Autor Wątek: Kształt rozgrywek siatkarskich w Polsce  (Przeczytany 25193 razy)

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: Kształt rozgrywek siatkarskich w Polsce
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwca 10, 2017, 19:04:05 pm »
No i tu jest pies pogrzebany. "Zwykłe bicie piany, mające na celu udowodnienie wyższości nad dyskutantami".
Nie mam zamiaru wypływać na głębsze wody. Nasze forum jest czytane, Radio Centrum jest słuchane. Wystarczy.
Pisać gdzie indziej? Musiałbym się bardzo zmęczyć, wykazując wyższość nad wszystkimi forumowiczami tego świata. Aż tak to mi się męczyć nie chce.
Jeśli nie mam daru przekonywania forumowiczów Resovii, to po co miałbym się szarpać na przekonywanie forumowiczów całej Polski? Jeszcze (przez przypadek) bym ich przekonał i to byłby dopiero kłopot.
"Bicie piany" i "okazywanie wyższości"... Dobre. Podoba mi się ta ocena.

Cóż, jak zwykle odwracasz kota ogonem. Nie pisałem o wszystkich forach świata. Pisałem o : Polsacie, + Lidze, klubach, a więc instytucjach, które mogłyby do tego doprowadzić. Bądź tak łaskaw i nie manipuluj moimi wypowiedziami . Nie życzę sobie tego. Myślę, że jesteś na tyle inteligentny i kulturalny, że moją prośbę uszanujesz.
Szkoda tylko, że Twoje pomysły to, nie droga do celu, jaką jest  budowanie w Polsce najlepszej ligi świata, a jedynie szermierka słowna, która na mnie wrażenia nie robi, przeciwnie męczy.

Carpyook

  • SSPS Resovia
  • Junior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 841
Odp: Kształt rozgrywek siatkarskich w Polsce
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwca 10, 2017, 19:18:52 pm »
Szkoda tylko, że Twoje pomysły to, nie droga do celu, jaką jest  budowanie w Polsce najlepszej ligi świata, a jedynie szermierka słowna, która na mnie wrażenia nie robi, przeciwnie męczy.

Sławko, bez złośliwości, ale czy mógłbyś przybliżyć, o co Ci chodzi w tej części wypowiedzi? Jaka jest zatem ta droga do celu, Twoim zdaniem, skoro pomysły Leszka to "szermierka słowna" i "bicie piany"? Naprawdę chętnie przeczytam.

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: Kształt rozgrywek siatkarskich w Polsce
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwca 11, 2017, 14:18:19 pm »
Carpyook drogą do celu byłoby przedstawienie argumentów większemu gronu,  instytucjom odpowiedzialnym za naszą +Ligę, zainicjowanie szerszej dyskusji, nie tylko wśród kibiców Resovii.
Jaka była odpowiedź? Oburzenie.
Ja się w większości z argumentami (co do istoty) Leszka zgadzam. I co z tego wynika? We dwóch, może we trzech (razem z Tobą), na naszym forum zrobimy z polskiej ligi najlepszą na świecie?!

Tak myślałem, od samego tutaj pisania, nic się nie zmieni. Pisanie dla samego pisania, bez konkretnych działań,  to "szermierka słowna",  "bicie piany". Albo chcę najlepszej ligi na świecie, albo tylko mówię, że chcę .
Ja to tak oceniam.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6916
Odp: Kształt rozgrywek siatkarskich w Polsce
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwca 11, 2017, 20:40:05 pm »
Carpyook drogą do celu byłoby przedstawienie argumentów większemu gronu,  instytucjom odpowiedzialnym za naszą +Ligę, zainicjowanie szerszej dyskusji, nie tylko wśród kibiców Resovii.
 
Ja się w większości z argumentami (co do istoty) Leszka zgadzam. I co z tego wynika? We dwóch, może we trzech (razem z Tobą), na naszym forum zrobimy z polskiej ligi najlepszą na świecie?!
Trzech to niezły początek. Gdy próbowałem zainicjować na ogólnopolskim forum dyskusję o konieczności nacisku na prokuraturę, żeby poinformowała kibiców o sprawie Przedpełskiego, to jedynym odzewem było "Pytaj się sam". Może z czasem będzie 33? Może 333? A może nawet 3333? To już by było coś. "Tylko" kibice Resovii? "Aż" kibice Resovii. Mi wystarczy, żeby coś z tym zrobić dalej.
Pewnie, że potrzebne jest przedstawienie tego wszystkiego "szerszemu gronu", ale:
1. Oczekujemy, że Wojtek Drzyzga czy Irek Mazur przedstawią pewne argumenty w telewizji. Może nasze forum nie ma siły rażenia telewizji, ale jakąś siłę rażenia ma (jest czytane), więc nie jest to "bicie piany", ale publikacja pewnych poglądów i ocen - jakiś przyczynek do ogólnopolskiej dyskusji. Być może inspiracja do działania.
2. Myślę, że nie miałbym problemu z uzyskaniem poparcia SSPS-u, ale wolałbym, żeby moje pomysły poparło szersze grono kibiców Resovii. Jakoś nie mogę się tego doczekać, więc uparcie próbuję przekonywać. Może się uda.
Ja sobie myślę, że spółka (cywilna), w rozumieniu wspólnego celu gospodarczego, +L i Polsatu (lub innej telewizji) to dobry pomysł, ale nie przebiję się z tym pomysłem, jeśli nie poprą go kibice Resovii. Potem może poprze go Bartek Górski (z pewnością czyta Forum). To już by było coś. Może nawet raczy to poprzeć sam Adam Góral?
Jak widać, nasze forum nie ma aż tak małej "siły rażenia".
A to, że Tobie, Sławku, nie chce się tego czytać i jest to dla Ciebie "bicie piany" i "wywyższanie się", wcale mnie nie zniechęca i nie zmienia mojego przekonania do prezentowanych pomysłów. One, po prostu, są warte zastosowania.
Szczerze powiedziawszy, wolałbym, żeby te pomysły były pomysłami kibiców Resovii, a nie moimi. Łatwiej by było się im przebić.
To dlatego "biję pianę" i "wywyższam się".
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Why

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1643
  • "..co ja robię tu? uuuuuu..."
Odp: Kształt rozgrywek siatkarskich w Polsce
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwca 11, 2017, 21:17:20 pm »
Jest coś takiego jak petycje.pl.
Może Twoje Leszku pomysły spisać w punktach, trochę wspólnie oszlifować (nawet diament tego potrzebuje ;) ) i tam wrzucić, a każdy, kto się z nimi zgadza niech po pierwsze primo - podpisze, po drugie primo - rozpropaguje wśród znajomych. Taka petycja podpisana przez "kibiców siatkówki" - bez afiszowania się nazwą Resovii, bo gdzieniegdzie da to efekt odwrotny od zamierzonego - w liczbie kilku-kilkunastu tysięcy, z różnych miejsc kraju (a samych kibiców Resovii mamy w całej Polsce), przedstawiona władzom PZPS i +L, do tego "w świetle fleszy" da jakiś efekt...

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6916
Odp: Kształt rozgrywek siatkarskich w Polsce
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwca 11, 2017, 22:24:49 pm »
Wiem. Świadomie z tego nie korzystam.
Co jest największą przeszkodą? Nasza mentalność.
Przyjęcie "pomysłu Resovii" wymaga przełamania pewnego myślenia plemiennego. "Pomysł Resovii jest zły, bo nie jest nasz". Jeśli przełamie się tę barierę, można będzie myśleć o prawdziwej współpracy, a nie o "politycznym sprycie", któremu jestem przeciwny.
Jak widać, Sławkowi bez trudu przyszło przypisywanie mi złych intencji ("wywyższanie się"). To norma w naszym kołtuńskim społeczeństwie ("Jaki on ma w tym interes, że to proponuje? Bo przecież nie może tego proponować ot, tak bezinteresownie").
Nawet 100.000 podpisów pod petycją nie pomoże. Pomoże natomiast zmiana sposobu myślenia. Tego się nie da przegłosować. To trzeba poznać i do tego trzeba się przekonać.
Nie chce mi się wykazywać sprytem. Chce mi się natomiast wykazywać argumentacją.
Jestem zbyt leniwy, żeby komuś kadzić tylko po to, żeby go przeciągnąć na swoją stronę. Nie kupuję sojuszników. Niech każdy wybiera sam, co uważa za dobre i słuszne, a co jest według niego złe i niesłuszne. Jeśli komuś nie odpowiada to, co proponuję, to niech robi to, co sam uważa za słuszne. Mi nie chce się nawet mówić: "A nie mówiłem?". Wolę mieć sojuszników świadomych niż sojuszników chwilowych. A podpis pod petycją to bardzo chwilowy sojusz.
---------------------------
Myślisz, Wojtku, że nie wiem, jak być "skutecznym"? Wiem. Tylko jakoś nie chce mi się płacić ceny tej "skuteczności". Moim zdaniem, nie warto jej płacić.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

thelion

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 159
Odp: Kształt rozgrywek siatkarskich w Polsce
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwca 11, 2017, 23:19:34 pm »
"Zły pieniądz wypiera z obiegu dobry pieniądz" - taką zasadę zauważył i sformułował Mikołaj Kopernik (był nie tylko astronomem). Jeśli na rynku istnieją 2 rodzaje pieniądza - z większą i mniejszą ilością szlachetnego kruszcu -, to ten lepszy pieniądz szybko z rynku zniknie, a w obiegu pozostanie tylko pieniądz gorszy.
"Kruszcem" w naszej siatkówce były następujące kryteria:
1. odpowiednie finansowanie, gwarantujące odpowiedni poziom sportowy,
2. odpowiednia hala,
3. minimum 1.500 kibiców na każdym meczu,
4. odpowiednie sędziowanie (wideo).
5. system rozgrywek, gwarantujący emocje dla kibiców wielu klubów niemal do końca rozgrywek.
Stworzyliśmy 10-zespołową elitę i wydawało się, że powstało coś kapitalnego.
Wtedy do głosu doszli demagodzy, którzy (jak to demagodzy) postanowili zaistnieć nie mając innego celu jak zaistnienie (najlepiej na tle i kosztem ludzi rozsądnych).
Zaczęło się od tego, że Resovia, uzbrojona w "armię zaciężną" z zagranicy, strąciła z piedestału Skrę, w której reprezentanci Polski siedzieli na ławce rezerwowych.
"Młodzi, zdolni Polacy nie mają gdzie grać, bo kupujemy za dużo zagranicznych średniaków".
(...)
Zamiast 10 elitarnych klubów, posiadamy 16 takich sobie klubików. Miejsc pracy od groma, więc z partaczy (to byli rzemieślnicy nie należący do cechu) musieliśmy zrobić zawodowców, a i tak grać nie ma kto.
(...)
"System gry z play-offami jest niesprawiedliwy, bo w sezonie zasadniczym niektórzy odpoczywają i czają się na play-offy".
(...)No to teraz będziemy mieć jakieś "serpentyny" (jeden Czayka wie, czym uzasadnione), jak podczas MŚ'10 we Włoszech. Ileż zła przyniosła siatkówce tamta impreza...
(...)
'Nowe ośrodki to nowi sponsorzy".
No to mamy nowy ośrodek w Zawierciu koło Częstochowy. Mamy nowych sponsorów. "Starych" było niewielu, ale już ich nie mamy. Bilans kręci się koło zera. (...) Se będzie plusligowy klub w Zawierciu koło Częstochowy, rozgrywający mecze w kurniku, a hala w Częstochowie będzie pusta. Jest w tym sens?
(...)

Żeby było jasne: nie mam nic do Zawiercia i życzę temu ośrodkowi, żeby poszedł drogą Radomia, a nie drogą Bielska (do którego to Bielska też nic nie mam, poza tym, że nie umie przyciągnąć kibiców na swoją halę).

Mógłbyś Represie zaznaczyć w swoim tekście miejsce, w którym opisujesz zjawisko wywołujące skojarzenie z prawem Kopernika-Greshama? Przepraszam że o to proszę, ale nie mogę tego odnaleźć.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 12, 2017, 00:27:20 am wysłana przez repres1 »

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6916
Odp: Kształt rozgrywek siatkarskich w Polsce
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwca 11, 2017, 23:29:52 pm »
Ten "pieniądz" to nasza ligowa siatkówka i kluby w niej grające. "Kruszec", który się w niej znajdował, opisałem w punktach.
----------------------
Zaznaczyłem. Powinno być łatwiej.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 12, 2017, 00:28:13 am wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5370
  • Semper fidelis
Odp: Kształt rozgrywek siatkarskich w Polsce
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwca 11, 2017, 23:50:50 pm »
Smutno mi po tym co było a audycji o Polskiej siatkówce i działaczach. PZPS i PlusLiga przypominają PZPN za czasów Grzegorza Lato. Niby wszystko super ale wojenki klanowe trwają w najlepsze. Rządź i wykończ opozycję. Te rządzy miały swój symbol. Zdzisław Kręcina, świetny działacz wg. kolegów i nie tylko. Siatkówka obecnie też ma taki symbol. To Ryszard B. . Świetny działacz z ogromnymi koneksjami. I pomimo, iż wydawało się iż po spadku AZSu pewna era się skończy, pan Ryszard bryluje na salonach. Myślałem, iż spadnę z krzesła, jak zobaczyłem go w studio Polsatu podczas Ligii Świątowej. Po tym co AZS Częstochowa robi w sprawie baraży, na jakiś czas tv powinna go odpuścić. A tak idzie w świat przesłanie, iż tak naprawdę nic się nie zmieniło i TV jest z nim. Nie ma warunku gry w PlusLidze, którego AZS by spełnił a pomimo tego ich nie zdegradowano.
I nawet jak "hipotetycznie" zbiera się informacje o długach, nikt nie chce przeznać iż takie w Częstochowie istnieją. Nawet Andrzej Grzyb, który na dużo sobie pofolgował w zakresie paru tematu na temat Częstochowy nabrał wody w usta.

Co do petycji czy zmian to my i tak robimy dużo. Poprzez forum czy Audycje nasz głos idzie dalej. Bartosza Górskiego o potrzebie zmian nie trzeba specjalnie przekonywać. Bogdan w radio robi bardzo dużo, uświadamiając ludzi ze środowiska o tym, iż powinni działać. Bardzo dobrze by się stało, jakby wypaliła audycja z panem Marianem Kmitą. Ten człowiek pociąga za wiele sznurków i wiele może. Z jego zdaniem wszyscy się liczą. A dojście do takiego człowieka jest bardzo trudne. Trzymam kciuki za Bogdana, aby mu się to udało.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 11, 2017, 23:54:04 pm wysłana przez A :) »

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5370
  • Semper fidelis
Odp: Kształt rozgrywek siatkarskich w Polsce
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwca 15, 2017, 07:08:32 am »
],,Do konkursu na prawa medialne żużlowej PGE Ekstraligi zgłosiły się Polsat i nc+. Oferta tej drugiej platformy okazała się o wiele bardziej korzystna. Jak powiedział nam jeden z prezesów klubu PGE Ekstraligi suma kontraktu opiewa na ponad 60 milionów złotych. Obecnie obowiązująca umowa to 25 milionów za trzy lata (2016-2018). Skok jest więc bardzo znaczący. Kluby zarobią po około 2 miliony złotych rocznie.''
Panowie prezesi, da się wyciągnąć z siatkówki podobne pieniądze? Zapewne się da. Coś czuję, iż nc+ po stracie piłkarskiej Ligi Mistrzów może być zdeterminowany aby przelicytować Polsat i kupić siatkówkę ligową przy następnym rozdaniu .