Autor Wątek: Plusliga 2017/2018  (Przeczytany 83278 razy)

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Plusliga 2017/2018
« Odpowiedź #30 dnia: Stycznia 14, 2018, 19:10:10 pm »
"Ta radość z kibicowania jest w głowach kibiców z Zawiercia. Oni jeszcze nie zdążyli się "zepsuć" sukcesami". Jest trochę racji w tym co napisał Repres. Siedzę teraz w innym sektorze i słyszę co kibice mówią, oni nie "żyją" meczem, tylko biadolą. Ja kibicuję, niektórzy podchwycą i zaczynają klaskać (to już jakiś sukces) ale wielu dziwnie na mnie patrzy, pewnie w myśli sobie mówią : skąd on się urwał. Sektor w którym teraz kibicuję kiedyś naprawdę był słyszalny, reagował na zawołania KK, a teraz...... nic nie napiszę, tylko tyle, że jest wiele prawdy w tym co napisał Repres. Kibice Resovii już nie potrafią cieszyć się ze zwycięstw z potencjalnie słabszymi drużynami, a każdą porażkę (nawet ze Skrą, która jest zdecydowania silniejsza kadrowo) kwitują..... a nie będę pisał, każdy zna te komentarze i na pewno słyszał na trybunach.

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: Plusliga 2017/2018
« Odpowiedź #31 dnia: Stycznia 14, 2018, 19:31:29 pm »
Slawko,
Zanim się rozpędzisz, przypomnę Ci (bo zapewne je znasz) stare, proste, ale i bardzo mądre powiedzenie:

"Nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem..."


Są pewne granice, których ludzie rozumni nigdy nie przekraczają, a jak ktoś je przekroczy to nie tylko rozmowa z kimś kto je przekroczył jest niemożliwa, ale nawet ludzie kulturalni komuś takiemu nie podają ręki.
Dzisiaj  (chyba nie pierwszy raz) ta granica została przez jednego z użytkowników tego Forum przekroczona.

Dedykuję ten wpis nie tylko Sławkowi, ale i pozostałym Forumowiczom (szczególnie kolegom owego użytkownika)...
Przeczytajcie dzisiejsze wpisy w tym wątku i... wyciągnięcie wnioski.
Bo w to, że ten kto przekroczył dziś wszelkie granice się opamięta nie wierzę...

Wojtek dziękuję. Masz rację. Szkoda słów. Niech się sam tapla, w tym swoim bagnie .

piokol

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 151
Odp: Plusliga 2017/2018
« Odpowiedź #32 dnia: Stycznia 14, 2018, 20:59:45 pm »
A jeszcze niedawno koleś Repres śmiał mnie uczyć, że nie wolno innych obrażać. Żenua😂. A jak mu braknie argumentów to znów da bana. Moderator od siedmiu boleści.

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5370
  • Semper fidelis
Odp: Plusliga 2017/2018
« Odpowiedź #33 dnia: Stycznia 14, 2018, 21:17:29 pm »
Stare powiedzenie mówi "lepiej milczeć i być uważanym za idiotę, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości."

Dziwne czasy nastały. Byłem przekonany, iż jak ktoś "puści bąka" w towarzystwie to o nim źle świadczy i na jego rachunek to idzie. Reszta towarzystwa kulturalnie przemilczy to, ale będzie pamiętać iż ten to jednak czasami do kulturalnych ludzi nie pasuje. Ale przyszło nowe. Przez kilka postów eksponuje się tylko to nieeleganckie zachowanie prezentując "święte oburzenie". Nie chciałbym aby źle to zabrzmiało, ale pewnie gdyby nie ostatnie posty większość by przeszła nad tym do porządku dziennego. Bo to bardziej źle świadczy o represie w tej konkretnej sytuacji niż dotyka Leona. Bo czy ta opinia, dla ludzi którzy go znają nie jest jakimś babolem?

A tak wracając do tej sytuacji, tłumek krzyczy "on puścił w towarzystwie bąka", widzieliście? Tam to było i z poczuciem wyższości piszą piękne epitafia na ten temat.

Dzisiaj jest finał WOŚP. Niektórzy są za inni przeciw. Ale w mediach które są za, eksponuje się przede wszystkim tych co są przeciw. Bez problemu znajdziemy na stronach gazety wyborczej wypowiedzi blogera Matka Kurka czy innego Posła Pięty. A wystarczyło by wśród ludzi kulturalnych spuścić zasłonę milczenia. Tak, aby głupot nie przekazywać dalej.

wog

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 823
Odp: Plusliga 2017/2018
« Odpowiedź #34 dnia: Stycznia 14, 2018, 21:50:39 pm »
Darku, jak ktoś puści bąka w towarzystwie to wypadałoby przeprosić i starać się więcej tego nie robić. Słusznie prawisz, że towarzystwo nie powinno na bąka reagować, a ewentualny brak przeprosin źle świadczy o tym kto bąka puścił a nie o towarzystwie.

Co innego jak ktoś wejdzie w gumofilcach do salonu, zesra się na środku, po czym jak gdyby nigdy nic wychodzi trzaskając drzwiami. Tutaj nie można przejść nad tym bez słowa  do porządku dziennego i reakcja jest wymagana.

I nie dlatego, żeby tego chama, który się zesrał czegokolwiek nauczyć, bo to daremny trud, a dlatego żeby chama zmusić do posprzątania po sobie albo żeby chama do salonu więcej nie wpuszczać.

Nie chce mi się pisać o tym człowieku. Gdzieś nawet mi go żal. Nie znam go ale jak znam życie i widzę zachowanie tego faceta to... musi być strasznie zakompleksionym, niedowartościowanym i biednym człowiekiem.
Nie chodzi o to, że ten człowiek kogoś obraził bo nie obraził. Ktoś taki nikogo obrazić nie może. Ale teraz (tym bardziej, że nie jest to jego pierwszy raz) albo pozwolimy na to, że będzie tu wchodził (dzisiaj on, jutro ktoś inny) "srał na środku salonu" i bez słowa wychodził albo zareagujemy.

Jest też inna opcja - chyba najrozsądniejsza - nie wchodzić do "salonu" do którego dostęp mają też chamy nie potrafiące się w "salonie" zachować.
Amen
« Ostatnia zmiana: Stycznia 14, 2018, 23:00:55 pm wysłana przez wog »

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6918
Odp: Plusliga 2017/2018
« Odpowiedź #35 dnia: Stycznia 14, 2018, 23:43:03 pm »
No to przypomnijmy całość
Patrzę na mecz Warty ze Skrą i...autentycznie zazdroszczę kibicom Zawiercia atmosfery na hali.
Po prostu esencja zabawy w siatkówkę.
Ta radość z kibicowania jest w głowach kibiców z Zawiercia. Oni jeszcze nie zdążyli się "zepsuć" sukcesami.
I na to pada kulturalna odpowiedź[
Rzadko ostatnio czytuję forum i może dlatego...większego dyrdymalizmu dawno nie widziałem.
Leon, jednak na każdym kroku wychodzi z Ciebie kawał prostaka.
Czy święcie oburzony Kolega Wog to jest ten, który posługuje się ordynarnym kłamstwem?

Warto przypomnieć sobie i tamten szczególik, bo to samo towarzystwo, które przed chwilą zawyło z oburzenia, wtedy też wyło z oburzenia, a następnie podkuliło ogonki.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 14, 2018, 23:59:00 pm wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Unge

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 118
Odp: Plusliga 2017/2018
« Odpowiedź #36 dnia: Stycznia 15, 2018, 01:21:21 am »
To jest po prostu niesamowite...  :o A kol. Repres widzisz różnicę między waleniem w kogoś ad personam, a uderzenie w czyjąś wypowiedź? Widać nie... I to jeszcze, żeby sam moderator łamał regulamin. Kurcze, a miały być rozmowy z Góralem, a tu taka wiocha wyszła. No nic... Góral ma pewnie dalej z kim dyskutować. 

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6918
Odp: Plusliga 2017/2018
« Odpowiedź #37 dnia: Stycznia 15, 2018, 01:30:38 am »
Uderzenie w wypowiedź? A jest w tym uderzeniu coś do rzeczy, czy obsikiwanie dla samego obsikiwania?
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Unge

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 118
Odp: Plusliga 2017/2018
« Odpowiedź #38 dnia: Stycznia 15, 2018, 01:43:08 am »
Aha czyli dalej nie rozumiemy różnicy między "głupio powiedziałeś", a "głupi jesteś"?
Tak wracając jeszcze do Twojej wcześniejszej wypowiedzi o "zepsutych sukcesami". Czyli uważasz, że atmosfera wokół rzeszowskiej siatkówki jest zła przez kibiców czy przez sukcesy? Osobiście myślę, że problem nie leży ani tu ani tu.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 15, 2018, 02:01:04 am wysłana przez Unge »

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6918
Odp: Plusliga 2017/2018
« Odpowiedź #39 dnia: Stycznia 15, 2018, 02:35:22 am »
Myślę, że atmosferę tworzą kibice i kibice sami ją sobie psują.
Psuli ją przez ostatnie 2 lata i psują ją nadal. Nie potrafią się pogodzić z tym, że po latach sukcesów przyszedł czas porażek. Zepsuli ją do tego stopnia, że nawet wicemistrzostwo Polski i bardzo dobra postawa podczas F4 LM były powodem do nieustannego narzekania.
Zrozumiałbym krytykę, nawet najostrzejszą, ale to, co się działo, nie miało wiele wspólnego z krytyką.
Nikt kibicom nie zrobił nic złego. Jedyne co "złego" kibicom zrobiono, to to, że nie pozwolono, żeby to oni wskazywali trenera. Co w tym dziwnego?
Dziś forumowicze życzą Resovii porażek. Dawniej za coś takiego dostawało się bana (a nie ja byłem moderatorem).
Ani Kowal nic złego nikomu nie zrobił, ani Górski nikomu nic złego nie zrobił. Kto z klubu zrobił cokolwiek złego kibicom? Odmówiono im czegoś?
Zawodnicy nie zapominają o kibicach i u siebie, i na wyjeździe, więc o co chodzi? O przegraną z Onico i Kielcami? Ta pierwsza nie zepsuła atmosfery wśród kibiców, a ta druga zepsuła?
Atmosferę "zepsuły" porażki, czyli coś, co jest wpisane w sport.
A już kpiny z przyśpiewki "Czy wygrywasz, czy nie...". Bo co? Bo trenerem jest Kowal, a zamiast wymarzonego zawodnika zatrudniono Krastinssa?
Serniotti też popełniał błędy. Jednym z największych jego błędów było to, że mógł wziąć Achrema, ale go nie chciał. Tak, tak, jeszcze w maju była na to szansa. I co, miałem się za to obrazić na Serniottiego i Resovię? Miałem porażkach pluć na niego? A co mi chłop złego zrobił? Podjął taką, a nie inną decyzję, bo to uważał za najlepsze dla drużyny. A że ja się z tym nie zgadzam...
---------------------------------
Powiem Ci. Unge, o co mi chodzi.
"Resovia w ruinie".
Mam swoje lata i wiem, jakim syfem zakończy się powtarzanie tego typu haseł.
Bo jak osłu jest za dobrze, to idzie na lód tańczyć. No to niektórzy kibice postanowili sobie potańczyć na lodzie. Większość moich rodaków też. I już mi szkoda następnych pokoleń, bo to za mojego życia powstaje ten syf.
---------------------------------
Z najfajniejszego środowiska siatkarskiego, od którego wszyscy uczyli się dopingu i kultury, zrobiło się to, co się zrobiło. I nie jest temu winien ani Kowal, ani Górski (który kibicom by nieba przychylił), ani nawet Fabian Drzyzga.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.