Autor Wątek: Andrzej Kowal ponownie trenerem naszej Resovii!  (Przeczytany 111211 razy)

kael

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1673
  • D3
Odp: Andrzej Kowal ponownie trenerem naszej Resovii!
« Odpowiedź #320 dnia: Lutego 22, 2018, 13:00:02 pm »
Chyba troche za wcześnie na ten kontrakt, sezon można jeszcze w spektakularny sposób zawalić (tfu tfu), a wtedy atmosfera zrobi nieprzyjemna jak przez ostatnie 1.5 sezonu.
W końcu.

mumcio

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 681
Odp: Andrzej Kowal ponownie trenerem naszej Resovii!
« Odpowiedź #321 dnia: Lutego 22, 2018, 17:25:48 pm »
Mumcio, mamy podobnie  :)

Na tym forum i innych niebezpiecznie mieć poglądy podobne do Twoich 😜 a tak na poważnie wydaje mi się że za łatwo pozbywamy sie zawodników mogących stanowić kręgosłup na długie lata jakieś to nasze podkarpackie powietrze nieświeże

Dude

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1399
Odp: Andrzej Kowal ponownie trenerem naszej Resovii!
« Odpowiedź #322 dnia: Lutego 22, 2018, 18:10:55 pm »
Nie byłem i nie jestem zaskoczony tą wiadomością. @repres1, @mediolan i s-ka tyle się już naprodukowali na ten temat, że po prostu: w pakiecie z Asseco jest zawsze Trener Kowal. I ok. Natomiast zauważam pewne zmiany w jego zachowaniu (nie, nie mam na myśli odepchnięcia/zasłaniania kamery Polsatu w trakcie czasu), może jest to spowodowane obecnością Lucio Oro a może Trener przemyślał sobie kilka rzeczy? Życzę Mu, żeby nie było koncepcji dwóch/dwóch i pół równych szóstek w nowym sezonie.

Co do Śliwki- ma wolną wolę, wybierze najlepszą ofertę. Niemal tradycją jest, że co sezon wymieniamy 3 a nierzadko 4 przyjmujących i atakującego, ale póki co, wybieram emocjonowanie się obecnym sezonem.

Ps. Jeszcze o Andrzeju Kowalu w kontekście reprezentacji - nie uważam, by dłuższy kontrakt z Resovią pomógł mu w ubieganiu się o fotel selekcjonera kadry narodowej.
I'm the one who gripped you tight and raised you from perdition.

100% piknik!

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6918
Odp: Andrzej Kowal ponownie trenerem naszej Resovii!
« Odpowiedź #323 dnia: Lutego 22, 2018, 19:21:46 pm »
Przepraszam, Mumcio. Mój błąd. Więcej się to nie powtórzy. Już nigdy nie napiszę, że się z Tobą zgadzam. Na wszelki wypadek (żeby nikomu nie szkodzić) z nikim się nie zgodzę.
----------------------------------------
Dude, mam wrażenie, że kibice niewiele wiedzą o Kowalu. To trochę jak o Jaroszu: "Nie podał ręki De Giorgiemu, więc..." i tu buduje się jakieś fantastyczne teorie. "Napij się wody" i znów jakieś fantastyczne teorie.
No to teraz mamy dobrze wypadającego w mediach trenera reprezentacji, któremu życzę sukcesu. Się zobaczy.
Jakoś nikt nie chce pamiętać, że to właśnie kocepcja "2 równych szóstek" pozwoliła nam toczyć w miarę wyrównane boje z Zenitem Kazań w F4 LM. W Berlinie zawiódł Ivović, ale mieliśmy Buszka. W Krakowie (o ile mnie pamięć nie myli) graliśmy duetem Jaeschke-Achrem, czyli zestawem, którym nie mieliśmy szans zacząć sezonu. Mieliśmy do stycznia grać juniorami?
To jednak Buszek (zwykle na ławce) kończył nam sezon mistrzostwem Polski 14/15, a w ostatnim meczu finału mvp dostał bodajże rezerwowy (przez większość sezonu) Konarski.
Może przypomnę jeszcze, że właśnie wyrównane szóstki bardzo pomogły nam wygrać półfinał z Zaksą (od 0:2 do 3:2) w sezonie 13/14. Zaksie właśnie zabrakło tego wyrównania składu.
Jakoś nie jestem zwolennikiem kształtowania sobie opinii w oparciu o prasowe pseudowywiady.
Polecam odsłuchać dziś audycję ze słynnym "Napij się wody". Trochę inaczej będzie się tego słuchało.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

