Autor Wątek: Asseco Resovia Rzeszów - Indykpol AZS Olsztyn 4.11.2017 14:45  (Przeczytany 19741 razy)

Pablo - EWP

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2008
  • MISTRZ TYPERA 2013/2014
Odp: Asseco Resovia Rzeszów - Indykpol AZS Olsztyn 4.11.2017 14:45
« Odpowiedź #40 dnia: Listopada 06, 2017, 18:31:15 pm »
O sobotnim meczu w zasadzie napisano już wszystko i dlatego nie będą przynudzać powtarzając większość opinii. Ale jest jedna rzecz obok której przejść obojętnie nie mogę. Ba, nie wolno mi zostawić tego bez krytycznego komentarza.
Ja rozumiem u niektórych Forumowiczów przypływ euforii i w tej euforii przypływ endorfin i/lub procentów ;) ale proszę niektórych Forumowiczów: nie przesadzajmy i nie przeginajmy. Ja ostatni występ Elvisa generalnie również oceniam pozytywnie. Elvis wydaje się (nie znam go osobiście) być naprawdę fajnym i charakternym zawodnikiem, ale ..... na Zeusa i Jowisza ....... "fiński Lotman" :o :o :o. A może jednak to nie pomeczowe endorfiny tylko cegłówka na Podpromiu się oberwała i komuś  spadła na głowę ;) :P. Elvis pod każdym względem zarówno czysto sportowym jak i mentalnym nigdy nawet nie zbliży się do Paula. Ja Was proszę nie deprecjonujmy w ten sposób Paula. Lotman był i jest jeden jedyny. Niech Elvis będzie Elvisem a Paul Lotman pozostanie Paulem Lotmanem. Z całym szacunkiem do Elvisa ale nie ta liga, nie ta mentalność, nie te umiejętności, nie ta szelmowska (w pozytywnym tego słowa znaczeniu) zadziorność. ELVIS NIGDY NIE BĘDZIE ANI FIŃSKIM ANI ŁOTEWSKIM PAULEM LOTMANEM! I proszę nie szafujcie takimi porównaniami bo nieświadomie krzywdę robicie jednemu i drugiemu.
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Miałem nic nie pisać o samym meczu, a jednak  ;). Jako stały wieloletni wierny fan Tichego naprawdę bardzo cieszę się z bardzo dobrego meczu Kędzierskiego. Jak najbardziej zasłużone MVP. Po meczu tu i ówdzie słyszałem że było kilka niedociągniętych piłek, że odgwizdana podwójna w ważnym momencie 3 seta, itd. To ja napiszę tak: w taki sposób w każdym meczu to można się nawet przypieprzyć do gry Rezende, Toniuttiego czy Christensona. A poza tym ..... będzie teraz bardzo sarkastycznie ..... przez ostatnie dwa sezony oglądając ponoć naszego najlepszego polskiego sypacza był czas przywyknąć do baboli. Tylko że te "babole" za poprzedniego sypacza stawały się normą a  w sobotę u Michała były niewiele albo nic nieznaczącymi incydentami. Brawo, brawo, brawo Michał.   
« Ostatnia zmiana: Listopada 06, 2017, 18:35:19 pm wysłana przez Pablo - EWP »
Pij sok z buraka, będziesz WIELKI:-)

galiba

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 53
Odp: Asseco Resovia Rzeszów - Indykpol AZS Olsztyn 4.11.2017 14:45
« Odpowiedź #41 dnia: Listopada 06, 2017, 19:30:48 pm »
Z całym szacunkiem do Elvisa ale nie ta liga, nie ta mentalność, nie te umiejętności, nie ta szelmowska (w pozytywnym tego słowa znaczeniu) zadziorność. ELVIS NIGDY NIE BĘDZIE ANI FIŃSKIM ANI ŁOTEWSKIM PAULEM LOTMANEM! I proszę nie szafujcie takimi porównaniami bo nieświadomie krzywdę robicie jednemu i drugiemu.


Pablo nie wiem czy Ty pisząc w ten sposób nie robisz większej krzywdy Elvisowi niż inni, Lotmanowi już krzywdy się nie zrobi bo była to klasa zawodnika sama w sobie z naciskiem na słowo BYŁA. Elvis jest młodym, głodnym siatkówki zawodnikiem i przy dobrym prowadzeniu przez RS może być coś ciekawego, jest w nim duch walki a to podstawa więc bym go nie skreślał bo  może być bardzo dobrym przyjmującym.

Lewy21

  • Gość
Odp: Asseco Resovia Rzeszów - Indykpol AZS Olsztyn 4.11.2017 14:45
« Odpowiedź #42 dnia: Listopada 06, 2017, 20:38:21 pm »
Brawo, Brawo, Brawo !!! Tak grającą Sovię chcemy oglądać !!!

P.s. ten Elvis faktycznie w ataku orłem nie jest, ale przyjęcie to gość ma. Co więcej to można wyczuć jakby coś w nim buzowało, jakby jeszcze się do końca nie "otworzył", ale coś czuję, że jak okrzepnie to będzie miał fajny kontakt z kibicami i jeżeli chodzi o aspekt wolicjonalny to będzie naszym Fińskim "Lotmanem".

Pablo, przeczytaj jeszcze raz, tylko tym razem ze zrozumieniem.

jupi_1991

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 368
Odp: Asseco Resovia Rzeszów - Indykpol AZS Olsztyn 4.11.2017 14:45
« Odpowiedź #43 dnia: Listopada 07, 2017, 12:24:01 pm »
Największy pozytyw tego meczu to Kędzierski. Mieliśmy też bardzo dobre przyjęcie w porównaniu do meczu z Gdańskiem. Bardzo dobry mecz rozegrał Rusek jeśli chodzi o asekurację przy ataku, ale w przyjęciu było już dość elektrycznie. Chciałbym aby  w tym sezonie jak najwięcej szansy gry dostawali młodzi gracze i podnosili swój poziom, skoro ten sezon traktujemy powiedzmy jako ten przejściowy. Myślę, że Masłowski nie obniżyłby poziomu gry, a z czasem byłby wartością dodaną dla tej drużyny.

Zobaczymy kto w kolejnym meczu wyjdzie na rozegraniu. Śliwka chyba nie zdąży się wyleczyć na Lubin, także zapewne wyjdziemy taką samą parą przyjmujących jak na Olsztyn.

kobar

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 3085
Odp: Asseco Resovia Rzeszów - Indykpol AZS Olsztyn 4.11.2017 14:45
« Odpowiedź #44 dnia: Listopada 07, 2017, 21:43:24 pm »
Cytuj
? Kibice w Rzeszowie są bardzo przyjemni, a najważniejsze, że nie są w stosunku do mnie obojętni, a o to w sporcie chodzi. Widać, że mnie lubią i z tego powodu się cieszę. W II secie musiałem coś zrobić, żeby pobudzić trochę drużynę. Podszedłem do sędziego żeby wyzwolić u nas trochę więcej energii, ale wszystko było okej, bez żadnych spięć ? kończy Daniel Pliński.
http://www.przegladsportowy.pl/siatkowka/reprezentacja,daniel-plinski-dostanie-zaproszenie-od-pzps-,artykul,826866,1,892.html
:D

Pablo - EWP

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2008
  • MISTRZ TYPERA 2013/2014
Odp: Asseco Resovia Rzeszów - Indykpol AZS Olsztyn 4.11.2017 14:45
« Odpowiedź #45 dnia: Listopada 07, 2017, 21:52:49 pm »
Pablo nie wiem czy Ty pisząc w ten sposób nie robisz większej krzywdy Elvisowi niż inni, Lotmanowi już krzywdy się nie zrobi bo była to klasa zawodnika sama w sobie z naciskiem na słowo BYŁA. Elvis jest młodym, głodnym siatkówki zawodnikiem i przy dobrym prowadzeniu przez RS może być coś ciekawego, jest w nim duch walki a to podstawa więc bym go nie skreślał bo  może być bardzo dobrym przyjmującym.
Gdybyś napisał "bardzo dobrym libero" to pewnie byłbym skłonny się z Tobą zgodzić. Już tak mam że jestem prostolinijny i piszę oraz mówię to co myślę. A zatem: Elvis, nigdy nie będzie bardzo dobrym przyjmującym. Po prostu, nie te umiejętności. Bardzo dobry przyjmujący to ...... kompletny przyjmujący, czyli przyjęcie, atak, zagrywka, etc.
Kolego galiba, to ja mam do Ciebie i pozostałych podobnie myślących Forumowiczów krótkie pytanie. Czy chcesz/chciałbyś Elvisa w Resovii na dłużej niż jeden sezon? Bo jeżeli mamy robić w Rzeszowie poważną siatkówkę to ja osobiście nie widzę Elvisa (mimo wielkiej sympatii jaką mam do Niego) w Resovii w kolejnych sezonach. Natomiast jeżeli chcemy i mamy zamiar tylko bawić się w poważną siatkówkę to ...... jak dla mnie ....... może tutaj zostać i grać do końca swojej kariery
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Lewy21, przeczytałem nawet kilka razy i ...... uważam że błądzisz, albo - co gorsza - po długiej dyskusji w innym wątku z Majerem zostałeś zainfekowany "majerowym wirusem" ;) :P. Lewy21, jak Cię  naprawdę lubię tak ...... nie ważne czy nazwiesz to aspektem wolicjonalnym czy mentalnym czy jeszcze jakoś inaczej, ale Elvisovi jest naprawdę bardzo daleko do Paula. Paul miał to czego obawiam się Elvis nigdy nie będzie mieć. Paul mimo swoich niedoskonałości potrafił indywidualną akcją (blok, obrona, czy jakiś ekwiblirystyczny atak vide tiebreak z Fenerbahce) nie tylko nakręcić drużynę i publiczność ale też zagotować przeciwnika (vide np naszego "ulubieńca" Plińskiego). Nie wiem czy zostanę przez Ciebie dobrze zrozumiany ale chodzi mi o to że sama mentalność czy jak piszesz "aspekt wolicjonalny" to zdecydowanie za mało. Ja też mógłbym sobie wyjść na parkiet i pozytywnie nakręcać kolegów, pokrzykiwać, mobilizować, okazywać dziką radość po wygranej akcji ale z tym wszystkim w parze muszą iść jeszcze mimo wszystko jakieś umiejętności, których Elvisowi (zwłaszcza w ataku) najzwyczajniej brakuje.

I już kończąc wątek Elvisa. Dla mnie to bardzo fajny zawodnik wchodzący zadaniowo na zmiany do drugiej linii na poprawę przyjęcia.

Ps: Lewy21, i dej se już spokój z Majerem. Już go nie zreformujesz ani nie przekonasz do tego że czarne jest czarne a białe jest białe ;)   
« Ostatnia zmiana: Listopada 07, 2017, 22:16:21 pm wysłana przez Pablo - EWP »
Pij sok z buraka, będziesz WIELKI:-)

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6916
Odp: Asseco Resovia Rzeszów - Indykpol AZS Olsztyn 4.11.2017 14:45
« Odpowiedź #46 dnia: Listopada 08, 2017, 11:57:36 am »
Ja tylko chcę przypomnieć, że gdy Lotman przyszedł do nas, to w pierwszym sezonie spotykał się z takimi samymi "zarzutami", z jakimi spotyka się dziś Krastinss. Lotman miał wtedy bodajże 26 lat. Owszem, miał wyśmienitą końcówkę sezonu 11/12, ale w kolejnych sezonach bywało różnie. W Resovii Lotman nie imponował atakiem. Zdarzały mu się fajne mecze, ale nie była to norma.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

reeman

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 829
Odp: Asseco Resovia Rzeszów - Indykpol AZS Olsztyn 4.11.2017 14:45
« Odpowiedź #47 dnia: Listopada 08, 2017, 13:09:46 pm »
W zasadzie tylko pierwszy mecz finału +L 2012, gdzie został MVP