Autor Wątek: Kształt rozgrywek siatkarskich w Polsce  (Przeczytany 25198 razy)

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Kształt rozgrywek siatkarskich w Polsce
« dnia: Czerwca 01, 2017, 07:17:17 am »
W audycji padło stwierdzenie, że "Zaksa, gdy przegrywała mecz na Podpromiu, była w ciężkim treningu siłowym". Dwa niezależne i bardzo wiarygodne źródła (z Zaksy) zaprzeczyły temu. Zaksa miała w meczu z nami sprawdzian swojej formy. Z obciążeń zeszli na dłuuuuugo przed meczem. Delikatnie mówiąc, porażka z nami wprawiła ich w konsternację.
Podrzucono mi nawet pomysł, żeby założyć się o to z moimi dyskutantami, ale postanowiłem ich oszczędzić.
Tym dziwniejsza i bardziej niesmaczna była nasza postawa w Łodzi, ale do tej pory oszczędzałem sobie wypytywania o ten skandal. Po co miałbym się zniechęcać...?

...a nas zwycięstwo z nimi w samozachwyt.
Efektem tych zjawisk były kolejne mecze. Zaksa wygrała wszystkie i zdobyła MP, a my przegraliśmy wszystkie i skończyliśmy na czwartym miejscu. Osobiście wolałbym, aby było dokładnie odwrotnie.
Przecież nie było naszym celem wygranie w dobrym stylu jednego meczu rundy zasadniczej z Zaksą?!
I jeszcze w uzupełnieniu...tak, mieliśmy w ubiegłym sezonie styl. Ten styl sprowadzał się do definicji: jak Bóg da. Drużyna wychodziła na parkiet i nikt nie wiedział, co tak naprawdę zagra. Fuksnęło się z Zaksą, ale to nie był żaden dowód na potwierdzenie jakości naszej gry. 

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6918
Odp: Kształt rozgrywek siatkarskich w Polsce
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 01, 2017, 07:52:36 am »
Leonie, nie powtarzaj frazesów. Możemy przeanalizować każdy mecz i porozmawiać o konkretach.
Co to znaczy "mieliśmy styl"? Będziemy sobie opowiadać o wrażeniach artystycznych? Przecież to są jakieś bajki. Po rundzie zasadniczej byliśmy na 2. miejscu i to nie był przypadek. Wygraliśmy 2 razy ze Skrą i 2 razy z Zaksą. Też przypadek?
Powód klęski jest inny niż "brak stylu". Coś się rozlazło w Łodzi. I o to "coś" mam pretensje do zawodników. Do trenera też. Bo wszyscy zachowali się wtedy jak smarkacze. Śmy się na siebie nadąsali i każdy każdemu coś chciał pokazać. No to śmy pokazali. Pewnie rzucanie w siebie "ch...mi" w trakcie zamkniętego treningu przyniosło właściwy efekt. Ot, cała dorosłość myślenia Krzysia Ignaczaka.
------------------------------------
Nawiasem mówiąc, czy ktoś widział, by podczas przerw w meczu nasz trener rozmawiał z naszym rozgrywającym, czyli z Fabianem? Ja jakoś takiego zjawiska nie zauważyłem. Czyli "do każdego mam jakąś uwagę, z wyjątkiem rozgrywającego".
« Ostatnia zmiana: Czerwca 01, 2017, 08:18:36 am wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Kształt rozgrywek siatkarskich w Polsce
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 01, 2017, 10:50:46 am »
A po co analizować każdy mecz poprzedniego sezonu? Żeby sobie zniesmaczyć piękną pogodę za oknem? Toż to jakiś masochizm byłby!
Styl? Tak, był. Tylko takie "frazesy" przychodzą mi do głowy na myśl o tym...stylu: miałkość, nijakość, nierówność, niestabilność, bałagan, rozchwianie, brak stabiliazcji. Czy mam się pocieszać? Drugim miejscem w rundzie zasadniczej?
Na szybko liczę...może uzbierałoby się z pięć meczów przez cały sezon, w których przeżywałam prawdziwe, kibicowskie emocje. I w czterech z tych pięciu, emocji nie było do końca tylko najwyżej do połowy, bo potem nie było już o co grać. Nawet jak wychodziliśmy na mecz z Częstochową to większość z nas nie miała pewności, czy znowu jakiejś plamy nie damy. Nie wygraliśmy żadnego z ważnych meczów. Wszystkie mecze o stawkę wtopiliśmy.
Najwięcej uwag to trener Kowal miał do...Mateusza Masłowskiego. To taka ciekawostka. Od pewnego momentu to nawet już śmiesznie wyglądało.
Wracając do audycji. Tak Boguś, masz rację. My jako kibice też powinniśmy wywierać większą presję. Nie tylko na władzach ligi. Na naszym klubie również. Bo Resovia przez ostatnie dwa sezony robiła sobie na złość tolerując pewne rzeczy.
Szkoda, że nie padło pytanie...ile ma kosztować karnet? Bo to jest jeden z kluczowych argumentów do wywarcia tej presji.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6918
Odp: Kształt rozgrywek siatkarskich w Polsce
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 01, 2017, 14:59:39 pm »
A po co analizować każdy mecz poprzedniego sezonu? Żeby sobie zniesmaczyć piękną pogodę za oknem? Toż to jakiś masochizm byłby!
Styl? Tak, był. Tylko takie "frazesy" przychodzą mi do głowy na myśl o tym...stylu: miałkość, nijakość, nierówność, niestabilność, bałagan, rozchwianie, brak stabiliazcji. Czy mam się pocieszać? Drugim miejscem w rundzie zasadniczej?
Na szybko liczę...może uzbierałoby się z pięć meczów przez cały sezon, w których przeżywałam prawdziwe, kibicowskie emocje. I w czterech z tych pięciu, emocji nie było do końca tylko najwyżej do połowy, bo potem nie było już o co grać. Nawet jak wychodziliśmy na mecz z Częstochową to większość z nas nie miała pewności, czy znowu jakiejś plamy nie damy. Nie wygraliśmy żadnego z ważnych meczów. Wszystkie mecze o stawkę wtopiliśmy.
No to rozmawiamy o stylu czy o "wygrywaniu ważnych meczów"?
Bardzo mi się podoba argument o "niepewności, czy wygramy mecz z Częstochową, czy nie damy plamy". No i co? Daliśmy plamę?
Do czasu nieszczęsnego meczu w Łodzi przegraliśmy 2 mecze z JW, z Lotosem i Cuprum na wyjeździe i z Katowicami u siebie. Dużo?
"Niepewność kibica", który oczekuje, że na 30 meczów ligowych wszystkie będą wygrane?
1 kwietnia demolujemy będącą w szczycie formy Zaksę, a tydzień później jest Łódź. I co, nie mieliśmy "stylu". Ta sama Zaksa, ze swoim "stylem" przegrywa z drwalami z Biełgorodu. Bo taka jest dziś męska siatkówka: albo trafiasz z zagrywki i wygrywasz, albo się męczysz.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: Kształt rozgrywek siatkarskich w Polsce
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 01, 2017, 18:55:08 pm »
No to rozmawiamy o stylu czy o "wygrywaniu ważnych meczów"?
Bardzo mi się podoba argument o "niepewności, czy wygramy mecz z Częstochową, czy nie damy plamy". No i co? Daliśmy plamę?
Do czasu nieszczęsnego meczu w Łodzi przegraliśmy 2 mecze z JW, z Lotosem i Cuprum na wyjeździe i z Katowicami u siebie. Dużo?
"Niepewność kibica", który oczekuje, że na 30 meczów ligowych wszystkie będą wygrane?
1 kwietnia demolujemy będącą w szczycie formy Zaksę, a tydzień później jest Łódź. I co, nie mieliśmy "stylu". Ta sama Zaksa, ze swoim "stylem" przegrywa z drwalami z Biełgorodu. Bo taka jest dziś męska siatkówka: albo trafiasz z zagrywki i wygrywasz, albo się męczysz.

