Autor Wątek: Reprezentacja Juniorów  (Przeczytany 46622 razy)

biperion

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1941
Reprezentacja Juniorów
« dnia: Lipca 03, 2017, 00:17:09 am »
Cóż po ostatnim meczu aż chce się pisać, zdemolowaliśmy Kubańczyków, niesamowita ta drużyna, aż się chce ich oglądać! Tym bardziej że mamy tam swojego przedstawiciela.
Osobiście jestem zachwycony Kozubem, co prawa może konkurencja wybitna nie była, jednak mimo wszystko chłopak robi postępy, swego czasu oglądałem i z tego co pamiętam była przepaść między nim a Kamilem Droszyńskim, a teraz robi wrażenie, może i warunki przeciętne, ale jednak tak mądrość i dojrzałość rozegrania która jest niesamowicie ważna to mistrzostwo świata i okolicy, jestem uwiedziony i zakochany :D (choć może przez ostatni czas byłem skrzywiony?)

Ogólnie tuniej niesamowicie ciekawy czekałem na mecz z Brazylią zwłaszcza byłem ciekawy Roque który z tego co słyszałem był rewelacją ligi Brazylijskiej, także ciekawie się dzieje w Kanadzie mają młodziutkiego Vernona z niesamowitym zasięgiem którego będzie można oglądać w naszej lidze (coś czuję że 2-3 lata i dobie do ścisłego topu) jeszcze przecież jest młodziutki Gyimah ze stratosferycznym zasięgiem 372 centymetrów...

Warto docenić Polsat, bo to jednak impreza dość niszowa...
Taka ciekawostka z tego co wiem to  od ponad 20 lat tylko 3 kraje wygrywają MŚ Juniorów :)

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6916
Odp: Reprezentacja Juniorów
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 03, 2017, 23:54:06 pm »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5370
  • Semper fidelis
Odp: Reprezentacja Juniorów
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 04, 2017, 07:01:25 am »
Sukces ma wielu ojców. Także Resovia dołożyła się do tego. Kilku graczy złotej drużyny ma w swym CV AKS Resovia. Jaka przyszłość czeka ten zespół, zobaczymy za parę lat. Część poradzi sobie w wieku seniora, paru nie da rady. Już teraz pukają do bram reprezentacji i zapewne kogoś zobaczymy na ME w Polsce. Ważne jest, aby tych graczy działacze nie zajechali. Bo już pojawiają się głosy, aby w tym roku wysłać ta drużynę mistrzostwa U-23.

biperion

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1941
Odp: Reprezentacja Juniorów
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 04, 2017, 11:41:12 am »
Bo już pojawiają się głosy, aby w tym roku wysłać ta drużynę mistrzostwa U-23.

Uważam że to będzie zła, bardzo zła decyzja, chłopaki po pierwsze mieli problemy z kontuzjami, po drugie ta impreza im nic praktycznie nie da, po trzecie z tego co wiem Brazylia i Włochy bojkotują tą imprezę poprzez głupawe Fivb'owskie pomysły, po czwartę zupełnie inna grupa chłopaków wywalczyła awans i jak już mamy tam jechać to niech jedzie Halaba, Semenuik itd...

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5370
  • Semper fidelis
Odp: Reprezentacja Juniorów
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 05, 2017, 06:15:12 am »
A jednak. Nasi działacze są niereformowalni
Szeroki skład reprezentacji Polski do lat 23:

Dominik Depowski, Kamil Droszyński, Jan Firlej, Tomasz Fornal, Norbert Huber, Szymon Jakubiszak, Bartłomiej Janus, Marcin Kania, Marcin Komenda, Łukasz Kozub, Bartosz Kwolek, Bartlomiej Lipiński, Mateusz Masłowski, Jarosław Mucha, Kacper Piechocki, Jakub Popiwczak, Kamil Semeniuk, Rafał Szymura, Aleksander Śliwka, Jakub Ziobrowski.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6916
Odp: Reprezentacja Juniorów
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 05, 2017, 08:29:34 am »
Przesadzacie z tym "zajechaniem".
Lepiej zapytać zawodników. Jakoś jestem przekonany, że każdy z nich chętnie da się "zajechać", żeby tylko grać w reprezentacji Polski. Bo nie słyszę głosów oburzenia z tego powodu, że Fornal, Kwolek i Kochanowski zostali powołani do szerokiego składu I reprezentacji na Mistrzostwa Europy. Myślicie, że nie chcieliby grać? Przecież to jest sens (zawodowego) życia sportowca.
Od tego jest trener, żeby stosować odpowiednie obciążenia treningowe. Obciążenia meczowe to normalka.
Ja w pełni zgadzam się z twierdzeniem klasyka, że "Człowiek nie jest stworzony do pracy, bo praca go męczy. Gdyby człowiek był stworzony do pracy, to praca by go nie męczyła", ale każda zasada ma swoje wyjątki i tym wyjątkiem jest sport, czyli rozrywka.
A może oni, po prostu, lubią grać w siatkówkę?  :)
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

