Autor Wątek: Reprezentacja Juniorów  (Przeczytany 46628 razy)

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5370
  • Semper fidelis
Odp: Reprezentacja Juniorów
« Odpowiedź #10 dnia: Lipca 05, 2017, 17:34:32 pm »
Też słyszałem o Halebie, iż go odstawili za to że podpisał w Czechach.

wog

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 823
Odp: Reprezentacja Juniorów
« Odpowiedź #11 dnia: Lipca 05, 2017, 18:27:56 pm »
...chłopaki już na U21 grali z "kontuzjami" i bólem, to młode organizmy które chcą, ale musi być nad nimi ktoś kto nie myśli o medalach (tym bardziej że U23 nie jest jakąś imprezą która trzeba wygrać za wszelką cenę), a o zdrowiu chłopaków i dalszej perspektywie!...

Oczywiście można "orać" graczem aż padnie czy kontuzję złapie, tylko pytanie czy warto.

Przy młodych powinno się dmuchać na zimne, chłopaki mają przed sobą wszystko, to nie Olimpiada, ale czasami "trenerzy" wolą zaryzykować, bo ich kariera też jest "ważna"

Pojęcie "młodego, zdolnego, perspektywicznego sportowca", który ma... 21-23 lata jest znane (na szczęście coraz rzadziej się o tym słyszy) chyba tylko w Polsce. Całymi latami słuchaliśmy o "dobrze zapowiadających się... 23-letnich talentach, których nie można za wcześnie zajechać", podczas gdy "na zachodzie" równolatkowie tych "perspektywicznych" zawodników, od kilku sezonów byli podstawowymi graczami swoich drużyn narodowych, o klubach nie wspominając (piszę nie tylko o siatkówce).

Pomijam prestiż tej konkretnej imprezy, ale panowie nie przesadzajcie z tym "zajechaniem" i "dmuchaniem na zimne" na zawodników, którzy "jutro" (dosłownie i w przenośni) mają stać się pierwszoplanowymi postaciami w swoich klubach, w reprezentacji. To naprawdę nie są nastolatkowie, a każdy z nich za możliwość reprezentowania Polski, bodaj w kadrze U23, bodaj na "trzeciorzędnej" imprezie, dałby się "pokroić". Jak staną się pierwszoplanowymi postaciami pierwszej reprezentacji (co w kilku przypadkach mam nadzieję nastąpi BARDZO SZYBKO) wówczas będą mogli odpuszczać imprezy w reprezentacji U23. Bo wtedy grać tam będą inni zawodnicy, którzy poprzez tę reprezentację będą chcieli dostać się do pierwszej.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6918
Odp: Reprezentacja Juniorów
« Odpowiedź #12 dnia: Lipca 05, 2017, 18:31:23 pm »
Gdy Masłowski odpoczywał w kwadracie Resovii, to wszyscy się martwili, że nie gra i nie niszczy sobie organizmu. Gdy zaczął grać, to wszyscy się zaczną martwić, że gra i się wyeksploatuje.
Jak Wlazły zdecydował, że odpocznie, żeby się nie wyeksploatować, to się zaczęła nagonka na Wlazłego.
Nikt niezdrowego Ziobrowskiego nie wstawi do składu, bo i po co?
Każą grać kulawemu?
Najlepszym trenerem w +L jest uznawany Anastasi, który podobno wycieńczył Mikę.
Ponoć wycieńczony jest Drzyzga, ale:
1. gra(ł) w reprezentacji,
2. zamiast się odcieńczyć, chce grać w Grecji.
Wycieńczeni mistrzowie świata juniorów są akceptowani w I reprezentacji i nad ich wycieńczeniem nikt jakoś nie boleje. Też ich chcą "podpiąć"? A jeśli tak, to co w tym złego?
To gdzie tu jakaś logika?
A Leon marzy o tym, żeby się wycieńczać dla reprezentacji Polski i mu nie pozwalają. Głupek jakiś czy co?
« Ostatnia zmiana: Lipca 05, 2017, 18:34:49 pm wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5370
  • Semper fidelis
Odp: Reprezentacja Juniorów
« Odpowiedź #13 dnia: Lipca 05, 2017, 20:45:44 pm »
Można było w Radomiu obskoczyć Plusligę i Młodą Ligę? Można. Coś słyszałem, iż U-21 ma wystąpić na Wagnerze. Świetny przykład z Miką, jeszcze lepszy z Fabianem. Można myśleć tu i teraz, a co później to się zobaczy. Wszakże tabuny młodych czeka na ich miejsce.

