Autor Wątek: Resovia - Czarni 17.11  (Przeczytany 50392 razy)

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6916
Odp: Resovia - Czarni 17.11
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 19, 2017, 12:43:34 pm »
Całe szczęście, że Podpromie nie przyjęło ciekawej propozycji kibiców przyjezdnych.
Kultura Podpromia (którą ktoś próbował zniweczyć, proponując "lekkie" przekraczanie jej granic) była i (mam nadzieję) będzie wzorem dla wszystkich hal.
W tym sezonie wróciło "dawne Podpromie". Bo "dawne Podpromie" było napędzane nadzieją, a nie frustracjami. Przez 2 ostatnie sezony lansowanie frustracji skutecznie wyciszyło Podpromie. Dziś mecze z Radomiem (czy wcześniejszy z Olsztynem) jest odbierany przez pryzmat nadziei na zwycięstwo. Dlaczego nadziei? Bo kibic zdaje sobie sprawę, że w tym sezonie nie dopisujemy sobie 3 punktów jeszcze przed meczem. Mogą być 3 punkty, może być 0.
Przypomnijcie sobie styl kibiców przyjezdnych (dopóki obraz jest świeży): lekkie przekraczanie granic kultury i poprawności, testosteron, prowokacje i nie spijanie sobie z dziubków. Taki wzorzec.
I tym wzorcem próbowano zainfekować Podpromie. Gratuluję pomysłu.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: Resovia - Czarni 17.11
« Odpowiedź #11 dnia: Listopada 19, 2017, 13:45:30 pm »
Wczorajszy mecz, w oczekiwaniu na gości miałem (nie)przyjemność oglądać przed tv. Sędzia po drugiej akcji meczu, tak mnie podkręcił, że oberwało się stołowi  ;) .
Co raz bardziej w grze naszej drużyny widać "rękę" Roberto Serniottiego. Każdy z zawodników wie, co ma robić na boisku. Drużyna do każdego meczu, jest bardzo dobrze przygotowana taktycznie. Zawodnicy w kwadracie również żyją meczem.
Ciężko jest wyróżnić kogokolwiek za mecz z Radomiem. Uważam, że cała drużyna zagrała na MVP.  Podkreślić muszę jednak wielką , wspaniałą pracę w trakcie meczu naszego sztabu trenerskiego. Lucio z Roberto są zgrani. Bardzo dobrze współpracują ze sobą. Zmiany wykonywane  wczoraj-prima sort.
Nie można jednak przejść obok, 17-u błędów w przyjęciu (więcej iż w zagrywce). Biorę poprawkę na chwilę konia, którą miał na zagrywce Dominik Kwasowski. Mimo wszystko, takiej ilości błędów ze średniakiem z Radomia nie akceptuję.
Po wczorajszym meczu zrozumiałem decyzję Zarządu Resovii o "niezakontraktowaniu" Michała Filipa. Nie chodzi mi o grę Michała, a o jego mentalność. Chłopak zamiast skupić się na grze w końcówce IV-ego seta, decydujących fragmentach meczu, to dyskutuje z sędzią, trenerem o wystawie Lucasa. Nie chciałbym, aby taka postawa rozpie........ła koncentrację Resovii w  finałowych akcjach .

Na koniec taka smutna refleksja.  Szkoda, że na naszym forum jest jegomość, który zamiast cieszyć się zwycięstwem swojej ukochanej drużyny, leczy swoje kompleksy, budując jakieś wyimaginowane zagrożenia dla Podpromia: była Częstochowa, jest Radom. Chciałbym pomóc, nie potrafię. Myślę, że tutaj bez specjalistycznej pomocy się nie obejdzie.

wog

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 823
Odp: Resovia - Czarni 17.11
« Odpowiedź #12 dnia: Listopada 19, 2017, 13:58:22 pm »
Zapomniałem (Slawko mi przypomniał) podkreślić jeszcze jednej rzeczy. Kapitalną pracę jaką na ławce wykonuje Lucio Oro. BRRawo!!!
---------------------------
....
- Wiesiek, ty masz problem alkoholowy.
- Grażyna, co ty pitolisz?!!! Jaki problem alkoholowy?!!!
- Widzisz Wiesław, ty się nawet irytujesz jak ja o tym twoim problemie mówię. Jezuzmaria!!! Wiesiek, ty jesteś alkoholikiem!!!
- Grażyna, ale ja całe życie stroniłem od alkoholu, brzydziłem się nim, a od 22 lat w ogóle nie piję!!!
- Wiesław, nadużywanie alkoholu to straszne nieszczęście. Alkohol ruinuje ludziom życie...
- Grażyna ja w ogóle nie piję!!! Po co ty mi to mówisz?
- Dobrze, że zareagowałam w porę. Jeszcze byś mnie zdradził, wypadek po pijaku spowodował, z roboty by cię wywalili...
- Grażyna!!! Ja mam 83 lata, nigdy nie jeździłem autem bo nigdy prawa jady nie miałem, od 18 lat jestem na emeryturze...
- Dobrze, że w porę zauważyłam twój problem... Nie martw się Wiesław, pomogę ci. Razem wyjdziemy z tego...

MarianG

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2026
  • A2
Odp: Resovia - Czarni 17.11
« Odpowiedź #13 dnia: Listopada 19, 2017, 14:14:55 pm »
Cytuj
Na koniec taka smutna refleksja.  Szkoda, że na naszym forum jest jegomość, który zamiast cieszyć się zwycięstwem swojej ukochanej drużyny, leczy swoje kompleksy, budując jakieś wyimaginowane zagrożenia dla Podpromia: była Częstochowa, jest Radom. Chciałbym pomóc, nie potrafię. Myślę, że tutaj bez specjalistycznej pomocy się nie obejdzie.
Sławko, bardzo ładnie zrobiłeś ocenę meczu, nie omieszkałeś dodać o wspaniałej pracy trenerów, jednakże musiałeś wsadzić to zdanie, aby podkreślić "jegomościa". I po co to? Czy już na tym forum nie można normalnie porozmawiać, tylko muszą być tzw. wycieczki do kogoś?
Mnie nie podobało się kiedyś zachowanie kibiców(kiboli być może) Częstochowy, nie podobało mi się wczoraj zachowanie KK Radomia. Widziałem, słyszałem i takie zachowanie w czasie śpiewania Hymnu Resovii mi się nie podoba i czuję niesmak. Czy z tego wynika zagrożenie? lepiej dmuchać na zimne.

Pablo - EWP

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2008
  • MISTRZ TYPERA 2013/2014
Odp: Resovia - Czarni 17.11
« Odpowiedź #14 dnia: Listopada 19, 2017, 14:20:49 pm »
To był najlepszy mecz w wykonaniu Resovii w tym sezonie!
Na co przede wszystkim zwróciłbym uwagę?...Psychika. Miała rację Olga Chmielarska mówiąc w audycji "W Centrum Sportu", że naszej drużynie potrzebna jest wygrana w meczu od stanu 0-2 do 3-2. Tak się stało w Lubinie i dziś można chyba napisać, że tak właśnie zaczynamy budować naszą siłę mentalną. Podniesienie się po przegranym trzecim secie i "wyciągnięcie się" z kilku punktowej przewagi radomian w czwartym, zasługuje na podkreślenie. Tym bardziej, że w żadnym momencie meczu nie doszło do sytuacji - znanej z poprzednich sezonów - kiedy...nie było się komu po piłkę schylić.
Panowie, tak trzymać!
Powyżej Reeman umieścił wywiad z naszym Trenerem. Przy całej sympatii, którą mam do Roberto, w jednym się z nim nie zgodzę. Ta 10 minutowa przerwa nie wpłynęła źle na Resovię. Ta przerwa wpłynęła bardzo korzystnie na Czarnych. Po przerwie mieliśmy do czynienia z innym, dużo lepszym przeciwnikiem. My graliśmy swoje, a w IV secie musieliśmy zagrać jeszcze lepiej. I chwała chłopakom, że dźwignęli ten mecz.
Leon, za wyjątkiem pierwszego zdania pełna zgoda. Nic dodać, nic ując. Ja uważam że najlepszy mecz w tym sezonie zagraliśmy z Olsztynem. Ale o takie didaskalia nie będziemy się sprzeczać ;)

Moje nadzieje jakie wiązałem od dawna z tym sezonem z każdym meczem się sprawdzają i potwierdzają. Po 2 ostatnich sezonach "sucharach" jakże znowu wspaniale jest z przyjemnością i radością przychodzić na Podpromie i cieszyć się każdym punktem, każdym setem i każdym meczem. Wiecie co? Możecie mi wierzyć lub nie, ale ...... chrzanię to czy my w tym roku wygramy jakiś medal czy nie. Naprawdę! W tym sezonie nie ma to dla mnie znaczenia. ŻADNEGO! Niech se Repres "Łaskawca" daje tej Drużynie i Trenerowi "miodowy miesiąc", a inni 100 lub 200 dni. Ja osobiście już się czuję w bardzo dużej mierze wygrany jako kibic. Z radością i entuzjazmem przychodzę na Podpromie, mecz się kończy a ja już czekać i tęsknię za kolejnym. Znowu chce mnie się wstawać, znowu chce mnie się drzeć "ryja". Znowu ..... czuję że żyję, a nie jak przez ostatnie ...... Nieważne.

O samym meczu jeszcze. Gdybym był komisarzem to MVP dałbym zdecydowanie Mateuszowi Masłowskiemu. Brawo, barwo i jeszcze raz brawo. Tak się qrde właśnie walczy o miejsce w pierwszej 6tce. Wtajemniczeni wiedzą co mam na myśli. Praca, praca i jeszcze raz ciężka praca, a nie ..... "muchy w nosie". Jakoś tak od początku sezonu miałem przeczucie że to tylko kwestia czasu kiedy RS postawi na jednego libero i będzie nim Mateusz.
I ostatnia rzecz. Obserwując RS podczas naszych meczów z Berlinem byłem przekonany że to Trener flegmatyk. Nic bardziej mylnego. On ma prawdziwe ADHD w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Żyje z drużyną i zaczyna żyć z trybunami. Widziałem, więc wiem co piszę ;). Sytuacja jak mu Oro rękę trzyma żeby nie brał challengu ..... myślałem że umrę ;D. To samo z powstrzymaniem go przed zmianą Lukasa za Michała w 3 secie ;D
« Ostatnia zmiana: Listopada 19, 2017, 14:27:22 pm wysłana przez Pablo - EWP »
Pij sok z buraka, będziesz WIELKI:-)

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: Resovia - Czarni 17.11
« Odpowiedź #15 dnia: Listopada 19, 2017, 15:51:27 pm »
Sławko, bardzo ładnie zrobiłeś ocenę meczu, nie omieszkałeś dodać o wspaniałej pracy trenerów, jednakże musiałeś wsadzić to zdanie, aby podkreślić "jegomościa". I po co to? Czy już na tym forum nie można normalnie porozmawiać, tylko muszą być tzw. wycieczki do kogoś?
Mnie nie podobało się kiedyś zachowanie kibiców(kiboli być może) Częstochowy, nie podobało mi się wczoraj zachowanie KK Radomia. Widziałem, słyszałem i takie zachowanie w czasie śpiewania Hymnu Resovii mi się nie podoba i czuję niesmak. Czy z tego wynika zagrożenie? lepiej dmuchać na zimne.

Marian to nie jest dmuchanie na zimne. To jest udawadnianie  że "moje jest bardziej mojsze", kosztem rozbijania jedności resoviackiej braci ( jak czytałeś inne wątki to podzielisz moje zdanie). Skoro jegomość tak sobie poczyna, będę bezwzględny w surowej ocenie takiego forumowego chuligaństwa. Robienie z kibiców Resovii potencjalnych bandytów rodem z Częstochowy, czy z Radomia jest takowym. Na to mojego przyzwolenia nie ma. Nie pozwolę obrażać siebie, moich kolegów chorymi insynuacjami...

« Ostatnia zmiana: Listopada 19, 2017, 15:54:44 pm wysłana przez Slawko »

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5370
  • Semper fidelis
Odp: Resovia - Czarni 17.11
« Odpowiedź #16 dnia: Listopada 19, 2017, 16:18:29 pm »
Zgadzam się z Marianem. Po co wchodzicie w dyskusję z Represem? 99% użytkowników rozumiem, przywrócenie dawnego Podpromia inaczej niż Repres. Ale Repres ma prawo rozumieć to po swojemu. I doświadczenie uczy, iż nie da się go przekonać więc po co wkoło to próbujesz Sławku?

Kibice Radomia celowo przeszkadzali w czasie hymnu bo wiedzieli, iż parę osób to wkurzy. I to chcieli zrobić. Ale ich było z 30 osób a nas 4 tys. Jeżeli przeszkodzili nam w hymnie to źle o nas świadczy. To znaczy, iż hymn słabo śpiewamy. Przypomniał mi się stary żarcik:

- Mistrzu. Dlaczego nie robię postępów w mojej technice?
- Czy widziałeś zachód słońca, gdy jaskółki przecinają wieczorną bryzę?
- Tak, mistrzu.
- i widzialeś jak woda z wodospadu drąży skałę nie czyniac sobie krzywdy?
- Tak, mistrzu.
- i odbicie Księżyca w tafli spokojnej wody?
- Tak, mistrzu.
- To jest twoj problem. Oglądasz te wszystkie pierdoły zamiast ćwiczyć.

Na przyszłość jak jest hymn to śpiewamy głośno a nie patrzymy co się dzieje wokoło. Nas jest 4 tys. osób. Gości wielokrotnie mniej. Nie są w stanie nam przeszkodzić czy zagłuszyć. Wystarczy głośno śpiewać. Słowa jak ktoś nie pamięta to są na telebimie.

Kibice Radomia nie przebili się ze swoim dopingiem. A to już jest coś. Było wczoraj dobrze z naszym dopingiem. W dobrą stronę to idzie.
« Ostatnia zmiana: Listopada 19, 2017, 16:27:21 pm wysłana przez A :) »

piokol

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 151
Odp: Resovia - Czarni 17.11
« Odpowiedź #17 dnia: Listopada 19, 2017, 17:34:16 pm »
Skoro kibice olali wybryki kibiców Radomia to trzeba olać i nie zwracać uwagi na " małego" jegomościa. Jezu kochany jak on tęskni za Kowalem. Brr. Bravo drużyna i bravo Serniotti. I faktycznie coś w tym jest że w końcu chce się chodzić na mecze Resovii. Troszkę kibiców na początku sezonu uciekło ale odnoszę wrażenie że powoli będą wracać bo drużyna chce i trener chcę. Medalu może i nie będzie, ale dopóki mecz trwa....

wog

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 823
Odp: Resovia - Czarni 17.11
« Odpowiedź #18 dnia: Listopada 19, 2017, 17:35:43 pm »
Slawko, rozumiem Cię i zgadzam się z Tobą. Ale zgadzam się też z Darkiem... Szkoda czasu. Zamiast cieszyć się z gry i zwycięstwa Resovii, po raz kolejny dajemy się wciągać w tę "grę". Zostawmy go. Niech se pisze. Potraktujmy te zaczepki tak jak wczoraj Podpromie potraktowało zaczepki kibiców z Radomia: OLEJMY!
Darek, żart, który napisałeś (nie znałem, super) można odnieść do śpiewania hymnu podczas meczów, ale i... do naszego Forum. Nie zajmujmy się tymi pierdołami, tylko róbmy swoje. Poznałem fajny i mądry dowcip i... zamierzam wyciągnąć z niego wnioski. Tutaj na Forum, bo hymnu głośniej nie dam rady śpiewać...

EDIT: Bóg mi świadkiem, że się z Kol. Piokolem nie umawiałem...
« Ostatnia zmiana: Listopada 19, 2017, 17:38:21 pm wysłana przez wog »

Lewy21

  • Gość
Odp: Resovia - Czarni 17.11
« Odpowiedź #19 dnia: Listopada 19, 2017, 17:38:31 pm »

Moje nadzieje jakie wiązałem od dawna z tym sezonem z każdym meczem się sprawdzają i potwierdzają. Po 2 ostatnich sezonach "sucharach" jakże znowu wspaniale jest z przyjemnością i radością przychodzić na Podpromie i cieszyć się każdym punktem, każdym setem i każdym meczem. Wiecie co? Możecie mi wierzyć lub nie, ale ...... chrzanię to czy my w tym roku wygramy jakiś medal czy nie. Naprawdę! W tym sezonie nie ma to dla mnie znaczenia. ŻADNEGO! Niech se Repres "Łaskawca" daje tej Drużynie i Trenerowi "miodowy miesiąc", a inni 100 lub 200 dni. Ja osobiście już się czuję w bardzo dużej mierze wygrany jako kibic. Z radością i entuzjazmem przychodzę na Podpromie, mecz się kończy a ja już czekać i tęsknię za kolejnym. Znowu chce mnie się wstawać, znowu chce mnie się drzeć "ryja". Znowu ..... czuję że żyję, a nie jak przez ostatnie ...... Nieważne.

O samym meczu jeszcze. Gdybym był komisarzem to MVP dałbym zdecydowanie Mateuszowi Masłowskiemu. Brawo, barwo i jeszcze raz brawo.

Mam tak samo jak Ty, zresztą widać jak trybuny odżywają. Chwilo trwaj !!! Brawo, brawo, brawo !!!
« Ostatnia zmiana: Listopada 19, 2017, 17:40:54 pm wysłana przez Lewy21 »