biperion

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1941
Odp: Reprezentacja Juniorów
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 05, 2017, 12:53:52 pm »
Represie, oczywiście że lubią, problem leży jednakże gdzie indziej, chłopaki już na U21 grali z "kontuzjami" i bólem, to młode organizmy które chcą, ale musi być nad nimi ktoś kto nie myśli o medalach (tym bardziej że U23 nie jest jakąś imprezą która trzeba wygrać za wszelką cenę), a o zdrowiu chłopaków i dalszej perspektywie! Powołanie Ziobrowskiego z kontuzją, który grał na blokadzie jest dla mnie totalną głupotą i prostą drogą do problemów w przyszłości, z bólem i problemami zdrowotnymi walczyli przecież też Kwolek czy Fornal i z tego co wiem w pełni zdrowia nie są.
Tutaj mamy typowe szukanie sukcesu na sile...

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6916
Odp: Reprezentacja Juniorów
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 05, 2017, 16:11:40 pm »
Wątpię, żeby ktokolwiek zmuszał do gry obolałego Ziobrowskiego. A to, że dziś obolały znajduje się w szerokiej kadrze...
Ciekawe jak zareagowałby Masłowski, który kończył sezon ligowy z kontuzją, gdyby z tego powodu nie znalazł się w kadrze na MŚ? Znalazł się, wyzdrowiał, więc grał. Gdyby się nie znalazł, a jednak wyzdrowiał, to by nie grał. I co w tym takiego niewłaściwego?
Miewam wątpliwości co do fachowości naszego środowiska siatkarskiego, ale nie jestem o nim aż tak złego zdania, żeby traktowa je jako zbiór kretynów. Kulawego na imprezę nie wezmą, bo i po co? Dlaczego jednak mieliby np. odbierać Masłowskiemu szansę na zdobycie mistrzostwa świata, które właśnie zdobył? Całe szczęście, że ktoś jednak nie zatroszczył się aż tak bardzo o jego zdrowie.
Nie przesadzajcie z tym przemęczeniem i oboleniem.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5370
  • Semper fidelis
Odp: Reprezentacja Juniorów
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 05, 2017, 17:02:21 pm »
Całkowicie się z Tobą nie zgadzam. Uważam, że powołania do kadry U-23 to chęć podpięcia się pod sukces kadry U-21. Nie uważam to za mądre. Kadra to powstała, aby grali ze sobą gracze, którzy zakończyli etap juniorów. Takie przygotowanie i bezpośrednie zaplecze do kadry seniorów. Oczywiście można "orać" graczem aż padnie czy kontuzję złapie, tylko pytanie czy warto. Kadra U-21 z trenerem Pawlikiem pracuje razem już parę lat. I w tym też tkwi ich sukces. Teraz mieli by wejść lawą do wyższego rocznika kosztem dotychczasowych graczy? Dodatkowo to impreza eksperymentalna, sety do 15 i inne wynalazki.
Czytałem kiedyś wywiad na temat szkolenia młodzieży w Polsce. Jedną z was tam wskazanych była nadmierna eksploatacja w okresie młodzieżowym. Tak, iż w wieku seniora zawodnicy kończyli kariery. Nawet Bogdan poruszał ten temat i jako przykład podał Andrzeja Zachorskiego.

biperion

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1941
Odp: Reprezentacja Juniorów
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 05, 2017, 17:05:29 pm »
Ja mam mimo wszystko dużo wątpliwości co do naszego sztabu przy U23, nie są one nieuzasadnione, ze swoich źródeł wiem że większość ekspertów zalecałaby Ziobrowskiemu odpoczynek, a nie stawianie się na kadrę U23 i dalsze granie, tym bardziej że swoje w tym roku już wygrał (Obsada tych mistrzostw U23 też wybitna nie jest). Tutaj jest szukanie sukcesu na siłę i powtórzenie dobrego rezultatu bez względu na okoliczności, bo liczy się tu i teraz.

Zresztą na temat eksploatowania zawodników i ich stawów można książkę napisać, nie raz słyszałem że w naszej rodzimej młodzieżowej siatkówce głupawe decyzje które podejmowano bo liczy się tu i teraz a nie to co potem, potem to nie będę trenerem... chłopaki z jednego rocznika swoje wygrali i warto dać im chwilę "spokoju", mamy kolejny rocznik (np. Halaba którego pominięto, a przecież w ten reprezentacji grał, ciekawe czy to nie przypadkiem bo wybrał nieco inny klub...., nie powołano też szóstkowego Mordyla) któremu też warto dać szansę, wywalczyli sobie, niech jadą (to nie seniorska że trzeba wygrać i mają grać najlepsi).

Przy młodych powinno się dmuchać na zimne, chłopaki mają przed sobą wszystko, to nie Olimpiada, ale czasami "trenerzy" wolą zaryzykować, bo ich kariera też jest "ważna"