Uważam, iż kadra U-21 powinna iść swoim cyklem rozwoju i nie ma co sztucznie coś przyspieszać. Jak ktoś dobry to i do pierwszej kadry może trafić. Jednak tu dyskusja o powołaniu do kadry w której inna grupa powinna grać. A wiele na to wskazuje, iż to powołania pod publiczkę aby zdyskontować sukces juniorów.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6918
Odp: Reprezentacja Juniorów
« Odpowiedź #14 dnia: Lipca 05, 2017, 21:34:22 pm »
Tylko, że U-21 skończyła swój "cykl rozwoju". Więcej "cyklu" nie będzie. Teraz zaczyna się dorosłość. Nikt tu niczego "sztucznie" nie przyspiesza, bo co w tym "sztucznego", że Kochanowski zagra w I reprezentacji, a Kozub w U-23?
Wystarczy rzucić epitet "pod publiczkę"? A może sportowo zasługują na to?
Gdyby Tichy nie przedłużył kontraktu z Resovią, to w składzie byłby Kozub. I pewno pojawiłyby się narzekanie, że nie gra, czyli, że nie "eksploatuje nadmiernie swojego organizmu". Śliwka nie eksploatował i też było źle.
Mika i Drzyzga? A gdzie powinni wypoczywać, w reprezentacji czy w klubie? To niech wypoczywają. Tylko dlaczego gwizdaliśmy na Wlazłego, który chciał odpocząć od reprezentacji? Bo powinien odpocząć od Skry?
I co złego jest w "dyskontowaniu sukcesu juniorów"? Mamy go nie dyskontować? To może do I reprezentacji też nie powołujmy Kochanowskiego, bo po co "dyskontować sukces juniorów i sztucznie przyspieszać jego rozwój"? Myślmy "dalekowzrocznie" i nie powołujmy go. A Masłowskiego w Resovii na ławę. Niech się za szybko (sztucznie) nie rozwija.
Leona też nie bierzmy, bo przecież nie ma go w "grupie, która powinna grać". Przecież będzie to typowe "działanie pod publiczkę".
Czy trener U-23 wyrzuci lepszego, z "dotychczasowej grupy" i weźmie gorszego z U-21 "pod publiczkę"?
Pomieszanie z poplątaniem.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

wog

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 823
Odp: Reprezentacja Juniorów
« Odpowiedź #15 dnia: Lipca 05, 2017, 21:36:10 pm »
Można było w Radomiu obskoczyć Plusligę i Młodą Ligę? Można. Coś słyszałem, iż U-21 ma wystąpić na Wagnerze. Świetny przykład z Miką, jeszcze lepszy z Fabianem. Można myśleć tu i teraz, a co później to się zobaczy. Wszakże tabuny młodych czeka na ich miejsce.

Sorry, z tego fragmentu nic nie zrozumiałem....

Uważam, iż kadra U-21 powinna iść swoim cyklem rozwoju i nie ma co sztucznie coś przyspieszać. Jak ktoś dobry to i do pierwszej kadry może trafić. Jednak tu dyskusja o powołaniu do kadry w której inna grupa powinna grać. A wiele na to wskazuje, iż to powołania pod publiczkę aby zdyskontować sukces juniorów.

To znaczy jakim cyklem? Powinni se teraz "dychnąć" bo wcześniej nie grali w reprezentacji że Śliwkami, Piechockimi... i to nie "ich" reprezentacja?
Jaka "inna grupa powinna grać"? Ta która dwa lata temu była grupą? A może powinni grać najlepsi polscy zawodnicy U23,  którzy jeszcze regularnie nie grają w pierwszej reprezentacji?
Pod jaką "publiczkę"? Pod taką, że najlepsi zawodnicy z U21 przebił się do U23 (są lepsi od starszych kolegów) i razem chcą wygrać turniej?
Czy jak do reprezentacji na ME zostanie powołany np. Janek Kochanowski to też napiszesz, że wzięli go "pod publiczkę"?

