Autor Wątek: Assceco Resovia - Społem Kielce 30.09.2017  (Przeczytany 8368 razy)

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6931
Odp: Assceco Resovia - Społem Kielce 30.09.2017
« Odpowiedź #10 dnia: Września 30, 2017, 20:53:50 pm »
Oddając przeciwnikowi piłkę do grania wygraliśmy gładko i bezstresowo.
Wszystko zagrało tak, jak powinno.
Trudno nie docenić znakomitego przyjęcia Pawła Ruska. Podoba mi się gra na dwóch libero. Po dzisiejszym meczu trzeba uznać ten system za racjonalny i udany. Maślak ma niewdzięczną, ale i efektowną rolę obrońcy i dziś parę efektownych obron zaprezentował - zrobił to, co do niego należało.
Dominik Depowski nie jest ani zapchajdziurą, ani nawet osobą przypadkową w składzie i to w wyjściowym składzie. Chłopak zrobił ogromny postęp i mocno trzymam kciuki, żeby do dotychczasowej gry dołożył jeszcze kopa z zagrywki. Bo w ataku moc już ma.
O Tichacku pewnie napiszą inni. U mnie duży plus.
Środkowi: Możdżonek swoje (czyli bardzo dobrze), Lemańskiemu batdzo się przysłużyła gra w reprezentacji.
Śliwka MVP - zasłużone.
Jarosz - świetny mecz. Dobre przygotowanie fizyczne + widoczne doświadczenie.
Przygotowanie fizyczne wszystkich jest ok.
Do wygrywania z najlepszymi potrzebujemy kopa na zagrywce. Dziś nie ryzykowaliśmy, więc trudno ocenić ten element, ale jeśli będziemy tak zagrywać w meczu z Zaksą, JW czy ze Skrą, to przegramy.
Gratulacje za bardzo dobry początek sezonu.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

arek

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 233
Odp: Resovia Rzeszów - Dafi Społem Kielce 30.09.2017
« Odpowiedź #11 dnia: Września 30, 2017, 21:08:13 pm »
Mnie zastanawia kto zadbał o to, żeby inaugurować sezon u siebie w wyjazdowych koszulkach...
Wyróżnienie tatuażu Grozera po 1. secie na +.

arni

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 385
Odp: Assceco Resovia - Społem Kielce 30.09.2017
« Odpowiedź #12 dnia: Września 30, 2017, 21:14:33 pm »
Z tego co wiem na prośbę Kielc nastąpiła zmiana koszulek na wyjazdowe, ale nie wiem czemu była taka prośba.

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5371
  • Semper fidelis
Odp: Assceco Resovia - Społem Kielce 30.09.2017
« Odpowiedź #13 dnia: Września 30, 2017, 21:18:41 pm »
Mnie zastanawia kto zadbał o to, żeby inaugurować sezon u siebie w wyjazdowych koszulkach...
Wyróżnienie tatuażu Grozera po 1. secie na +.
Koszulki ładne, ale mi się kojarzą z Polonią Warszawa. Ktoś nawet zapytał po kim ta żałoba?
Co by o nich nie pisać to nie jest pasiak.

Mecz mi się podobał. Jak ja czekałam na inne rozegranie niż Fabiana. To było niebo a ziemia. Dominik ładnie grał ale już czuje oddech Elvisa. Dobrą zmianę dał i uspokoił przyjęcie. W ataku mu nie wyszło, ale to pewnie kwestia czasu. Naładowany bardziej niż Maślak a to jest sztuka. Widać było, iż nie chciał zejść ale jedno spojrzenie trenera i zrobił co należało zrobić. Będziemy mieć z niego pożytek.

Zapamiętałem kilka akcji co w poprzednim sezonie rzadko mi się zdarzało. Gwóźdź Lemańskiego, obronę nogą Lukasa, obronę Możdżonka i Jarosza. Proszę państwa w końcu nasi się rzucają i walczą o każdą piłkę.

Niestety zagrywka, jakby to napisać. Niby nowa Resovia a tak jakby po staremu.  Im dłużej trwała gra tym gorzej to wyglądało.

