Autor Wątek: Sparingi 2017  (Przeczytany 18093 razy)

FLPman

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1354
  • C4:R9:M3
Odp: Sparingi 2017
« Odpowiedź #70 dnia: Września 25, 2017, 21:52:19 pm »
Padł Leon, padł.
Wypowiedział go jako pierwszy... a nie sorry, nie wiem czy ten ktoś życzy sobie tego, żebym publicznie zdradzał, że zadaje się ze mną i z Tobą (szczególnie z Tobą 8))
Siedział naprzeciwko mnie.
Nieuważnie słuchałeś ;)

Że jaaa? ;D Coś tam palnąłem ;) My nie mamy z kim grać regularne wysokie piłki. Sądzę, że nasz potencjał drzemie w szybkim rozegraniu i mądrej grze z blokiem przeciwnika, więcej zyskamy jeżeli nasi rozgrywający będą grać szybciej niż dokładniej, chociaż nie uważam by obie te cechy musiały się jakoś mocno rozjeżdżać i wierzę w dobrą dyspozycję naszych sypaczy (chociażby przez to, że Roberto potrafił sobie doszlifować Zhukouskiego w Berlinie na tyle, że ten trafił teraz do Lube, chociaż zapewne nie będzie grał kosztem Christensona). Oczywiście wyłączam z tej teorii wystawy typu metr za plecy na potrójny blok ;) Aleksander Śliwka jest stworzony do gry kombinacyjnej. Dominik Depowski oprócz tego co było moim zdaniem jego dużą słabością przed rokiem, czyli siła uderzenia, poprawił też umiejętność wykorzystania bloku, nawiasem - nadstawiając gdzieniegdzie uszu myślę, że jest bardzo niedocenianym zawodnikiem. U Jakuba Jarosza widać chociażby w materiale z Krosna mądrość w grze i duży wachlarz zagrań, od tego, że potrafi na trójbloku trafić np. po dużym skosie, przez błyskawiczne przecinanie szybkich, płaskich piłek na lotnym/pojedynczym bloku, po udane kiwki, a przede wszystkim rzadko ściąga piłkę. Coś na co na ten moment wydaje mi się, że będzie elementami, na które u niego będzie można głównie ponarzekać to blok i obrona.

Czysta statystyka ataku Jarosza (chociaż opinia napisana głównie na podstawie obejrzanych wszystkich meczów sparingowych), tylko 3 błędy (!) i 12 zablokowanych ataków na 127 piłek.