Autor Wątek: Resovia Rzeszów - Warta Zawiercie  (Przeczytany 19050 razy)

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Resovia Rzeszów - Warta Zawiercie
« Odpowiedź #20 dnia: Listopada 24, 2017, 22:14:51 pm »
Ja uważam, że potencjał tej drużyny to medal, wiele będzie zależało od trenera, czy wpoi zawodnikom tę wiarę. Może na mistrza są niewielkie szanse, ale...... . Jochen w pełnej sprawności i formie, Rossard, Śliwka, Możdżonek, Lemański, walczak Masłowski, ci zawodnicy już nieraz pokazali, że drzemie w nich moc. Gdy do tego Tichemu będzie jeszcze się chciało chcieć, Dryja wypali, Jarosz zagra na swoim poziomie, Depowski uwierzy w siebie, a Michał Kędzierski zagra jak w meczu gdy dostał MVP, to medal jest na wyciągnięcie ręki.

bociek

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 137
Odp: Resovia Rzeszów - Warta Zawiercie
« Odpowiedź #21 dnia: Listopada 25, 2017, 17:09:17 pm »
Ja uważam, że potencjał tej drużyny to medal, wiele będzie zależało od trenera, czy wpoi zawodnikom tę wiarę. Może na mistrza są niewielkie szanse, ale...... . Jochen w pełnej sprawności i formie, Rossard, Śliwka, Możdżonek, Lemański, walczak Masłowski, ci zawodnicy już nieraz pokazali, że drzemie w nich moc. Gdy do tego Tichemu będzie jeszcze się chciało chcieć, Dryja wypali, Jarosz zagra na swoim poziomie, Depowski uwierzy w siebie, a Michał Kędzierski zagra jak w meczu gdy dostał MVP, to medal jest na wyciągnięcie ręki.

Mam wrażenie że cierpimy trochę(to moje prywatne zdanie) na syndrom nazwałbym to obrazowo ?młodego Pawła Brożka?, czyli dopóki wydaje nam się (to dobre słowo wydaje się) że ktoś jest młody to automatycznie ma potencjał i jest perspektywiczny?. ja to rozumiem, bo to też kibicowsko źle jest obedrzeć siebie z wszelakich nadziei.

Wszystko jest gdyby, trochę jak gdybym trafił pierwszą liczbę w lotto, a potem udałoby mi się trafić kolejną, a potem jeszcze trzecią i czwartą tak jak już kiedyś ją trafiłem, potem jeszcze tylko dwie, ale tą ostatnio to już 3 razy trafiłem to teraz powinno pójść, może jak nie szóstka, to piątka.

No i mamy teraz cały koncert życzeń, zbiegów okoliczności i meczów życia.
Taki koncert mógłbym napisać o praktycznie każdym zespole(dużo gdyby, odwoływania się do przeszłości czy do pojedynczego meczu), weźmy sobie Warszawę i napiszmy:

Ja uważam, że potencjał tej drużyny to medal, wiele będzie zależało od trenera, czy wpoi zawodnikom tę wiarę. Może na mistrza są niewielkie szanse, ale...... . Gjorgiew w pełnej sprawności i formie, Kwolek, Włodarczyk, Wrona, walczak Wojtaszek, ci zawodnicy już nieraz pokazali, że drzemie w nich moc. Gdy do tego Samice będzie jeszcze się chciało chcieć, Vernon-Evans wypali, Brizard zagra na swoim poziomie, Firlej uwierzy w siebie, a Nowakowski zagra jak w meczu gdy dostał MVP, to medal jest na wyciągnięcie ręki.

I teraz ważna i wyraźna różnica, weźmy sobie Alka, Wlazłego czy Winiarskiego z najlepszych czasów, tam nikt nie odwoływałby się do jakiegoś meczu gdzie miał MVP, nikt nie pisałby że nieraz pokazał że drzemie w nim moc, że musi się ustabilizować czy uwierzyć w siebie, tylko napisałby, niech gra tak jak w poprzednim sezonie, lub w poprzednim, bo tych najlepszych ce...e stabilizacja i powtarzalność i tylko stabilizacją można wygrać medal, nie wyskokami i przeskokami, tym można wygrać mecze.

Nie róbmy z trenera cudowtwórcy, bo łatwo się na tym przejedziemy.
« Ostatnia zmiana: Listopada 25, 2017, 17:12:06 pm wysłana przez bociek »

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Resovia Rzeszów - Warta Zawiercie
« Odpowiedź #22 dnia: Listopada 25, 2017, 18:13:46 pm »
Nie bawmy się w drobiazgi, mogłem napisać o Kędzierskim, aby zagrał jak w tamtym sezonie, a ten w jego wykonaniu był naprawdę dobry, byłoby dobrze? Piszesz o Winiarskim z najlepszych czasów, to samo mogę napisać o Jochenie i co, nie mamy wtedy w dalszym ciągu szans na medal?, o Tichym napiszę aby zagrał jak grał we Fridrischaven, i tak mogę mnożyć, to są tylko słowa. Nie ulega wątpliwości, że nasz potencjał jest wyższy niż podane przez Ciebie 6 miejsce, z całym szacunkiem do Warszawy, ale ich potencjał to zaledwie 8-10 miejsce, Ty poważnie porównujesz nasze potencjały? Nie potrzeba nam naprawdę trenera cudotwórcy, tylko po prostu trenera, który przygotuje drużynę do całego sezonu, nie na dwa, trzy mecze, ale przede wszystkim w tym najważniejszym czasie, czyli fazie Play-off.

bociek

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 137
Odp: Resovia Rzeszów - Warta Zawiercie
« Odpowiedź #23 dnia: Listopada 25, 2017, 18:42:07 pm »
Cóż mam wrażenie że uwielbiasz zaklinać i naginać rzeczywistość. Białe czarne, czarne białe.

Piszesz o Winiarskim z najlepszych czasów, to samo mogę napisać o Jochenie

Widzisz różnicę!!!? Mówie o powtarzalności, biorąc Alka z 11/12 nie masz ryzyka, po prostu masz zawodnika w sile wieku i 90% szans że powtórzy sezon, to trochę jak mając teraz Winiara w składzie odwoływałbyś się do super sezonów? no kurde.
Na tym polega powtarzalność, sezon w sezon, a nie sezon 4 lata różnicy i wiara w coś tam.

Nie bawmy się w drobiazgi, mogłem napisać o Kędzierskim, aby zagrał jak w tamtym sezonie, a ten w jego wykonaniu był naprawdę dobry, byłoby dobrze?

Nie nie byłoby, napewno nie na medal (chyba że miałbym mega wybitnych kolegów nakrywających czapką resztę). Odpowiem Ci, to był przeciętny rozgrywający w tamtym sezonie, tak jakbyś nie oglądał i nie słuchał meczów, to Ci powiem jeszcze, Depowski był jeszcze gorszy.

o Tichym napiszę aby zagrał jak grał we Fridrischaven
Ja bym napisał że Murek żeby zagrał jak w 99, no kurde, a Małysz żeby skakał jak kiedyś i wrócił do skoków, bo czego nie. Odwoływanie się do

z całym szacunkiem do Warszawy, ale ich potencjał to zaledwie 8-10 miejsce

Totalnie się nie zgadzam, akurat mają zdecydowanie lepszy skład i potencjał, jak wypali to będą zdecydowanie lepsi, ale nadal jak wypali, pare pytajników mają. Pisanie o 8-10 miejscu to brak totalny znajomości siatkówki i mam wrażenie że mówisz o jakichś tam przekonaniach z przeszłości i na zasadzie wydaje mi się, tak jak strzeliłeś sobie z Piotrkiem Nowakowskim.
« Ostatnia zmiana: Listopada 25, 2017, 18:45:34 pm wysłana przez bociek »

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Resovia Rzeszów - Warta Zawiercie
« Odpowiedź #24 dnia: Listopada 25, 2017, 20:28:24 pm »
Rzeczywistość jest taka, że mamy potencjał na medal, to tyle w temacie. Możesz sobie pisać co chcesz, to Twoje prawo, nie zgadzasz się że mamy większy potencjał od Warszawy, mało tego piszesz wręcz że "mają zdecydowanie lepszy skład i potencjał", ja się z tym absolutnie nie zgadzam i możemy sobie tak pisać do woli. Jesli jest jak piszesz, to bądź łaskaw podać pozycje, a w zasadzie je porównać, na których to oni mają "zdecydowanie lepszy potencjał", to raczej Ty masz totalny brak znajomości siatkówki pisząc takie brednie, że Warszawa ma zdecydowanie lepszy skład i potencjał ::)

bociek

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 137
Odp: Resovia Rzeszów - Warta Zawiercie
« Odpowiedź #25 dnia: Listopada 25, 2017, 21:37:12 pm »
to raczej Ty masz totalny brak znajomości siatkówki pisząc takie brednie, że Warszawa ma zdecydowanie lepszy skład i potencjał ::)

Wiesz tak szczerze to przynajmniej z Piotrka Nowakowskiego w Resovii nie robiłem debiutanta :)
To tyle w temacie :)
« Ostatnia zmiana: Listopada 25, 2017, 22:00:19 pm wysłana przez bociek »