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5371
  • Semper fidelis
Odp: Assceco Resovia - Społem Kielce 30.09.2017
« Odpowiedź #14 dnia: Września 30, 2017, 21:24:54 pm »
Ps. Jeszcze jeden temat. W sobotę w czasie meczu z ZAKsą będą w Rzeszowie biegi. Będzie zmiana organizacji ruchu w centrum i parę ulic w koło Podpromia będzie zamkniętych. Jak będzie więcej szczegółów to napiszę.

mediolan8

  • Malkontenci
  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 812
  • Sektor: X
Odp: Assceco Resovia - Społem Kielce 30.09.2017
« Odpowiedź #15 dnia: Września 30, 2017, 21:26:59 pm »
Za wcześnie żeby wysnuwać daleko idące wnioski, lecz cieszy mnie jedno. Nie samo zwycięstwo, a to, że gra w tym pierwszym meczu była ciekawa dla oka. Jedynie zagrywka psuła nieco widowisko. Wolę oglądać tak grającą drużynę jak dziś w obecnym zestawieniu kadrowym, niż zespół z indywidualnościami którym to w takich meczach jak ten dzisiejszy (ze słabszymi teoretycznie drużynami) rzadko się chciało angażować w grę. Miejmy nadzieję, że ta drużyna z nowym trenerem przyprawi nas nie raz w tym sezonie o zachwyt nad jakością gry w siatkówkę, na to liczę  :D
Prezes-Ignaczak

MarianG

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2026
  • A2
Odp: Assceco Resovia - Społem Kielce 30.09.2017
« Odpowiedź #16 dnia: Września 30, 2017, 21:37:17 pm »
Wróciłem zadowolony po meczu i nie chodzi tylko o wynik, ale była walka. Śliwka, Jarosz pozytywnie, Możdżonek doświadczenie, spokój, bloki. Jeżeli martwi to ta zagrywka, ale może im dalej tym lepiej będzie. Dzisiaj nie trzeba było sięgać po podwójną zmianę; Schops - Kędzierski, ale przecież jeżeli taka potrzeba będzie to są w odwodzie. Rossard też wkrótce będzie gotowy do gry.

Cytuj
W sobotę w czasie meczu z ZAKsą będą w Rzeszowie biegi. Będzie zmiana organizacji ruchu w centrum i parę ulic w koło Podpromia będzie zamkniętych. Jak będzie więcej szczegółów to napiszę.
No to samochód trzeba będzie postawić gdzieś daleko i odbyć spacer. Ja parkuję zwykle na Hetmańskiej i jadę od Ronda Pobitno, Armii Krajowej itd.
« Ostatnia zmiana: Września 30, 2017, 21:39:32 pm wysłana przez MarianG »

kael

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1681
  • D3
Odp: Assceco Resovia - Społem Kielce 30.09.2017
« Odpowiedź #17 dnia: Września 30, 2017, 21:41:12 pm »
Nieźle? Olek 16/21 (76%) w ataku, oby zatem zawsze grał co najmniej tak nieźle! ;D

Do tego Śliwka był pierwszą opcją w kontrataku.
Świetny mecz Lukasa, dokładnie, przez wszystkie strefy, wielka szkoda że Kowal nie miał odwagi żeby wywalić Fabię do kwadratu, mogli byśmy mieć całkiem inne wspomnienia z 2 minionych sezonów.
Dobry mecz Jarosza, zagrał na doświadczeniu, pierwsze dwa sety troche za miękko, ale w końcówce 3 skończył kilka trudniejszych piłek, dołożył serwis, jak z poważnymi przeciwnikami zagra na podobnym poziomie to będzie bardzo dobrze.
Depowski fajnie jak na tak młodego zawodnika gra z blokiem, do tego bardzo rozwinął się fizycznie przez ostatni rok.
Gramy dużo lepiej w asekuracji niż za Kowal, widac to już po pierwszym spotkaniu.
W końcu.

Dude

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1407
Odp: Assceco Resovia - Społem Kielce 30.09.2017
« Odpowiedź #18 dnia: Września 30, 2017, 21:47:32 pm »
Mecz się odbył. Kielce nie miały prawa niczego ugrać skoro plusligowy poziom trzymał jedynie Wachnik. Teraz coś o Resovii.

