Autor Wątek: Asseco Resovia Rzeszów - Indykpol AZS Olsztyn 4.11.2017 14:45  (Przeczytany 19742 razy)

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6918
Odp: Asseco Resovia Rzeszów - Indykpol AZS Olsztyn 4.11.2017 14:45
« Odpowiedź #20 dnia: Listopada 04, 2017, 19:00:14 pm »
1. Nie popełnialiśmy błędów.
2. Kędzierski był innym zawodnikiem jak wtedy, gdy wchodził na zmiany. Grał wszystkimi strefami. Grał szybko. Grał dokładnie.
3. W jednym elemencie zagraliśmy lepiej niż kiedykolwiek (i to chyba w całej historii "odrodzonej" Resovii) - w asekuracji. Nie pamietam takiej ilości powtarzanych akcji. Coś, co nie wypaliło w meczu z Gdańskiem, udało się dziś.
4. "Estońsko-fiński wynalazek" pokazał swoje zalety i przydatność dla zespołu. Wahałem się w wyborze "swojego" MVP pomiędzy nim a Kędziorem. Nie spodziewam się po Elvisie potęgi w ataku. Spodziewam się przyjęcia (już przeciwko Gdańskowi grał dobrze), obrony, asekuracji i charakteru. Proponuję zamknąć jakąkolwiek dyskusję na temat przydatności Krasstinsa dla zepołu (co nie jest zakazem krytyki).
5. Serniotti to fachowiec. Fachowiec z pomysłem. Idealnie wybrnął z bardzo trudnej sytuacji.
----------------------------------
6. Szczególne brawa dla rzeszowskiej publiczności. Byliście wspaniali.
7. W dopingu coraz lepiej się rozumiemy. Łapiemy właściwy rytm. I chyba trafiamy z repertuarem. Moim zdaniem, znakomity występ prowadzącej doping Paulinki + świetni dziś (tydzień temu też) perkusiści.
8. A teraz pora obejrzeć powtórkę (Polsat Sport Extra).
Uff, urwaliśmy się ze sznurka.
« Ostatnia zmiana: Listopada 04, 2017, 19:02:17 pm wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

benek18

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 208
Odp: Asseco Resovia Rzeszów - Indykpol AZS Olsztyn 4.11.2017 14:45
« Odpowiedź #21 dnia: Listopada 04, 2017, 19:29:54 pm »

reeman

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 829
Odp: Asseco Resovia Rzeszów - Indykpol AZS Olsztyn 4.11.2017 14:45
« Odpowiedź #22 dnia: Listopada 04, 2017, 21:31:53 pm »
RESOVIA: Kędzierski 1, Rossard 15, Możdżonek 7, Jarosz 15, Krastins 6, Lemański 14 oraz Rusek (libero), Perłowski, Schops  ;D

Tim

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 768
Odp: Asseco Resovia Rzeszów - Indykpol AZS Olsztyn 4.11.2017 14:45
« Odpowiedź #23 dnia: Listopada 04, 2017, 22:33:01 pm »
Krótko oprócz gratulacji: w końcu od paru lat widziałem na Podpromiu rozegranie nie zaś wystawianie..dajmy szanse młodemu a będziemy mieć pociechę z niego. To chyba decydujący mecz dla niego i pokazał, że stać go na piękną gre. I druga rzecz: ile jeszcze i co musi się zdarzyć aby zaczął grać Johen ? Jarosz pewnego poziomu który prezentował Johen nigy nie osiągnął i nie osiągnie..może czas dać szanse Schopsowi..jak widać danie szansy się opłaca. To ważna lekcja

mmb

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 161
Odp: Asseco Resovia Rzeszów - Indykpol AZS Olsztyn 4.11.2017 14:45
« Odpowiedź #24 dnia: Listopada 04, 2017, 22:46:46 pm »
Dokładnie, Tichy lepszy już nie będzie, a Kędzior jak najbardziej może, oby wskoczył do szóstki, szkoda że dopiero po nieszczęściu pierwszego.

Jeszcze dawać nam tu Kapitana i Masełko, i można grać 8)

Maxel10

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 394
Odp: Asseco Resovia Rzeszów - Indykpol AZS Olsztyn 4.11.2017 14:45
« Odpowiedź #25 dnia: Listopada 05, 2017, 10:49:33 am »


Czyż to nie wygląda pięknie ?? II Lotman w Resovii !!

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: Asseco Resovia Rzeszów - Indykpol AZS Olsztyn 4.11.2017 14:45
« Odpowiedź #26 dnia: Listopada 05, 2017, 11:53:02 am »
Niesamowitą frajdę sprawił mi wczorajszy mecz. Nasze wilki kąsały, aż miło. Prawdziwym liderem, "samcem alfa" był Michał Kędzierski ;) :)
To był bezapelacyjny MVP. Świetna gra ze środkowymi, dobre wystawy za plecy do Kuby.
Michał potrafił ukryć nasze słabości (Elvisa w ataku), ba uczynić z tego atut. Nie rezygnował z gry Elvisem, przez co Olsztynianie nie mogli chodzić w ciemno, do Kuby. Przy dobrej asekuracji , ataki Elvisa wyglądały , jak świadoma gra na  nabijanie piłki o blok, aby w odpowiednim momencie szybo przerzucić na prawe, lub zagrać środkiem. 
 Jak sobie przypomnę grę Michała z przedsezonowych sparingów i porównam do wczorajszego meczu, to jakby grali dwaj różni zawodnicy.
 Cytując klasyka: Michał, jak Ty mi wczoraj zaimponowałeś   :) .
Drugi do MVP (dla mnie) to Bartek Lemański. Świetnie chodził do bloku, lepiej jak dobrze w ataku.
Dawno nie widziałem, tak dobrej gry asekuracyjnej  i obronnej Resovii. Brawo.
 Nadal mamy ogromne rezerwy w zagrywce.
 Ten mecz wlał w moje serce więcej optymizmu. Oczywiście, chodzi mi o grę w "6" i ewentualne półfinały. A to byłoby już COŚ (jak dla mnie). 
W meczu w Lubinie, liczę na walkę i jakąś zdobycz punktową.

Lewy21

  • Gość
Odp: Asseco Resovia Rzeszów - Indykpol AZS Olsztyn 4.11.2017 14:45
« Odpowiedź #27 dnia: Listopada 05, 2017, 12:50:18 pm »
Właśnie skończyłem oglądać powtórkę w tv i chyba pierwszy raz w życiu usłyszałem z ust Swędrowskiego : "Asseco Resovia wygrała w imponującym stylu" !!!

Co do Michała to bezsprzecznie zagrał rewelacyjnie, ale musimy pamiętać, że miał komfort, którego nie miał do tej pory Lukas, w postaci rewelacyjnego przyjęcia. Na ten moment Elvis dał trenerowi niezły orzech do zgryzienia, czy On czy Olek, czy więcej drużyna korzysta na świetnie przyjmującym, ale słabszym w ataku Finie, czy na lepiej radzącym sobie w ataku, ale jednak mocno chimerycznym w przyjęciu Polaku ?
« Ostatnia zmiana: Listopada 05, 2017, 13:02:29 pm wysłana przez Lewy21 »

wog

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 823
Odp: Asseco Resovia Rzeszów - Indykpol AZS Olsztyn 4.11.2017 14:45
« Odpowiedź #28 dnia: Listopada 05, 2017, 12:55:48 pm »
Tydzień temu fatalne nastroje, dyskusje o składzie...
Dzisiaj, po pewnym zwycięstwie nad bardzo solidną ekipą, nastroje diametralnie inne. Wystarczyło, że... zaczęliśmy (zawodnicy, ale nie tylko) wykorzystywać swój potencjał.
- Michał Kędzierski zagrał od początku. Nie wiem czy dlatego, że Tichy nie mógł zagrać, czy dlatego, że lepiej prezentował się na treningach, czy i jedno i drugie. Wiem, że szansę swą wykorzystał i zagrał kapitalne zawody. Nie wiem czy najlepsze w swojej dotychczasowej krótkiej przygodzie z siatkówką ale na pewno nie najlepsze w swojej całej karierze. Michał ma potencjał na jeszcze lepsze granie. I to nie okazjonalnie , a stabilne, wielkie granie w każdym meczu.
- Bartek Lemański (mój drugi, równorzędny z Michałem MVP) w mojej opinii zagrał najlepszy mecz w naszych barwach. A może i będzie grał lepiej. Ba! Dużo lepiej.
- Tibo świetne zawody. Mam nadzieję, że Tibo już ustabilizuje formę i... będzie tylko lepiej.
- Roberto Serniotti. Doskonale "rozpracował" ;) ;D rywala. Po pierwszym secie kluczowi gracze Olsztyna byli... "rozpracowani". Duuuuża w tym zasługa Roberto. Roberto z Lucio też "zagrali" wczoraj świetne zawody. Ale tutaj też rezerwy jeszcze są: w wykorzystywaniu chellenga i zmian.
Pozostali zawodnicy zagrali co najmniej dobre zawody.
Na koniec zostawiłem Elvissa Krastinsa. Również świetne zawody Elvissa. W ogóle Elviss odkąd przyszedł do nas zasługuje na same pochwały. Jeżeli chodzi o zaangażowanie w grę, w mecze (na treningi niestety nie chodzę więc nie wiem ale myślę, że też) Elvis daje z siebie wszystko. Napiszę tak: jakby każdy nasz zawodnik wykorzystywał swój potencjał tak jak Elviss wykorzystuje swój to... nie tylko mistrzostwo Polski mielibyśmy już w kieszeni. Niestety... to zawodnik o kapitalnym przyjęciu, zawodnik, który może i powinien pełnić bardzo ważną rolę w naszym zespole, ale... ataku i zagrywki nie ma i mam duże wątpliwości, czy kiedykolwiek będzie miał. Wczoraj fajnie, bo świetna gra całej drużyny w asekuracji, w obronie i niezła w bloku, ale... na dłuższą metę nie widzę możliwości wielkiego grania z taką "dziurą" na lewym ataku i zagrywce.  Facet się stara jak może, ale... To nie jest krytyka Elvissa, to jest apel do Olka Śliwki i Dominika Depowskiego: wracajcie do zdrowia, trenujcie i zacznijcie grać na miarę swojego wielkiego potencjału. Resovia Was potrzebuje!!!
Wczoraj czterech zawodników i trener wykorzystali swój potencjał i zagrali świetne zawody. A każdy z nich może grać jeszcze lepiej.
A co będzie jak wszyscy zaczną grać na miarę swoich możliwości?
Może być tylko lepiej. I będzie!!!
GO SOVIA!!!

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Asseco Resovia Rzeszów - Indykpol AZS Olsztyn 4.11.2017 14:45
« Odpowiedź #29 dnia: Listopada 05, 2017, 13:24:29 pm »
No i znowu AZS Olsztyn nie wygrał w Rzeszowie  :) A momentami odnosiłem wrażenie, że przyjechał, jak po swoje...
Podstawa...zagrywka. Choć nie była może aż tak...wymagająca to jednak dużo, dużo agresywniejsza i przede wszystkim z małą ilością błędów. Widać, że odrobiliśmy lekcję w tym elemencie.
Był serwis, było też przyjęcie. Może Olsztynianie nie postawili nam tu zbyt wysoko poprzeczki, ale nawet w momentach, kiedy prali dość mocno...my przyjmowaliśmy znakomicie.
Wreszcie obrona i asekuracja. Nie było straconych piłek. Bodaj tylko raz doszło do jakiegoś nieporozumienia, w którym Łukasz Perłowski się nieco pogubił w tej asekuracji, ale...konsekwencje swojej nieporadności poniósł natychmiast. Roberto nie pozostawił na nim suchej nitki  :D ;)
Wyszła nam gra, wyszedł nam mecz, wyszła nam walka i wyszedł nam wynik.
Ale nawet gdyby nam ten wynik na końcu nie wyszedł to tak walczącą Resovię chcę widzieć zawsze!

P.S. Nie należy zapomnieć o tym, że Podpromie po raz kolejny stanęło na wysokości zadania. Swój udział w tym..."spektaklu" mieliśmy wszyscy. Na pewno pomogli nam też Paweł Woicki i nasz nieodzowny "podnosiciel ciśnienia"...Daniel Pliński. To kolejny dowód na to, że tacy zawodnicy są nam w kibicowaniu potrzebni. "Wróg sportowy"...podnosi nas do aktywnego reagowania. A po meczu...wspólne zdjęcia, wymiana uprzejmości. Można?
I może jeszcze jedno. Wiele osób, z którymi rozmawiałem po meczu nie zauważyło...powtórzę jeszcze raz...nie zauważyło czynnego udziału w tym meczu naszego spikera. A to oznacza, że Adrian jest w stanie dopasować się do atmosfery Podpromia. Jeśli to było świadome działanie z jego strony to należy podkreślić ten fakt. Udało się i tak trzymać. 
« Ostatnia zmiana: Listopada 05, 2017, 13:29:04 pm wysłana przez leon »