Autor Wątek: Kształt rozgrywek siatkarskich w Polsce  (Przeczytany 25199 razy)

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6918
Odp: Kształt rozgrywek siatkarskich w Polsce
« Odpowiedź #50 dnia: Czerwca 16, 2017, 12:06:17 pm »
Dlaczego 5.000.000 a nie 12.000.000? Bo budżet na poziomie 5.000.000 zł to niezbędne minimum dla stworzenia przyzwoitej drużyny. Tylko, że samą przyzwoitością nie da się przekonać telewizji do wyłożenia dużych pieniędzy. Przynajmniej kilka (czyli co najmniej 3) klubów ma niższe budżety i to odbija się na poziomie +L.
Dlaczego prędkość jest ograniczana do 50 km/h, a nie do 47 km/k lub 53 km/h? Mozna się zastanawiać, tylko po co?
Dlaczego w czerwcu? Ano dlatego, że przy przyznawaniu licencji wpływają do +L pozorne umowy sponsorskie, które następnie nie są realizowane. "Polski spryt".
Piszesz, że jesteś zwolennikiem wolności. Super. "Wolna" siatkówka będzie sobie grać w świetlicach. A co, nie wolno? Pewnie, że wolno.
"Pojawiła się konkurencja" . Czyżby? Ta konkurencja cały czas istniała, wiec się nie "pojawiła". Ktoś się tym zainteresował, bo produkt był wart zainteresowania.
-----------------------------------
A teraz o Twoim "stylu".
Otóż sytuacja wygląda tak:
Piszę sobie jakiś tekst i nikogo w nim nie zaczepiam. Można się z tym tekstem zgadzać, można się z nim nie zgadzać.
Po tym tekście, zamiast podjąć dyskusję i np. się nie zgodzić, wyskakujesz ze zwrotami o "uczeniu się ekonomii od podstaw" , "liźnięciu choćby odrobiny ekonomii", "absurdzie posiadania 5.000.000 zł na koncie". Po co Ci były te niegrzeczne zwroty? Czemu one służyły?
Widzisz, jeśli zarzucasz komuś absurdy i wysyłasz go na podstawową naukę ekonomii, to licz się z tym, że dostaniesz od tego kogoś strzała.
Jeśli piszesz, że absurdem jest, żeby na koncie klubu było w czerwcu 5.000.000 zł i odwołujesz się do jakichś "bilansów w sierpniu", to ja Ci wykazuję wprost, że nie jest to absurdem i robię to w formie nawet grzeczniejszej od Twojej.
Panuj nad słowami, gdy bierzesz się za krytykę i unikaj ekstremalnych określeń. Zanim określisz coś "absurdem", dobrze się zastanów.  Zanim zarzucisz komuś brak podstawowej wiedzy ekonomicznej, dobrze się zastanów. Język polski jest przebogaty, więc nie próbuj epatować czytelników ekstremami moim kosztem, bo możesz zapłacić koszt o wiele większy.
Podnosiłeś kiedyś kapitał zakładowy spółki akcyjnej? Jeśli nie, to nie ucz mnie podstaw ekonomii.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 16, 2017, 12:35:31 pm wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Kształt rozgrywek siatkarskich w Polsce
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwca 16, 2017, 12:39:53 pm »
1. Jest zasadnicza różnica pomiędzy posiadaniem na koncie, a budżetem na poziomie. To kompletnie dwie inne rzeczy. Ciekawe która instytucja/przedsiębiorstwo posiada całą kwotę budżetową na koncie w pobliżu końca terminu okresu rozliczeniowego?
2. Przykład z ograniczeniem prędkości jest kompletnie nieadekwatny do minimalnego limitu kibiców na meczu. I w sumie tyle, bo co tu można więcej. Pewnie jakieś średnie statystyki...zbioru rzodkiewki też by się dało w podobny sposób przyłożyć do tego limitu.
3. Tekst w którym nie było żadnej zaczepki? To już usunąłeś zdanie o hot-dogach? Pytam, bo nie sprawdzałem. A może w manipulacji, z której bezpośrednio wynika, że "pierwszy podniosłem larum, że zlikwidować nawisów na Podpromiu się nie da" też nie było zaczepki poniżej pasa? Taki drobiazg...nigdy nie twierdziłem, że nawisów nie da się zlikwidować! Takie tam insynuowanie ocierające się o ekstrema.
4. No i na koniec straszenie. Naprawdę Repres...lubię spory, lubię dyskusję, lubię wzajemne przekonywanie się na argumenty. Czasami ktoś w takiej dyskusji trochę się zdenerwuje, trochę za dużo napisze, pomyli się w ocenie sytuacji. Zdarza się. Cenię ludzi, którzy potrafią się do jakiegoś błędu przyznać. To świadczy o ich klasie. Jednak uciekanie się do gróźb...Ciebie o takie zachowanie bym nie posądzał. Tak jakoś...przykro mi się zrobiło na koniec.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6918
Odp: Kształt rozgrywek siatkarskich w Polsce
« Odpowiedź #52 dnia: Czerwca 16, 2017, 12:58:13 pm »
Pewnie, ze jest różnica. I co z tego? Co to ma do rzeczy?
Jak to jest z tą "podstawowa wiedzą z ekonomii"? Przecież nie pisałem o budżecie. Jak ty mi sprzedasz kundla za 100.000 zł a ja Ci sprzedam 2 koty-dachowce po 50.000 zł, to obaj mamy "budżet" po 100.000 zł i co z tego, skoro obaj nie mamy ani grosza?
Chcesz rozmawiać poważnie, czy nadal będziesz bajdurzył o "absurdach represa" i moich brakach w edukacji?
---------------------------
Zadajesz durnowate pytanie "Dlaczego 3.000, a nie 2.700?", to wykazuję absurd (to adekwatne słowo) Twojej niegrzecznej uwagi. Nie widzę powodu, żeby upierać się przy liczbie 3.000 i chętnie bym o niej podyskutował. Niech se będzie 2.500. Ale bez durnowatych uwag w moim kierunku.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 16, 2017, 13:11:08 pm wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Kształt rozgrywek siatkarskich w Polsce
« Odpowiedź #53 dnia: Czerwca 16, 2017, 13:11:36 pm »
Dlaczego 5.000.000 a nie 12.000.000? Bo budżet na poziomie 5.000.000 zł to niezbędne minimum dla stworzenia przyzwoitej drużyny. Tylko, że samą przyzwoitością nie da się przekonać telewizji do wyłożenia dużych pieniędzy. Przynajmniej kilka (czyli co najmniej 3) klubów ma niższe budżety i to odbija się na poziomie +L.
Dlaczego prędkość jest ograniczana do 50 km/h, a nie do 47 km/k lub 53 km/h? Mozna się zastanawiać, tylko po co?
Dlaczego w czerwcu? Ano dlatego, że przy przyznawaniu licencji wpływają do +L pozorne umowy sponsorskie, które następnie nie są realizowane. "Polski spryt".
Piszesz, że jesteś zwolennikiem wolności. Super. "Wolna" siatkówka będzie sobie grać w świetlicach. A co, nie wolno? Pewnie, że wolno.
"Pojawiła się konkurencja" . Czyżby? Ta konkurencja cały czas istniała, wiec się nie "pojawiła". Ktoś się tym zainteresował, bo produkt był wart zainteresowania.
-----------------------------------
A teraz o Twoim "stylu".
Otóż sytuacja wygląda tak:
Piszę sobie jakiś tekst i nikogo w nim nie zaczepiam. Można się z tym tekstem zgadzać, można się z nim nie zgadzać.
Po tym tekście, zamiast podjąć dyskusję i np. się nie zgodzić, wyskakujesz ze zwrotami o "uczeniu się ekonomii od podstaw" , "liźnięciu choćby odrobiny ekonomii", "absurdzie posiadania 5.000.000 zł na koncie". Po co Ci były te niegrzeczne zwroty? Czemu one służyły?
Widzisz, jeśli zarzucasz komuś absurdy i wysyłasz go na podstawową naukę ekonomii, to licz się z tym, że dostaniesz od tego kogoś strzała.
Jeśli piszesz, że absurdem jest, żeby na koncie klubu było w czerwcu 5.000.000 zł i odwołujesz się do jakichś "bilansów w sierpniu", to ja Ci wykazuję wprost, że nie jest to absurdem i robię to w formie nawet grzeczniejszej od Twojej.
Panuj nad słowami, gdy bierzesz się za krytykę i unikaj ekstremalnych określeń. Zanim określisz coś "absurdem", dobrze się zastanów.  Zanim zarzucisz komuś brak podstawowej wiedzy ekonomicznej, dobrze się zastanów. Język polski jest przebogaty, więc nie próbuj epatować czytelników ekstremami moim kosztem, bo możesz zapłacić koszt o wiele większy.
Podnosiłeś kiedyś kapitał zakładowy spółki akcyjnej? Jeśli nie, to nie ucz mnie podstaw ekonomii.

Pewnie, ze jest różnica. I co z tego? Co to ma do rzeczy?
Jak to jest z tą "podstawowa wiedzą z ekonomii"? Przecież nie pisałem o budżecie. ja ty mi sprzedasz kundla za 100.000 zł a ja Ci sprzedam 2 koty-dachowce po 50.000 zł, to obaj mamy "budżet" po 100.000 zł i co z tego, skoro obaj nie mamy ani grosza?
Chcesz rozmawiać poważnie, czy nadal będziesz bajdurzył o "absurdach represa" i moich brakach w edukacji?
---------------------------
Zadajesz durnowate pytanie "Dlaczego 3.000, a nie 2.700?", to wykazuję absurd (to adekwatne słowo) Twojej niegrzecznej uwagi. Nie widzę powodu, żeby upierać się przy liczbie 3.000 i chętnie bym o niej podyskutował. Niech se będzie 2.500. Ale bez durnowatych uwag w moim kierunku.

W zasadzie tylko tyle chciałem zaznaczyć.
Szkoda, że nie da się rzeczowo porozmawiać. Myślę, że udałoby się jakiś fajny system z tego "wyprodukować".
Z korzyścią dla wszystkich.
Choćby propozycja Darka mówiąca o zapełnieniu hali w 70% była godna uwagi. Szkoda, że tak szybko zrezygnował z jej dalszego rozwinięcia.
Szczerze...zachęcam Cię Repres do zmiany Twojego podejścia do pozostałych Forumowiczów. Rozmawiaj z nimi, a nie rób z nich klakierów własnych koncepcji. Wielokrotnie słusznych koncepcji, ale nie...wszystkich słusznych.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 16, 2017, 13:16:45 pm wysłana przez leon »

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6918
Odp: Kształt rozgrywek siatkarskich w Polsce
« Odpowiedź #54 dnia: Czerwca 16, 2017, 13:23:13 pm »
Kwestię "dlaczego pieniądze, a nie budżet?" wyjaśniłem. Nie jest sztuką mieć budżet na poziomie 1.000.000.000 zł. jest sztuką mieć połowę tej kwoty na rachunku.
Twoje "zestawienie" jest godne "logiki" Theilona: "To Asseco jest, Twoim zdaniem" sponsorem czy inwestorem?" albo Sławka, przy rozmowie o stylu gry Resovii ("Jakie wyniki, taki styl").
szkoda, że nie przytoczyłes pierwszej wypowiedzi, w której słowo "budżet" nie pada:
Od czego zacząć?
Za 2 lata zamykamy ligę i nie dopuszczamy do niej żadnego klubu, który w dniu 15 czerwca 2019 roku nie ma 5.000.000 zł na rachunku bankowym. Nie "na umowach sponsorskich", ale na rachunku bankowym. Oczywiście, nie jest to jedyny warunek. Drugim jest obecność 3000 widzów na każdym(!) meczu w sezonie 18/19.
Kto "przeżyje" - ten wygrał. Reszta przegrała. Nawet mistrz Polski.  Takie jest odwieczne prawo przyrody (konkurencji).
Niemożliwe? Możliwe. Wystarczy przekonać sponsorów, żeby stali się inwestorami. Mogłaby to być bardzo dobra inwestycja.
Wtrąciłeś ten "budżet" ni przypiął, ni wypiął i masz do mnie pretensje?
« Ostatnia zmiana: Czerwca 16, 2017, 13:29:58 pm wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

wog

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 823
Odp: Kształt rozgrywek siatkarskich w Polsce
« Odpowiedź #55 dnia: Czerwca 16, 2017, 13:41:04 pm »
Poldek, Sławek, thelion,
Że Wam się jeszcze chce... Że nie szkoda Wam czasu na "durnowate uwagi"...

Leon, nie wierzę, że nie wiesz, że nie o rzeczową dyskusję tutaj chodzi. Jakby tak było, to... dużo więcej osób by w niej na tym forum uczestniczyło. Przecież na co dzień w licznym gronie użytkowników tego forum, także i na ten temat dyskutujemy (często nie zgadzając się ze sobą).
No właśnie... DYSKUTUJEMY, a nie udowadniamy sobie swej wszechwiedzy, nieomylności i... przeza...istości. Bo w tym niewiele osób chce (już) uczestniczyć...