Leszku chwila. Poldek mówi o wygrywaniu ważnych meczów, . Ile (tych) ważnych meczów wygraliśmy w sezonie, meczów które dawały konkretny wynik/awans. Tylko proszę nie przywołuj spotkań z Zaksą i Skrą rozgrywanych w warunkach ligowej młocki.  No to tak: z Modeną 2 mecze do tyłu, to samo ze Skrą i JW.
Z Twoich wpisów odczytuję, że  ten sezon  nie by taki zły, bo w rundzie zasadniczej przegraliśmy tylko 5 meczów i zajęliśmy drugie miejsce w RZ. Co z tego mamy ? Medal z buraka, tak sportowcy określają "zdobycie" czwartego miejsca.
Ok, masz prawo być zadowolony z nijakiego sezonu ( jak to określiłeś w RC), okraszonego 25 zwycięstwami w RZ.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6918
Odp: Kształt rozgrywek siatkarskich w Polsce
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 01, 2017, 19:28:16 pm »
No więc rozmawiamy o stylu czy o wygrywaniu?
Bo wynik, jaki był - każdy wie. To o czym tu dyskutować?
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: Kształt rozgrywek siatkarskich w Polsce
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 01, 2017, 21:06:47 pm »
No więc rozmawiamy o stylu czy o wygrywaniu?
Bo wynik, jaki był - każdy wie. To o czym tu dyskutować?

A jaki był styl, to wyniki pokazują. 

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Kształt rozgrywek siatkarskich w Polsce
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 06, 2017, 16:46:10 pm »
Poprawcie mnie, jak źle dziś usłyszałem, bo słuchałem tylko urywkami...jaką to kwotę z tych "hot-dogów, ...tów i biletów" prezes Bancerowski chce osiągnąć? 5.000.000,00 zł? Czyli cirka 1.150.000,00 euro?!
Eeee...ja tam bym się nie schylał po to. Jakichś kilku młodych Penczevów se można za to kupić. Żaden pieniądz  ::) :P

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6918
Odp: Kształt rozgrywek siatkarskich w Polsce
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 06, 2017, 17:02:20 pm »
Życzę mu sukcesu.
Sprzedać milion hotdogów to nie lada sukces.
Niech on nie robi siatkówki tylko niech sprzedaje hotdogi.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 06, 2017, 17:07:31 pm wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Piotras

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1942
Odp: Kształt rozgrywek siatkarskich w Polsce
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 06, 2017, 17:31:27 pm »
Zakladajac że będzie 30 kolejek to wychodzi ok 170 tys na spotkanie. Jeśli dobrze pamiętam to hala ma 7 tyś miejsc także wychodzi że każdy kibic musi wydać 25 zł na jedzenie i picie na hali. Bardzo optymistyczne założenie ;)

Jeśli mieliby piwo to myślę że byłoby to do zrobienia ;)

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk