Autor Wątek: Wyjazd na mecz Cuprum Lubin - Asseco Resovia, 10.11.2017r. (piątek, godz. 18)  (Przeczytany 20897 razy)

Lewy21

  • Gość
Odp: Wyjazd na mecz Cuprum Lubin - Asseco Resovia, 10.11.2017r. (piątek, godz. 18)
« Odpowiedź #20 dnia: Listopada 10, 2017, 21:02:43 pm »
Lewy, a o którego Perrina Ci chodzi? O tego z reprezentacji, czy tego z Resovii?

Drogi Represie pomyliłeś adresata. Jeżeli chodzi o fakty to w poprzednim sezonie trener zaczynał ustalanie szóstki właśnie od Perrina, a Dominika wysłał na wypożyczenie.

Wronka

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 316
Odp: Wyjazd na mecz Cuprum Lubin - Asseco Resovia, 10.11.2017r. (piątek, godz. 18)
« Odpowiedź #21 dnia: Listopada 10, 2017, 21:10:12 pm »
Pasowałoby pomału zacząć wspinaczkę w górę tabeli.. A lekko nie będzie..

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6938
Odp: Wyjazd na mecz Cuprum Lubin - Asseco Resovia, 10.11.2017r. (piątek, godz. 18)
« Odpowiedź #22 dnia: Listopada 10, 2017, 21:23:53 pm »
Drogi Represie pomyliłeś adresata. Jeżeli chodzi o fakty to w poprzednim sezonie trener zaczynał ustalanie szóstki właśnie od Perrina, a Dominika wysłał na wypożyczenie.
Pytanie było pozbawione złośliwości. Po prostu Perrin w Resovii grał miękko. Niewiele było meczów, w których zagrał zgodnie z oczekiwaniami.
Dominik jest jeszcze bardzo pogubiony.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Lewy21

  • Gość
Odp: Wyjazd na mecz Cuprum Lubin - Asseco Resovia, 10.11.2017r. (piątek, godz. 18)
« Odpowiedź #23 dnia: Listopada 10, 2017, 21:32:10 pm »
Pytanie było pozbawione złośliwości. Po prostu Perrin w Resovii grał miękko. Niewiele było meczów, w których zagrał zgodnie z oczekiwaniami.
Dominik jest jeszcze bardzo pogubiony.

Ok, ale to mediolan na drugiej stronie napisał o Perrinie i Dominiku.
« Ostatnia zmiana: Listopada 10, 2017, 21:34:48 pm wysłana przez Lewy21 »

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6938
Odp: Wyjazd na mecz Cuprum Lubin - Asseco Resovia, 10.11.2017r. (piątek, godz. 18)
« Odpowiedź #24 dnia: Listopada 10, 2017, 21:47:54 pm »
A, to przepraszam.
Z powodu obsesji na punkcie Kowala jesteście dla mnie jak bliźnięta.  ;D
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Lewy21

  • Gość
Odp: Wyjazd na mecz Cuprum Lubin - Asseco Resovia, 10.11.2017r. (piątek, godz. 18)
« Odpowiedź #25 dnia: Listopada 10, 2017, 22:44:43 pm »
A, to przepraszam.
Z powodu obsesji na punkcie Kowala jesteście dla mnie jak bliźnięta.  ;D

Ty również masz obsesję na jego punkcie

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Wyjazd na mecz Cuprum Lubin - Asseco Resovia, 10.11.2017r. (piątek, godz. 18)
« Odpowiedź #26 dnia: Listopada 10, 2017, 23:09:01 pm »
Mediolan, ja myślałem że Perrin już nie gra w Resovii, ale skoro chcesz, to skomentuję. Przyjęcie Depowskiego w tamtym sezonie 54/30, Perrina 43/18, blok 11 punktowych przy 43 blokach, Perrina 25 punktowych przy 121 blokach, tu również Depowski lepszy, coś jeszcze skomentować ? ??? .

wog

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 824
Odp: Wyjazd na mecz Cuprum Lubin - Asseco Resovia, 10.11.2017r. (piątek, godz. 18)
« Odpowiedź #27 dnia: Listopada 11, 2017, 00:49:13 am »
Gratulacje dla całej dRRużyny. Szczególne słowa uznania dla Kuby Jarosza. Brawo.