Tichacek - solidnie. Bardzo dobre pajpy ze Śliwką i wystawy na odpowiednim pułapie do Lemańskiego. Na minus - trochę tych niedociągniętych piłek do Jarosza na kontrach było.
Rusek - bardzo dobre przyjęcie, zdarzył się jeden, może dwa błędy, ale to były jedne z nielicznych strzałów ze strony gości. Wnosił bardzo dużo spokoju.
Depowski - dla mnie spory plus. Pewny w ataku i nie był elektryczny w przyjęciu, przytrafił mu się lekki zjazd w tym elemencie w III secie, ale bez konsekwencji.
Elvis - to może być bardzo solidny zmiennik, nie tylko jeśli chodzi o przyjęcie. Atak do poprawy, na treningach obijał potrójny blok aż miło, tutaj nie pykło. Bardzo fajne podejście do gry.
Olek Śliwka - zasłużone MVP. Widać, że kiedy ma wolną głowę od spojrzeń bardziej utytułowanych zawodników i zaufanie ze strony trenera (a po RS to widać) to może być liderem zespołu. Tylko ta słaba zagrywka (być może takie było zalecenie ze strony trenera?), aż się prosiło, by pocisnął, a nie posyłał baloników na drugą stronę.
Leman - tak jak pisał @repres1 - dobrze mu gra na kadrze zrobiła, zwłaszcza jak teraz dostaje piłki na odpowiednim pułapie. Tak jak u Olka- trzeba coś zrobić z tą zagrywką.
Możdżon - ojciec zwycięstwa w pierwszym secie. To po jego blokach Resovia zbudowała przewagę, którą dowiozła do końca. W tym secie miał więcej bloków niż wszyscy środkowi razem wzięci na ME 2017  8).
Maślak - kilka obron było, dobrze uzupełniał się z Ruskiem.
JJ - niezły występ, biorąc pod uwagę numer na koszulce 8). Na uwagę zwraca mała ilość błędów, ma dobrą kontrolę ataku. Gdyby tylko było nieco więcej mocy, ale tego mogliśmy się spodziewać.
Podsumowując - przy trenerze RS najwięcej zyskują młodzi zawodnicy. Cieszy dobra atmosfera w drużynie jak i reakcje na przerwach, widać olbrzymią poprawę w stosunku do poprzednich dwóch sezonów. Tylko ta zagrywka, jak JJ zaserwował flota w pół siatki pod koniec trzeciego seta, to mi się włos na głowie zjeżył, aż mi się pewna wesoła drużyna z nie do końca wesołymi wynikami przypomniała. To, co wystarczyło na Kielce, z pewnością nie przestraszy medalistów z zeszłego sezonu. Zwłaszcza Zaksie nie zrobią krzywdy takie baloniki. Ale wierzę, że RS przygotuje coś ekstra na przyszły tydzień, jak i na BB.
I'm the one who gripped you tight and raised you from perdition.

100% piknik!

arek

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 233
Odp: Resovia Rzeszów - Dafi Społem Kielce 30.09.2017
« Odpowiedź #19 dnia: Września 30, 2017, 21:59:15 pm »
Ps. Jeszcze jeden temat. W sobotę w czasie meczu z ZAKsą będą w Rzeszowie biegi. Będzie zmiana organizacji ruchu w centrum i parę ulic w koło Podpromia będzie zamkniętych. Jak będzie więcej szczegółów to napiszę.

Bo kto by przewidział, że z Polsatu sobie wymyślą transmitować mecz o godzinie 13...

Z tego co wynika:
http://runrzeszow.pl/index.php/3-bieg-na-piatke-o-puchar-prattwhitney-07102017/regulamin-bieg-na-piatke-07102017/Bieg o 12, więc pewnie to wszystko do 14 tam potrwa

A tu trasa:
http://runrzeszow.pl/files/6015/0602/6663/bieg_5km_07-10-2017.png
Czyli dojazd z strony południowej raczej będzie zamknięty.