mumcio

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 681
Odp: Andrzej Kowal ponownie trenerem naszej Resovii!
« Odpowiedź #324 dnia: Lutego 22, 2018, 19:36:36 pm »
Repres teraz ja zgodzę się z Tobą - niektórzy z trenera Kowala zrobili mitycznego wroga i brną w to z zadziwiającą konsekwencją . Nie pozwala to kibicować drużynie chodzić na mecze - żyją nienawiścią a to zdrowe nie jest

Dude

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1399
Odp: Andrzej Kowal ponownie trenerem naszej Resovii!
« Odpowiedź #325 dnia: Lutego 22, 2018, 20:28:12 pm »
@repres 1- Odnośnie finału z Kazaniem, zapamiętałem to nieco inaczej, owszem w drugim secie, ta druga szóstka a właściwie przyjęcie Lotman-Buszek pozwoliło nam wrócić do gry, natomiast w Krakowie, po drugim secie zrobiło się już bardzo smutno. Odnoszę wrażenie, że to właśnie ta koncepcja podczas dwóch ostatnich sezonów była głównym powodem tego, że Asseco Resovia grała tak jak grała, a na TAK szły mniej lub bardziej zasłużone gromy.
Chyba mogę zaryzykować stwierdzenie, że zarówno Ty jak i ja, zdajemy sobie sprawę, że raczej nie jest ona (koncepcja) pomysłem TAK.
Media a Andrzej Kowal- pamiętasz niedawny wywiad na antenie Polsatu Sport? To był zupełnie inny Andrzej Kowal, niż ten z zeszłego sezonu. Zdecydowanie bardziej na plus. Wiesz, może to i mało sprawiedliwe i raczej dziwne, ale moim skromnym zdaniem, kryterium wizerunkowe odgrywało pewną rolę w wyborze selekcjonera.
Pisząc, że TAK nie pomoże dłuższy kontrakt z Resovią w ubieganiu się o wspomniany fotel, mam cały czas na myśli to, że chciałbym go zobaczyć w zupełnie innym środowisku. Nie, nie musi to być od razu Zenit Kazań, ba, nie musi być to wcale top team, niech tylko spróbuje sił w innych realiach. Z ciekawością przyglądam się temu jak wygląda kariera Michała Mieszka Gogola. Był w Częstochowie, potem Rzeszów, teraz Szczecin i współpracownik Trenera Heynena. Not bad :).
I'm the one who gripped you tight and raised you from perdition.

100% piknik!

Gonzo

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 273
Odp: Andrzej Kowal ponownie trenerem naszej Resovii!
« Odpowiedź #326 dnia: Lutego 22, 2018, 21:15:33 pm »
Nowy środkowy na dniach, a wy tu dalej o Śliwce i  Kowalu ;)

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6918
Odp: Andrzej Kowal ponownie trenerem naszej Resovii!
« Odpowiedź #327 dnia: Lutego 22, 2018, 21:42:56 pm »
Różnica pomiędzy Mieszkiem a Andrzejem jest taka, że Mieszka lubimy a Andrzeja nie lubimy.
Mieszko był asystentem i objął klub ze Szczecina.
Kowal też był asystentem i objął Resovię. Doprowadził ją do świetnej formy (07/08) i znów został asystentem. Został trenerem i doprowadził Resovię do mistrzostwa Polski (czego nie potrafił Travica) i co? I nadal "ma się sprawdzać"? Żeby to było jedno mistrzostwo Polski... No to finał LM.  I też mało.
O takie tam bajdu-bajdu o "sprawdzaniu się Gruszki w Katowicach".
Odkąd uczestniczę w dyskusjach siatkarskich, obserwuję jak wiele osób chciało wysyłać Wlazłego w świat, żeby "się sprawdził w innych warunkach". I nadziwić się nie mogę, po co? Wlazły sprawdził się w reprezentacji i sprawdził się w Skrze. Wystarczy. Dlaczego to samo nie miałoby dotyczyć kiedyś Kowala?
Przed sezonem życzyłem Andrzejowi, żeby został trenerem w silnej drużynie ze Lwowa. Myliłem się. Co by było, gdyby... Ano ten Lwów, bez trenera Kowala, przegrał z naszym pucharowym przeciwnikiem z Serbii. Gdyby to Kowal przegrał ten mecz, miałby przechlapane jako "trener - nieudacznik". Tak by to zadziałało. Gdyby "Kowalowy" Lwów wygrał z Serbami, poległby z Resovią (ci wydaje się dość oczywiste) i znów Kowal miałby przechlapane.
Co by było, gdyby Antiga zaczynał jako trener Kamerunu? Pewnie kiepsko, nawet gdyby ten Kamerun podskoczył w afrykańskim rankingu na 2. miejsce. Może teraz objąłby zespół z Bielska i tam "się sprawdzał" (jak Gruszka)?
A tymczasem trenerem reprezentacji Polski zostaje facet, który sprawdził się w... No dobrze: jest jak jest.
Najzabawniejsze jest to, że 2 mistrzostwa świata dla Polski zdobyli trenerzy, którzy nie byli sprawdzeni nigdzie. Tym "sprawdzonym" jeszcze się to nie udało.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Dude

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1399
Odp: Andrzej Kowal ponownie trenerem naszej Resovii!
« Odpowiedź #328 dnia: Lutego 23, 2018, 15:09:59 pm »
Różnica pomiędzy Mieszkiem a Andrzejem jest taka, że Mieszka lubimy a Andrzeja nie lubimy.
Mieszko był asystentem i objął klub ze Szczecina.

No wlasnie, MMG nie siedzi w jednym miejscu, to jest to o co mi chodzi.

Kowal też był asystentem i objął Resovię. Doprowadził ją do świetnej formy (07/08) i znów został asystentem. Został trenerem i doprowadził Resovię do mistrzostwa Polski (czego nie potrafił Travica) i co? I nadal "ma się sprawdzać"? Żeby to było jedno mistrzostwo Polski... No to finał LM.  I też mało.

Pisalem juz, ze gdyby po finale LM, Kowal objal stery kadry, bylaby wlasciwa decyzja. Bo nastepne dwa sezony- przepraszam bardzo, ale kiepsko to wygladalo. Powiedzenie, ze Resovie ogladalo sie wtedy w bolach, byloby i tak wystarczajaco lagodne, nie liczac kilku przeblyskow. A skoro ani stylu, ani wynikow nie bylo, to stad jego akcje polecialy w dol.

O takie tam bajdu-bajdu o "sprawdzaniu się Gruszki w Katowicach".

A co ma Gruszka do Kowala? Przeciez za Piotrem stalo tylko poparcie Polsatu i bogata kariera zawodniczna?

Odkąd uczestniczę w dyskusjach siatkarskich, obserwuję jak wiele osób chciało wysyłać Wlazłego w świat, żeby "się sprawdził w innych warunkach". I nadziwić się nie mogę, po co? Wlazły sprawdził się w reprezentacji i sprawdził się w Skrze. Wystarczy.

Temat Wlazlego jest/byl wielokrotnie omawiany na innych forach, programach telewizyjnych. Moge tylko zgadywac: w wersji zlosliwcow- zeby inna ekipa niz Skra zdobyla MP, w wersji optymistow- MW mogl stac sie lepszym siatkarzem grajac w innej, niz rodzima, lidze (mogl, ale nie musial, to jest inna kwestia), w wersji czysto ambicjonalnej, ktora pewnie mozna podpiac pod ta, optymistow: mogl sprawdzic sie na tle lepszych ekip (watpie, by ktoras z obecnych +ligowych ekip stala sie takim hegemonem jak Skra), itd. itp., nie zapominajmy takze o finansach.



Przed sezonem życzyłem Andrzejowi, żeby został trenerem w silnej drużynie ze Lwowa. Myliłem się. Co by było, gdyby... Ano ten Lwów, bez trenera Kowala, przegrał z naszym pucharowym przeciwnikiem z Serbii. Gdyby to Kowal przegrał ten mecz, miałby przechlapane jako "trener - nieudacznik".

Pozwol, ze tez zabawie sie w gdybologie". Moim skromnym zdaniem: TAK przynajmniej sprobowalby pracy w innym srodowisku, to byloby cos: pokazalby, ze nie ma oporow przed praca w innym srodowisku (Moze nie ma? Nie wiem, gdyz nie znam TAK ;-) ). A co do porazki? Jesli"by" juz nastapila, to z pewnoscia przekonalaby go do innych dzialan. Siatkowka to nie jest sport, w ktorym jedna kompromitacja definiuje kariere na cale zycie.

Tak by to zadziałało. Gdyby "Kowalowy" Lwów wygrał z Serbami, poległby z Resovią (ci wydaje się dość oczywiste) i znów Kowal miałby przechlapane.

Nie sadze, zeby mial przechlapane. Lwow nie bylby faworytem w starciu z Asseco Resovia, stad tez, nie sadze, by rozpetala sie jakas g...oburza.

Co by było, gdyby Antiga zaczynał jako trener Kamerunu? Pewnie kiepsko, nawet gdyby ten Kamerun podskoczył w afrykańskim rankingu na 2. miejsce. Może teraz objąłby zespół z Bielska i tam "się sprawdzał" (jak Gruszka)?

Fakt, Antiga zrobil cos, czego nikt sie nie spodziewal a Konrad Piechocki za ten pomysl (to chyba jego, tak?), no coz, jest tu gdzie jest, czyli jednym z najwazniejszych dzialaczy w polskiej siatkowce. Moze TAK brakuje kogos takiego jak Konrad Piechocki? Nie potrafie odpowiedziec na to pytanie. Co jednak bede podtrzymywal: Po sezonie 2014/15 byl najlepszy moment na to, by objal stery kadry. Natomiast z pewnoscia nie bylby to dobry moment po dwoch ostatnich sezonach.

Uwazam, ze nieco zanizasz osiagniecia V. Heynena.

Konczac te dyskusje, mam nadzieje, ze TAK zdobedzie dzis kolejny skalp nad Anastasim i "Gdanskimi Lwami".
Pozdrawiam.
A tymczasem trenerem reprezentacji Polski zostaje facet, który sprawdził się w... No dobrze: jest jak jest.
Najzabawniejsze jest to, że 2 mistrzostwa świata dla Polski zdobyli trenerzy, którzy nie byli sprawdzeni nigdzie. Tym "sprawdzonym" jeszcze się to nie udało.
[/quote]
I'm the one who gripped you tight and raised you from perdition.

100% piknik!

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6918
Odp: Andrzej Kowal ponownie trenerem naszej Resovii!
« Odpowiedź #329 dnia: Lutego 23, 2018, 16:14:06 pm »
A o którym osiągnięciu Heynena zapomniałem? Sam widzisz, ile znaczy propaganda: facet z sukcesami klubowymi w Belgii i brakiem sukcesów klubowych gdziekolwiek indziej staje się dla Polski "uznaną firmą", natomiast facet z sukcesami klubowymi w Polsce "ma się sprawdzać"? Dla mnie to trochę dziwne. Pewnie się nie znam i jest w tym jakiś głębszy sens.

Wlazły "ma się sprawdzać"? Wlazły "sprawdził się" doskonale. W czym gorszy jest Wlazły od Winiarskiego? Jedynie w tym, że Winiarski wygrał LM, a Wlazłemu zabrakło do tego jednej piłki.
"Się sprawdzać na tle innych ekip", czyli zostać Jasiem Wędrowniczkiem, zamiast ze swoim klubem (Skrą) walczyć o najwyższe zaszczyty? O czym Ty piszesz?
My się tu martwimy, czy Śliwka zostanie w Resovii, a tymczasem on powinien jechać do Włoch i "się sprawdzić na tle innych drużyn". W jaki sposób polski klub ma wygrać LM, skoro zawodnicy powinni wyjeżdżać "się sprawdzać" i wracać już "sprawdzeni", czyli po czterdziestce?
Wyjeżdżać, żeby "się sprawdzać" to może polski piłkarz nożny. Polski siatkarz ma się sprawdzać w polskiej lidze i z polskim klubem osiągać sukcesy. Całe szczęście, że Mariusz Wlazły to pojął.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.