Miałem po ostatnim meczu pewne wątpliwości co do składu w jakim gramy. A mówiąc wprost pisałem, że nie widzę przyszłości w graniu z jednym przyjmującym w ataku. Ponieważ Dominik w ogóle nie pojawiał się na boisku to można było założyć, że jest w tak fatalnej formie (choć ja w to nie wierzyłem), że wariant z przyjmującym z lepszym przyjęciem i bez ataku jest lepszy.
No i dzisiaj Dominik (w końcu) wszedł na plac. Wszedł w końcówce drugiego seta  i... zakończył go z 3 atakami (pewnymi i mocnymi) na 3 i z 3 bardzo dobrymi przyjęciami na... 3 przyjęcia. Byłem pewny, że następnego seta zaczniemy parą Tibo/Dominik. Zaczęliśmy z Elvissem i Dominikiem. Dominik do momentu "zacinki" w czwartym secie i powrotnej zmiany z Tibo, grał co najmniej solidnie. I to nie tylko w ataku, ale przede wszystkim w przyjęciu (a oczywiście był pierwszym celem w zagrywce lubinian). Ponieważ z obserwacji meczu wcale mi nie wychodziło, że Dominik i Tibo gorzej przyjmują od Elvissa (o porównaniu ataku w ogóle nie ma co pisać) to se po meczu zerknąłem w statystyki i... Nie przywiązuję za dużej wagi do gołych cyferek ale bywają one cennym uzupełnieniem tego co widzimy na boisku podczas meczu. Zerknąłem w statystyki i... dzisiaj Elviss był statystycznie naszym najgorszym przyjmującym. I to przyjmując zaledwie 20 zagrywek podczas 5 setów, podczas gdy Dominik w niecałe dwa sety przyjmował 16 razy (w tym kilka naprawdę mocnych). Dodam tylko, że najwięcej przyjmował Tibo (23 razy a grał 3 sety) i... był naszym najlepszym przyjmującym. Porównanie ataków Dominika i Tibo z Elvissem.... przemilczę.


Po tym co dzisiaj zobaczyłem jeszcze bardziej zachodzą w głowę dlaczego my gramy parą Elvis, Tibo/Depowski a nie Depowski, Tibo i Elviss na zmiany zadaniowe na poprawienie przyjęcia.
Jaką my mamy korzyść z takiego grania?
Zabezpieczenie przyjęcia? No chyba nie za bardzo, bo oprócz tego, że statystycznie Elviss dziś przyjmował najgorzej, to nawet jakby przyjąć, że statystyki przekłamują albo dzisiaj Elviss miał słabszy dzień, to i tak jest omijany w zagrywce i nasze przyjęcie zależy od tego jak przyjmuje drugi przyjmujący.
Atak? O ataku Elvissa szkoda czasu żeby pisać bo... on po prostu ataku "nie ma". A przy takiej dziurze pozostali muszą atakować cały czas na podwójnym bloku. Dzisiaj Kuba super sobie poradził (szczególnie w ważnych momentach meczu i szczególnie właśnie na podwójnym bloku), ale obawiam się, że nie zawsze tak będzie.
Jak Tibo albo Dominik zaczynają "krwawić" w przyjęciu, na poprawę przyjęcia za Tibo wchodzi... Dominik, a za Dominika... Tibo. A nie lepiej by było, żeby oni grali razem (jak Śliwek się wykuruje to dwóch z tej trójki) a Elviss wchodził w razie potrzeby na poprawę przyjęcia za zawodnika, który "złapał zadyszkę"?

Fajnie, że dzisiaj wygraliśmy. Fajnie, że wygraliśmy tydzień temu. Owszem, obydwa te mecze wygraliśmy z Elvissem w składzie w pełnym wymiarze czasowym. Tyle tylko, że ja nie uważam, że wygraliśmy te mecze bo mieliśmy Elvissa w składzie a... mimo tego, że mieliśmy Elvissa w składzie. Tydzień temu zagraliśmy kapitalnie w asekuracji, obronie, przyjęciu i bloku. Dzisiaj kapitalnie zagrał Kuba. A co będzie jak zagramy w asekuracji itd. nie tak jak tydzień temu a tak jak dzisiaj, a Kuba nie zagra tak jak dzisiaj tylko tak jak tydzień temu (a zagrał też całkiem solidne zawody)?

Powtórzę kolejny raz: nie mam nic do Elvissa. To fajny i charakterny chłopak, ale po dzisiejszym meczu utwierdziłem się tylko w przekonaniu, że granie z nim w szóstce i Dominikiem/Tibo/Olkiem na ławie nie ma sensu i przyszłości. Nie widzę po prosty żadnej korzyści z takiego grania. Żadnej. Ktoś widzi i zechciałby się podzielić?

kael

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1681
  • D3
Odp: Wyjazd na mecz Cuprum Lubin - Asseco Resovia, 10.11.2017r. (piątek, godz. 18)
« Odpowiedź #28 dnia: Listopada 11, 2017, 01:00:47 am »
Ufff, ale się urwaliśmy, i ta końcówka 3seta, i dramatyczna seria w 4 (całe szczęście gospodarze nie zauważyli tego dotknięcia Możdżona), 2 bardzo ważne pkt.
Ładnie Dryjka wszedł w mecz, w tym sezonie nie grał praktycznie nic, a dziś dołożył każdym elemencie.
Naprawdę super mecz Jarosza w ataku, nie spodziewałem się że będzie w stanie tak zagrać, jeszcze tylko ten serwis.

« Ostatnia zmiana: Listopada 11, 2017, 01:13:07 am wysłana przez repres1 »
W końcu.

mmb

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 161
Odp: Wyjazd na mecz Cuprum Lubin - Asseco Resovia, 10.11.2017r. (piątek, godz. 18)
« Odpowiedź #29 dnia: Listopada 11, 2017, 01:24:15 am »
Ta różnorodność ataków Kuby dziś zrobiła spore wrażenie ;D

Też ciekaw jestem pary Tibo/Depo. No i koniecznie Masło na pierwszego!

Swoją drogą, jak widzę jak młody, zdrowy chłop, reprezentant kraju, wchodzi na zagrywkę i puszcza balony jak Olek czy Elviss to ręce mi opadają..