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Kształt rozgrywek siatkarskich w Polsce
« Odpowiedź #56 dnia: Czerwca 16, 2017, 13:48:37 pm »
Repres, naprawdę...zostawmy to.
Może czas ochłonąć. Po co brnąć w to bezprzedmiotowe przezbywanie się.
Rozważ proszę moje ostatnie zdanie z poprzedniego mojego posta.
Myślę, że warto.
--------------------
Wog ma rację. Chyba już niewiele osób chce to czytać.

thelion

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 159
Odp: Kształt rozgrywek siatkarskich w Polsce
« Odpowiedź #57 dnia: Czerwca 16, 2017, 14:03:26 pm »
Kwestię "dlaczego pieniądze, a nie budżet?" wyjaśniłem. Nie jest sztuką mieć budżet na poziomie 1.000.000.000 zł. jest sztuką mieć połowę tej kwoty na rachunku.
Twoje "zestawienie" jest godne "logiki" Theilona: "To Asseco jest, Twoim zdaniem" sponsorem czy inwestorem?" albo Sławka, przy rozmowie o stylu gry Resovii ("Jakie wyniki, taki styl").
szkoda, że nie przytoczyłes pierwszej wypowiedzi, w której słowo "budżet" nie pada:Wtrąciłeś ten "budżet" ni przypiął, ni wypiął i masz do mnie pretensje?

Drogi Represie, zadaję Tobie pytania doprecyzowujące, ponieważ w mojej ocenie niestety z wiedzą ekonomiczną u Ciebie krucho, używasz terminów ekonomicznych nie rozumiejąc ich istoty - vide prawo Kopernika Greshama ostatnio, a ja chcę zrozumieć, o co Tobie chodzi.
Teraz chcesz by sponsorzy stali się inwestorami - czyli podmiotami wkładającymi środki z zamiarem wyciągnięcia po pewnym czasie większej jeszcze sumy. Nie piszesz jednak skąd klub ma brać środki które zastąpią wpływy ze sponsoringu pochodzące od tych kluczowych firm by pokrywać koszty swojej działalności. Czy masz jakąś wizję na to, czy też zastosowałeś znowu nieodpowiednie nazewnictwo.

No offence z mojej strony, po prostu doszukuję się logiki w wypowiedziach innych, stąd moje pytania.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6918
Odp: Kształt rozgrywek siatkarskich w Polsce
« Odpowiedź #58 dnia: Czerwca 16, 2017, 14:23:22 pm »
Nie warto. Dałeś farfocla i taka jest brutalna prawda.
--------------------------------
Wogu, to, że nikt nie chce czytać, jest bolączką ogólnopolską, a nawet ogólnoświatową. To dlatego fora dyskusyjne umierają (nasze, jako jedyne, klubowe forum zostało), a "dyskusja" przenosi się na tłitery i fejsbóki (fejsbuki?) oraz platformy podpisywania petycji.
W Polsce szczególnie "nie warto czytać", ale warto się dop... do każdego, kto ma coś mądrego do powiedzenia.
Ja wiem, że wszystkich moich "adwersarzy" zabolała wiadomość, że każdy klub żużlowy otrzyma od telewizji po 2.000.000 zł za sezon, bo siatkówka, gdyby posłuchać represa mogłaby i powinna mieć od telewizji po 4.000.000 na każdy klub za sezon. Jeszcze niedawno było to tłiterowo wyśmiewane, a dziś... I jak wtedy wyglądałyby składy polskich klubów?
No to zrozumcie, Panowie z Towarzystwa Wzajemnej Adoracji, że jesteście szkodnikami próbując mi dowalać na każdym kroku. Nie mam złudzeń, co do Waszej zawiści, bo mieszkam w Polsce od ponad 50 lat. Jeśli ktoś wyrasta ponad przeciętność, to się na tego kogoś urządza nagonkę, bo "co on się będzie wychylał". Z zawiści jesteście w stanie zepsuć, zabagnić, opluć swoimi pseudouwagami nawet najlepszą koncepcję.
To jest właśnie ten polski syf, który jest największą przeszkodą we współpracy.
Zawiść do Legii, zawiść do Skry, zawiść do Resovii, zawiść do każdego.
No to się duście we własnym sosie.
----------------------------------
Theilonie, nie sil się. Nie zrozumiesz.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

thelion

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 159
Odp: Kształt rozgrywek siatkarskich w Polsce
« Odpowiedź #59 dnia: Czerwca 16, 2017, 14:39:14 pm »
Przykre że stosujesz tanie uniki, ciekaw jestem szczegółów koncepcji zmiany głównych sponsorów w inwestorów.