Autor Wątek: Plusliga 2017/2018  (Przeczytany 83272 razy)

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Plusliga 2017/2018
« Odpowiedź #40 dnia: Stycznia 15, 2018, 08:03:27 am »
Nic nie poradzę na to, że pisanie o kibicach, którzy sami zepsuli atmosferę jest dyrdymalizmem.
Nic też nie poradzę na to, że pisanie o tym, że porażki zepsuły do tego stopnia, z jakim mamy teraz do czynienia, klimat na Podpromiu, jest również dyrdymalizmem. Choćby dlatego kupy się to nie trzyma, bo kolejnych 5 zwycięstw wcale tego klimatu nie poprawiło.
A jak ktoś uprawia notoryczny dyrdymalizm i obraża podstawowe zasady inteligencji u innych ludzi to sformułowanie: "Rzadko ostatnio czytuję forum i może dlatego...większego dyrdymalizmu dawno nie widziałem" jest absolutnie zasadne.
Dotknęło do żywego? Jak się świadomie głupoty pisze to i dotknąć musiało. A że zapanować nad emocjami jest trudno to potem się inwektywami rzuca. Był już "przygłup", za którego były nic nie warte, jak widać, przeprosiny. Teraz jest "prostak". Sytuacja wygląda na rozwojową...
Na kompleksy i brak panowania nad sobą najlepszy inwektyw. Ja się powstrzymam, bo zdarzyło mi się już kiedyś ulec pokusie dorównania do podobnej chamówy i do dziś tego żałuję.
A poza tym osobnik uprawiający zwykłą chamówę zapomniał ile razy w ordynarny sposób podjeżdżał pod innych forumowiczów. Ale mógł się zapomnieć. W końcu tyle tego było, że...zwyczajnie przywykł.
Ciekawostką jest również fakt, że osobnik, który mieni się być fachowcem w dziedzinie prawa (to cały czas ten sam osobnik), łamie podstawowe punkty obowiązującego na tym forum regulaminu, będąc jednocześnie jego moderatorem.

A tak na marginesie...nic nie poradzę na to, że coś koło 80% kibiców po prostu, po ludzku, nie odczuwa radości z kibicowania. No ale, jak są sami sobie winni... ::)
Trenera to może i kibice nie są w stanie zatrudnić, ale na pewno są w stanie go docenić.
Natomiast niespotykaną do tej pory w Resovii formą był sposób...pozbycia się Serniottiego. Najbardziej mnie boli nie decyzja Adama Górala, ale działania tych, którzy się do takiej decyzji bardziej, bądź mniej świadomie przyczynili. Ten zakalec będzie się ciągnął jeszcze jakiś czas i nie wiadomo, czy skończy się tylko na kacu, czy zamieni się w trwałe upośledzenie.
Ale po co mówić o faktach. Przecież to wbrew naszym teraźniejszym interesom. Lepiej se podyrdymalić.

I to w zasadzie byłoby wszystko. Bez odbioru.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 15, 2018, 12:12:25 pm wysłana przez leon »

jasio p

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 282
Odp: Plusliga 2017/2018
« Odpowiedź #41 dnia: Stycznia 15, 2018, 08:42:25 am »
Kto z klubu zrobił cokolwiek złego kibicom? Odmówiono im czegoś? ...
Jest ten trening otwarty czy nie ?
Bo na stronie klubu "cichosza" ...

Dude

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1399
Odp: Plusliga 2017/2018
« Odpowiedź #42 dnia: Stycznia 15, 2018, 12:17:43 pm »
Kibice Resovii już nie potrafią cieszyć się ze zwycięstw z potencjalnie słabszymi drużynami, a każdą porażkę (nawet ze Skrą, która jest zdecydowania silniejsza kadrowo) kwitują..... a nie będę pisał, każdy zna te komentarze i na pewno słyszał na trybunach.

Wydaje mi się, że kibice Resovii nie potrafią cieszyć się ze zwycięstw z potencjalnie słabszymi drużynami, kiedy styl gry delikatnie rzecz ujmując nie jest przyjemny dla oka. Podam przykład: mecz z Olsztynem, wygrany 3:0, gdzie raczej mało kto się spodziewał, po batach z Lotosem, że Resovia tak szybko odbuduje się z, było nie było, ówczesną wtedy rewelacją ligi i zagra rewelacyjny mecz (zakładam, że Olsztyn ma słabszy potencjał od naszego, a jeśli nie, to w takim razie wybieram spotkanie z  Espadonem. Fakt, szału tam nie było, chwilami męczenie buły dało radę zaobserwować, ale uważam, że zagraliśmy dosyć solidnie).
Powiem więcej, wśród moich znajomych, mało kto przeklinał mecz z Zaksą, gdzie z Mistrzem Polski graliśmy jak równy z równy (w przeważającej części spotkania).

