopracowaliśmy). Jarosza nie mieliśmy przez ten czas, ale "szczegóły" dopracowaliśmy. I znajdź tu, człowieku, logikę.
Jeśli mam faceta pod obserwacją przez 7 miesięcy, to chyba potrafię zauważyć, czy jest wart dalszego grania? Polityka transferowa "może trafi się ktoś lepszy - może trafi się ktoś tańszy" nie jest żadną polityką.
Podobno jest super, gdy trener dobiera sobie zawodników. No to mamy super. Teraz trener może sobie dobrać, kogo chce.
Jedna wielka improwizacja, za niemałe pieniądze.
Ciekawe, jaki w styczniu tego roku mieliśmy pomysł na drużynę 2017/18? Myślę, że żaden. Jedynym pomysłem było: "Się zobaczy, jaki będzie wynik i ile Adam da pieniędzy".
Może choć hotdogi zaczniemy sprzedawać na większą skalę. Podobno to niezły biznes.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 12, 2017, 14:53:03 pm wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Monixx

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2316
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #1177 dnia: Sierpnia 13, 2017, 15:59:22 pm »
Umowa z Perrinem była podpisywana już w lutym, ogłoszona oficjalnie w kwietniu. Wtedy gdy nie było wiadomo na jakim miejscu Resovia skończy i w jakich pucharach zagra. Chyba logiczne, że w takich przypadkach podpisuje się umowy przedwstępne. W szczegółowym kontrakcie jak sama nazwa wskazuje są szczegóły, typu "zawodnik reprezentował będzie klub w Pucharze CEV".

Kwoty itd są już w przedwstępnej. W finalnej są szczegóły, szczególiki... Proponuję nie szukać dziury w całym i dopisywać swoich teorii bo to niczemu nie służy. Umowa która podpisano jest tak samo wiążąca jak finalna i klub na jej podstawie będzie dochodził swoich praw.

tomaszek71

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 146

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5371
  • Semper fidelis
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #1179 dnia: Sierpnia 13, 2017, 19:52:12 pm »
Umowa z Perrinem była podpisywana już w lutym, ogłoszona oficjalnie w kwietniu. Wtedy gdy nie było wiadomo na jakim miejscu Resovia skończy i w jakich pucharach zagra. Chyba logiczne, że w takich przypadkach podpisuje się umowy przedwstępne. W szczegółowym kontrakcie jak sama nazwa wskazuje są szczegóły, typu "zawodnik reprezentował będzie klub w Pucharze CEV".

Kwoty itd są już w przedwstępnej. W finalnej są szczegóły, szczególiki... Proponuję nie szukać dziury w całym i dopisywać swoich teorii bo to niczemu nie służy. Umowa która podpisano jest tak samo wiążąca jak finalna i klub na jej podstawie będzie dochodził swoich praw.
Spoko. Tylko my o tym oficjalnie nie wiemy. Dla kibiców Resovii Perrin oficjalnie podpisał w kwietniu.

Im więcej szczegółów tym mniej mi sie to podoba.  W jednej z audycji w Radiu Centrum Bogdan zapytał sie Wojtka Drzyzgi czy wyobraża sobie Resovie w składzie Kędzierski, Śliwka, Depowski, Masłowski, Dryja, Lemanski i Filip. Możecie sprawdzić co Wojtek odpowiedział. Nie sądziłem, iz tak szybko przejdziemy do takiego składu. Jarosz podobnie gra jak Filip. Jest jeszcze Tibo. Bo jak on odnajdzie Chińską drogę to juz kompletnie będziemy w czarnej d..... .

Swoją droga wielkie wyzwanie przed naszymi markitengowcami. Trzeba kibiców przekonać, iz ten sklad jest warty ceny jaką należy ponieść za karnet. 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka