Autor Wątek: Sparingi 2017  (Przeczytany 18139 razy)

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5371
  • Semper fidelis
Odp: Sparingi 2017
« Odpowiedź #20 dnia: Września 15, 2017, 22:17:52 pm »
O matko ....taki strzał dla Kuby i to zapewne nie z jego winy.

wog

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 824
Odp: Sparingi 2017
« Odpowiedź #21 dnia: Września 15, 2017, 22:31:00 pm »
Nie wiem czy jest formalnie możliwe tzw. zastrzeżenie numeru. Nieformalnie na pewno tak.
Bardzo mi się podoba zwyczaj (znany głównie w USA) zastrzegania numerów zawodników wybitnych w dziejach danego klubu, zawodników z którymi i przez których w głównej mierze klub święcił największe triumfy, tzw. legend.
Alek Achrem bez żadnych wątpliwości dla Resovii kimś takim jest.
Ale...

Dla większości z nas Resovia to ostatnie kilka, kilkanaście, góra kilkadziesiąt lat. A Resovia to historia, to klub z kilkudziesięcioletnią tradycją, w której grało kilku (może kilkunastu) zawodników o których trzeba powiedzieć: "legendy Resovii". Dla niektórych zawodnicy, którzy grali w "Złotej Resovii" lat siedemdziesiątych to największe legendy w historii klubu. Nie zamierzam porównywać tamtej Resovii do teraźniejszej, tamtych zawodników do tych, którzy grali lub grają u nas w ostatnich latach. Chcę tylko powiedzieć, że takich numerów do zastrzeżenia w Resovii byłoby znacznie więcej niż jedna "7" Alka. I co wtedy? A liczba dostępnych numerów wynosi dokładnie osiemnaście.
Pamiętajmy o tym, tym bardziej, że jeżeli chcielibyśmy honorować wszystkie legendy Resovii zastrzeżeniem numeru to... Olek też nigdy by z "7" "nie miał prawa" zagrać. Starsi kibice wiedzą o czym/kim piszę, a ci młodsi jak im się chce to znajdą w internetach.

Ze względów, o których napisałem powyżej, zastrzeżenie numerów zawodników jest w praktyce niemożliwe (nawet nieformalnie). Za to możliwe jest zawieszenie pod sufitem Podpromia koszulek legend z ich nazwiskami i numerami, z którymi grali.

W Barcelonie (nie mój klub) jest świetny zwyczaj. Tam numery nie są zastrzegane (chociaż byłoby to bardziej możliwe ze względu na większą liczbę dostępnych numerów) ale jest zwyczaj zapisywania na szafce zawodnika nazwisk zawodników, którzy w przeszłości grali z ich numerem. I w przyszłości zawodnik (zapewne wybitny), który dostanie "dychę" po Messim, codziennie będzie widział, że dzierży numer, z którym w przeszłości grali Maradona, Ronaldinho, Messi. I choćby był to największy patałach (raczej niemożliwe) w niczym by tym legendom nie umniejszało. A myślę, że nawet jak Messim czy Maradoną nie będzie (a raczej nie będzie, bo takie perły rodzą się raz na wiele lat) to na pewno będzie miał świadomość z jakim numerem gra. I to powinno go tylko mobilizować.

U nas też po zawieszeniu koszulek naszych legend pod sufitem, zawodnicy widzieliby codziennie kto w przeszłości grał z "ich" numerem.
Kubie Jaroszowi życzę gry w naszych barwach na miarę zawodników, którzy przed nim grali z "7" w Resovii.
« Ostatnia zmiana: Września 15, 2017, 23:06:28 pm wysłana przez wog »

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5371
  • Semper fidelis
Odp: Sparingi 2017
« Odpowiedź #22 dnia: Września 15, 2017, 22:41:36 pm »
Formalnie nie ma. Ale to dobra wola klubu lub nie. Swego czasu 9 tez była w pewien sposób magiczna i Zibi mierzył się z poprzednikiem na pozycji.

Ja póki co oszczędziłbym graczom mierzenia się z 7 czy 16 w Resovii. Przynajmniej przez jakiś czas.

Paulina

  • Moderator
  • Junior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Sparingi 2017
« Odpowiedź #23 dnia: Września 16, 2017, 09:15:09 am »
Ja tam życzę Kubie, żeby i jego "dotknęła" magia 7 i stal się legenda jak Alek. Jakoś kompletnie mi to nie przeszkadza, że będzie grał z tym numerem.
Kocham Ją a Ona mnie!  Nigdy nie zostawię Jej!

kael

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1681
  • D3
Odp: Sparingi 2017
« Odpowiedź #24 dnia: Września 16, 2017, 10:29:09 am »
A tak z ciekawszy informacji ktoś widział wczorajszy mecz ?

W końcu.

bartolini007

  • SSPS Resovia
  • Kadet/-ka
  • *
  • Wiadomości: 348
Odp: Sparingi 2017
« Odpowiedź #25 dnia: Września 16, 2017, 10:51:06 am »
SIÓDEMKA byla i jest tylko jedna. SIÓDEMKA to symbol. SIODEMKA to ikona. SIODEMKA to Alek!!!!

SIÓDEMKA to nie Alek - SIÓDEMKA to cyfra  ::)

A zastrzeganie numerów to blablabla i kompletna bzdura.. Dziękuję i do zoba podczas pierwszej kolejki!  :)

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6939
Odp: Sparingi 2017
« Odpowiedź #26 dnia: Września 16, 2017, 13:22:40 pm »
Zgadzam się z Wogiem.
Oficjalne zasady gry w siatkówkę przewidują numerację od 1 do 20, więc margines nieformalnych zastrzeżeń byłby dość wąski.
Gdybyśmy traktowali Resovię w sposób "krótkotrwały", nieformalne zastrzeżenie miałoby jakiś sens. Jednak wobec historii klubu, byłoby to jak narodziny nowej tradycji, której zgon przypadnie za kilka lat.
Moim zdaniem, nie ma co brnąć w zastrzeganie numerów, nawet nieformalne.
Zastanawiałem się, czy aby nie jest to jednak pewien nietakt i zachowanie "nie na tę chwilę" (co sugeruje Darek). Doszedłem jednak do wniosku, że lepiej i z mniejszym żalem jest pozbyć się tej nowej tradycji natychmiast.
W powyższym kontekście bardzo mi się podoba pomysł uświadamiania nowym zawodnikom, kto wcześnie grał z numerem, który został im przydzielony na dany sezon. Napis na szafce to świerny pomysł. Koszulka pod sufitem - też.
A Kuba Jarosz? Niech dźwiga ciężar tej nieodległej historii. To nadal ambitny chłopak (mimo niemłodego jak na sportowca wieku), więc dodatkowy bodzieć tylko pomoże mu w dobrej grze.
Powodzenia, Kuba!
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Monixx

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2316
Odp: Sparingi 2017
« Odpowiedź #27 dnia: Września 16, 2017, 17:32:47 pm »
Macie mózgi jeszcze w tym klubie ??!!! Nic do Kuby ale jak tak zostanie to masz ciężki numer na koszulce. 7 to Alek !!!

Mózgów to chyba niektórym tutaj brakuje...  Dwa sezony temu przy kontuzjach zawodników o mało nie brakło numeracji. O ile w PlusLidze nr zawodnika można zmienić tak w rozgrywkach CEV nie. No i tyle w tym temacie. 

kael

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1681
  • D3
Odp: Sparingi 2017
« Odpowiedź #28 dnia: Września 16, 2017, 21:33:58 pm »
Jaki wynik dzisiejszego meczu?
W końcu.

dafu

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1072
Odp: Sparingi 2017
« Odpowiedź #29 dnia: Września 16, 2017, 21:52:01 pm »
1:3 (19:25, 24:26, 25:23, 22:25)