biperion

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1941
Odp: Reprezentacja Juniorów
« Odpowiedź #16 dnia: Lipca 05, 2017, 23:35:36 pm »

Wog, myślę że koledze A:) chodzi o nadmierne eksploatowanie młodych zawodników, zwłaszcza tych z którzy już na U21 grali na środkach przeciwbólowych(!!!!) i z tym jest największy problem z: Ziobrowskim, Fornalem czy Kwolkiem, chodzi o to że są pewne osoby które chcą wygrać coś za wszelką cenę bo zależy im na tu i teraz i często taką ceną jest zdrowie zawodników, które odbije się właśnie trochę później, może za 4, może za 5 lat.

Nikt niezdrowego Ziobrowskiego nie wstawi do składu, bo i po co? 

Jak to po co? Aby wygrać mecz, chłop ma 2 ręce i 2 nogi, na przeszkodzie stoi ból, a na to są środki. Wielokrotnie w sporcie byłem światkiem (ba! Nawet sam miałem sytuacje) przypadków że trener mówi że musi Ciebie mieć na boisku, wystarczy bloker bo przecież jest bardzo ważny mecz/turniej, a Ty jesteś młody i głupi i myślisz że Tobie nic nie będzie, bo nigdy nie było?

Panuje tutaj przedziwne wrażenie że grają tylko Ci zdrowi, właśnie problemem kadr młodych (popytajcie jak macie szansę tych którzy są blisko młodzieżówek) jest to że trzeba wygrywać, że trzeba za wszelką cenę dowieść sukces, tylko to się liczy, bo tylko z tego jest trener rozliczany, a trener chce też dobrze wypaść, co z tego że zawodnik X za 5 lat będzie miał masakrę w barku, a Y ledwo wstawał z łóżka z odnawialnymi problemami kolan, jak tu i teraz mogą wygrać mistrzostwa kadr B? a potem wykruszyć się na olimpiadę? ale na olimpiadzie będzie inny trener, a ten pierwszy będzie miał przecież sukces swoim trenerskim cv?

wog

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 823
Odp: Reprezentacja Juniorów
« Odpowiedź #17 dnia: Lipca 06, 2017, 00:31:25 am »
O jakim "nadmiernym eksploatowaniu" piszesz? O takim, że zawodnicy, którzy w większości sezonu ligowego walczyli o pierwsze składy drużyn w których grają, często przesiadując na ławie (też narzekania bo... za mało gry i się marnują) następnie rozegrali turniej pod koniec czerwca i daje się im szansę, żeby zagrali kolejny turniej.... DWA MIESIĄCE PÓŹNIEJ?
To nazywasz "nadmiernym eksploatowaniem" zawodnika 21-letniego?
Wolne żarty.

Rozumiem, że uważasz, że po pierwszym sezonie w "dorosłej ligowej siatkówce", w którym prawie wszyscy (jeszcze) grali, mówiąc oględnie niewiele i po rozegraniu turnieju MŚ U21 powinni teraz udać się na kilkumiesięczny spoczynek, żeby ich nie zajechać?

-------------------------------------------------------------------------
Skoro przywołałeś już Kubę Ziobrowskiego  to może oddajmy głos samemu zainteresowanemu. Kuba Ziobrowski po turnieju:
Cytuj
Miałem problemy z barkiem podczas zgrupowania przygotowawczego, nie wiem, czy trenowałem więcej niż cztery dni w sumie. Dopiero podczas turnieju wprowadzałem się powoli w rytm treningowy i meczowy. Trener pozwalał mi wychodzić w szóstce w każdym spotkaniu, żebym jak najszybciej wrócił do pełnej formy i żeby ta przerwa trwała jak najkrócej. Dodatkowo mamy w kadrze tak dobrą opiekę, że pod koniec mistrzostw już miałem bark doprowadzony do stanu idealnego, nie czułem żadnych dolegliwości

Rozumiem, że Wam chodzi o to, że Kuba Ziobrowski powinien... nie pojechać na MŚ U21?

biperion

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1941
Odp: Reprezentacja Juniorów
« Odpowiedź #18 dnia: Lipca 06, 2017, 01:22:27 am »
O jakim "nadmiernym eksploatowaniu" piszesz? O takim, że zawodnicy, którzy w większości sezonu ligowego walczyli o pierwsze składy drużyn w których grają, często przesiadując na ławie (też narzekania bo... za mało gry i się marnują) następnie rozegrali turniej pod koniec czerwca i daje się im szansę, żeby zagrali kolejny turniej.... DWA MIESIĄCE PÓŹNIEJ?
To nazywasz "nadmiernym eksploatowaniem" zawodnika 21-letniego?
Wolne żarty.

Rozumiem, że uważasz, że po pierwszym sezonie w "dorosłej ligowej siatkówce", w którym prawie wszyscy (jeszcze) grali, mówiąc oględnie niewiele i po rozegraniu turnieju MŚ U21 powinni teraz udać się na kilkumiesięczny spoczynek, żeby ich nie zajechać?

Jakiej kilkumiesięcznej przerwie piszesz? przecież oni z tego co mi się wydaje w poniedziałek pojawiają na zgrupowaniu... na którym pewnie będzie się chcieli pokazać...

Rozumiem, że Wam chodzi o to, że Kuba Ziobrowski powinien... nie pojechać na MŚ U21?

To się okaże, to jest ruletka, często zmiany i zwyrodnienia są nieodwracalne, sam grałem z bolącym barkiem, a potem przez to pojawiły się problemy (i mam je nadal i będę je miał), ortopeda powiedział że gdybym odpuścił pare tygodni to bark wrócił by normalnego funkcjonowania... podobno sprawa podobnie wyglądała z plecami Achrema które mu dokuczały w późniejszym czasie, zaniedbania i chęć grania w młodości. Ciekawe co będzie jak za 4 lata z barkiem Ziobrowskiego - będzie tak że co chwila będzie ze składu wypadał niczym u nas Lyneel, no ale ma Mistrzostwo i może będzie miał następne, szkoda że juniorów.

Poza tym było tak dobrze że z tego co słyszałem to w meczu z Brazylią grał na blokerze... zresztą z wywiadami jest tak jak jest, potem co innego słyszy się od zawodnika...

wog

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 823
Odp: Reprezentacja Juniorów
« Odpowiedź #19 dnia: Lipca 06, 2017, 02:30:07 am »
Wolałbym, żebyś zanim zadasz pytania, sam odpowiadał na wcześniej zadane.

Jakiej kilkumiesięcznej przerwie piszesz? przecież oni z tego co mi się wydaje w poniedziałek pojawiają na zgrupowaniu... na którym pewnie będzie się chcieli pokazać...

No właśnie O TYM rozmawiamy!!! To zdecyduj się: to dobrze, że w poniedziałek stawiają się na zgrupowanie czy nie bo są "nadmiernie eksploatowani"?
To co, to źle, że zawodnik jedzie na kadrę, żeby... "się pokazać"? To zarzut?!?!!!!!!!!!!!!!!!!

To się okaże, to jest ruletka, często zmiany i zwyrodnienia są nieodwracalne, sam grałem z bolącym barkiem, a potem przez to pojawiły się problemy (i mam je nadal i będę je miał), ortopeda powiedział że gdybym odpuścił pare tygodni to bark wrócił by normalnego funkcjonowania... podobno sprawa podobnie wyglądała z plecami Achrema które mu dokuczały w późniejszym czasie, zaniedbania i chęć grania w młodości. Ciekawe co będzie jak za 4 lata z barkiem Ziobrowskiego - będzie tak że co chwila będzie ze składu wypadał niczym u nas Lyneel, no ale ma Mistrzostwo i może będzie miał następne, szkoda że juniorów.

Poza tym było tak dobrze że z tego co słyszałem to w meczu z Brazylią grał na blokerze... zresztą z wywiadami jest tak jak jest, potem co innego słyszy się od zawodnika...

Kompletnie nie rozumiem Twojego wywodu. Skoro Ziobrowski mógł się nabawić urazu w MŚ U21 lub MŚ U23, który to uraz ewentualnie mógłby za kilka lat wykluczyć go ze składu na powiedzmy IO, to powinien zrezygnować z "mało ważnych" MŚ U21 i MŚ U23 i skoncentrować się już teraz na IO 2020 lub IO 2024, "nadmiernie nie eksploatując się" wcześniej? To chciałeś napisać?