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Resovia Rzeszów - Warta Zawiercie
« Odpowiedź #26 dnia: Listopada 25, 2017, 21:59:53 pm »
Skoro zarzucasz mi kompletny brak znajomości siatkówki, to co powiesz o Sobie?. Parę liczb i statystyk:
Kwolek zasię 343, 39 meczów, 358 pkt (niecałe 10/ mecz)32 asy, 23 bloki
Rossard zasięg 340, 38 meczów, 473 pkt (zdecydowanie więcej niż 10/ mecz), 59 asów, 34 bloki
Włodarczyk 128 meczów, 1067 pkt (niecałe 10/mecz), 66 asów, 104 bloki
Śliwka 86 meczów, 879 pkt (prawie 10/mecz), 34 asy, 71 bloków
Wrona zasięg 355, 229 meczów, 1650 pkt, 99 asów, 496 bloków
Możdżonek zasięg 360, 330 meczów, 2055 pkt, 120 asów, 670 bloków
Evans 8 meczów, 31 pkt, 0 asów, 4 bloki
Jarosz 212 meczów, 2797 pkt, 183 asy, 184 bloki, kosmos dzieli tych zawodników
Gjorgiew 10 meczów, 125 pkt, 5 asów
Schoeps 126 meczów, 1322 pkt, 108 asów, 72 bloki, lata świetlne dzielą tych graczy, podaję mecze tylko w polskiej lidze
Nowakowski 90 meczów, 486 pkt, 24 asy, 132 bloki
Lemański 98 meczów, 649 pkt, 77 asów, 201 bloków
Kowalczyka i Perłowskiego nawet nie porównuję aby Cię nie załamać. Ośmieszyłeś się, pisząc że Warszawa ma większy potencjał od nas.  :-X ::) :D. Skoro tak jest jak piszesz,  to my już mamy medal 8) :)
Pisząc o Piotrku miałem na myśli grę w reprezentacji na jakiejś ważnej imprezie, nie o memoriale, czy jakimś mało istotnym epizodzie, a w roku o którym piszesz Nowakowski nie był w składzie na MŚ, ani LŚ. Przemyśl dobrze co napisałeś o potencjale obu drużyn i nie ośmieszaj się więcej ;)
« Ostatnia zmiana: Listopada 25, 2017, 22:05:32 pm wysłana przez Majer »

bociek

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 137
Odp: Resovia Rzeszów - Warta Zawiercie
« Odpowiedź #27 dnia: Listopada 26, 2017, 01:15:53 am »
Majer naprawdę przerwijmy bo robić zaczyna się straszno-śmiesznie :D

Dobra Majer specjalnie dla Ciebie oceń potencjał, będzie trudno, zagadka:

17 meczów 203 punkty 14 asów 18 bloków
33 mecze 267 punktów  13 asów  18 bloków
69 meczów 740 punktów 41 asów i 89 bloków

Którego wybierasz? Bo tutaj dzieli to kosmos prawda?
Może dotrze do Ciebie że to są głupawe wręcz durne statystyki(patrzenie na siatkówkę względem statystyk samo w sobie jest średnie, a takich jest wyjątkowo głupie).

Cytuj
Pisząc o Piotrku miałem na myśli grę w reprezentacji na jakiejś ważnej imprezie, nie o memoriale, czy jakimś mało istotnym epizodzie, a w roku o którym piszesz Nowakowski nie był w składzie na MŚ, ani LŚ.

Napisałeś tak:
Cytuj
Teraz pierwszy sezon Kowala (2011/2012)Dobrowolski, Lotman, Grzyb, Nowakowski, Tichaćek, Achrem, Bojić, Grozer, Perłowski, Gontariu, Mika, Ignaczak, Byli jeszcze Nożewski, Kowalski, Głód, ale oni nie grali. Nowakowski jeszcze żółtodziób, długo później dopiero zadebiutował w kadrze.

No więc Piotrek przed przyjściem do Resovii(!) grał w Lidze Światowej, jeśli chodzi o ciekawostki to miał nawet medal i w meczu o ten medal zdobył 7 punktów :D Faktycznie Kowal dostał żółtodzioba :D Więc może nie brnijmy :D
A teraz Majer zagadka jakich 3 środkowych było na ME 2009? :D
« Ostatnia zmiana: Listopada 26, 2017, 02:51:49 am wysłana przez bociek »

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Resovia Rzeszów - Warta Zawiercie
« Odpowiedź #28 dnia: Listopada 26, 2017, 08:34:21 am »
Głupawy to był wpis : "mają zdecydowanie lepszy skład i potencjał "(mowa o składzie Onico), zagadka,  kto to napisał? Wyrwany z kontekstu wpis o Nowakowskim, porównałem go wtedy do Le Goffa i Kuhnera i w tym konteście napisałem, że to żółtodziób, poza tym nie miał doświadczenia Plińskiego , Kadziewicza, czy Możdżonka, więc w jakimś sensie to żółtodziób. Pisałem z głowy, a pamięć może być w moim wieku trochę zawodna.
« Ostatnia zmiana: Listopada 26, 2017, 09:17:21 am wysłana przez Majer »

Lewy21

  • Gość
Odp: Resovia Rzeszów - Warta Zawiercie
« Odpowiedź #29 dnia: Listopada 26, 2017, 12:53:51 pm »
Bociek,

Ze względu na osobę trenera mamy podstawę wierzyć, że zdobycie medalu jest realne. W końcu nie ma w zespole równych i równiejszych, a chłopaki "zwijają" podłogę walcząc o każdą piłkę. Zespół personalnie jest słabszy, ale chce się go oglądać.
« Ostatnia zmiana: Listopada 26, 2017, 13:12:59 pm wysłana przez repres1 »