Autor Wątek: Asseco Resovia Rzeszów - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (sobota 7.10.2017 13:00)  (Przeczytany 9560 razy)

charo2606

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 164
Odp: Asseco Resovia Rzeszów - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (sobota 7.10.2017 13:00)
« Odpowiedź #10 dnia: Października 07, 2017, 18:56:43 pm »
Po dzisiejszym meczu znalazłam karnet sektor D3 rząd 7 a miejsce?  Sądzę że ten kto zgubił będzie wiedział 😀

dzidek

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 817
  • Im mniej ludzie myślą, tym więcej mówią!
Odp: Asseco Resovia Rzeszów - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (sobota 7.10.2017 13:00)
« Odpowiedź #11 dnia: Października 07, 2017, 20:08:36 pm »
Qrcze a mi się dzisiejszy mecz podobał  ;) Wiadomo, że lepiej jak jest wygrana, ale...
1. W końcu mamy walkę i zaangażowanie na boisku
2. Trenera co kojarzy co się dzieje na bieżąco na boisku i adekwatnie do tego reaguje
3. Drugiego trenera co na ławce rozmawia z zawodnikami i ich chwali lub coś podpowiada
4. Zawodników w kwadracie zainteresowanych meczem i nie robiących głupich min jak ich trener woła

Nie jestem ekspert, ale w końcu fajnie się na to patrzy i zaczyna to znowu przypominać Resovię a nie wojsko zaciężne albo szpital na peryferiach  ;)

Na prawdę, to Zaksa nie zagrała dziś nic specjalnego. Byli od nas po prostu o galaktykę świetlną lepsi w zagrywce. Z takimi balonami co z naszej strony leciały to każdy sypacz by robił sobie co chce.
Jak udało nam się posłać normalną zagrywkę na ich stronę, to zdobywaliśmy punkty.

Zagrywka, zagrywka, zagrywka - nawet taka normalna, nie koniecznie po 120, tego nam brak  :'(

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6938
Odp: Asseco Resovia Rzeszów - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (sobota 7.10.2017 13:00)
« Odpowiedź #12 dnia: Października 07, 2017, 21:02:40 pm »
A co to jest "normalna zagrywka"? Taka jak na Developresie?
Szkoda, że Cię nie było na Akademickich Mistrzostwach Europy. Tam to dopiero była walka i zaangażowanie!
« Ostatnia zmiana: Października 07, 2017, 21:04:59 pm wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

dzidek

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 817
  • Im mniej ludzie myślą, tym więcej mówią!
Odp: Asseco Resovia Rzeszów - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (sobota 7.10.2017 13:00)
« Odpowiedź #13 dnia: Października 07, 2017, 21:31:12 pm »
A co to jest "normalna zagrywka"?
Jak dla mnie, to na początek, ta "normalna" to aby na pełnym powerze trafić w pomarańczowe po drugie stronie. Nie w aut, nie siatkę, nie taśmę, tylko pomarańczowe. Bez taktyki, bez celowania w strefę/zawodnika, po prostu na pełnej pi...dzie trafić/wycelować w pomarańczowe.
Czy dziś Torres albo Deroo mieli jakąś taktyke?!? Po prostu wali i tyle. No chyba tylko Bieniek, 2x taktycznie zaserwował mocno, zamiast flota.
Nasze taktyczne balony były oczywiste i zawodnicy byli kryci. A tak, jak sam zagrywający do końca nie wie, gdzie piłkę pośle, to co ma przyjęcie powiedzieć  ;)  ;D

Szkoda, że Cię nie było na Akademickich Mistrzostwach Europy. Tam to dopiero była walka i zaangażowanie!
Miałem raczej na myśli nasze oczekiwania i życzenia, kiedy mówiliśmy o zaangażowaniu lub bardziej jego braku, przez ostatnie 2 sezony :)

Carpyook

  • SSPS Resovia
  • Junior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 848
Odp: Asseco Resovia Rzeszów - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (sobota 7.10.2017 13:00)
« Odpowiedź #14 dnia: Października 07, 2017, 22:42:32 pm »
Zbyt łatwo oddany drugi set, zupełnie bez historii. A szkoda, bo wydawało się, że powinniśmy być nakręceni po wydartym po walce pierwszym secie. W czwartym secie seria głupich błędów przy naszym prowadzeniu w okolicach 16-go punktu (błąd Śliwki po desperackim przebiciu piłki przez Buszka, dwa ataki Jochena w aut). Do tego licha w przekroju całego meczu zagrywka, ale i ZAKSA za bardzo nie straszyła w tym elemencie.

Teraz kijek w mrowisko: co do podkreślanej przez niektórych widocznej dziś różnicy pomiędzy dzisiejszą "wreszcie Resovią" a "wojskiem zaciężnym" z tamtego sezonu, to warto jednak przypomnieć, że tamto wojsko akurat ZAKSĘ (mocniejszą niż obecna) ograło u nas bezdyskusyjnie 3:0 ;)

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5371
  • Semper fidelis
Odp: Asseco Resovia Rzeszów - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (sobota 7.10.2017 13:00)
« Odpowiedź #15 dnia: Października 08, 2017, 07:28:32 am »
Parafrazując pewnego amerykańskiego prezydenta, można by napisać "zagrywka durniu". Bez zagrywki to nic z tego nie będzie.

Parę tygodni temu pisałem, iż jak rzadko kiedy będzie okazja zlać Zakse. I szczerze powiedziawszy to ta okazja była. Mistrz Polski był do ogrania. Ale my nie udźwignęliśmy tego meczu. Jako kibic z przed TV zapamiętałem wypowiedź trenera z pierwszego seta, gdy ma czasie pytał się zespołu "Czy wy się ich boicie?"
Jako materiał do analizy przez trenera to jest to świetny mecz. Wszystkie nasze błędy w jednej pigułce. Niestety na tym etapie rozgrywek i z naszą formą to kłopoty będziemy mieć nie tylko z czołówką ale i ze środkiem. Zwłaszcza, iż w dobrej formie wydają się być Olsztyn, Lubin i Gdańsk. I jak niepoprawimy gry to mecze z nimi przegramy.

A Zaksa? Robi to samo co w zeszłym sezonie. Nawet bez mega formy leją "leszczy" za 3 pkt i mozolnie zaczynają budować swoją przewagę. Póki co na Pls wystarczy, natomiast w Europie co najwyżej szykuje się powtórka z ubiegłego roku.

Lewy21

  • Gość
Odp: Asseco Resovia Rzeszów - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (sobota 7.10.2017 13:00)
« Odpowiedź #16 dnia: Października 08, 2017, 11:57:54 am »
Zawodnicy jak i sztab szkoleniowy w 110% zaangażowani, walczący, charakterni, jak dla mnie EKSTRA, chcę takiej Resovii!!! Co do wyniku ? Mogliśmy koźlaków palnąć, ale nie tym razem. Ogólnie jest we mnie dużo optymizmu po tym co wczoraj zobaczyłem.

Widzieliście statystyki ?

Resovia :

Zagrywka - 17 błędów / 6 asów

ZAK-sa :

Zagrywka - 20 błędów / 4 asy

Faktem jest, że mieliśmy gorsze przyjęcie wynikające z faktu poziomu trudności zagrywki przeciwnika.

Wedle mojej skromnej opinii największe dysproporcje w stosunku do rywala były "na pozycji środkowych".

BL+MM : procent skuteczności w ataku: 56%/50% - suma ataków 20 - suma punktów 16

ŁW+MB : procent skuteczności w ataku:100%/56% - suma ataków 25 - suma punktów 23

Atakujący i przyjmujący w punktach identycznie

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6938
Odp: Asseco Resovia Rzeszów - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (sobota 7.10.2017 13:00)
« Odpowiedź #17 dnia: Października 08, 2017, 13:47:57 pm »
A'propos "walczących".
Kiedyś (ze 2-3 sezony temu) była kupa śmiechu, bo Perła pobiegł za piłką, do której nie miał szans zdążyć i nawet wykonał pad. Wczoraj nikt nie ruszył do dość wżnych piłek w końcówkach setów (o próbie padu nie wspominając), w tym do piłki, przez którą przegraliśmy seta.
Różnica pomiędzy "walczącymi", a "niewalczącymi" jest też taka, że "niewalczący" z Zaksą wygrywali, a walczący przegrali.
Kolego Lewy, najpierw nafajdałeś sobie do całkiem smacznego obiadu, więc teraz nie masz wyjścia: musisz zachwalać chleb ze smalczykiem + bigos.
Tak jak w kinie:
- Jedz. Czemu nie jesz? Przecież wszyscy jedzą.
- Ale wszyscy jedzą popkorn. Tylko ja mam bigos.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

madlark

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1675
Odp: Asseco Resovia Rzeszów - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (sobota 7.10.2017 13:00)
« Odpowiedź #18 dnia: Października 08, 2017, 14:49:34 pm »
Na rynku do wzięcia był Quiroga, ale dyr. sportowy wybrał Elvisa :P

MarianG

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2026
  • A2
Odp: Asseco Resovia Rzeszów - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (sobota 7.10.2017 13:00)
« Odpowiedź #19 dnia: Października 08, 2017, 15:37:16 pm »
Cytuj
Zagrywka, zagrywka, zagrywka - nawet taka normalna, nie koniecznie po 120, tego nam brak  :'(
JSW ma Oliwe, Muzaja
SKRA ma Wlazłego
ZAKSA Torresa
a my? My posyłamy flociki, a i te nie zawsze trafiają. Nie robią one żadnego wrażenia na przeciwniku.
Oglądając dzisiejszy mecz JSW - SKRA i zagrywki Oliwy, Muzaja oraz Wlazłego, Romać i innych, myślę, że tymi flotami daleko nie zajdziemy. No może Rossard zacznie kopać albo jakimś cudem Kuba.
Lemański to dalej obiecujący, przyszłościowy zawodnik.... dużo, dużo pracy przed nim.
Cytuj
Zawodnicy jak i sztab szkoleniowy w 110% zaangażowani, walczący, charakterni
Zgadza się. Jesteśmy na początku drogi, powinno być coraz lepiej. Jednak według mojej skromnej oceny; bardzo trudno będzie nam wejść do 4-ki i walczyć o medale. Czy waleczność, charakter i zaangażowanie wystarczy?