Nic nie poradzę na to, że pisanie o kibicach, którzy sami zepsuli atmosferę jest dyrdymalizmem.
Nic też nie poradzę na to, że pisanie o tym, że porażki zepsuły do tego stopnia, z jakim mamy teraz do czynienia, klimat na Podpromiu jest również dyrdymalizmem, a na dodatek kupy się nie trzyma, bo kolejnych 5 zwycięstw wcale tego klimatu nie poprawiło.

Jako kibic mam swoje za uszami i to pewnie nie mało, natomiast trzeba sobie jasno powiedzieć, że siatkówka zarówno w klubowym, jak i reprezentacyjnym wydaniu, jest w odwrocie i nie obroni się sama. Dopóki działacze (tak, nazwa zobowiązuje, jestem działaczem, to działam!) nie przestaną zauważać tego problemu i nie znajdą sposobu, by zachęcić ludzi, do przychodzenia na hale, to taki stan rzeczy będzie się utrzymywał. W Rzeszowie problem jest nieco bardziej złożony. Jesteśmy cholernie wymagającymi kibicami, może nawet za bardzo i czasami własne frustracje/kompleksy przenosimy na to w jaki sposób zachowujemy się na trybunach. Ale też nie jesteśmy w ciemię bici. A właśnie tego dotyczy następny fragment wypowiedzi Leona:


Natomiast niespotykaną do tej pory w Resovii formą był sposób...pozbycia się Serniottiego. Najbardziej mnie boli nie decyzja Adama Górala, ale działania tych, którzy się do takiej decyzji bardziej, bądź mniej świadomie przyczynili. Ten zakalec będzie się ciągnął jeszcze jakiś czas i nie wiadomo, czy skończy się tylko na kacu, czy zamieni się w trwałe upośledzenie.


W punkt. Mimo, że od tej decyzji upłynęło już trochę czasu, to w dalszym pojawia mi się przed oczami pytanie: czy klub traktuje mnie jak idiotę? W tym miejscu chciałbym posłużyć się pewnym skrótem myślowym (tylko nie bić, bo nikogo nie obrażam :D).
Od jakiegoś czasu odnoszę wrażenie, że Asseco podąża ścieżką Marmy Polskie Folie (a miałem nie pisać o żużlu). Smrodek vel atmosfera (jak zwał, tak zwał) wokół klubu podobne, wyniki nieco lepsze, choć od 3 lat pojawia się tendencja spadkowa.

Myślę, że atmosferę tworzą kibice i kibice sami ją sobie psują.
Psuli ją przez ostatnie 2 lata i psują ją nadal. Nie potrafią się pogodzić z tym, że po latach sukcesów przyszedł czas porażek. Zepsuli ją do tego stopnia, że nawet wicemistrzostwo Polski i bardzo dobra postawa podczas F4 LM były powodem do nieustannego narzekania.

Za sezon 2015/16- broni nas tylko wynik. Graliśmy bardzo słabo przez jego większość. Dość powiedzieć, że w Final Four "pary" starczyło na 2 sety z Kazaniem i 3 z Lube. Ale faktycznie, to wicemistrzostwo Polski było pewnym osiągnięciem. (Dzięki BBTSowi  8) ).


Dziś forumowicze życzą Resovii porażek. Dawniej za coś takiego dostawało się bana (a nie ja byłem moderatorem).

Z tym się nie zgodzę. Forumowicze przede wszystkim życzą przejrzenia na oczy. Ale to tylko to forum, na którym możemy wymieniać mniej lub bardziej kontrowersyjne poglądy. Czasami nic tak nie otwiera oczu jak solidne dostanie po dvpie, które podchodzi pod porażkę. Nie lepiej otworzyć ślepia zawczasu, tak aby tych porażek uniknąć?


Z najfajniejszego środowiska siatkarskiego, od którego wszyscy uczyli się dopingu i kultury, zrobiło się to, co się zrobiło. I nie jest temu winien ani Kowal, ani Górski (który kibicom by nieba przychylił), ani nawet Fabian Drzyzga.

Tutaj zgadzam się w 100%, dodam tylko, że wina nie leży wyłącznie po jednej ze stron.
I'm the one who gripped you tight and raised you from perdition.

100% piknik!

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6918
Odp: Plusliga 2017/2018
« Odpowiedź #43 dnia: Stycznia 15, 2018, 12:24:46 pm »
Bądźmy precyzyjni.
1. Słowo "przygłup" padło kilka lat temu w prywatnej korespondencji do zamkniętego kręgu osób i dotyczyło jakiegoś osobnika z portalu bodajże "Nowin". Nie znałem człowieka, który jakieś głupoty o mnie wypisywał. Nie wiem, w jakim celu ktoś dziś o tym pisze.
2. W wypowiedzi >>Ta radość z kibicowania jest w głowach kibiców z Zawiercia. Oni jeszcze nie zdążyli się "zepsuć" sukcesami<< nie ma nic szokującego, a tym bardziej niemądrego.
3. Kibice nie zepsuli atmosfery. Kibice zepsuli sobie atmosferę. I to jest ich (kibiców, którzy sami sobie zepsuli atmosferę) problem.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 15, 2018, 12:44:51 pm wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Timur

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 591
Odp: Plusliga 2017/2018
« Odpowiedź #44 dnia: Lutego 07, 2018, 22:39:26 pm »
Oglądam Gdańsk vel Jastrzębie i ... oczom nie wierzę. Pan Nowakowski jak Piotrek Łuka prawie. K... Czemu teraz dopiero. Najemnicy...
Ps. Byłeś dla mnie top, panie Piotrku..
« Ostatnia zmiana: Lutego 07, 2018, 22:41:30 pm wysłana przez Timur »
"Środkiem nie wygrywa się meczu - LT"

Pablo - EWP

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2008
  • MISTRZ TYPERA 2013/2014
Odp: Plusliga 2017/2018
« Odpowiedź #45 dnia: Lutego 08, 2018, 17:34:27 pm »
Oglądam Gdańsk vel Jastrzębie i ... oczom nie wierzę. Pan Nowakowski jak Piotrek Łuka prawie. K... Czemu teraz dopiero. Najemnicy...
Ps. Byłeś dla mnie top, panie Piotrku..
Timur, możesz pojaśnić? Nie oglądałem meczu więc nie wiem o co chodzi i co takiego miało miejsce
Pij sok z buraka, będziesz WIELKI:-)

Timur

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 591
Odp: Plusliga 2017/2018
« Odpowiedź #46 dnia: Lutego 09, 2018, 07:54:17 am »
Nie chodzi o jakieś jedno konkretne zachowanie, ale Pit z rękami w górze i okrzykami po bloku albo kłócący się i rzucający mięsem do sędziego  to u Nas nie był normalny widok. Ogólnie nie on - żyje. :D
"Środkiem nie wygrywa się meczu - LT"

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6918
Odp: Plusliga 2017/2018
« Odpowiedź #47 dnia: Marca 11, 2018, 23:36:10 pm »
25. kolejka. Ważny dla obu zespołów mecz Cuprum - Olsztyn. Ważny, bo decyzujący, kto pozostanie w walce o "6", czyli o medale. Na trybunach w Lubinie, przy fajnym klubie kibica może ze 300 widzów. Na parkiecie w drużynie Cuprum jest aż 2 zawodników godnych miana zawodowych siatkarzy. Mecz tak nijaki, że aż się wierzyć nie chce, że to mecz o strefę medalową.
Polska liga powinna liczyć maksimum 10 zespołów. Po prostu mamy za mało siatkarzy na odpowiednim poziomie.
« Ostatnia zmiana: Marca 11, 2018, 23:40:37 pm wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Plusliga 2017/2018
« Odpowiedź #48 dnia: Marca 18, 2018, 17:56:31 pm »
No to nasza sytuacja jest...niewesoła. Wynik meczu z Onico może mieć decydujące znaczenie dla być albo nie być w 6.
Po naszych ostatnich meczach trudno być optymistą.
No i nie wiem, czy nie rozpęta się znowu burza w naszym zarządzie, bo analogiczne w czasie wyniki trenera Kowala są równie niezadawalające, jak trenera Serniottiego....
Czyżby znowu dymisja?  ;D :)

pwl

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 70
Odp: Plusliga 2017/2018
« Odpowiedź #49 dnia: Marca 18, 2018, 18:33:43 pm »
Nasza sytuacja jest czysta i klarowna. Wygrywamy wszystko za 3 i wchodzimy do 6 , bez oglądania się na innych.  Taki trochę system pucharowy , przegrywasz - odpadasz ( wiadomo mogą być różne wyniki Olsztyna i Jastrzębia).  Jest okazja do pokazania prawdziwej siły zespołu.